Gönderen Konu: E140 Corolla Periyodik Bakım  (Okunma sayısı 141829 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • corolla 2007
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 109000
  • Model Yılı: '07
  • 11 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
Ynt: E140 Corolla Periyodik Bakım
« Yanıtla #380 : Kasım 22, 2016, 12:02:50 »
Gel avrupaya toyota tem,e zaten koprunun obur ucu tam servis hizmeti al gonlun rahat olsun

LG-P760 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

olumlu yazılatrı okudum, fakat çok yol var.. ben kartaldayım..

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #380 : Kasım 22, 2016, 12:02:50 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 2011 Comfort Extra
  • Kan Grubu: 0+
  • 18 kere teşekkür etti
  • 10 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #381 : Aralık 01, 2016, 15:33:34 »
İyi günler. Aracım 2011 toyota corolla 1.6. garanti bitti ve bulunduğum şehirde Toyota servisi kapandı. 70.000 bakımını dışarda yaptırmak istiyorum. Orijinal ürünleri parçacıda bulabileceğimi sanmıyorum. İnternetten sipariş edeceğim. Wunder marka ilanlarını gördüm. kaliteli hangi marka filtreleri önerirsiniz. teşekkür

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Auris
  • Kilometre: 120000
  • Model Yılı: '08
  • 61 kere teşekkür etti
  • 298 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #382 : Aralık 01, 2016, 15:36:49 »
İyi günler. Aracım 2011 toyota corolla 1.6. garanti bitti ve bulunduğum şehirde Toyota servisi kapandı. 70.000 bakımını dışarda yaptırmak istiyorum. Orijinal ürünleri parçacıda bulabileceğimi sanmıyorum. İnternetten sipariş edeceğim. Wunder marka ilanlarını gördüm. kaliteli hangi marka filtreleri önerirsiniz. teşekkür
Maslak toyota tem var orayi ara ufuk sonmez beye selamimi soyle ne istiyorsan gondersin 1 .sinif istanbuldaysan direk git oraya gozun kapali bakimi yapsinlar

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 73000
  • Model Yılı: '13
  • 69 kere teşekkür etti
  • 52 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #383 : Aralık 01, 2016, 16:18:38 »
Ufuk beyle iletişime geçmenizi tavsiye ediyorum ben de. İsterseniz orjinal isterseniz de kaliteli yan sanayi temin edebilirsiniz. Ben yan sanayiyi tavsiye ederim. Gerçekten kaliteli. Ufuk beyler de çok güvenilirdirler. Forum hep oradan alışveriş yapıyor

E6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

1.33 Auris Life 2013

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 140000
  • Model Yılı: '09
  • 72 kere teşekkür etti
  • 39 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #384 : Aralık 01, 2016, 16:23:24 »
Tem toyota Ufuk beyden temin edin, ben istanbul içi 5 tl kargo ödedim, hava, yağ,polen filtrelerini aldım. şöyle bir inceledim gerçekten kaliteli ürünler, asakashi marka japon malı filtreler. 30-15-30 tl de fiyatları var. Hele karbonlu polen filtresini elime aldım ne ağır bir filtre dedim kendi kendime. Tavsiye ederim.
Kxl`s Garage

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 140000
  • Model Yılı: '09
  • 72 kere teşekkür etti
  • 39 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #385 : Aralık 02, 2016, 09:36:11 »

Kartal habaşta(köprünün hemen aşağısında) hyundai servisinden ayrılma ustam var(uzakdoğu ağırlıklı çalışır), yarın yağ değişimi için ona uğrayacağım. Tek servis (0536 654 65 20 Ramazan usta), tavsiye ederim.
Kxl`s Garage

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Gayrimeşgul
    • INSTAGRAM
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 99000
  • 684 kere teşekkür etti
  • 2108 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #386 : Aralık 02, 2016, 12:04:10 »
Kartal habaşta(köprünün hemen aşağısında) hyundai servisinden ayrılma ustam var(uzakdoğu ağırlıklı çalışır), yarın yağ değişimi için ona uğrayacağım. Tek servis (0536 654 65 20 Ramazan usta), tavsiye ederim.

