Gönderen Konu: Araç kiti kullanım (telefon bağlantısı) anlatım  (Okunma sayısı 60737 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: AB+
  • 8 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
Ynt: Araç kiti kullanım (telefon bağlantısı) anlatım
« Yanıtla #40 : Mayıs 01, 2013, 19:39:32 »

Ayy bu devirde hala ayfponunuz yok mu siziiinnn ?? normalde emre Toyota clubın teyİpçisi her arızaya bakar tabi ayponu olmayanlar hariç

ayyy AHMET'çim sen var benimle alay etmek yok ben var yanlış anlamak
bu arada çok komiksin AHMET'çim :alkis:
ben emrenin soruna bir gün sonra cvp vermişim ama arkadaşınız üzeriden 19 gün geçmesine rağmen cvp verememiş neden acaba?
Dönüşünde gözüm yok, benim aklım gidişinde...

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #40 : Mayıs 01, 2013, 19:39:32 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • E12 HB Corolla D-Sport 2.0 D4D (Tek Kapı)
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 332000
  • Model Yılı: '02
  • 208 kere teşekkür etti
  • 421 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #41 : Mayıs 01, 2013, 19:42:49 »
ayyy AHMET'çim sen var benimle alay etmek yok ben var yanlış anlamak
bu arada çok komiksin AHMET'çim :alkis:
ben emrenin soruna bir gün sonra cvp vermişim ama arkadaşınız üzeriden 19 gün geçmesine rağmen cvp verememiş neden acaba?

Cevabı önceden vermiştim zaten ::)  Gülelim eğlenelim dünya kimseye kalmaz ::)

Ayy bu devirde hala ayfponunuz yok mu siziiinnn ?? normalde emre Toyota clubın teyİpçisi her arızaya bakar tabi ayponu olmayanlar hariç

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: AB+
  • 8 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #42 : Mayıs 01, 2013, 19:50:54 »
saygı benden bende zaten hemen AURİS' imi satıp LG P 970 in bluetooth' una uyum sağlaya bilen bir araç almaya karar verdim sayenizde...
Dönüşünde gözüm yok, benim aklım gidişinde...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • E12 HB Corolla D-Sport 2.0 D4D (Tek Kapı)
  • Kilometre: 332000
  • Model Yılı: '02
  • 208 kere teşekkür etti
  • 421 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #43 : Mayıs 01, 2013, 22:07:35 »
saygı benden bende zaten hemen AURİS' imi satıp LG P 970 in bluetooth' una uyum sağlaya bilen bir araç almaya karar verdim sayenizde...

Kötü komşu insanı ev sahibi yaparmış ::)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: 0-
  • 3 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #44 : Haziran 06, 2013, 15:03:17 »
Merhaba Arkadaşlar, yeni auriste biri sizi aradığında dokunmatik ekrandan isminimi görüyorsunuz, telefon numarasını mı? Ben telefon numarasını görüyorum ismi görebilmek için ne yapılmalı, var mı böyle bir özelliği?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kilometre: 15000
  • Model Yılı: '16
  • 62 kere teşekkür etti
  • 85 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #45 : Haziran 06, 2013, 15:45:20 »
çok teşekkürler eline gönlüne klavyene sağlık...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Yanıyosun Fuat Abiiiiiii...! =)
  • Kan Grubu: ---
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #46 : Temmuz 17, 2013, 11:59:41 »
Abi mükemmmelsin ya süper birşey derdime derman oldun Allah razı olsun :)
Biz pöpüler çocuk olmadık,adamlık daha çok hoşumuza gitti.!

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
« Yanıtla #47 : Ağustos 11, 2013, 22:50:02 »
Akin bey kolay gelsin bilginiz varmi bilemiyorum ama , yinede sorayim bende 133 corolla var ve bu ozellik yok bu ozelligi entegre edebilirmiyiz fiyat konusunda bilginiz varmi tesekkur ederim iyi gunler.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 23000
« Yanıtla #48 : Kasım 28, 2013, 15:01:12 »
merhaba benimde eşleme var ama ben telefonu kullanmadan yapamıyorum arama falan ne yapmam lazım

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Elegant a/t
  • Kan Grubu: B+
  • 14 kere teşekkür etti
  • 34 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #49 : Kasım 28, 2013, 16:26:08 »
İsrafil bey çok geç cevap verdiğim için özür dilerim sanırım sizin arabanıza da takıla bilir ancak çok külfetli olur çünkü birçok gereksinimi olan bir sistem başta bluetooth lu bir teyp ,mikrofon alıcı ,direksiyondaki kumandalar gibi çok gereksinim lazım yine de en doğru bilgiyi servisten almalısınız   

