Gönderen Konu: Sahibinden.com'dan inciler  (Okunma sayısı 626261 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Dört Dörtlük Şehir (44) MALATYALI
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 215 kere teşekkür etti
  • 303 kere teşekkür edildi
Ynt: Sahibinden.com'dan inciler
« Yanıtla #3020 : Aralık 10, 2019, 22:36:22 »
Benim 2004 comfortline golfümde yok yok 10 hava yastığı Karartmalı ayna ön arka dijital klima. ön arka kolçak. 2 adet bardaklık Torpido ve kolçak soğutucu, Cruise control,ısıtmalı ayna Far ve yağmur sensörü Abs asr. Esp bazılarında var. Model yenilemek istiyorum ama bakalım 🤔

toyota corolla'da o dönem sol paketlerde 6 hava yastığı

standartken, avensis'te 7 hava yastığı mevcuttu. ( dünyada ilk diz hava yastığını toyota kullanmıştır.)

2004 corolla sol paket donanımı:

abs, ebd,  6 hava yastığı ,yağmur sensörü, far sensörü, kendiliğinden kararan iç dikiz aynası,deri direksiyon  ,deri vites  topuzu, ön kol dayama,

direksiyondan kumandalı cd calar, 6 hoparlör, elektrikli ısıtmalı dikiz aynası  ,elektrikli,sıkışma kontrollü çift kademeli 4 cam ,opitron gösterge ,dijital

klima, fasılalı cam silecekleri, 4 teker disk, çelik jant,  imboolizier ( motor blokaj sistemi), yol bilgisayarı ve bazı serilerinde hız sabitleyici de mevcuttur.

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #3020 : Aralık 10, 2019, 22:36:22 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kilometre: 30000
  • Model Yılı: '15
  • 48 kere teşekkür etti
  • 105 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3021 : Aralık 10, 2019, 22:46:24 »
Benim fanatik lafım ortayadır. Bende de yeni kasa corolla var ona göre konuşuyorum.
Toyota yı vw den üstün olduğunu iddia edenlere Toyota nın da çok farkı olmadığını belirtiyorum.
Toyota Türkiye getirmediyse fiyatı düşük tutup satış adedini artırmak için yapdılar.
Piyasadaki rakiplerinin sunduğuna bakarım ben. Mazda şehiriçi aktif frenleme yi standart sunarken toyotanın sadece tss yi en üst donanımda sunmasını önemli güvenlik teknolojisini alt donanımlara getirmemesini eleştiriyorum ben de.
Vw hala hava yastığını opsiyonel mi satıyor?

Evet hava yastığı opsiyon listesinde. Güvenlik donanımlarının da çoğu. Skoda seat da aynı durumda. Abartı değil fiyatları ama sipariş beklemek lazım. Çok saçma ama öyle.

Bu arada işime gelen her aracı alabilirim. Buna dacia ve fiat da dahil. Fanatikliğin her türü bana uzak olsun. Spor, siyaset, marka vs vs.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Model Yılı: '14
  • 226 kere teşekkür etti
  • 230 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3022 : Aralık 10, 2019, 22:47:58 »
comfortline pakette 10 hava yastığı değil 6 hava yastığı kullanılmıştır. ( 2 ön, 2 yan, 2 tavan) toyota corolla'da o dönem sol paketlerde 6 hava yastığı

standartken, avensis'te 7 hava yastığı mevcuttu. ( dünyada ilk diz hava yastığını toyota kullanmıştır.)

2004 corolla sol paket donanımı:

abs, ebd,  6 hava yastığı ,yağmur sensörü, far sensörü, kendiliğinden kararan iç dikiz aynası,deri direksiyon  ,deri vites  topuzu, ön kol dayama,

direksiyondan kumandalı cd calar, 6 hoparlör, elektrikli ısıtmalı dikiz aynası  ,elektrikli,sıkışma kontrollü çift kademeli 4 cam ,opitron gösterge ,dijital

klima, fasılalı cam silecekleri, 4 teker disk, çelik jant,  imboolizier ( motor blokaj sistemi), yol bilgisayarı ve bazı serilerinde hız sabitleyici de mevcuttur.

