Gönderen Konu: GT 86 Sürüş Testi  (Okunma sayısı 6550 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Verso
  • Kan Grubu: A+
  • Model Yılı: '15
  • 47 kere teşekkür etti
  • 37 kere teşekkür edildi
Ynt: GT 86 Sürüş Testi
« Yanıtla #20 : Eylül 02, 2012, 20:14:33 »
Çok önemli bir nokta! Her spor araç alan yakıtı önemsemeyecek diye bir şart yok. varsın 1 sn geç hızlanarak ödün versin, yeter ki yakıtı yarıya yakın az olsun diyecek ciddi bir kitle olduğu kanaatindeyim.

geliştirilmesine gerek yok ortalama 7litre benzin tüketiyor bu gayet başarılı 7.5 sn de 100km hıza çıkan bir araç 100 km de 7 - 6.5 litre benzin tüketiyorsa herşey yolunda demektir. 2003 subarunuz da 2.5 litre motor vardır die tahmin ediyorum 100 km de 12 litrede benzin yaktığınızı tahmin ediyorum siz 6 veya 5 snde 100 hıza çıkmak için ödediğiniz ücret korkutucu ne yazıkki.  ;) kimi kantinde çikolatalı ekmek 1 tl iken kimi kantinde çikolatasız ekmek 2 tl dir umarım anlatabilmişimdir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: 0+
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #21 : Eylül 02, 2012, 23:03:32 »
geliştirilmesine gerek yok ortalama 7litre benzin tüketiyor bu gayet başarılı 7.5 sn de 100km hıza çıkan bir araç 100 km de 7 - 6.5 litre benzin tüketiyorsa herşey yolunda demektir. 2003 subarunuz da 2.5 litre motor vardır die tahmin ediyorum 100 km de 12 litrede benzin yaktığınızı tahmin ediyorum siz 6 veya 5 snde 100 hıza çıkmak için ödediğiniz ücret korkutucu ne yazıkki.  ;) kimi kantinde çikolatalı ekmek 1 tl iken kimi kantinde çikolatasız ekmek 2 tl dir umarım anlatabilmişimdir.

görüş farkı tabiki ama bence spor araba alıyorsanız yakıt düşünnemessiniz benim imprezam sakinde 50 krş agresif 1-1.20 lira yakıyor ve buna değiyor yanı 120 bin tl lik bir spor araba ve son hızı 226 tamam drift otomobili ama o arabayı 50 binliralık bi subaru pataklar ve iki haftada satarsınız gider evo yada sti alırsınız bari baştan uraşmıp gerçek bir spor otomobil alıyım tamam toyota çok güzel ve ekonomik ama buda 1.4 tsi teknık verisi yani  :P
2003 subaru impreza  :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: 0+
  • Model Yılı: '14
  • 203 kere teşekkür etti
  • 468 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #22 : Eylül 03, 2012, 06:37:53 »
görüş farkı tabiki ama bence spor araba alıyorsanız yakıt düşünnemessiniz benim imprezam sakinde 50 krş agresif 1-1.20 lira yakıyor ve buna değiyor yanı 120 bin tl lik bir spor araba ve son hızı 226 tamam drift otomobili ama o arabayı 50 binliralık bir subaru pataklar ve iki haftada satarsınız gider evo yada sti alırsınız bari baştan uraşmıp gerçek bir spor otomobil alıyım tamam toyota çok güzel ve ekonomik ama buda 1.4 tsi teknık verisi yani  :P
1.4 Tsi motoru 200 beygirlik atmosferik motor havada karada harcar. bu adamların hedefi okadar yüksek hızlı bir spor otomobil yapmak değilmiş bence ekonomik ve sportif olsun ve aynı aynı zamanda sürücüsüne üstün sürüş performansı versin. ben test edip kullanmadım ama videolardan bunu gayet güzel şekilde başardıkları anlaşılıyor. eğer bu motordan daha yüksek performans isteniyorsa modifikasyona acık bi motordur istenilen şeyler uygulanabilir teknik veriler bi anda çok performanslı bi araba olduğunu gösterebilir. subaru ve toyotaya gelince zaten iki firmanın ürünüdür rekabet olacağını sanmıyorum evo ve sti klasmanında da değildir.
| Toyota Corolla Sol Sedan
| Opel Astra Cosmo Sedan
| Renault Clio 4 İcon
| Şamp. GALATASARAY