Gönderen Konu: Ynt: Petrol Fiyatları  (Okunma sayısı 33363 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Avensis hastası..
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: AB+
  • 3 kere teşekkür edildi
Ynt: Ynt: Petrol Fiyatları
« Yanıtla #660 : Aralık 21, 2012, 19:34:31 »
Zamın ne kadar olduğu belli mi?

valla Hikmet bey zammın miktarını bilmiyorum sadece zam geleceği haberi mesajı geldi telefonuma full den.. bu zamların sonu nereye varacak bakalım Allah sonumuzu hayreylesin..
2012 Opel Astra 1.3 CDTİ var ama sıkı bir Avensis hastası..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #661 : Aralık 21, 2012, 19:41:40 »
Muhtemelen yanlış hesaplamadıysam 11.5 kuruş civarında hükümet onu 12ye tamamlar
Yani senin hesaplamana göre 4,60 tan 4,72 olacak.

valla Hikmet bey zammın miktarını bilmiyorum sadece zam geleceği haberi mesajı geldi telefonuma full den.. bu zamların sonu nereye varacak bakalım Allah sonumuzu hayreylesin..
Tamam, teşekkürler...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 257500
  • Model Yılı: '01
  • 395 kere teşekkür etti
  • 373 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #662 : Aralık 21, 2012, 19:45:45 »
Yani senin hesaplamana göre 4,60 tan 4,72 olacak.
Tamam, teşekkürler...

Aynen %2.5 zam deniyor zam konusunda.
Toyota Corolla 2001 1.6vvt-i sol special 110+ bilmem kaç tane hp  BENZİNLİYDİ  Artık Prins Technomaxlı :rofl:

Simota Short Air İntake, 1.8 vvt-i İntake Manifold, 1.8 vvt-i Throttle Body, 1.8 vvt-i fuel injectors 51 mm straight pipe & sport muffler, Raizin Voltage Stabilizer, Greddy Oil Cacht Tank, Eibach pro kit 35 mm springs
Swimming coach :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 395 kere teşekkür etti
« Yanıtla #663 : Aralık 22, 2012, 11:20:24 »
Benzin fiyatlarına zam

Uluslararası piyasalarda petrol fiyatlarındaki artışlara bağlı olarak benzin fiyatlarına zam geldi.

Sektör yetkilileri, benzinin litre fiyatına gece yarısından geçerli olmak üzere 6 kuruş zam yapıldığını söyledi. 95 oktan benzinin ortalama fiyatı İstanbul'da 4.65 liraya yükselecek.

Toyota Corolla 2001 1.6vvt-i sol special 110+ bilmem kaç tane hp  BENZİNLİYDİ  Artık Prins Technomaxlı :rofl:

Simota Short Air İntake, 1.8 vvt-i İntake Manifold, 1.8 vvt-i Throttle Body, 1.8 vvt-i fuel injectors 51 mm straight pipe & sport muffler, Raizin Voltage Stabilizer, Greddy Oil Cacht Tank, Eibach pro kit 35 mm springs

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • SAFİR Auris...SIU Corolla T-Sport...
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 59088
  • Model Yılı: '12
  • 312 kere teşekkür etti
  • 512 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #664 : Aralık 22, 2012, 12:02:46 »
Hey güzel Allahım, biz TÜRK milletinin sabrının nereden geldiğini merak ediyorum.
arikushimikato Dr.Auris 1ND forever Pure SİU T Sport ;)
İlk önce bilgi sahibi olun sonra yorum yapın
Taklitlerden sakının
 https://www.facebook.com/groups/aurisclubturkey/  Aurise dair her şey

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 395 kere teşekkür etti
« Yanıtla #665 : Aralık 22, 2012, 13:12:47 »
Hey güzel Allahım, biz TÜRK milletinin sabrının nereden geldiğini merak ediyorum.

Koyunculuk ön planda olduğu için pek sıkıntı olmuyor.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corona
  • Kan Grubu: AB+
« Yanıtla #666 : Aralık 23, 2012, 21:09:34 »
Alıştırma stratejisi. Azar azar, sürekli zam geldiği için herkese normal geliyor bu zamlar artık. Hayatımızı çok büyük oranda etkiliyor bu akaryakıt fiyatları. Cep değil can yakar oldu artık
94' Corona Apex

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Yaris
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #667 : Aralık 26, 2012, 11:28:15 »
Motorinde %2,5 oranında artış beklentisi var
Topraktan geldik toprağa gideceğiz.. Mühim olan çamurlaşmamak..!