Değişim öncesi motor iç temizleyici kullanmakta fayda var abi
intagram.com/tosicorolla16
youtube.com/kaankara

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • atiker grand 2018
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 110524
  • Model Yılı: '06
  • 136 kere teşekkür etti
  • 128 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #387 : Aralık 02, 2016, 12:06:18 »

eniştem kurtköy den kalkıp tem servise gidiyor :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • toyota corolla 2011 elegant
    • FIRSAT NERDE- Alışveriş Orda
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 43000
  • Model Yılı: '11
  • 16 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #388 : Aralık 05, 2016, 01:31:45 »
Merhaba aracım 2011 toyota corolla 1.6 benzin/lpg elegant modeli ve 50binde. aracı 42 binde aldım eski sahibi bakımını yaptırmış tabi ağır bakım varmı yokmu bilmiyorum sormadımda. Bu kmde araca yapılacak ağır bakım varmıdır. Ayrıca bakım parçalarını internetten almak istiyorum. Bilinen kaliteli güvenilir bir site varmıdır. Yada bu forumda satış yapan bir arkadaş varmıdır teşekkür ederim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Gayrimeşgul
    • INSTAGRAM
  • 684 kere teşekkür etti
« Yanıtla #389 : Aralık 05, 2016, 03:05:51 »
Merhaba aracım 2011 toyota corolla 1.6 benzin/lpg elegant modeli ve 50binde. aracı 42 binde aldım eski sahibi bakımını yaptırmış tabi ağır bakım varmı yokmu bilmiyorum sormadımda. Bu kmde araca yapılacak ağır bakım varmıdır. Ayrıca bakım parçalarını internetten almak istiyorum. Bilinen kaliteli güvenilir bir site varmıdır. Yada bu forumda satış yapan bir arkadaş varmıdır teşekkür ederim.

40.000 de aracın
Yağı
Yağ/Hava/Polen filtreleri değişiyor
ayrıca fren hidroliği değişiyor. eğer bilginiz yoksa değişmesi sizin faydanıza olur.
youtube.com/kaankara

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 16 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #390 : Aralık 05, 2016, 23:44:58 »
40.000 de aracın
Yağı
Yağ/Hava/Polen filtreleri değişiyor
ayrıca fren hidroliği değişiyor. eğer bilginiz yoksa değişmesi sizin faydanıza olur.
teşekkür ederim verdiğiniz değerli bilgiler için

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 61 kere teşekkür etti
« Yanıtla #391 : Aralık 06, 2016, 10:24:18 »
Parcalari toyota tem Ufuk sonmez beyden alabilirsiniz cok kaliteli urnleri var orjinal ve ona yakin urunler satiyor arac bilgisini verirsenz size detayli bilgi verecektir

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 16 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #392 : Aralık 06, 2016, 10:36:42 »
Ufuk beye nasıl ulaşabilirim telefon numarası varmıdır

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 61 kere teşekkür etti
« Yanıtla #393 : Aralık 06, 2016, 10:38:27 »
Ufuk beye nasıl ulaşabilirim telefon numarası varmıdır

Selam soylersiniz

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 16 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #394 : Aralık 06, 2016, 10:41:17 »
Selamınızı iletirim çok teşekkür ederim ilginiz için