Mesaj Birleştirildi: Kasım 28, 2013, 16:40:44
Ergin bey öncelikle doğru bağlantı yaptığınızdan emin olmalısınız direksiyondaki konuşma düğmesine bastığınızda kısa süreli dıt sesinden sonra kayıt etmiş olduğunuz isimi söyleyip sonrada arama resmine basıyorsunuz ve aracın  ön hoperlolarından görüşme sesi gelmeye başlıyor, eyer durum böyle olmuyorsa siz elinizle telefondan arama yapıyor fakat yinede hoperlolardan duyuyorsanız ozaman bağlantı doğru fakat teybe numara kayıt etmemişsiniz demektir.Bu durumda gelen aramaları direksiyondan cevaplaya bilirsiniz,giden aramalarıda elle yaparsınız.zaten teybin  6 kanal hafızası var diyer kişilerinizi elle ararsınız. benim yakın akrabalar teypte kayıtlıdır hiç telefonu elime almadan arama yaparım ancak harici kişiler için telefonu alıp arama tuşuna basar tekrar cebime koyarım.Tam durumdan emin olun eyer sorun dediğim gibiyse lkallara kişi eklemeyi anlatırım buradan size,hoşçakalın.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 47000
  • Model Yılı: '14
  • 5 kere teşekkür etti
  • 5 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #50 : Nisan 12, 2014, 21:08:40 »
Gerçekten paylaşım çok güzel olmuş.sizden önce tam iki saat uğraştım ama beceremedim.Yarın ilk işim bu olacak lakin araca kayıt edilmiş eski numaraları ve eski eşleşmeyi silmenin bir yolu var mı acaba ?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 47000
  • Model Yılı: '14
  • 5 kere teşekkür etti
  • 5 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #51 : Nisan 16, 2014, 19:17:02 »
Sevgili arkadaşlar anladığım kadarıyla birçok arkadaşımız yeni nesil toyotalarda bulunan telefon bağlantısını yapmakta zorlanıyor elimizdeki klavuzlardada net anlatılmadığı için bende kendimce yardımcı olmaya çalıştım umarım faydalı olur

Telefonun araca tanıtılması

-Öncelikle cep telefonumuzun buletooth unu açalım.
-Dreksiyondan telefon açma simgesine basılır.
-Müzik setindeki yuvarlak düymeile setup seçilir(teyibi açtığımız düğme değil diğer yuvarlak düğme) ve çift tıklanır.bu menünün içinde
-Aynı düğme ile phone setup seçilerek çift tıklanır
-devam edilir ve pair phone seçilip çift tıklanır.
-Recort name (telefon ismi yada kullanıcı ismi olması lazım) yazısına çift tıklanır
-Bua arada bir iletişim sesi duyulur sesten hemen sonra kullanıcı ismi söylenir (örneğin toyotam gibi)
-sonra confirim yazısına tıklanır devam edilerek İnt Audio yazısına çift tıklanır
-Ekranda bir bağlantı şifresi belirir 1234 gibi  bu şifre cep telefonumuza yazılır ve eşleşme gerçekleşir
-carmedia yazısına tıklanarak işlem bitirilir -gobek yazısı ile çıkış yapılır
--Artık telefonumuz ile aracımız eşleşmiştir.telefonumuza dokunmadan aramalar yapabilir telefonumuzdaki müzikleri dinleyebiliriz