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Avensis
  • Araç: Avensis
  • 2 kere teşekkür etti
  • 7 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #668 : Aralık 26, 2012, 11:33:02 »
Ben inanmıyorum yakıtın pahalı olduğuna. Sabahleyin işe giderken servisle ne arabalar görüyorum. Adam işe Passat 1.8 T otomatikle, BMW 323 le, Audi A4 2.0 la, Volvo S60 2.3 ile gidiyor. Yani E5 boyunca şöyle az yakan ufak araba hiç yok o sıkı trafikte. Yemin ederim millette su gibi para var. Adamın arabası şehir içi 15 litre yakıyor ama sorun yok, işe hergün 50-100 km yol yaparak gidiyor. Ben mi fakir fukarayım, millet çılgınca mı zengin çözemedim vesselam.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • SAFİR Auris...SIU Corolla T-Sport...
  • Araç: Auris
  • Kilometre: 59088
  • Model Yılı: '12
  • 312 kere teşekkür etti
  • 512 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #669 : Aralık 26, 2012, 12:04:23 »
Motorinde %2,5 oranında artış beklentisi var

Dün gece aldım zamlı fiyattı  :argh:
arikushimikato Dr.Auris 1ND forever Pure SİU T Sport ;)
İlk önce bilgi sahibi olun sonra yorum yapın
Taklitlerden sakının
 https://www.facebook.com/groups/aurisclubturkey/  Aurise dair her şey

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • .: Toyota Eco-Driver :.
  • Kilometre: 11111
  • Model Yılı: '18
  • 66 kere teşekkür etti
  • 563 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #670 : Aralık 26, 2012, 12:17:01 »
Ben inanmıyorum yakıtın pahalı olduğuna. Sabahleyin işe giderken servisle ne arabalar görüyorum. Adam işe Passat 1.8 T otomatikle, BMW 323 le, Audi A4 2.0 la, Volvo S60 2.3 ile gidiyor. Yani E5 boyunca şöyle az yakan ufak araba hiç yok o sıkı trafikte. Yemin ederim millette su gibi para var. Adamın arabası şehir içi 15 litre yakıyor ama sorun yok, işe hergün 50-100 km yol yaparak gidiyor. Ben mi fakir fukarayım, millet çılgınca mı zengin çözemedim vesselam.

siz yine iyi durumdasınız ben okula giderken zincirlikuyu'dan maslak'a kadar maserati'den bentley'e neler görüyorum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Avensis
  • 2 kere teşekkür etti
  • 7 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #671 : Aralık 26, 2012, 12:28:30 »
siz yine iyi durumdasınız ben okula giderken zincirlikuyu'dan maslak'a kadar maserati'den bentley'e neler görüyorum.

Bende sizin söylediğiniz bölgede işe gelip aynı araçları görüyorum :) ancak onlar patron milleti olduğu için anlarım. Normal halk biniyor böyle arabalara. Yani gördüğüm arabaların yarısından fazlası çok yakan arabalar. Adam biniyor Passat 1.8 Turbo arabasına, hem otomatik vites, dur kalk-dur kalk sıkı trafikte tek başına hergün 50-100 km yol gidiyor. Hiç mi bütçeniz sarsılmıyor kardeşim :) Bununla ilgili belgesel çekmek istiyorum ama imkan yok elimde. Benzin fiyatlarının rekor kırdığı bir memlekette hergün 100 km sıkı trafikte işe gidip gelen kahramanlar başlıklı. Ha bi de şu ev satın alma meselesi var. 300.000 TL fiyatla ev almak isteyin, bi tane bulamazsınız projelerde :) Hepsi satılmış. Sanırım türkiye cumhuriyeti sınırları içerisinde benden başka herkes trilyoner.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • .: Toyota Eco-Driver :.
  • Kilometre: 11111
  • Model Yılı: '18
  • 66 kere teşekkür etti
  • 563 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #672 : Aralık 26, 2012, 12:34:46 »
Bende sizin söylediğiniz bölgede işe gelip aynı araçları görüyorum :) ancak onlar patron milleti olduğu için anlarım. Normal halk biniyor böyle arabalara. Yani gördüğüm arabaların yarısından fazlası çok yakan arabalar. Adam biniyor Passat 1.8 Turbo arabasına, hem otomatik vites, dur kalk-dur kalk sıkı trafikte tek başına hergün 50-100 km yol gidiyor. Hiç mi bütçeniz sarsılmıyor kardeşim :) Bununla ilgili belgesel çekmek istiyorum ama imkan yok elimde. Benzin fiyatlarının rekor kırdığı bir memlekette hergün 100 km sıkı trafikte işe gidip gelen kahramanlar başlıklı. Ha bir de şu ev satın alma meselesi var. 300.000 TL fiyatla ev almak isteyin, bir tane bulamazsınız projelerde :) Hepsi satılmış. Sanırım türkiye cumhuriyeti sınırları içerisinde benden başka herkes trilyoner.

