Gönderen Konu: yeni corolla direksiyon arızası  (Okunma sayısı 8734 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 20000
  • Model Yılı: '19
  • 16 kere teşekkür etti
  • 9 kere teşekkür edildi
Ynt: yeni corolla direksiyon arızası
« Yanıtla #40 : Şubat 12, 2014, 15:11:49 »
Bugun beni bir numara aradı açtım fakat konuşan olmadı sonra ben geri aradım ve toyota merkez çıktı. Sordum aradınız ama ses vermediniz dedim reklam ve kampanyalar için aranmış olabilir dediler ardından bu direksiyon kutusundaki gevşek somun olayı varmış dedim kontrol edelim dediler evet sizin aracında ücretsiz kontrole gitmesi gerekiyor dediler. Yani ben şu forumu takip etmesem bilgim olmasa tamam reklammış diyip geçicem ve servise gitmem gerektiğini bilmeyecektim. Onlarda biz aradık görevimizi yaptık diyeceklerdi belkide günahlarını almayayımda. Bayinizi arayıp randevu alın ücretsiz bir kontrol yapılacak dediler. Aradım randevuyu aldım sordum nedir bu diye sadece bi kaç somun kontrol edilcek gevşekmi diye bakıcaz dediler herhangi bir problem yok gönül rahatlığıyla binebilirsiniz arabanıza dediler.

Tekin bey,

benide bugün aradılar aynı sorundan dolayı sizin olayınız bitti mi ? nedir son durum.?

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #40 : Şubat 12, 2014, 15:11:49 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 1 kere teşekkür etti
  • 16 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #41 : Şubat 12, 2014, 15:57:26 »
Tekin bey,

benide bugün aradılar aynı sorundan dolayı sizin olayınız bitti mi ? nedir son durum.?
Şenol bey babam gitmiş kontrole yarım saat falan sürmüş bir kaç somun kontrol edilmiş o kadar bi problem yoktu zaten çok şükür. Zırıltılardan bahsetmişsiniz o kötü yolda gelen zırıltılar tahminimce plastik aksamdan dolayı bizim arabada da var sordum göğsü falan açarız sökeriz falan dediler istemedim kıyamadım zaten sadece bozuk yolda geliyor ve çok minik.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 16 kere teşekkür etti
  • 9 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #42 : Şubat 12, 2014, 16:04:07 »
Şenol bey babam gitmiş kontrole yarım saat falan sürmüş bir kaç somun kontrol edilmiş o kadar bi problem yoktu zaten çok şükür. Zırıltılardan bahsetmişsiniz o kötü yolda gelen zırıltılar tahminimce plastik aksamdan dolayı bizim arabada da var sordum göğsü falan açarız sökeriz falan dediler istemedim kıyamadım zaten sadece bozuk yolda geliyor ve çok minik.

Teşekkürler.yarında ben göstericem bakalım ne olacak.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #43 : Şubat 12, 2014, 16:07:46 »
Teşekkürler.yarında ben göstericem bakalım ne olacak.
Önemli birşey olduğunu sanmıyorum gelişmeleri aktarırsanız sevinirim. Birde göğüs veye direksiyon göbeğinden gelen (bozuk yolda) minik cızırtıları birde siz sorabilirmisiniz bakalım ne diyecekler.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: B+
  • 504 kere teşekkür etti
  • 208 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #44 : Şubat 12, 2014, 21:48:16 »
Arkadaşlar, bugün öğleden sonra aracımın sağ arka tekerine çivi batmış. Göstergede yanan basınç ikazından dolayı lastikçime gittim hemen. Çiviyi çıkardı ve diğer tekerlerin havasına da bakayım dedi. Ayarlama yaparken, lastiklerin haddinden fazla şişirildiğini söyledi. 40ın üzerinde bunlar dedi. Normal değerlere( yanlış hatırlamıyorsam 33'e) indirdim hepsini dedi. Bugün aracımı sert asfaltta tekrar sürdüm ve inanın ön konsoldan gelen cızırtıları nerdeyse duymadım. Sizler de lastik basınçlarınızı bir kontrol ettirin derim.
" Less English, more bike."