Telefondan Kartvizit gönderme

-Bu menüde telefonumuzdaki numaraları aracımıza gönderip sesli komutla arama yapmamızı sağlar
-Dreksiyondan telefon açma simgesine basılır
-Phone book çift tıklanır
-Add Entry   çift tıklanır
-ByPhone çift tıklanır
-Confirim çift tıklanır
-Please etisen phone yazısı çıkar ve ardından ceptelefonumuzun bağlantısı kesilir bu arada ekranda
Please send From phone searehing yazısı döner ve telefonumuz kendiliğinden tekrar bağlanır
-Sonra telefonumuzun rehberine girilir ve sık aradığımız kişi seçilir telefonumuzun seçeneklerinden  buluetooth ile gönder seçilir ve carmedia alıcısına gönderilir.
-Gönderdiğimiz kişinin ismi ve numarası ekranda belirir
-İsme çift tıklanır ve Recort Name yazısı belirir ve çift tıklanır
-Müzik sisteminden bir iletişim sesi gelir hemen ardından numarasını yolladığımız kişinin ismi yüksek sesle söylenir
-İsim haala ekrandadır ve birdaha yuvarlak düğmemize tıklanır
-Confirim yazar ve çift tıklanır bu menü içinden yine yuvarlak düğmemizi döndererek Spead Dial aranıp bulunur ve çift tıklanır
-Varsa hafızaya kayıtlı diğer isimlerde gelir ekrana yoksa sadece eklediğimiz isim belirir ekranda.Birden çok isim varsa hafızada eklediğimiz son isim yuvarlak dğme ile aranıp bulunur veçift tıklanır
-Push 1-6 yazısı belirir ve radyo kanalları için kullandığımız 1 den 6 ya kadar olan sayılardan bitanesine basılır ve kartvizitimiz o sayıya eklenmiş olur.işlem bitmiştir artık
-Sonrasında dreksiyondaki konuşma butonuna basılır ve iletişim sesi gelir ardından kaydettiğimiz kişinin adı söylenir ve araç bizim sesimizi tekrar eder sonrasında dreksiyondan telefon açma düğmesine basılır ve kişi aranmaya başlar
Not:sadece 6 kartvizit ekleyebiliriz
Biraz uzun oldu ama umarım faydalı olur saygılarımla

Eline , emeğine , aklına , klavyede ki tuşlara dokunan parmaklarına sağlık. Az önce bağlantı işini halettim hemde hiçbir sorun çıkarmadan , müzik çaları bile bağlandı :))
Lakin kafama bir iki soru takıldı
1 : Aracım ikinci el olduğu için benden önceki sahibinin de bilgileri mevcut eski bilgileri ve rehberi nasıl sileceğim ?
2: bu yöntemle kaç tane telefon bağlaya biliyoruz ?
3 : sesli komutla verdiğimiz isim ne işe yarıyor ve nasıl kullanacağız ?
4 : Bu yöntem tüm toyota modelleri için geçerli mi yoksa  sadece corolla ( E 140 ) kasa için mi uygulana bilir ?
Başka sorum yok tanık sizindir :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corona
  • Model Yılı: '15
  • 39 kere teşekkür etti
  • 11 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #52 : Nisan 16, 2014, 22:19:23 »
Akın bey isimli seslenerek arama yapma özelliği; İLGİNÇTİR Kİ yeni corollaların sadece en üst paketinde var malesef..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Elegant a/t
  • 14 kere teşekkür etti
« Yanıtla #53 : Nisan 17, 2014, 01:30:11 »
Bir nebze olsun yardımım dokunduysa ne mutlu bana diyerek cevap vereyim.
***Yılmaz bey;bu sisteme ancak 1 telefon kayıt edilebilinir,aracın içinde 10 tane Bluetooth u açık telefon olsa bile kayıtlı telefonla iletişime geçer hiç şaşmaz.
***Siz kayıt yaptıktan sonra otomatik olarak bir önceki telefon bilgileri silinecektir siz kendi kartvizitleriniz i yollayıp herhangi bir kanala basın örneğin 1 numaralı kanalda önceden 05***** numaralı tel. kayıtlıyken siz bu kanala yeniden kayıt yapmayı denediğinizde zaten eski numara silinmiş olur ancak otomobilinizi sattığınızda içinde 6 adet telefon numarasını da vermek istemezseniz phone delete seçeneği de mevcut bir ara onuda detaylı bir şekilde anlatırım,eğer sizin için acilse notlarımı kurcalayıp bulup yazarım.
***Sesli komut ise bahsettiğimiz kanallara kayıt ettiğimiz telefon numaralarının isimlerini söyleyerek arama yapmaktır örneğin siz 1 numaralı kanala Ahmet i kayıt ettiniz,direksiyondan avize açma ve kapamanın yanındaki konuşma işareti düğmesine basıp bip sesini bekleriz,bu sesten sonra Ahmet deriz sonra Ahmet in numarası ekranda belirir,sonra sonrada direksiyondaki avize açma işaretine basarız ardından tüm arabanın içinde duyulacak şekilde görüşmemizi yaparız yine kapama tuşuyla istediğimiz an aramayı sonlandırabilirsiniz.
***Bu özelliğin tüm modellerde olmadığını biliyorum daha fazla bir bilgim maalesef yok formdaki  diğer kulacını arkadaşlar bu konuda yardımcı olabilirler toyota nın hangi modellerinde var diye bir sormak lazım arkadaşlara.

