Gönderen Konu: 2011 yılı kış lastiği testleri  (Okunma sayısı 23032 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Teknoloji Müdürü
  • *
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 158000
  • Model Yılı: '07
  • 422 kere teşekkür etti
  • 958 kere teşekkür edildi
Ynt: 2011 yılı kış lastiği testleri
« Yanıtla #40 : Ekim 30, 2011, 16:11:38 »
evet, UG serisinin tamamı yönlüdür. Zaten artık yönlü olmayan pek lastik kalmadı.
İnsanlar 10'a ayrılır
Binary saymayı bilenler ve bilmeyenler   

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #40 : Ekim 30, 2011, 16:11:38 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 2009 Corolla 1.4 D4D Comfort
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: ---
  • 2 kere teşekkür etti
  • 7 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #41 : Ekim 30, 2011, 16:38:37 »
Umarım bunları doğru yönde takıp taktırtıyordur insanımız. Hatırlıyorum da Kartalkaya'ya çıkarken zincir takmaya çalışan bir vatandaşımızı görmüştüm, ölü akstaki lastiklere takmaya çalışıyordu da uyarmıştım. O sadece benim rastladığımdı..

Bu sene sokaktaki araçlara biraz dikkat edeyim bari bakalım pratikte ne oluyor.

Bu yaz kış lastik değişimlerinden sonra  balans ayarı da yaptırılmalı tekerlere.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • Model Yılı: -
  • 2854 kere teşekkür etti
  • 3227 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #42 : Ekim 30, 2011, 20:44:56 »
  Ultra Grip 8

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Ben Kızımın Toyota Gibi Babasıyım :)
« Yanıtla #43 : Ekim 30, 2011, 20:59:44 »
evet, UG serisinin tamamı yönlüdür. Zaten artık yönlü olmayan pek lastik kalmadı.

üzerinde "inside" veya "outside" yazıları var ve ona göre takıyorlar :) eskiden ok falan vardı :)
2001 COROLLA 1.4 VVT-I (BRC LPG)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Teknoloji Müdürü
  • *
  • 422 kere teşekkür etti
« Yanıtla #44 : Ekim 31, 2011, 08:18:27 »
Michelin Alpin de yenilenmiş galiba bu sene, A4 modeli UG8'e baya baya benziyor :)

İnsanlar 10'a ayrılır

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 2009 Corolla 1.4 D4D Comfort
  • Kan Grubu: ---
  • 2 kere teşekkür etti
  • 7 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #45 : Ekim 31, 2011, 16:11:23 »
" Outside " yazısıyla ok işaretleri aynı şey değil diye biliyoum.  Yani bir tekerlekte lastik outside olarak  monte edilip sol tarafta takılıysa , bunu sağ tarafa aldığınızda lastik yanağı yine outside durur ama lastik ( ve varsa ok işareti)  tersine döner.  Bu açıdan bakıldığında ok işareti olan lastikler  sağdan sola veya tersi tarafa alınmıyor, sadece ön arka arasında değişiyor. 
Bu ultra grip üzerinde ok işareti yok anladığım kadarıyla, outside var.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • Model Yılı: -
  • 2854 kere teşekkür etti
  • 3227 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #46 : Ekim 31, 2011, 16:18:40 »
  Ultra Gripte de ''ok'' işareti olmalı çünkü yönlü lastik. Zaten paylaştığım resimde de bu ok belirgin şekilde görülebiliyor, büyükten küçüğe doğru.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: A-
  • 5 kere teşekkür etti
  • 5 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #47 : Kasım 19, 2011, 22:58:59 »
merhaba arkadşlar bende bugün kormoran lastik aldım michelin yan ürünü imiş piyasaya yeni sürmüşler güya bende uygun diye aldım lastikleri kışın fazla kullanmıyorum aracımı lazım olursa diye 2 tane aldım 125ten 250 tl ye başka uygun bulamadım. zaten yazlık alacam 4 tane onu araştırıyorum lassa olcak gibi kormoran ı kullanınca paylaşırım sizler le saygılarımla
2004 COROLLA SOL
SEDAN BRC

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #48 : Aralık 10, 2011, 00:57:07 »
Merhaba arkadaşlar , Kış lastiği almak istiyorum 3 lastik arasından seçim yapmam gerekiyor.Öncelikle yaşadığım yerde çok fazla kar yağmaz ama don,gizli buzlanma, yağmur çok oluyor. Bir aydır sıcaklık  geceler sıfırın altında ,gündüzler de en fazla 11 - 12 derece.Yağmur yağdığı zaman maşallah yollar göle dönebiliyor. Lastik ölçüleri 205 / 55 R 16
1- Goodyear UG 8
2- Goodyear Performans 2
3- Conti TS 830

