Gönderen Konu: Basınçlı Oto Yıkama Makinaları...  (Okunma sayısı 11571 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Cennet Ucuz Değil Cehennem Lüzumsuz Değil
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: A+
  • 3 kere teşekkür edildi
Ynt: Basınçlı Oto Yıkama Makinaları...
« Yanıtla #40 : Şubat 06, 2011, 13:55:01 »
Ben karcher k2,01 modelini kullanıyorum çok memnunum 4.ncü kattan 25 mt elektrik 25 mt su hortumu sarkıtıyorum bahçeye tamam zahmetli ama zahmetsizde hiçbişey olmuyor yıkamacıya gittiğim sıklığı düşünürsem parasını çıkarttı bile benzinliklerde kesinlikle yıkatmam aracımı azıcık taş izi vardı tamponda basınçlı suyla boyayı kavlatmaya başlamışlardı bende rötüş yaptım artık çamurdan içi bile gözükmese dışarda yıkatmıyorum aracımı en fazla camlarını süngerle temizlettiriyorum gaz alırken kalanını kendim hallediyorum.

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #40 : Şubat 06, 2011, 13:55:01 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
« Yanıtla #41 : Şubat 06, 2011, 21:42:03 »
merhaba bende karcher cihazla yıkıyorum 110 tl ye falan hepsi buradadan almıştım 1,5 damacana ile aracı yıkıyorum valla verdiğim paraya helal olsun
---------------------------------------
- 2003 Toyota Corolla 1.6 Sol Otomatik Beyaz 34 UCU 55
- 1996 Honda Euro Civic 1.6 iLS  Otomatik Yesil 34 D 9260
- 1995 Toyota Corolla 1.3 XL Yeşil 34 ROE 45

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
« Yanıtla #42 : Şubat 06, 2011, 23:05:56 »
kendi yıkama imkanınız varsa hiç düşünmeyin.malum kış şartları birde bulunduğumuz yerler itibariyle hortumla araba yıkanmıyor.maşallah buraların çamuru zift gibi su tutmakla akmıyor.

Araba yıkamak için mükemmel bir mekanım var.Beton zemin,hafif rampa,1 metre ileride sıcak su bile akan çeşme..Aracımı hep kendim yıkarım ama bu basınçlı makine de aklıma yattı aslında.Kullananların fikrini merak ettim.:)
Benim Hocam Toyota gibi adam!

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Yer 2 : Bursa - Kocaeli
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: B+
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #43 : Şubat 07, 2011, 11:29:33 »
Araba yıkamak için mükemmel bir mekanım var.Beton zemin,hafif rampa,1 metre ileride sıcak su bile akan çeşme..Aracımı hep kendim yıkarım ama bu basınçlı makine de aklıma yattı aslında.Kullananların fikrini merak ettim.:)
resmen oto yıkama.bu imkan varken yıkamacıya para veriliyorsa ayıp zaten.
Kar Beyazı 2011 Auris D-4D Comfort Ekstra M/M

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • just do it
  • Araç: Camry
  • Model Yılı: '06
  • Kilometre: 225000
  • 346 kere teşekkür etti
  • 558 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #44 : Şubat 07, 2011, 11:40:55 »
2008 den bu yana konu hala aynı ise demekki sonuç olarak fazla söze gerek yok.Bir kilo süt çin inek beslenmez demiş atalarımız.Verin ayda 15-20 lira olsun bitsin....Yok ben tadına vara vara kendim yıkamak isterim dersenizde  çıkın bir hafta sonu kırlara, bulun bir dere  ohhhh mangal yanarken arabayı kabaca yıka.Mangal oldu olacak paspasları yıka kurumaya bırak.Biraz daha geçti biraz atıştır şöyllle bi rdubel ohhhh kafada hafiten iyi.....Şimdi araba adeta bir sevgili....incitmeden, bir çiceği koklar gibi ama koparmadan.....
Al kovayı al ince bir sünger hadi kolay gelsin
Akıl ile sabrı birleştir ve zekan ile konuş...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Model Yılı: '16
  • Kilometre: 52000
  • 34 kere teşekkür etti
  • 151 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #45 : Mayıs 28, 2020, 00:50:31 »
Yıl 2020 konuyu hortlatayım 9 sene sonra :)
Malum iç dış yıkama 30 lira en az  ve bu ürün hakkında fikir sormak istedim.