Kutay Bey sizin için fotoğrafını çekmemi ister misiniz

Araç golf 4 değil golf 5
2 ön direk 2 orta direk 2 arka direk
1 torpido(ön göğüs) 1 direksiyon 2 adette koltuk yanlarında. Kimseye yalan borcum yok burada boş yere sallamıyoruz

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Scientia Dux Vitae Certissimus
  • Kilometre: 38000
  • Model Yılı: '21
  • 2106 kere teşekkür etti
  • 3134 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3023 : Aralık 10, 2019, 22:57:31 »
Ben VAG grubu hater'ı değilim Mutlu bey, aşırı Toyota fanı da değilim. Aksine VAG otomobillerini Toyotalardan daha kaliteli bulmuşumdur çoğu zaman. E150 Corolla almasaydım alacağım araba 1.4 TSI FR bir Leon olacaktı benim de.
Ülkemizde otomobiller genel kategoride üçe ayrılıyor:
1-Distribütorünün sayesinde yok satanlar: VAG grubu burada zirvede. Doğuş Otomotiv'in reklamları, markanın yarattığı kalite algısı ile de birleşince şimdi VW yok satar oldu.
2-Distribütörü yüzünden ne yaparlarsa yapsınlar adam akıllı satış rakamı yakalayamayanlar: Burada Mazda, Kia, Subaru gibi örnekler verebiliriz. Otomobilleri rakiplerini ezip geçse bile bir zamanlar üzerlerine yapışan algıları bir türlü kıramadıkları(Yakın zamana kadar eski modelleri yüzünden PSA grubu da bu haldeydi. Hala da algıyı tam kırabilmiş değiller.), distribütörleri de iyi pazarlama yapamadığı için satış rakamları markaların gerçek değerini bilenler dışında neredeyse olmayan markalar.
3-Distribütörüne rağmen iyi satan markalar: İşte burada da Toyota geliyor. Şimdi bu kadar donanım eksiğinden bahsettik, düşünün ki Türkiye'de daha önce örneklediğim donanımlarla satıldı Toyota'lar. Bugün insanların o araçlar hakkındaki düşünceleri "Bozulmuyor ama güvenlik donanımı eksiği var" mı olurdu yoksa "Hem Türkiye şartlarına dayanıklı hem de güvenli araçlar" mı olurdu?
Ben Toyota'nın veya herhangi bir markanın maaşlı çalışanı değilim. Bu markalar bir araç fazla satınca benim cebime fazladan para da girmiyor. Siz hepiniz, bu forumun üyeleri benden bilgilisiniz, bilginize ve deneyimlerinize saygım sonsuz, düşüncelerinize de. Bunlar da benim düşüncelerim.

Doğru  Hem Türkiye şartlarına dayanıklı hem de güvenli araçlar.
Burada VW hava yastığını parayla satıyor dolayısıyla kötü araba üretiyor tezine güvenlik donanımları görecelidir, Japon rakibi Mazda daha önde olduğu için Toyota güvensiz mi? bakış açısıyla yaklaştım.
Dacia Duster 1.3 TCE EDC Comfort 2021 model (2023-...) 38bin km- ...
Dacia Sandero Stepway 0.9 TCE Easy-R 2017 model (2021-2023) 32bin km-56bin km
Toyota Corolla 1.6 Multidrive S 2019 model (2019-2021) 0 km-23bin km.
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-2019) 96bin km-171bin km Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3024 : Aralık 10, 2019, 23:03:20 »
Arkadaşlar o bu marka savunmak yerine biraz düşünün biz bu araçlara neden mahkum ediliyoruz neden böyle diye biraz kafa yorun,şuan her markanın çok süper konforlu araçları var ama bizdeki vergi politikası nedeniyle malesef satış yapılmıyor Mazda 6 2.0 evladiyelik demişsiniz eee öyleyse neden satılmıyor,nedenmi motor hacmi yüzünden vergisi yüksek alınmıyor insanlar bizim ülkemizde 1 liranın hesabını yapar çünkü geliri belli yapmak zorunda benim 93 model emektar araçtan 211 TL altı aylık vergi alınıyor sıfır olan 2.0  araçları siz düşünün artık malesef o bahsettiğiniz ESP de öyle abartılacak birşey değil üreticiler kaliteli üretim yapmadıkları yol tutuşu zayıf olduğu için yardımcı güvenlik ekipmanlarıyla yol tutuşu ve viraj hakimiyetini daha iyi yapmak için uğraşıyorlar yine benim emektardan örnek vereyim adamlar 26 yıl önce yol tutuşu ve viraj denge sistemini o kadar müthiş yapmışlar ki arkada oturan yolcu en ufak rahatsız olmuyor ve bağaja herhangi bir yere sabitleme den koyduğunuz malzeme ne kadar hızlı ve agresif kullanmanızda yerinden oynamıyor,ama gel gelelim yeni model Corolla veya Auris veya diğer marka araçlarda viraja biraz hızlı girilse bağajdaki eşya resmen futbol topu gibi ordan oraya gidiyor sonuç olarak nekadar ekmek o kadar köfte,son söz olarak Hiçbir Avrupa aracını uzun yıllar boyunca sorunsuz çalıştıramazsınız ama bir japon aracını çamurun içinede soksanız 9 canlı kedi gibi çalışmaya devam eder.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 215 kere teşekkür etti
« Yanıtla #3025 : Aralık 10, 2019, 23:08:20 »
Ümit bey, son cümlenizi desteklemek adına sağlamlığı ve sorunsuzluğu  bbc belgeseline konu olan toyota hilux'den birkaç görüntü izleyelim. böyle arabaya ancak şapka çıkarılır.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 93081
  • Model Yılı: '11
  • 8 kere teşekkür etti
  • 5 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3026 : Aralık 10, 2019, 23:08:43 »
Doğru  Hem Türkiye şartlarına dayanıklı hem de güvenli araçlar.
Burada VW hava yastığını parayla satıyor dolayısıyla kötü araba üretiyor tezine güvenlik donanımları görecelidir, Japon rakibi Mazda daha önde olduğu için Toyota güvensiz mi? bakış açısıyla yaklaştım.
Sizin bakış açınızı da mantıklı buluyorum, sizin görüşleriniz burada ön plana çıkıyor çünkü hem Mazda 3 hem Toyota Corolla sahibi olmuş birisiniz, hava yastığı konusundaki düşünceniz de doğru. Öyle ki aynı Volkswagen Golf V' te Primeline'dan itibaren sürücü-yolcu ön-diz-yan ve ön-arka tavan hava yastıklarını standart olarak sunmuş. Burada iş yine dönüp dolaşıp distribütörün satış politikasına geliyor.
http://i.hizliresim.com/kEa1aA.gif
1996 Toyota Corolla 1.3 XL
2005 Toyota Corolla 1.6 Terra
2011 Fiat Linea 1.3 Multijet Active Plus
2011 Toyota Corolla 1.33 Comfort

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 226 kere teşekkür etti
« Yanıtla #3027 : Aralık 10, 2019, 23:11:55 »
Ümit Bey aynı araçtan kullandım xei 1.6 special. Köprüden inerken virajda dönerken spin attım lastiklerden kaynaklı olarak tahmin ediyorum. Esp olsa orada aracın kontrolünü kaybetmek söz konusu olmazdı. El frenine asılmış gibi araç olduğu yerde döndü. Önü arkasına geldi. Trafik yoktu iyi ki. Şuan ki kullandığım astra ve golfte de esp yok. ESP Elzem bir donanım. Allah yaşatmasın.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 31 kere teşekkür etti
  • 42 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3028 : Aralık 10, 2019, 23:29:57 »
ESP konusunda araya girmek istiyorum. ESP' nin ülkemizdeki 2007-2012 arası E140-E150 Corolla'larda bulunmamasının tek sebebi Toyota Türkiye'dir.
https://www.autoscout24.com/offers/toyota-corolla-1-33i-vvt-i-luna-gasoline-grey-48d63366-6c32-e217-e053-e350040ac049?cldtidx=3 Bu araç Belçika'da satılık. Gördüğünüz gibi 1.33 Dual VVT-i motora sahip ve Luna donanım. Bizdeki Comfort'a denk geliyor hemen hemen. İlanı incelerseniz araçta VSC'nin, ön arka park sensörünün hatta webasto sisteminin standart olarak bulunduğunu göreceksiniz.
https://www.autoscout24.com/offers/toyota-corolla-2-0-d-4d-125-dpf-high-wenig-km-diesel-silver-c378fb70-55c3-43f0-b845-dae2a01c4edc?cldtidx=17 Bu araç da Avusturya'dan. Bu aracın farkı ise dizel ve Cruise Control sistemini üzerinde bulunduruyor. Hani şu Toyota Türkiye'nin dizellere takılamıyor diyerek bu kasada insanları mağdur ettiği Cruise Control. Tabi bu araç 2.0 D4D 1.4'lerde durum farklı olabilir Avrupa'da da. Sitedeki bütün ilanları gezin, E140-E150 olup VSC olmayan neredeyse yok ve bu araçlar aynı dönemde Türkiye'de de satıldı. Burada güvenliğe önem vermeyen Toyota markası değil, Toyota Türkiye'dir. 3000 km öteye VSC'li giden araçlar bizim ülkemizde VSC'siz satıldı.
Daha da eskiye, E120'lere gidelim.
https://www.autoscout24.com/offers/toyota-corolla-1-6-16v-vvt-i-anniversary-5-drs-a-t-6-mnd-bovag-gasoline-silver-b9ac7594-791a-49c2-9899-d33be62197ee?cldtidx=3 Bakınız bu araca. Araç Hollanda'dan. Sahibinden'e girin bakın, neredeyse bütün LPG'li E120'lerde LPG kontrolcüsünün konduğu yerde hani şu bozuk para yeri gibi olan var ya, işte tam orada, ona bir bakın sonra gelin bu linkteki araçta orada ne var bakın. Kocaman "TRC OFF" düğmesi. Bizde ne var, LPG şalteri.
Daha da eskiye, efsane AE101'e gidelim.
https://www.autoscout24.com/offers/toyota-corolla-1-4-xli-comfort-gasoline-green-23b1ff02-2733-4c56-ab0c-6dbfaf023053?cldtidx=7 Bu aracımız da Almanya'dan. Türkiye yollarında hiç göremediğimiz(en azından benim göremediğim), efsane kasanın 3 kapılı hatchback'i. O da ne? 1996 model araçta sürücü-yolcu airbag'i var. Bize ne zaman gelmişti yahu? Heee.. 1998 GLi Special'lar ile. Demek ki Toyota güvenliğe en az Avrupalı rakipleri kadar önem veriyormuş. Kim bizi bunlardan mahrum bırakıyor o zaman? Toyota Türkiye.

Tam bir araştırmacı gazetecilik örneği. :) Tebrikler gerçekten.

Benim çok fazla saygı duyduğum iki marka var biri Toyota, diğeri Mercedes.

Mercedes çok çekici, insanın aklını baştan alan bir sevgili gibi. Bir ortama gidiyorsanız yanınızda onu istersiniz, onunla havanızı atmak istersiniz, yeri gelir günlerce aklınızdan çıkmaz. Kusurlarını görmezden gelirsiniz, güzellikleri sizi mutlu etmeye yeter.

Toyota ise en güvendiğiniz dostunuzdur, ne olacağını kestiremediğiniz bir yere gidiyorsanız yanınızda sadece onu istersiniz.

Diğer tüm markalar bu ikisinin arasında. (BMW, Audi gibi markalar Mercedes'e yakın; Mazda, Subaru gibi markalar ise Toyota'ya yakın. VW ve PSA ise ikisine de yakın olmayan tam ortada duran bir şey. Sadece araba işte.

Tabii ki kendi subjektif görüşümdür. :)
Ocak 2021 - Devam : 1999 Land Cruiser Prado 3.4 V6
Kasım 2019 - Devam : 2019 Corolla 1.6 Vision Multidrive S
Şubat 2019 - Şubat 2020 : 2017 Fortuner 4.0 V6 (şirket aracı)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Scientia Dux Vitae Certissimus
  • Kilometre: 38000
  • Model Yılı: '21
  • 2106 kere teşekkür etti
  • 3134 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3029 : Aralık 10, 2019, 23:42:12 »
Mazda nın b2500 ü de gayet sağlamdır.
Sevdikten sonra gülündikenine katlanılır. Alman sevenler kırılganlığına katlanır, japon seven de yol sesine trim sesine katlanır.

Mazda Supap sorunu çıkarsa da güvenerek ülkeden 3bin km öteye gittim. Hem de 150-170bin km. Deyken.
Bu kadar uzağa bir Alman aracıyla gitmeye cesaret edemem.
Dacia Duster 1.3 TCE EDC Comfort 2021 model (2023-...) 38bin km- ...
Dacia Sandero Stepway 0.9 TCE Easy-R 2017 model (2021-2023) 32bin km-56bin km
Toyota Corolla 1.6 Multidrive S 2019 model (2019-2021) 0 km-23bin km.
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-2019) 96bin km-171bin km Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 8 kere teşekkür etti
  • 5 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3030 : Aralık 10, 2019, 23:52:17 »
Tam bir araştırmacı gazetecilik örneği. :) Tebrikler gerçekten.

Benim çok fazla saygı duyduğum iki marka var biri Toyota, diğeri Mercedes.

Mercedes çok çekici, insanın aklını baştan bir sevgili gibi. Bir ortama gidiyorsanız yanınızda onu istersiniz, onunla havanızı atmak istersiniz, yeri gelir günlerce aklınızdan çıkmaz. Kusurlarını görmezden gelirsiniz, güzellikleri sizi mutlu etmeye yeter.

Toyota ise en güvendiğiniz dostunuzdur, ne olacağını kestiremediğiniz bir yere gidiyorsanız yanınızda sadece onu istersiniz.

Diğer tüm markalar bu ikisinin arasında. (BMW, Audi gibi markalar Mercedes'e yakın; Mazda, Subaru gibi markalar ise Toyota'ya yakın. VW ve PSA ise ikisine de yakın olmayan tam ortada duran bir şey. Sadece araba işte.

Tabii ki kendi subjektif görüşümdür. :)
Teşekkür ederim. VW ve PSA görüşlerinize bir ekleme yapmak isterim. Tüm bu tartıştıklarımızı arka plana atalım. VW(ve grubundaki tüm araçlar) genel olarak dediğiniz gibi ortalama araçlardır. Hiçbir aracı net bir özellikte sınıf lideri değildir ama sınıfındaki çoğu araçtan da iyidir. PSA grubu araçlar ise(2010’lar bence grup için milattır çünkü eski 307 faciaları falan düşünüldüğünde, bak yine aklıma geldi :D) tasarım konusunda kendilerini çok geliştirdiler, ama onların da “Bak şunu çok iyi yapıyorlar” diyebileceğim bir özelliği gelmiyor aklıma. Hep ortaya sıkışmış kalmış araçlar gibi hissettiriyorlar. Elbette ki iki grubun araçları da kullanışlılık yönünden iyi araçlar, bugün Golf 7’de bulunan koltuk altı çekmece kaç araçta var mesela, veya C5 Aircross ile tanıtılan süspansiyon sistemi kaç araçta mevcut, ama bir türlü “Şunda en iyisi” diyemiyorum.

Mesaj Birleştirildi: Aralık 11, 2019, 00:13:50
O değil de bir Opel yüzünden 3 sayfalık tartışma çıkmış iyi mi :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 226 kere teşekkür etti
« Yanıtla #3031 : Aralık 11, 2019, 00:17:01 »
Golf 5 giderse astra j düşünüyorum bende. Yüzü eski ama tercih ederim yine de. 1.6 dizel olsa tadından yenmez.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 31 kere teşekkür etti
« Yanıtla #3032 : Aralık 11, 2019, 01:07:18 »
Teşekkür ederim. VW ve PSA görüşlerinize bir ekleme yapmak isterim. Tüm bu tartıştıklarımızı arka plana atalım. VW(ve grubundaki tüm araçlar) genel olarak dediğiniz gibi ortalama araçlardır. Hiçbir aracı net bir özellikte sınıf lideri değildir ama sınıfındaki çoğu araçtan da iyidir. PSA grubu araçlar ise(2010’lar bence grup için milattır çünkü eski 307 faciaları falan düşünüldüğünde, bak yine aklıma geldi :D) tasarım konusunda kendilerini çok geliştirdiler, ama onların da “Bak şunu çok iyi yapıyorlar” diyebileceğim bir özelliği gelmiyor aklıma. Hep ortaya sıkışmış kalmış araçlar gibi hissettiriyorlar. Elbette ki iki grubun araçları da kullanışlılık yönünden iyi araçlar, bugün Golf 7’de bulunan koltuk altı çekmece kaç araçta var mesela, veya C5 Aircross ile tanıtılan süspansiyon sistemi kaç araçta mevcut, ama bir türlü “Şunda en iyisi” diyemiyorum.

Mesaj Birleştirildi: Aralık 11, 2019, 00:13:50
O değil de bir Opel yüzünden 3 sayfalık tartışma çıkmış iyi mi :D

Madem PSA konusu açıldı biraz da 3008'e saydırayım. :)

Tasarım olarak, özellikle iç mekan çok çekici, itirazım yok. Yalnız en lüks modelinde bile 4x4 yok ama araçta kar/kum/çamur sürüş modları var! Tam bir "görüntü var, ses yok" örneği. Gerçekten suvdan anlayan birinin bırak almayı, yanına yaklaşacağı bir araç değil ama bunu gel de genele anlat. Anlatamazsın. Sen kendi tipsiz Toyota'na bak der geçerler. :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 8 kere teşekkür etti
  • 5 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3033 : Aralık 11, 2019, 01:13:58 »
Madem PSA konusu açıldı biraz da 3008'e saydırayım. :)

Tasarım olarak, özellikle iç mekan çok çekici, itirazım yok. Yalnız en lüks modelinde bile 4x4 yok ama araçta kar/kum/çamur sürüş modları var! Tam bir "görüntü var, ses yok" örneği. Gerçekten suvdan anlayan birinin bırak almayı, yanına yaklaşacağı bir araç değil ama bunu gel de genele anlat. Anlatamazsın. Sen kendi tipsiz Toyota'na bak der geçerler. :)
3008’in 4 çeker olmadan sahip olduğu arazi modları=Volkswagen’in mekanik LSD olmadan kullandığı XDS.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 31 kere teşekkür etti
« Yanıtla #3034 : Aralık 11, 2019, 02:31:37 »
3008’in 4 çeker olmadan sahip olduğu arazi modları=Volkswagen’in mekanik LSD olmadan kullandığı XDS.

En azından VW bunu arazi aracı özelliği gibi tanıtmıyor, aracımızın yol tutuş özelliğini arttırmak için geliştirdik diyor. Tabii ki asfaltta olan yol tutuşu.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
    • XenForo Destek Forumu
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 110000
  • Model Yılı: '15
  • 745 kere teşekkür etti
  • 740 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3035 : Aralık 11, 2019, 02:42:37 »
Burada çoğumuz toyota kullanıcısıyız tabi ki ama bir yerden sonra fanatikliği bırakmak zorundayız şahsen ben bu aracımdan sonra turbo desteksiz bir araca binmem. Toyota bu şekilde devam ederse tercih dışı kalacak benim için çünkü turbo destekli araçta performans oluyor yakıt ekonomisi de kendi adıma konuşuyorum ben yokuşlara gelince sürekli vites düşürüp motor sesi duymaktan sıkıldım her markanın bir güzelligi var biz sadece kullanıcısıyız pek kendi markamız gibi savunmanın pek anlamı yok.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 215 kere teşekkür etti
« Yanıtla #3036 : Aralık 11, 2019, 09:14:31 »
Burada çoğumuz toyota kullanıcısıyız tabi ki ama bir yerden sonra fanatikliği bırakmak zorundayız şahsen ben bu aracımdan sonra turbo desteksiz bir araca binmem. Toyota bu şekilde devam ederse tercih dışı kalacak benim için çünkü turbo destekli araçta performans oluyor yakıt ekonomisi de kendi adıma konuşuyorum ben yokuşlara gelince sürekli vites düşürüp motor sesi duymaktan sıkıldım her markanın bir güzelligi var biz sadece kullanıcısıyız pek kendi markamız gibi savunmanın pek anlamı yok.