Mesaj Birleştirildi: Nisan 17, 2014, 01:35:38
Orçun bey Bluetooth bağlantısı hiçmi yapılmıyor yoksa sadece seslenme özelliğimi eksik ? Benim aracım bizim kasanın en üst versiyonu belkide bizimkilerin alt versiyonlarında da yoktur ki büyük ihtimalle de öyledir fiyat farkı bunlardan oluşuyor nihayetinde.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 39 kere teşekkür etti
« Yanıtla #54 : Nisan 17, 2014, 22:49:58 »
Akın bey iyi güzelde...2011 auriste olan bir özellik nasıl olurda 2014 yeni nesil corollada yok :) dacia da bile var şimdi tam komedi..:)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Verso
  • Kilometre: 27000
  • Model Yılı: '11
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #55 : Mayıs 14, 2014, 09:58:45 »
Merhaba Arkadaşlar;

Dün epey bir uğraş sonrası Iphone telefonumu Verso mun Bluetooth  una bağlayamadım ve bu vesile ile bu klüp ile tanıştım ( herşey de bir hayır vardır derler )
Şunu sormak istiyorum ki ben mi bir şeyleri yanlış yapıyorum.
****araç çalışır durumda değildi.
****Akın Bey in anlattığı gibi bir çok onay için çift değil sadece tek tıklama yaptım ama süreç aynıydı.

Yoksa sıkıntı Iphone telefonlarda mı?

Aygıt bağlantı aralığında değil diyor?

Yardımlarınızı rica ediyorum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 39 kere teşekkür etti
« Yanıtla #56 : Mayıs 19, 2014, 23:11:31 »
Akın bey bende onu ifade ediyorum..Toyota yeni kasalarda biraz aşırı ticari amaç gütmüş malesef...2011 Auriste bile var..2013 Corolada isim söyleyerek arama olmaması toyotaya yakışmadı...Zira bu yeni dacia,renoult ta falan var :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: 0-
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #57 : Mayıs 31, 2014, 00:08:04 »
Hocam benim araçta navitech nx215 f var.Telefonum ise iphone. Iphone cihazdaki rehberi bu cihaza aktarabilir miyim?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Elegant a/t
  • 14 kere teşekkür etti
« Yanıtla #58 : Mayıs 31, 2014, 00:59:40 »
Arkadaşlar iphone kullanıcıları sıkıntı yaşayabilirler zira bu telefonlar kolay kolay her aygıtla eşleşme yapmıyor diye biliyorum,bu konuyu tefondan anlayan arkadaşlara sormak lazım ancak samsung ve nokıa larda sıkıntı olmaması gerekir.

Mesaj Birleştirildi: Mayıs 31, 2014, 01:07:14
Eğer sesli arama yapabiliyorsanız telefonunuz bağlanmış demektir Müzik çalma olayında işin içine müzik formatlarıda girince biraz sıkıntı olabilir BTA menüsüne girince ekranda play ve stop işaretleri çıkar,sanırım 4 ve 5 rakamlarının üzerinde olacak bu işaretler.Müziği oynatmak için bu düğmeleri kullanmayın ben denedim sadece başladıktan sonra işe yaradı.Müziği hep telefondan başlatıyorum sonrada parça atlatmayı direksiyondan yapıyorum.Bence toyota bu işi yapmış olmak için yapmış birazdaha geliştirmeye ihtiyaç var

Mesaj Birleştirildi: Mayıs 31, 2014, 01:16:05
Önemli bir bilgi daha vermek isterim:Telefonlara format attıktan sonra samsung telefonları arabaya yeniden tanıtmaya gerek kalmıyor bluetooth u açar açmaz bağlantı şifresi istiyor.Telefonunuz siz bu şifreyi girene kadarda sizi rahat brakmıyor sürekli ötüyor carmedya bağlantı şifresi girin diye ilk bağlanırken girdiğimiz şifreyi yazıp onaylayınca yine eskisi gib kullanıyorsunuz çünkü bütün bilgiler aracınızdasaklı olarak kalıyor. Anca bu yazdıklarımı sadece nokıa ve samsung telefonlarda denedim iphone ve lg hakkında bir bilgim yok

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 76000
  • Model Yılı: '11
  • 32 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #59 : Nisan 28, 2015, 21:27:48 »
Arkadaşlar araç kitine kaç telefon tanımlayabiliyoruz.
eşimin telefonunu tanımlayınca benim telefonu siliyor.
kendi telefonumu tanımlayınca da eşimin telefonunu siliyor.
kısaca tek telefon kayıt ediyor.
araç kitine bir den fazla telefon tanımlayan var mı?
araç 2011 auris
2011 Toyota Auris Comfort Plus