Anket

Hangi Auris?

1.6 Elegant
1.6 Comfort Extra
1.6 Sport
1.33 Comfort/ 1.6 Comfort/1.3 Life
1.4 D4-D Comfort Plus
1.4 D4-D Comfort Extra
1.4 D4-D Comfort
1.4 D4-D Elegant
1.6 Blue
1.4 D4-D Active /Skypack
1.4 D4-D Advance/Skypack
1.4 D4-D Premium
1.6 Active/Skypack
1.6 Advance/Skypack
1.6 Premium

Gönderen Konu: Auris Kullanıcısı kaç kişiyiz? Aurisçiler buraya...  (Okunma sayısı 116194 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 2011 Auris 1.6 A/T
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 14500
  • Model Yılı: '11
  • 1 kere teşekkür etti
Ynt: Auris Kullanıcısı kaç kişiyiz? Aurisçiler buraya...
« Yanıtla #40 : Şubat 26, 2012, 19:20:10 »
merhabalar,
2011 Comfort Extra A/T, Siyah, Bej Döşeme
azcık da az yaksa  8-)

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #40 : Şubat 26, 2012, 19:20:10 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • Model Yılı: '20
  • 13 kere teşekkür etti
  • 136 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #41 : Şubat 26, 2012, 21:35:26 »
oylamaya 1.6 blue koymamışsınız çok gücendim:) 2008 1.6 blue sahibiyim yakamoz gümüş. Araçtan ses gelmediğini söyleyen arkadaşlar hep kaymak asfaltta kullanıyor galiba:) Aracın motoruna hiç lafım yok. Düz yolda hiç ses yok ama parke yollarda ya da biraz bozuk yolda çıldırtıyor beni:) 3 tane tanıdığımda var auris hepsi aynı dertten muzdarip. Lastikleri michelin almadan önce durum daha kötüydü. İlanı verdim şu an satılık zaten.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • SAFİR Auris...SIU Corolla T-Sport...
  • Kilometre: 59088
  • Model Yılı: '12
  • 312 kere teşekkür etti
  • 512 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #42 : Şubat 27, 2012, 08:25:30 »
sercan abi sport linkinde hıc oynama yok  :D koca forumda bitanemi sport var acaba yanlız kaldım  :islik:

Evet Ahmetcim, bu güzellik şuan sende var sanırım başka yok. :lol:

merhabalar,
2011 Comfort Extra A/T, Siyah, Bej Döşeme
azcık da az yaksa  8-)

Hayırlı olsun yakıt değerliniz nedir acaba?

oylamaya 1.6 blue koymamışsınız çok gücendim:) 2008 1.6 blue sahibiyim yakamoz gümüş. Araçtan ses gelmediğini söyleyen arkadaşlar hep kaymak asfaltta kullanıyor galiba:) Aracın motoruna hiç lafım yok. Düz yolda hiç ses yok ama parke yollarda ya da biraz bozuk yolda çıldırtıyor beni:) 3 tane tanıdığımda var auris hepsi aynı dertten muzdarip. Lastikleri michelin almadan önce durum daha kötüydü. İlanı verdim şu an satılık zaten.
Çok pardon ekliyorum hemen :)
2011 Siyah 132 beygir exra model var bendede siyah yıkatırım cizerler(geçen biri cizme işini sanata dökmüs yıldız çalışmış 20cm capında var sanırım) kirliyken murattan kötü durur kar kışdada maşpiyeri ezdirdim biraz.. lpg siyah cam mevcut sitedeki büyüklerim sayesinde de cruise control işini hallettim saygılar iç aksam çizikleriyle boğusuyorum

Çıldırıyorum böyle insanları görünce.  :kötü:
arikushimikato Dr.Auris 1ND forever Pure SİU T Sport ;)
İlk önce bilgi sahibi olun sonra yorum yapın
Taklitlerden sakının
 https://www.facebook.com/groups/aurisclubturkey/  Aurise dair her şey

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: B+
« Yanıtla #43 : Şubat 27, 2012, 11:53:44 »
merhabalar; 2011model,Beyaz renk,D-4D Auris Comfort Extra MMT sahibiyim.şu anda üzerinde Michelin Alpin marka kış lastiği mevcut,normal şartlarda biridstone turanza kullanıyorum,her ıkısındede oldukca memnunum.Arabama aşığım:) benım kızımın karakteri olduğunu düşünüyorum,çünkü o isterse perfprmans gosterıyo,aksi taktirde vites bile buyutmek istemiyo:)
Herkese kazasız belasız sürüşler diliyorum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 312 kere teşekkür etti
« Yanıtla #44 : Şubat 27, 2012, 12:01:51 »
Maşallah, Aşkınızın devamını dileriz. :)
Taklitlerden sakının

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #45 : Şubat 27, 2012, 14:05:06 »
teşekkür ederim,onunda bana karşı boş olmadığını söyleyebilirim:) ufak bi hasarımız vardı bende bugun kaportacıya bırktım kızımı ama o da aıle dostumuz cok özenlı davranacagını bıldıgım ıcın kaporta işlerinde arabalarımı servise goturmem,bu aşk yazısmaları biraz manidar oldu 5 gün kadar uzağız.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • YB276
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 40000
  • Model Yılı: '13
  • 154 kere teşekkür etti
  • 190 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #46 : Şubat 27, 2012, 14:17:29 »
sercan abi sport linkinde hıc oynama yok  :D koca forumda bitanemi sport var acaba yanlız kaldım  :islik:
Sen özelsin ahmet abi forumda. :D
2011 Toyota Auris 1.4 D-4D Comfort Extra Special Edition
Beni en çok çeken şey mazotun köpürmesi,dizelin çalışırken yaptığı sesi Anlayamazsınız. :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 312 kere teşekkür etti
« Yanıtla #47 : Şubat 27, 2012, 15:23:48 »
teşekkür ederim,onunda bana karşı boş olmadığını söyleyebilirim:) ufak bir hasarımız vardı bende bugun kaportacıya bırktım kızımı ama o da aıle dostumuz cok özenlı davranacagını bıldıgım ıcın kaporta işlerinde arabalarımı servise goturmem,bu aşk yazısmaları biraz manidar oldu 5 gün kadar uzağız.

Bir daha ayrılmazsınız umarız Aşkınız bir ömür sürsün. :D
Taklitlerden sakının

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
« Yanıtla #48 : Şubat 27, 2012, 19:57:28 »
çizenleremi?

Çıldırıyorum böyle insanları görünce.  :kötü:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 312 kere teşekkür etti
« Yanıtla #49 : Şubat 27, 2012, 20:06:16 »
çizenleremi?

Evet vatan hainliğinden farkları yok gözümde, neticede milli servet hepimizin araçları.
Taklitlerden sakının

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • KralFerdi
  • Kan Grubu: 0-
  • 12 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #50 : Şubat 27, 2012, 21:09:03 »
Sercan bey aynen katılıyorum yorumunuza. Çok haklısınız

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
« Yanıtla #51 : Şubat 27, 2012, 21:10:50 »
İnsanın hamuru ile ilgili sanırım önceki arabamda aldığımız gun biri gece dikiz ayna ihtiyacını karsılamıstı almış götürmüş özeniyorsun gözünden sakınıyorsun ama mecburen dışarı  bırakıyorsun

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 312 kere teşekkür etti
« Yanıtla #52 : Şubat 28, 2012, 08:18:13 »
Sercan bey aynen katılıyorum yorumunuza. Çok haklısınız

Teşekkürler,Ferdi bey.

İnsanın hamuru ile ilgili sanırım önceki arabamda aldığımız gun biri gece dikiz ayna ihtiyacını karsılamıstı almış götürmüş özeniyorsun gözünden sakınıyorsun ama mecburen dışarı  bırakıyorsun

İnanın önceki aracımı uçan sinekten sakınırdım, her gün bir yerini çizerlerdi, gözüm gibi bakardım gelip vururlardı sonuda böyle oldu ya neyse, malı olmayan bir kişi olanınkini çekemezse olacağı budur zaten.
Taklitlerden sakının

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #53 : Şubat 28, 2012, 09:54:02 »
günaydın 2 hafta önce ön sağ kapının camını kırdılar ama guvenlık fılmı var dıye ne parcalayabılmısler nede arabaya gırebılmısler,gectıgımız hafta sonu sol ön ayna ıhyıyacını bızım arabadan karsılamıs arkadas malesefkı.aracım tamırde su anda exper beklıyruz.ama ayıptır gunahtır,insanlık değil bu tür hareketler,biz parayı kolay kazanan ınsanlar dıılız,sadece ıyı arabaya bınmeyı sevdıgım için böle bı arabaya bınıyorum,dediğiniz gibi vatan hainliğinden baska bir açıklaması yok.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 60000
  • Model Yılı: '13
  • 65 kere teşekkür etti
  • 126 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #54 : Şubat 28, 2012, 10:15:44 »
benim de siyah 1.6 valvematic  comfort extra lansman paket aurisim var.  Aracı zaman zaman annem de kullandı. Ön tampon ekini 2 kez değiştirdim(park ederken yüksek bankete çarpmadan dolayı) . Bir daha olursa yeniletmeyeceğim, ya da o şekilde kırık halde bineceğim. Anneme kızdım ama işte araba sonuçta diyorsun, bu kadar titiz olmayı da abartmamak gerekiyor belki.
Bir de bu yeni Toyotaların boyaları son derece uyduruk. Hiç Toyotanın bahsettiği kaliteye yakışan bir boyası yok, ufak bir taş çarptığında zedeleniyor hemen.
 Kullanan arkadaşlar kesinlikle yılda 1 kez boya koruma yaptırsın yoksa 5-6 yıla bu boyalar solar. ayrıca koruma filmi de kullanmalı.
Ben aracımdan %80 oranında memnunum ama genel olarak düşününce,  işçilik ve Japon Kalite Anlayışı meselesini gözümde çok büyütmüşüm.
Bildiğimiz  kore arabalarındaki (hyundai, kia)  gibi araçlardaki  işçilik problemlerine sahip sıradan bir araçmış işte Toyota'da. Sonuç olarak artık tıkırtıları kafaya takmıyorum, lastik sesini kabullendim, boyası zedelenmesin diye ön kabut , yan kapı altlarına film çektirdim, tavanına da çektiricem, hatta imkanı olan aracı full kaplatsın bu dandik boyanın dertlerinden kurtulsun.
Onun dışında kullanışlı,genel olarak sessiz, sınıfındaki diğer araçlara göre geniş rahat iç hacmi, motor gücüne göre gayet iyi yakıt tüketimi, sınıfındaki diğer araçlarla karşılaştırınca  biraz olsun moralinizin düzelmesi ve c segmenti bir araç kullandığınızı düşündüğünüzde detaylarının kabul edilebilir olmasıyla  Aurisi soranlara ben gene öneriyorum alın diye.
Benim servisimde de sorun çıkmıyor, servisten de memnunum. Aracı hızlı kullananlar yumuşak hamurlu lastik almalı, en ufak sesten rahatsız olan, kafaya takıp uyuyamayanlar biraz daha dişini sıkıp parasını biriktirip Audi A3 almalı.
born to ride

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 312 kere teşekkür etti
« Yanıtla #55 : Şubat 28, 2012, 13:05:33 »
günaydın 2 hafta önce ön sağ kapının camını kırdılar ama guvenlık fılmı var dıye ne parcalayabılmısler nede arabaya gırebılmısler,gectıgımız hafta sonu sol ön ayna ıhyıyacını bızım arabadan karsılamıs arkadas malesefkı.aracım tamırde su anda exper beklıyruz.ama ayıptır gunahtır,insanlık değil bu tür hareketler,biz parayı kolay kazanan ınsanlar dıılız,sadece ıyı arabaya bınmeyı sevdıgım için böle bı arabaya bınıyorum,dediğiniz gibi vatan hainliğinden baska bir açıklaması yok.

Buyrun işte yazık günah yahu.  :kötü:

benim de siyah 1.6 valvematic  comfort extra lansman paket aurisim var.  Aracı zaman zaman annem de kullandı. Ön tampon ekini 2 kez değiştirdim(park ederken yüksek bankete çarpmadan dolayı) . Bir daha olursa yeniletmeyeceğim, ya da o şekilde kırık halde bineceğim. Anneme kızdım ama işte araba sonuçta diyorsun, bu kadar titiz olmayı da abartmamak gerekiyor belki.
Bir de bu yeni Toyotaların boyaları son derece uyduruk. Hiç Toyotanın bahsettiği kaliteye yakışan bir boyası yok, ufak bir taş çarptığında zedeleniyor hemen.
 Kullanan arkadaşlar kesinlikle yılda 1 kez boya koruma yaptırsın yoksa 5-6 yıla bu boyalar solar. ayrıca koruma filmi de kullanmalı.
Ben aracımdan %80 oranında memnunum ama genel olarak düşününce,  işçilik ve Japon Kalite Anlayışı meselesini gözümde çok büyütmüşüm.
Bildiğimiz  kore arabalarındaki (hyundai, kia)  gibi araçlardaki  işçilik problemlerine sahip sıradan bir araçmış işte Toyota'da. Sonuç olarak artık tıkırtıları kafaya takmıyorum, lastik sesini kabullendim, boyası zedelenmesin diye ön kabut , yan kapı altlarına film çektirdim, tavanına da çektiricem, hatta imkanı olan aracı full kaplatsın bu dandik boyanın dertlerinden kurtulsun.
Onun dışında kullanışlı,genel olarak sessiz, sınıfındaki diğer araçlara göre geniş rahat iç hacmi, motor gücüne göre gayet iyi yakıt tüketimi, sınıfındaki diğer araçlarla karşılaştırınca  biraz olsun moralinizin düzelmesi ve c segmenti bir araç kullandığınızı düşündüğünüzde detaylarının kabul edilebilir olmasıyla  Aurisi soranlara ben gene öneriyorum alın diye.
Benim servisimde de sorun çıkmıyor, servisten de memnunum. Aracı hızlı kullananlar yumuşak hamurlu lastik almalı, en ufak sesten rahatsız olan, kafaya takıp uyuyamayanlar biraz daha dişini sıkıp parasını biriktirip Audi A3 almalı.

Düşüncelerinizde haklısınız tabi herkese göre değişebiliyor.Kimine göre çok iyi kimine göre iyi.
Taklitlerden sakının

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #56 : Şubat 28, 2012, 15:52:57 »
Sen özelsin ahmet abi forumda. :D

sağolasın sport linki iki olmus ama oy veren kişi yorum yapmamıs tanısırdık guze olurdu :D

Evet vatan hainliğinden farkları yok gözümde, neticede milli servet hepimizin araçları.

+1
2003 subaru impreza  :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 36700
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #57 : Şubat 28, 2012, 16:56:01 »
geçmiş olsun onur bey çok üzücü bir durum ama kanun bile onların yanında maalesef
Arkadaşlar, efendiler ve ey millet, iyi biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar memleketi olamaz. En doğru, en hakiki tarikat, medeniyet tarikatıdır.Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 312 kere teşekkür etti
« Yanıtla #58 : Şubat 28, 2012, 18:04:34 »
geçmiş olsun onur bey çok üzücü bir durum ama kanun bile onların yanında maalesef

Haklısın Tuncay katılıyorum sana.

sağolasın sport linki iki olmus ama oy veren kişi yorum yapmamıs tanısırdık guze olurdu :D

+1

Senin yazıyı görünce yazar belki.
Taklitlerden sakının

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #59 : Şubat 28, 2012, 23:25:50 »
.
Cok tesekkur ederim tuncay bey,Allah kimseyi bole seylerle karsilastirmasin cok sinir bozucu bi durum.araba 1yasinda olmasina ragmen 42000 km de fakat yollarda basimiZa bisey gelmedi cok sukur,ama kapinin onunde arabaya verdikleri zararlar yuzunden 2tane hasar dosyamiz oldu malesef:(