https://www.hepsiburada.com/lavor-predator-180-digit-yuksek-basincli-yikama-makinasi-180-bar-2500w-p-HBV00000MX3EW-yorumlari

kullanan tavsiye eden var mı?
İlla gitmek istiyorsan, hoşuma git mesela :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Teknoloji Müdürü
  • *
  • Model Yılı: '07
  • Kilometre: 140250
  • 405 kere teşekkür etti
  • 848 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #46 : Mayıs 28, 2020, 10:16:17 »
Hiç kullanmadım ama Lavor baya iyidir, Karcher ile birlikte en çok tavsiye edilen makinaydı eskiden detaycılar forumunda.
İnsanlar 10'a ayrılır
Binary saymayı bilenler ve bilmeyenler   

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • Model Yılı: '17
  • Kilometre: 22090
  • 83 kere teşekkür etti
  • 753 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #47 : Mayıs 28, 2020, 10:25:57 »
Fiyatını göremedim,aracınızı her gün kullanıyor ve doğal olarak iç dış kirlenme durumu varsa olabilir,yorumlarda kuş pisliğini zor çıkarıyor diyor,aslında kuş pisliği hemen temizlenmez ise asitli olduğu için boyaya bile zarar veriyor,diğer yorumcuda plastik aksam zarar görür diyor basınçtan dolayı belki basınç seviyesi ayarlanabiliyordur.Sonuç; fiyatı,aracın kirlenme durumu,bu aletin evde saklanma durumu ve aletin hortum uzunluğunun evle araba arası mesafesinin yeterli olup olmamasına göre karar verilebilir.
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • SUBARU Forester SG
  • Model Yılı: '07
  • Kilometre: 114000
  • Kan Grubu: AB+
  • 195 kere teşekkür etti
  • 284 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #48 : Mayıs 28, 2020, 14:28:47 »
garaj veya en azından evin önünde camdan elektrik alacak şekilde bir imkan olsa bende böyle bir cihaz almak isterdim açıkçası.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Onaylı Firma
    • Sadece Toyota
  • Model Yılı: '20
  • Kilometre: 1000
  • 998 kere teşekkür etti
  • 2126 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #49 : Mayıs 28, 2020, 15:09:05 »
Yıl 2020 konuyu hortlatayım 9 sene sonra :)
Malum iç dış yıkama 30 lira en az  ve bu ürün hakkında fikir sormak istedim.

https://www.hepsiburada.com/lavor-predator-180-digit-yuksek-basincli-yikama-makinasi-180-bar-2500w-p-HBV00000MX3EW-yorumlari

kullanan tavsiye eden var mı?

Alper'in de dediği gibi Karcher ve Lavor kaliteli markalardır ayrı konu, belirtilen basınç değerleri genellikle motorun sıfır noktası çıkış basıncı olduğundan makine-tabanca arası kullanacağınız hortum boyuna göre makine basıncını doğru seçmezseniz mutlu etmeyebilir, , 5 metre ve üzerinde 200bar altı makineler inatçı kirler için sökücü olamayabiliyor, yüksek basınçlı bir makine için Tokay bey'in belirttiği "basınç ayarı" hayati önem kazanıyor.

garaj veya en azından evin önünde camdan elektrik alacak şekilde bir imkan olsa bende böyle bir cihaz almak isterdim açıkçası.

Mesafeye bağlı olarak değişir, 10 metre için 65, 20 metre için 125, 30 metre için 180₺ vb. civarına bu sorunu çözersin, linkler aşağıda :)

https://urun.n11.com/fisler/viko-toprakli-erkek-fis-P244490432

https://urun.n11.com/fisler/viko-toprakli-disi-fis-P397286819

https://urun.n11.com/enerji-kablolari/oznur-3x25-nym-antigron-kablo-100-tam-bakir-mt-secmeli-P381053083

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Model Yılı: '16
  • Kilometre: 52000
  • 34 kere teşekkür etti
  • 151 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #50 : Mayıs 28, 2020, 19:56:36 »
Hiç kullanmadım ama Lavor baya iyidir, Karcher ile birlikte en çok tavsiye edilen makinaydı eskiden detaycılar forumunda.