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #45 : Şubat 12, 2014, 22:10:20 »
Bizim lastik basınçları aldığımızdan beri 32.Bi ara uzun yolda tatil dönüşü lamba yandı inip kontrol ettik sol arka biraz inmişti çok yük vardı arabada.Hava basıp devm ettik ve ışık söndü.Yani lastik havaları normal olsada çok tiz geliyo o sesler bozuk yolda.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • 504 kere teşekkür etti
  • 208 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #46 : Şubat 13, 2014, 06:57:18 »
bu arada benim lastik basınç ikazı tekrar yanmaya başladı arkadaşlar. Dün öğleden sonra sönmüştü. Bugün lastikleri tekrar kontrol ettirecem umarım bir sıkıntı çıkmaz
" Less English, more bike."

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 26000
  • Model Yılı: '22
  • 1214 kere teşekkür etti
  • 2229 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #47 : Şubat 13, 2014, 09:18:22 »
bu arada benim lastik basınç ikazı tekrar yanmaya başladı arkadaşlar. Dün öğleden sonra sönmüştü. Bugün lastikleri tekrar kontrol ettirecem umarım bir sıkıntı çıkmaz

Kışın biraz fazla hava kaçırması normal. Kontrol ettirin, bir sorun olacağını sanmam.
Emniyet kemeri sizi sevdiklerinize bağlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 16 kere teşekkür etti
  • 9 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #48 : Şubat 14, 2014, 10:35:55 »
Önemli birşey olduğunu sanmıyorum gelişmeleri aktarırsanız sevinirim. Birde göğüs veye direksiyon göbeğinden gelen (bozuk yolda) minik cızırtıları birde siz sorabilirmisiniz bakalım ne diyecekler.

Herhangi bir sorunla karşılaşılmadı bende de.Fakat iş emri evrağına ''Direksiyon somun kampanyası yapılacak'' diye yazdılar o garibime gitti.Bu sorunu kampanya diye insanlara pembe bir durum gibi lanse etmeleri kafa kurcalayıcı.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 26000
  • Model Yılı: '22
  • 1214 kere teşekkür etti
  • 2229 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #49 : Şubat 14, 2014, 10:39:22 »
Herhangi bir sorunla karşılaşılmadı bende de.Fakat iş emri evrağına ''Direksiyon somun kampanyası yapılacak'' diye yazdılar o garibime gitti.Bu sorunu kampanya diye insanlara pembe bir durum gibi lanse etmeleri kafa kurcalayıcı.

İlginç bir not olmuş, bu eksikliği bir lütufmuş gibi sunmaları çok komik olmuş :rofl:
Emniyet kemeri sizi sevdiklerinize bağlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 62500
  • Model Yılı: '13
  • 11 kere teşekkür etti
  • 54 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #50 : Şubat 14, 2014, 11:24:36 »

Kampanya ve Güncelleme lafı yetkili servislerin sık kullandığı bir tabirdir :)

2010 yılında yeni Astra yı aldıktan sonra tam 5 kez servise çağırdılar, kampanya, yazılım güncelleme vs. sebeplerle. Bir seferinde ısrarla sormam üzerine hararet müşürü kaynaklı sorun yaşanma ihtimali varmış o nedenle kontrol amaçlı çağırdık demişlerdi.

Müşterinin kafasında araçta sorun çıkma ihtimali oluşmasın diye Kampanya diye isimlendiriyorlar :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1.4 D-4D M/M Dizel
  • Kilometre: 7000
  • 6 kere teşekkür etti
  • 7 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #51 : Mart 03, 2014, 10:57:25 »
Arkadaşlar bende hafta sonu gittim servise 15-20 dakikada kontrol yaptılar deneme sürüşü falan yaptılar bir sorun yokmuş çok şükür. bu kampanya kontrol amaçlı dediler hayırlısı olsun. iyi sürüşler.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 45000
  • Model Yılı: '09
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #52 : Mart 03, 2014, 20:17:15 »
Selam arkadaşlar, bu sabah sert asfaltta fark ettim gene. Benim direksiyon kutusundan da aynen ön konsoldan gelen ses tarzı cızırtı geliyor. Bu sesin( cızırtı veya çır çır tarzı) direksiyon kısmından gelmesi şu bahsettiğiniz direksiyon hatası ile bir ilgisi var mı? Yoksa plastiklerden gelen bir ses mi acaba?

Mesaj Birleştirildi: Şubat 12, 2014, 06:36:32
Benim bahsettiğim ses, direksiyonu çevirirken gelmiyor arkadaşlar. Sıcak asfaltta bir şey yok. Sadece sert asfalt ve bozuk yolda geliyor.
O ses plastiklerinden geliyor. Bu daha başlangıç. göğüsün ortasından da başlar cızırtı. Kalitesiz işçilik.