Anıl Bey, size katılmıyorum. bin bir zorlukla  araba alacağım sonra turbosu ne zaman patlayacak, dsg'si ne zaman arıza verecek diye elim yüreğimde gezeceğim. strese girmek için mi araba aldım ben? ne gereği var hem araba alıp hem  bunca strese girmeye ? alırım mis gibi atmosferik otomatik corolla, civic, mazda, accord veya avensis kafam rahat yıllarca sorunsuz binerim. peugeut bile son kasalarında toyota'nın asisin şanzumanını  kullanıyor. bu bile benim için yeterli bir sebep. bakın aisin şanzumanı kullanan markalara:

Aisin Seiki (Toyota – Japonya)

Manuel: Tüm Toyota modellerinde, bazı Mitsubishi, Jeep, Dodge, Mazda ve Lotus modellerinde kullanılan 6 ileri manuel şanzımanlar

6 ileri tork konvertörlü otomatik (Önden çekiş veya 4×4): 3 silindirli motora sahip BMW 2 Serisi Grand ve Active Tourer, X1 ve Mini modelleri, Opel

Insignia, Astra, Meriva, Mazda CX9, Citroen, C4, C5, C6, DS4, DS5, Peugeot 308, 508, 2008, Suzuki Vitara, Baleno, Fiat Egea (Benzin)

6 ileri tork konvertörlü otomatik (Arkadan çekiş): Toyota GT86, Subaru BRZ

8 ileri tork konvertörlü otomatik (Önden çekiş veya 4×4): Yeni Opel Insignia 2.0T, Cadillac XT5, Chevrolet Malibu, Volvo S60, Volvo S90, 4 silindirli

motora sahip BMW 2 Serisi Grand  Tourer ve Active Tourer, X1 ve Mini modelleri

8 ileri tork konvertörlü otomatik (Arkadan çekiş): lexus, ls, gs, ıs-f, cadillac cts.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 7000
  • Model Yılı: '20
  • 264 kere teşekkür etti
  • 469 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3037 : Aralık 11, 2019, 09:20:58 »
Vay arkadaş 1 günde neler konuşulmuş, çoğunu okudum ama dayanamadım artık :)

Genel olarak her markanın bir amacı var para kazanmak. Güvenlik, performans, donanım, dayanıklılık bunların hepsi para para kazanmak için yapılan ve geliştirilen şeyler. Yoksa seni beni düşündüğünden değil arada bir rekabet olduğu için gelişen teknolojiler. Kullanıcısını düşündüğünü iddia eden bu teknoloji devleri isteseler bir araya gelip ellerindeki donörü ortaya koyup insanlığın yararına daha güzel ürünler çıkaramazlar mı? Pek ala çıkarabilirler ama herkes kendi cebini düşünmek zorunda :) Yani zenginin malı züğürdün çenesini yorar lafı kusura bakmayın da tam denk gelmiş gibi :) Ama biz kullanıcılar sahip olduğumuz imkanlarla bizim için en çok önem arz eden unsur ne ise onu tercih ediyoruz. O yüzden kimsenin marka önermesine yada tavsiye etmesine gerek yok çünkü bu forumda bulunan herkes bu konularda bilinçli ve ona göre hareket ediyor.
Gör bak neler geçiyor hayatın içinden...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 226 kere teşekkür etti
« Yanıtla #3038 : Aralık 11, 2019, 10:43:45 »

Aynı fikirdeyim.

Mesaj Birleştirildi: Aralık 11, 2019, 12:04:32
Kaç airbag yaptı Kutay Bey

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3039 : Aralık 11, 2019, 15:09:20 »
Ümit Bey aynı araçtan kullandım xei 1.6 special. Köprüden inerken virajda dönerken spin attım lastiklerden kaynaklı olarak tahmin ediyorum. Esp olsa orada aracın kontrolünü kaybetmek söz konusu olmazdı. El frenine asılmış gibi araç olduğu yerde döndü. Önü arkasına geldi. Trafik yoktu iyi ki. Şuan ki kullandığım astra ve golfte de esp yok. ESP Elzem bir donanım. Allah yaşatmasın.
Orçun bey ESP konusunda baz aldığım anlatmak istediğim Corolla değildi corolla special'den daha önce üretilmiş olan Corona'dan bahsettim E160 Corolla bile arka süspansiyon torsiyon sistemi barındırırken benim 93 model Corona arkalar bağımsız süspansiyon ve abs'li modelide var herşey verilen parayla alakalı tamamen duygusal su götürmez bir gerçek varki bütün araç üreticileri her dönemde üstün kaliteli araçlar üretiyorlar ama bizim ülkemizde araç fiyatı yükseldikçe vergi oranı da ona göre yükseliyor maalesef insanlarımız fiyatları yetişemediği için araç üreticileri de daha basit özellikler barındıran araçlar üretmek için çabalıyorlar.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.