Karcher e göre fiyat olarak bir tık önde ama kutu içerikleri olarak incelemek lazım bazı malzemeler kutudan çıkmayınca fiyat farkı kapanıveriyor.

Fiyatını göremedim,aracınızı her gün kullanıyor ve doğal olarak iç dış kirlenme durumu varsa olabilir,yorumlarda kuş pisliğini zor çıkarıyor diyor,aslında kuş pisliği hemen temizlenmez ise asitli olduğu için boyaya bile zarar veriyor,diğer yorumcuda plastik aksam zarar görür diyor basınçtan dolayı belki basınç seviyesi ayarlanabiliyordur.Sonuç; fiyatı,aracın kirlenme durumu,bu aletin evde saklanma durumu ve aletin hortum uzunluğunun evle araba arası mesafesinin yeterli olup olmamasına göre karar verilebilir.

Müstakil bahçeli evimiz olduğu için yer makinayı sabit kurmayı düşünüyorum bağlantı aparatları ile beraber fiyat olarak Tokay bey 1024 lira dan başlıyor 180 bar ve 3 kademeli basınç ayarı var dijital ayarlamalı.
Yıkamacılarda fiyat sabit ama yaptıkları hizmet değişken bir bakıyorsun bazı yerler kalmış bir bakıyorsun güzel yıkamışlar koltuk aralarında pislikler duruyor. Zaten halı yıkama makinası almıştım onunla beraber evde düzen kuracağım hiç bilemezsem evdeki halıları yıkasam amorti eder herhalde :)

Alper'in de dediği gibi Karcher ve Lavor kaliteli markalardır ayrı konu, belirtilen basınç değerleri genellikle motorun sıfır noktası çıkış basıncı olduğundan makine-tabanca arası kullanacağınız hortum boyuna göre makine basıncını doğru seçmezseniz mutlu etmeyebilir, , 5 metre ve üzerinde 200bar altı makineler inatçı kirler için sökücü olamayabiliyor, yüksek basınçlı bir makine için Tokay bey'in belirttiği "basınç ayarı" hayati önem kazanıyor.

Mesafeye bağlı olarak değişir, 10 metre için 65, 20 metre için 125, 30 metre için 180₺ vb. civarına bu sorunu çözersin, linkler aşağıda :)

https://urun.n11.com/fisler/viko-toprakli-erkek-fis-P244490432

https://urun.n11.com/fisler/viko-toprakli-disi-fis-P397286819

https://urun.n11.com/enerji-kablolari/oznur-3x25-nym-antigron-kablo-100-tam-bakir-mt-secmeli-P381053083

benden küçük bir tavsiye makinanın fişini taktığınız yere su gelme ihtimaline karşı dikkatli olun gerekirse su şişesini kurutup bir tarafını yarıp fişi içinde birleştirip sonra bantlayın derim. Su işe uğraşıyorsanız toprak bağlantılı priz ve evde de kaçak akım rölesi olmasına dikkat edin. Eğer bunlar yoksa çizme ile kullanınız.
İlla gitmek istiyorsan, hoşuma git mesela :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • Model Yılı: '17
  • Kilometre: 22090
  • 83 kere teşekkür etti
  • 753 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #51 : Mayıs 28, 2020, 21:12:00 »
Müstakil bahçeniz eviniz olduğu için ne mutlu size ! bu durum da iyi bir proje ile sabit bir yer yapılır,hatırlatıldığı gibi elektrik kaçağı ve muhtemel kötü sonuçları için çok dikkatli olmalı ona göre işi garantiye almalı,okuyunca hatırladım,geçtiğimiz yıl benzinlikte' kendin yıka ' kısmında elektrik kaçağından bir genç hayatını kaybetmişti.
Tokay Ceritoğlu

Etiketler: