Gönderen Konu: Yol Durumu!  (Okunma sayısı 3894 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 49060
  • Model Yılı: '16
  • 196 kere teşekkür etti
  • 1149 kere teşekkür edildi
Ynt: Yol Durumu!
« Yanıtla #20 : Mayıs 30, 2019, 16:50:56 »
İftardan sonra deyince aklıma takıldı,uyku bastırır genellikle,bu nedenle uygun bir yerde 1 saat kadar uyumaya çalışın,iyi yolculuklar olsun.
Tokay Ceritoğlu

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #20 : Mayıs 30, 2019, 16:50:56 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 93000
  • Model Yılı: '12
  • 543 kere teşekkür etti
  • 290 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #21 : Mayıs 30, 2019, 18:20:48 »
Googlemapsin görsellerine baktığımda 2015 yılına ait görsellerde tek yön gözüküyor ama yapılmıştır diye umut ediyorum.
sygic indir,internetsiz çalışıyor ve haritaları süper,yanlış hatırlamıyorsam 1 aya kadar da ücretsiz kullanılıyor.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 7000
  • Model Yılı: '20
  • 264 kere teşekkür etti
  • 469 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #22 : Mayıs 31, 2019, 08:55:45 »
İftardan sonra deyince aklıma takıldı,uyku bastırır genellikle,bu nedenle uygun bir yerde 1 saat kadar uyumaya çalışın,iyi yolculuklar olsun.

Uyarınız için teşekkür ederim Tokay Bey.
Evet dediğiniz gibi yemekten sonrada bir ağırlık çöküyor ama bir arkadaşıma davetliyim 2 saat kadar çay muhabbet faslından sonra o rehavette kalkacaktır inşallah.

Aslında tam aksine iftara kadar aşırı bir yorgunluk, uyku hali çöküyor, bütün reflekslerim ağırlaşıyor. Yemeği yeyince aynı temel reisin ıspanak yemesi gibi oluyorum  :lol: İftara kadar 1-2 saat uyuyabilirsem o uyku ile çok rahat giderim. Zaten ramazan ayı geldikten sonra genelde sahurdan sonra yatıyorum. Geçtiğimiz yıllar iftar öncesi yola çıkma  gafletinde bulunmuştum. Konya-Ankara arası bana işkence gibi gelmişti. Hatta tatlı bir viraj vardı o virajı nasıl aldığımı bilmiyorum sanki bir el tutup direksiyonu çevirdi(bildiğin uyumuşum) O yüzden uykusuz bir daha yola çıkmıyorum.

Gör bak neler geçiyor hayatın içinden...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #23 : Mayıs 31, 2019, 23:13:44 »
Uyarınız için teşekkür ederim Tokay Bey.
Evet dediğiniz gibi yemekten sonrada bir ağırlık çöküyor ama bir arkadaşıma davetliyim 2 saat kadar çay muhabbet faslından sonra o rehavette kalkacaktır inşallah.

Aslında tam aksine iftara kadar aşırı bir yorgunluk, uyku hali çöküyor, bütün reflekslerim ağırlaşıyor. Yemeği yeyince aynı temel reisin ıspanak yemesi gibi oluyorum  :lol: İftara kadar 1-2 saat uyuyabilirsem o uyku ile çok rahat giderim. Zaten ramazan ayı geldikten sonra genelde sahurdan sonra yatıyorum. Geçtiğimiz yıllar iftar öncesi yola çıkma  gafletinde bulunmuştum. Konya-Ankara arası bana işkence gibi gelmişti. Hatta tatlı bir viraj vardı o virajı nasıl aldığımı bilmiyorum sanki bir el tutup direksiyonu çevirdi(bildiğin uyumuşum) O yüzden uykusuz bir daha yola çıkmıyorum.
Aman dikkat Selman hocam bizler birbirimizi  şahsen tanımasakta benim için formdaki ve ülkemdeki her insan değerlidir,aynı sorun bende de var iftardan önce çok yorgun oluyorum çok uzun yol gittiğim halde oruçluyken 30 kmlik iş yeri ev yolu bile işkence oluyor heleki sabah vardiyadan çıkınca tam çin işgencesi gibi size tavsiyem ramazan haricünde uzun yolda bol sıvı tüketin süper iyi olur ayıptır söylemesi mesane sıkışınca uyku falan hak getire  :rofl: gözler fal taşı gibi açılıyor.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 7000
  • Model Yılı: '20
  • 264 kere teşekkür etti
  • 469 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #24 : Haziran 10, 2019, 11:36:33 »
Selman bey Dediğim gibi yol gayet geniş duble yol hatta inişli çıkışlı zevkli bir yolda diyebilirim.

Ümit Bey dediğiniz yolu bayram dönüşü kullanayım dedim. İlk 60-70 km dediğiniz gibi duble yoldu ancak Kalecik ilçesinden Çoruma kadar yaklaşık 160-170 km hep tek yöndü ve yollar maalesef çokta güzel değildi. Yolun durumundan ötürü bana en az yarım saat zararı oldu. Tek avantajı yol tek yön olduğu için sollamalarda arabamı denemiş oldum  :D Merak ettiğim bir güzergahtı içimde kalmadı tecrübe etmiş oldum :)
Gör bak neler geçiyor hayatın içinden...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #25 : Haziran 10, 2019, 14:09:42 »
Ümit Bey dediğiniz yolu bayram dönüşü kullanayım dedim. İlk 60-70 km dediğiniz gibi duble yoldu ancak Kalecik ilçesinden Çoruma kadar yaklaşık 160-170 km hep tek yöndü ve yollar maalesef çokta güzel değildi. Yolun durumundan ötürü bana en az yarım saat zararı oldu. Tek avantajı yol tek yön olduğu için sollamalarda arabamı denemiş oldum  :D Merak ettiğim bir güzergahtı içimde kalmadı tecrübe etmiş oldum :)
Selman bey bende zaten Ankara içindeki 30 kmlik bölümünden bahsetmiştim eski yollarda araba kullanmak bazen daha zevkli olabiliyor zaten sizin Accord sollamada veya uzun yolda hakkını verir o konuda müthiştir.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.