İlk başta UG 8 ön plandaydı ama, yağmurlu havalarda yollar göle dönünce kızaklama tehlikesi var. Deseni  V desen ve ortada yağmur tahliye kanalının olmaması düşündürüyor. Performans 2 de ve TS 830 da ortada da kanal var. Ayrıca lastikçi UG 8 in kuru asfaltta çok ses yapacağını söyledi,kullanan arkadaşlar ne düşünüyor ?Kararsızlıktan nefret ediyorum.Bir an önce bu iş bitsin istiyorum.
 Bir de lastikçiler arasında fiyat çok oynuyor.Hepsi kafasına göre fiyat koyuyor. Bayiler UG8 ile TS 830 a 250 TL fiyat verdi ama internete 210 - 220 TL civarında buldum. Görüşleriniz benim için önemli, yardım ederseniz sevinirim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #49 : Aralık 10, 2011, 01:03:52 »
Serviste ısrarla Yokohama V 902 tavsiye ediyor.Çok sattıklarını hiç olumsuzluk yaşamadıklarını söylüyor. Lastik testlerinde hiç yokohama görmedim :-)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Teknoloji Müdürü
  • *
  • 422 kere teşekkür etti
« Yanıtla #50 : Aralık 10, 2011, 01:04:59 »
Dostum lastikçiniz UG 8'in sesi konusunda son derece yanılıyor. UG7 de çok sessizdi. Yeni Yaris alıp bayiide UG8 taktırdık. Kuru da, ıslak da çok sessiz. Hatta belki alabileceğiniz en sessiz kış lastiği.  TS 830 da bu sene çok başarılı testlerde, onu tercih ederseniz de yanlışlık etmezsiniz.

Ancak şu da var, bu sene kauçuk kıtlığı yüzünden lastik fiyatları uçmuş durumda. 1-2 sene erteleme opsiyonunuz var ise kullanın derim. Ya da 4 mevsim türü M+S lastik bakabilirsiniz. Fiyat farkı önemli değil derseniz bulduğunuz fiyatlar makul seviyede. İnternetten alırken mutlaka üretim tarihini sorun, bazen eski lastikleri gönderebiliyorlar.
İnsanlar 10'a ayrılır

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #51 : Aralık 10, 2011, 01:59:06 »
UG 8 yağmurlu havada kullandınız mı? Yazlık lastiklerde 3-4 kanal var ,ama ug8 de ortada hiç kanal yok,su tahliyesinde sorun oluyor mu? Özellikle aniden çıkan su birikintilerinde,sağa-sola çekme, kızaklama gibi sorun oluyor mu? Aracın üzerindeki yazlıklar bir yıllık Good.Efficiengrip var 20000 km yaptım.Onun için 4 mevsim düşünmüyorum.Bir kaç gün içinde bir karar vereceğim

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Teknoloji Müdürü
  • *
  • 422 kere teşekkür etti
« Yanıtla #52 : Aralık 10, 2011, 08:59:08 »
Evet, Ankara geçen hafta oldukça ıslaktı. Herhangi bir kabahatini görmedim lastiklerin, ama çok da kullanmadım. Araç daha yeni olduğundan pek hız yapmıyorum.
İnsanlar 10'a ayrılır

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 250
  • Model Yılı: '15
  • 60 kere teşekkür etti
  • 280 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #53 : Aralık 10, 2011, 09:27:47 »
Bende UG7 var.İki senedir kullanıyorum.Normal lastikte su birikintisine girdiğiizn zaman araba çekme yapıyor.Ama UG7 ile bunu bir damla bile hissetmedim.
Karda,buzda,ıslak zeminde mükemmel bir lastik.Kuru zeminde biraz ses yapar ama her kış lastiği kuru zeminde ses yapar.UG8 ise enson çıkan seri ve lastik
testlerinde çok başarılı.Goodyear bayii arkadaşım var.Lastik yetiştiremiyoruz diyor.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • değişmeyen tek şey değişimin kendisidir.
  • Araç: Yaris
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #54 : Aralık 10, 2011, 20:09:41 »
Bende UG7 var.İki senedir kullanıyorum.Normal lastikte su birikintisine girdiğiizn zaman araba çekme yapıyor.Ama UG7 ile bunu bir damla bile hissetmedim.
Karda,buzda,ıslak zeminde mükemmel bir lastik.Kuru zeminde biraz ses yapar ama her kış lastiği kuru zeminde ses yapar.UG8 ise enson çıkan seri ve lastik
testlerinde çok başarılı.Goodyear bayii arkadaşım var.Lastik yetiştiremiyoruz diyor.
Hangisi söyleseniz bizde gidip selamınızı söyleyip alsak??? ug 8 fiyatları 250 tl civarında bu ne yavvv
2011 YARİS 1.0

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Yaris
« Yanıtla #55 : Aralık 15, 2011, 16:24:21 »
2012 model Yaris aldım, kış lastiği olarak bayim bana Bridgestone LM 30 tavsiye ettiği için ben de aldım. Sonra okuduklarım üzerine bazı şikeyetler olduğunu söylediğimde lastiğe kefil oldular. Umarım doğru bir tercih yapmışımdır.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #56 : Aralık 17, 2011, 10:01:08 »
SAVA 185-65-14   perfecto 115 TL + 24 ay garanti......  ıslak zeminde iyi ,yol tutuş iyi, gürültü yapmıyor,patinaj kalmadı.Ama şehirler arası daha deneyemedim...nasıl  bir fark olur bilemiyorum...2 yıl sonra lastik ne olur onuda  göreceğiz inşallah...
2002 corolla 1.4 VVT-I HB