istanbul'da durum böyle malesef. auto show'a gidemeyen zincirlikuyu'dan 40B'ye binsin sarıyer'e börek yemeye gitsin. değişiklik olur. istinye park'ı hiç karıştırmıyorum zaten. lamborghini aventador görmüştüm bir seferinde.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Grafiker
  • 2 kere teşekkür etti
  • 11 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #673 : Aralık 26, 2012, 13:06:36 »
benim asıl kıl olduğum bu kiralık araçlar.
aracımla işe gidip gelemiyorum malum benzin fiyatlarından. bu kiralık araçlara bakıyorum da her arabada 1 kişi var ne toplu taşıma araçlarına ne dolmuşa kimseye yol vermiyolar. sen bir kişisin otobüste var 100 kişi ne olur yani iki araba arkadan gitsen!
yakıt fiyatlarıyla zamlarla zaten ilginiz alakınız yok.
şoförlük bilgileri zaten (istisnalar hariç) direksiyon ile vites kutusu arasında...
şahsi görüşüm istanbulda bu kadar trafiğin çok olmasının sebebin bu kiralık araç hizmetinin ülkemizde yaygınlaşması.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Avensis
  • 2 kere teşekkür etti
  • 7 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #674 : Aralık 26, 2012, 13:40:53 »
benim asıl kıl olduğum bu kiralık araçlar.
aracımla işe gidip gelemiyorum malum benzin fiyatlarından. bu kiralık araçlara bakıyorum da her arabada 1 kişi var ne toplu taşıma araçlarına ne dolmuşa kimseye yol vermiyolar. sen bir kişisin otobüste var 100 kişi ne olur yani iki araba arkadan gitsen!
yakıt fiyatlarıyla zamlarla zaten ilginiz alakınız yok.
şoförlük bilgileri zaten (istisnalar hariç) direksiyon ile vites kutusu arasında...
şahsi görüşüm istanbulda bu kadar trafiğin çok olmasının sebebin bu kiralık araç hizmetinin ülkemizde yaygınlaşması.

Bir genç kız büyük bir çalışma sonrası üniversitesini bitiriyor ve yeni bir işe giriyor. Tebrik ediyorum, okuyup güzel yerlere gelmek emek ister. İyide bir iş bulup, güzel paralara çalışmaya başlıyor. İlk yaptığı iş sıfır Audi Q7, Bmw X6 tarzında araba almak oluyor. Al, helali hoş olsun ne güzel. Ama hayatında daha evvel hiç trafiğe çıkmamış. Giriyor E5 trafiğine, ne arabayı döndürebiliyor, ne gidebiliyor ne de adam gibi durabiliyor. Sol şeritten boş yolda 30 km hızla gitmek mi dersiniz. Kafasına göre durup kafasına göre şerit değiştirmesine mi dersiniz A'dan Z'ye full şehir magandası oluyor bu durumda o kişi. Şimdi bu sayıyı 50.000 le çarpın= İstanbul Trafiğinin %80 sebebi.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Bir başkadır benim memleketim...
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 22000
  • Model Yılı: '05
  • 533 kere teşekkür etti
  • 165 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #675 : Aralık 26, 2012, 23:49:02 »
Bir genç kız büyük bir çalışma sonrası üniversitesini bitiriyor ve yeni bir işe giriyor. Tebrik ediyorum, okuyup güzel yerlere gelmek emek ister. İyide bir iş bulup, güzel paralara çalışmaya başlıyor. İlk yaptığı iş sıfır Audi Q7, Bmw X6 tarzında araba almak oluyor. Al, helali hoş olsun ne güzel. Ama hayatında daha evvel hiç trafiğe çıkmamış. Giriyor E5 trafiğine, ne arabayı döndürebiliyor, ne gidebiliyor ne de adam gibi durabiliyor. Sol şeritten boş yolda 30 km hızla gitmek mi dersiniz. Kafasına göre durup kafasına göre şerit değiştirmesine mi dersiniz A'dan Z'ye full şehir magandası oluyor bu durumda o kişi. Şimdi bu sayıyı 50.000 le çarpın= İstanbul Trafiğinin %80 sebebi.

Biz Türk milleti olarak şatafatı(gösteriş yapmayı) severiz. Yani ayranımız yok içmeye tahterevanla gideriz....ş..çmaya.... :D İnsanlarımız kafasında hep şu mantık var. Filanca s.dikli gitmiş Audi a4 almış. Ulan bizim ondan ne eksiğimiz var. Ben de gideyim bir Audi A6 alayım. Yani bizde aşağılı psikolijisi var. ...

Bu kadar lükse düşkün bir Amerikalılar var bir de bizler varız.... ;) Biz görgüsüzüz... :D
Şimdi Avensis 1.6 Elegant
97, 1.3 XE A/C, DÜPLÜ:) ( Eskiden )

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Avensis
  • 2 kere teşekkür etti
  • 7 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #676 : Aralık 27, 2012, 16:03:28 »
Biz Türk milleti olarak şatafatı(gösteriş yapmayı) severiz. Yani ayranımız yok içmeye tahterevanla gideriz....ş..çmaya.... :D İnsanlarımız kafasında hep şu mantık var. Filanca s.dikli gitmiş Audi a4 almış. Ulan bizim ondan ne eksiğimiz var. Ben de gideyim bir Audi A6 alayım. Yani bizde aşağılı psikolijisi var. ...

Bu kadar lükse düşkün bir Amerikalılar var bir de bizler varız.... ;) Biz görgüsüzüz... :D

Katılıyorum ama işte... Sadece katılıyorum :) Benim gözümde Jaguar XF' de.  :P