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Model Yılı: -
  • 42 kere teşekkür etti
« Yanıtla #395 : Aralık 08, 2016, 23:27:37 »
            Bugün 2011 dizel corollamı özel servisde 80 bin bakımına soktum. 3 Litre Toyota 75/90 şanzıman yağı,yarım litrede fren hidroliği kullandı usta.70 binde hava filtresi ve polen filtresi değiştiğinden bu sefer değiştirmedim. Motor yağı hariç bütün malzemeyi yetkili servisden aldım
         Ustam şanzıman yağı ve fren hidroliği değiştirmeme şaşırdı. 100 binden önce değiştirildiğini görmemiştim ,ömürlük bunlar dedi.Çıkan yağda çok temizdi . Şanzıman ve fren hidroliği değiştirmekde  pompala bırak falan derken biraz zahmetli oldu usta için. Üstadlarım sormak istediğim:
      1.Diğer markalar 15-20 binde bakıma giderken bizim 10 binde bir bakıma gitmemiz ne kadar doğru? Garanti speciyal gibi turboyu kapsamına almayan ilginç garantimiz de yoksa olayı abartıyormuyuz biraz? Bugün ustadan ''paran mı çok , aklınmı yok''  tarzı bir enerji aldım şanzıman yağını değiştirirken. :D , Galiba boşa giti paralar.Toyota kullanıcıları olarak olayı biraz abartıyormuyuz?
     2.Şanzıman yağında en iyisi 75/80 dir dedi.Toyota markası ise 75/90... Sizce doğru şanzıman yağımı kullandık?
     3. Yanımızda Mobil 1 esp 5w30 gibi uzun ömürlü yağı götürüp, üstüne 10bin kmde bir değiştirmemizin bir hikmeti var mı yoksa Japonların idameden kazanma sanatı mı biraz?
     4.Eneos 0w20 kullanan var mı?  Usta total ecs 5w30 koydu, motor sesi pek hoşuma gitmedi. 0w30 veya 0w20 tavsiye edermisiniz?
     5.Hava filtresini 40binde bir değiştiriyoruz ama diğer markalar 10binde bir orjinal filtreyi değiştiriyormuş Ustanın söylediği...40bin biraz uzun değil mi?Sizce kaç binde hava ve polen filtresi değişmeli?
     Para gidince lafı uzattım galiba, kusura bakmayın...Saygılarımla... :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 61 kere teşekkür etti
« Yanıtla #396 : Aralık 09, 2016, 00:06:04 »
            Bugün 2011 dizel corollamı özel servisde 80 bin bakımına soktum. 3 Litre Toyota 75/90 şanzıman yağı,yarım litrede fren hidroliği kullandı usta.70 binde hava filtresi ve polen filtresi değiştiğinden bu sefer değiştirmedim. Motor yağı hariç bütün malzemeyi yetkili servisden aldım
         Ustam şanzıman yağı ve fren hidroliği değiştirmeme şaşırdı. 100 binden önce değiştirildiğini görmemiştim ,ömürlük bunlar dedi.Çıkan yağda çok temizdi . Şanzıman ve fren hidroliği değiştirmekde  pompala bırak falan derken biraz zahmetli oldu usta için. Üstadlarım sormak istediğim:
      1.Diğer markalar 15-20 binde bakıma giderken bizim 10 binde bir bakıma gitmemiz ne kadar doğru? Garanti speciyal gibi turboyu kapsamına almayan ilginç garantimiz de yoksa olayı abartıyormuyuz biraz? Bugün ustadan ''paran mı çok , aklınmı yok''  tarzı bir enerji aldım şanzıman yağını değiştirirken. :D , Galiba boşa giti paralar.Toyota kullanıcıları olarak olayı biraz abartıyormuyuz?
     2.Şanzıman yağında en iyisi 75/80 dir dedi.Toyota markası ise 75/90... Sizce doğru şanzıman yağımı kullandık?
     3. Yanımızda Mobil 1 esp 5w30 gibi uzun ömürlü yağı götürüp, üstüne 10bin kmde bir değiştirmemizin bir hikmeti var mı yoksa Japonların idameden kazanma sanatı mı biraz?
     4.Eneos 0w20 kullanan var mı?  Usta total ecs 5w30 koydu, motor sesi pek hoşuma gitmedi. 0w30 veya 0w20 tavsiye edermisiniz?
     5.Hava filtresini 40binde bir değiştiriyoruz ama diğer markalar 10binde bir orjinal filtreyi değiştiriyormuş Ustanın söylediği...40bin biraz uzun değil mi?Sizce kaç binde hava ve polen filtresi değişmeli?

