Gönderen Konu: Michelin Lastik Tercihi  (Okunma sayısı 6639 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 25000
  • Model Yılı: '19
  • 304 kere teşekkür etti
  • 333 kere teşekkür edildi
Ynt: Michelin Lastik Tercihi
« Yanıtla #20 : Mart 30, 2015, 23:43:18 »
michelin yeni lastikleriyle hit olucak gibi gözüküyor. bugün lastik alıcak olsam kesinlikle crossclimate alırım. hem kışa uygun hem de fiyat farkı yok.

http://carviser.testsurusu.com/michelin-cross-climate-her-hava-kosulunda-en-iyi-performansi-sunabiliyor-mu/

http://www.lastiksatinal.com/Michelin-CrossClimate-,LA_633-2.html#labels=633-2

http://michelincrossclimate.com/
2019 Mondeo 1.5 Ecoboost (Prins VSİ-3 DI)

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #20 : Mart 30, 2015, 23:43:18 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Gayrimeşgul
    • INSTAGRAM
  • Araç: Corolla
  • Kilometre: 99000
  • Model Yılı: '13
  • 684 kere teşekkür etti
  • 2108 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #21 : Mart 31, 2015, 10:04:02 »
Kullandınız mı peki? Yada test sürüşü vs?
intagram.com/tosicorolla16
youtube.com/kaankara

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 288000
  • Model Yılı: '06
  • 19 kere teşekkür etti
  • 904 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #22 : Mart 31, 2015, 10:36:33 »
Lastik tanıtımı ile ilgili video yu izledim Ankara gibi yılda 2 defa karın yağdığı kışlık lastiğe pek ihtiyaç duyulmadığı şehirler için yazlık kışlık lastik derdini ortadan kaldıran bir lastik gibi görünüyor şahsen kullanan varsa yorumlarını mutlaka almak isterim .Yazlık lastik almayı düşündüğüm  şu günlerde elimde olan 4 adet yazlık 4 adet kışlık lastiklerimin hepsini verip 1 takım bundan almam bana fazlası ile yeterli olacaktır etiket değerleri de hayli iyi 195 / 60 - 15 için A/C etiket degiri ve 69 dcbel
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR ; TOPRAK, EĞER UĞRUNA ÖLEN VARSA VATANDIR

1996 GLİ  - COROLLA " EFSANE "

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 271000
  • Model Yılı: '09
  • 64 kere teşekkür etti
  • 111 kere teşekkür edildi
Michelin Lastik Tercihi
« Yanıtla #23 : Mart 31, 2015, 11:03:50 »
hernekadar bir kış veya yaz lastiği gibi performans göstermeyeceğini düşünsemde  195/65/15 lastikte yakıt B ve fren A ve 68 db çok iyi bir değer  , goodyear 4 mevsim vektör gibi yakıt E fren E değil.
şu an kullandığım energy saver dan sonra bundan alacağım.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 100000
  • Model Yılı: '10
  • 12 kere teşekkür etti
  • 34 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #24 : Mart 31, 2015, 14:03:54 »
yahu  lastik tamam güzel de şöyle bir sıkıntmı var, kışın lastiği taktınız ilerde polis kontrolü var, lastiklere bakıyor trafik, nası izah edeceksiniz bu lastik hem yazlık hem kışlık diye ? lastik iyi olabilirde bizim ülkede ne derece işe yarar tartışılır bence  :islik:
2010 Toyota Corolla Comfort Benzin/Lpg

Bize Heryer ....     :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 271000
  • Model Yılı: '09
  • 64 kere teşekkür etti
  • 111 kere teşekkür edildi
Michelin Lastik Tercihi
« Yanıtla #25 : Mart 31, 2015, 14:09:40 »
kış lastiği takma zorunluluğu varsa bunu alamassınız zaten, ama bu yıl özel araçlar için zorunluluk yoktu.
kış lastiği almayıp sadece yaz lastiği kullananlar için ideal olabilir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Model Yılı: '20
  • 243 kere teşekkür etti
  • 668 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #26 : Mart 31, 2015, 14:09:48 »
Teknoloji kış ve yaz lastiklerinin özelliklerini aynı anda bir lastikte topladıysa güzel ama şimdi kullandığımız 4 mevsim lastikleri gibi olacaksa kötü.
Kışın yumuşak iken yazın kolay erimeyecek teknolojiyi buldular mı sizce ?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Model Yılı: '11
  • 4 kere teşekkür etti
  • 164 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #27 : Mart 31, 2015, 16:41:47 »
Tüm foruma iyi günler. İki gün önce kışlık lastiklerimle beraber yazlık 205/55/16 yazlık lastiklerimi de Michelin'den aldım. Yazlık lastiklerin parasını ödedim, acelesi olmadığı için yaz geldiğinde teslim alacağım. Primacy HP almak niyetindeydim, lastikçi ısrarla Pilot Sport 3 almamı tavsiye etti. Ben de düşüneceğimi, lastiği teslim alacağım zaman kendisine bildireceğimi söyledim. Lastiklerin parası ödendi, istediğimi alabilirim. Tercihimi hangi desen/model olarak gerçekleştireceğimi karar veremedim. Energy Saver'ın ıslak zemin performansının çok kötü olduğunu söylüyorlar. Pilot 3 ler performans lastiği olduğu için sert ve konforsuzdur diye düşünüyorum. Kararsız kaldım. Bana Michelin olmak kaydıyla yazlık lastik önerebilirseniz sevinirim. Araç 2008 1.6 TDCI Trend.

konuyu açan ahmet bey lastikleri almış ve bu zamana kadar kullanıyor ise yorumlarını bizimle paylaşablirmi? yada uzun süredir bu alstikleri kullanan varmı?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 304 kere teşekkür etti
« Yanıtla #28 : Mart 31, 2015, 20:12:29 »
Ahmet bey yazlıklara geçince takacağından bahsetmiş. Ben önceki aracım lagunada 225 55 16 primacy3 kullanmıştım.her ne kadar lastik testi yapar gibi limitleri zorlamasamda conti cpc2'ye göre daha güvenli olduğunu hissettiriyordu. crossclimate ise henüz yeni bir lastik kullanıcılarından yorumları alıcaz. ama test sürüşleri ve özellikle etiket değerleri düşünüldüğünde istanbul ankara gibi yerlerde yok satar diye düşünüyorum. Primacy 3 'e göre karda çok çok iyi tek dezavantajı yakıt degeri b değil c. izmirde oturmama rağmen yılda1- 2 kez kar lastiği ihtiyacımı göz önüne alıp bu lastiği yorumlarıda değerlendirip takarım. Şu anki fiyatının da lansman fiyatı olduğunu ve artacağını düşünüyorum. adamlar kendilerini baltayıp primacy 3'ü çöpe atmazlar  :lol:herhalde

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 4 kere teşekkür etti
« Yanıtla #29 : Mart 31, 2015, 21:41:55 »
Ahmet bey yazlıklara geçince takacağından bahsetmiş. Ben önceki aracım lagunada 225 55 16 primacy3 kullanmıştım.her ne kadar lastik testi yapar gibi limitleri zorlamasamda conti cpc2'ye göre daha güvenli olduğunu hissettiriyordu. crossclimate ise henüz yeni bir lastik kullanıcılarından yorumları alıcaz. ama test sürüşleri ve özellikle etiket değerleri düşünüldüğünde istanbul ankara gibi yerlerde yok satar diye düşünüyorum. Primacy 3 'e göre karda çok çok iyi tek dezavantajı yakıt degeri b değil c. izmirde oturmama rağmen yılda1- 2 kez kar lastiği ihtiyacımı göz önüne alıp bu lastiği yorumlarıda değerlendirip takarım. Şu anki fiyatının da lansman fiyatı olduğunu ve artacağını düşünüyorum. adamlar kendilerini baltayıp primacy 3'ü çöpe atmazlar  :lol:herhalde

crossclimate dediğiniz gib yeni bir lastik ve kullandıkca ne getirip götürür zamanla görmek lazım, primacy3 için diğer deneyimleirniz nasıldı? ses sürüş frenleme gibi huhlar nasıldı? kullandıkca yada yıllar geçtikce lastik deformasyonu nasıldı? kaç binde lastik erimeye başladı bunları gözlemleye bildinizmi?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 304 kere teşekkür etti
« Yanıtla #30 : Mart 31, 2015, 22:04:10 »
Primacy 3'ü 10000 km kadar kullanabildim. Frenlemede cpc2'ye göre abs'yi nerdeyse hic devreye sokamadım. Bildiğim virajı 80'le dönerken aynı hissi 100 km'de hissetmeye başladım. sessizlik hususunda zaten goodyear egp ile yarışıyor.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • power of honda
  • 26 kere teşekkür etti
  • 121 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #31 : Mart 31, 2015, 22:48:14 »
Arkadaşlar bu lasik henüz Türkiye ye gelmedi mayıs 15 den itibaren bayilerde olacak.Ayrıca lastik üzerinde hem kışlık hemde yazlık sembolleri yer alacak yanini polis kontrol etsede kanuni bir sıkıntı olmayacak
Can yakıpta kalp kırma ey insanoğlu,seninde gülbenzin solacak birgün...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 4 kere teşekkür etti
« Yanıtla #32 : Mart 31, 2015, 22:50:15 »
Primacy 3'ü 10000 km kadar kullanabildim. Frenlemede cpc2'ye göre abs'yi nerdeyse hic devreye sokamadım. Bildiğim virajı 80'le dönerken aynı hissi 100 km'de hissetmeye başladım. sessizlik hususunda zaten goodyear egp ile yarışıyor.

kısaca alındığında pişman olunmayacak bir lastik diyorsunuz doğrumu?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 304 kere teşekkür etti
« Yanıtla #33 : Nisan 01, 2015, 00:30:07 »
 dh yorumlarını da inceleyebilirsiniz. ben yazlık olarak diğer yorumlarıda değerlendirerek  goodyear egp ve primacy 3'ü tavsiye ediyorum. bende şu an turanza er300 var.aldığımda üzerindeydi. Çok sert lastik konforsuz ve abs'yi kolay devreye sokuyor.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • Model Yılı: -
  • 2852 kere teşekkür etti
  • 3225 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #34 : Nisan 01, 2015, 07:54:57 »
yahu  lastik tamam güzel de şöyle bir sıkıntmı var, kışın lastiği taktınız ilerde polis kontrolü var, lastiklere bakıyor trafik, nası izah edeceksiniz bu lastik hem yazlık hem kışlık diye ? lastik iyi olabilirde bizim ülkede ne derece işe yarar tartışılır bence  :islik:
Bunun ayrıntılı cevabı sitemizde mevcut. Kışlık lastiklerde olması gereken ibareler yasal olarak belirlenmiş.