Ben 0x20 eneos kullaniyorum motor saat gibi calisiyor cok memnunum sanzuman yagi 60000 km de degisiyor bence iyi yapmissiniz fren hidroligine omurluk diyen usta usta degildir degismesi cok isabet olmus hava ve polen filtresine gelince bencede 40 bin cok uzun bir sure poleni sık degistirmeniz saglik ve temiz hava icin cok onemli hava filtresi bence 20000 km ideal

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Gayrimeşgul
    • INSTAGRAM
  • 684 kere teşekkür etti
« Yanıtla #397 : Aralık 09, 2016, 00:31:00 »

Bakım periyodu Türkiye'de 10.000, Toyota Avrupa'da 15 bin. bence 10 binde gitmek iyidir. Abartılan bir durum yok. siz kılavuzda yazanları yapmışsınız. Konuşmaları ustanın cahilliğine veriyorum. Aracı üretenlerin hazırladıkları kılavuzda fren hidroliği her 40 binde bir değişmeli ibaresi bulunuyor. Ustanız fren hidroliği değiştirme alışkanlığına sahip olmadığı için makine almadığı görülüyor. Şanzıman yağı nasıl ömürlük olabilir? yağ ile çalışan mekanik bir sistemde yağ eskimeyecek mi? özelliğini kaybetmeyecek mi?
şanzıman yağı kılavuzdada 75/90 öneriliyor, en iyisi kanısına nasıl varmış önerenler? Fren hidroliğini Dot-4 mü kullandınız? Dot 5.1 alabilirdiniz.
Dizelde kullandığınız yağdan kaynaklanan bir durum. 5w30 olarak Mobil 1 ESP kullansaydınız sessizliğe hayran kalacaktınız bence :) ayrıca dizele aman 0w20 koymayın. üzülürsünüz
biz her 10 binde bir hava ve poleni Asakashi filtrelerle değiştiriyoruz. neden mi? hava filtresi aracın ciğeri. temiz olması demek arabanın temiz hava alması demektir. polen filtreside bizim ciğerlerimiz için önemli. bence bu konuyu atlamayın derim. Gaziantepte sanayide "özel servis" arkadaşımın aracında sadece yağ değişimi yapmış. yağı boşaltmış Shell 5w30 yağ koymuş. bende durumu anlattım gidip hava polen yağ filtrelerini değiştirdik. bir sonraki bakım ESP 5w30 koymasını tavsiye ettim. koydu. Araba kaymak gibi oldu diyor. aynı viskozite ama farklı markalarda bile değişiyor
youtube.com/kaankara

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Model Yılı: -
  • 42 kere teşekkür etti
« Yanıtla #398 : Aralık 09, 2016, 00:55:25 »
Hidrolik yağını Toyotadan aldık, üzerinde dot 4 yazıyordu.Bulunduğum şehirde ayrıntılı bilgisi olan usta pek yok.Yarım litre hidrolik yağı gitti,Yeterlimi sizce? Mobil 1 bu kadar fark ettiriyorsa yağı değiştirebilirim. Gene masraf var galiba :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Gayrimeşgul
    • INSTAGRAM
  • 684 kere teşekkür etti
« Yanıtla #399 : Aralık 09, 2016, 01:14:50 »
Hidrolik yağını Toyotadan aldık, üzerinde dot 4 yazıyordu.Bulunduğum şehirde ayrıntılı bilgisi olan usta pek yok.Yarım litre hidrolik yağı gitti,Yeterlimi sizce? Mobil 1 bu kadar fark ettiriyorsa yağı değiştirebilirim. Gene masraf var galiba :)

size kalmış bişi ama eğer durumunuz müsait değilse masraf yapmayın bence biraz idare eder gibi :)
youtube.com/kaankara