Gönderen Konu: Bardaklık Kapanmıyor  (Okunma sayısı 19581 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 4 kere teşekkür etti
Ynt: Bardaklık Kapanmıyor
« Yanıtla #40 : Haziran 28, 2013, 12:42:05 »
bardaklık işimi ufuk abi halletti. dün yanına gittim işçilikte çok süper ilgide.. herkese çok teşekkürler..

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #40 : Haziran 28, 2013, 12:42:05 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: A+
  • Model Yılı: -
  • 776 kere teşekkür etti
  • 154 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #41 : Haziran 28, 2013, 14:38:51 »
bardaklık işimi ufuk abi halletti. dün yanına gittim işçilikte çok süper ilgide.. herkese çok teşekkürler..
hayırlı olsun ufuk hoca halleder.
;)
tamir mi oldu, yoksa parçamı değiştiniz.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 4 kere teşekkür etti
« Yanıtla #42 : Haziran 28, 2013, 15:11:43 »
parça değiştik tahmin ettiğim gibi yaylar fln fırlamış içinden :) aynı parçayı hem servisten daha ucuz hmde montaj ücreti almadı. üstüne toyota ruhsat kabı ve anahtarlık :))

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 776 kere teşekkür etti
« Yanıtla #43 : Haziran 28, 2013, 16:22:41 »
parça değiştik tahmin ettiğim gibi yaylar fln fırlamış içinden :) aynı parçayı hem servisten daha ucuz hmde montaj ücreti almadı. üstüne toyota ruhsat kabı ve anahtarlık :))
torpido üst kapağı söküldümü

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 38800
  • Model Yılı: '10
  • 34 kere teşekkür etti
  • 64 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #44 : Haziran 28, 2013, 20:59:13 »
torpido üst kapağı söküldümü
Başka türlü değiştirmek imkansız zaten mutlaka sökülecek

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 18000
  • Model Yılı: '15
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #45 : Ağustos 16, 2013, 16:12:46 »
arkadaşlar Auris'le memlekete gittim, giderken gelirken çok işimize yarayan bardaklıkların yolculuğun sonunda kapanmadığını farkettik, içeriye ittiriyoruz, ama durmuyor geri çıkıyor...
muhtemel sebepler, düzeltme yolları neler olabilir sizce..?
umarım çok masraflı bir iş değildir...

Aynı sorun bendede oldu bende nasıl yapıcağımı bilmiyorum şimdi servise götürücem ama şimdilik içeri ittirdim durmadığı içinde altına peçete sıkıştırdım çıkmaması için ama inşallah servistede ücret talep etmezler.
http://img833.imageshack.us/img833/4396/dsc04446j.jpg

BİR SANA BİDE TOYOTAMA HASTAYIM...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 776 kere teşekkür etti
« Yanıtla #46 : Ağustos 16, 2013, 17:17:43 »
ilk seferde garantiden değişiyor, ikincisi tekrarlarsa merkezin görmesi gerekiyor diyip aracı götürüyorlar sonuç kullanıcı hatası olup karşımıza geliyor.
benimkiler aynı bu şekilde oldu 7 ay arayla ikinci kez arızalandı...
şu anda bozuk elle kapayıp açıyorum. parça fiyatı epey pahalı işçilik falan çifti 400 tl denk geliyor ;)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 6 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #47 : Ağustos 21, 2013, 13:13:44 »
Benim de sol bardaklık açılmıyordu. Garanti kapsamında değiştiriliyor servise göstermeniz yeterli olacaktır.
“Türk Dili, Türk Milletinin kalbidir; beynidir.”
Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
« Yanıtla #48 : Ekim 03, 2013, 20:54:13 »
benim aracımdada aynı sorun var servise gittiğimde sordum sağ ve sol bardak tutucu için 400 TL fiyat çektiler . fiyatı duyunca vaz geçtim yaptırmadım

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 776 kere teşekkür etti
« Yanıtla #49 : Mayıs 05, 2014, 09:53:54 »
ilk seferde garantiden değişiyor, ikincisi tekrarlarsa merkezin görmesi gerekiyor diyip aracı götürüyorlar sonuç kullanıcı hatası olup karşımıza geliyor.
benimkiler aynı bu şekilde oldu 7 ay arayla ikinci kez arızalandı...
şu anda bozuk elle kapayıp açıyorum. parça fiyatı epey pahalı işçilik falan çifti 400 tl denk geliyor ;)

bu sorunumu da hallettim çok şükür.
farklı bir servise gitmiştim daha önces 2. arızada ve müşteri hatası dediler.
c.tesi günü gittiğim başka servis bunun neresi müşteri hatası dedi dış darbe yok vs yok garantiden değişecek dedi :)
sağ sol sipariş verildi bakalım inşallah bundan sonra arızalanmaz ;)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • Sadece Toyota
  • Araç: Corolla
  • Kilometre: 6500
  • Model Yılı: '20
  • 1127 kere teşekkür etti
  • 2358 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #50 : Mayıs 05, 2014, 10:42:08 »
bu sorunumu da hallettim çok şükür.
farklı bir servise gitmiştim daha önces 2. arızada ve müşteri hatası dediler.
c.tesi günü gittiğim başka servis bunun neresi müşteri hatası dedi dış darbe yok vs yok garantiden değişecek dedi :)
sağ sol sipariş verildi bakalım inşallah bundan sonra arızalanmaz ;)

Anlaşılan Ünal'la görüşmüşsün Sedat :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 776 kere teşekkür etti
« Yanıtla #51 : Mayıs 05, 2014, 12:13:42 »
garanti uzmanı gördü ama değişecek deyince sevinçten ismini sormak aklıma gelmedi :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 776 kere teşekkür etti
« Yanıtla #52 : Mayıs 14, 2014, 09:51:18 »
dediğin gibi ünal mış ismi ufuk :)
dün parçlar değişti sağolsun işimi halletti vites topuzu torpido kapağı nıda değiştirdi. ünal ustaya sağlam dua ettim Allah razı olsun tekrardan.
birde ercan vardı orada oda iyi ilgilendi seni tanıyor oda epey muhabbet ettik onunlada

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • Sadece Toyota
  • Kilometre: 6500
  • Model Yılı: '20
  • 1127 kere teşekkür etti
  • 2358 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #53 : Mayıs 14, 2014, 10:43:42 »
dün parçlar değişti sağolsun işimi halletti vites topuzu torpido kapağı nıda değiştirdi. ünal ustaya sağlam dua ettim Allah razı olsun tekrardan.
birde ercan vardı orada oda iyi ilgilendi seni tanıyor oda epey muhabbet ettik onunlada

Ünal bizim yedek parçada, danışmanlığa terfi ettiği için konuya hakim, iyi de biridir.Ordakilerin hepsi beni tanıyor abi zaten başları sıkıştığında geliyorlar o ayrı :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • YB276
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 40000
  • Model Yılı: '13
  • 154 kere teşekkür etti
  • 190 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #54 : Mayıs 14, 2014, 11:01:40 »
Torpido kapağınin neyi vardı abi?
2011 Toyota Auris 1.4 D-4D Comfort Extra Special Edition
Beni en çok çeken şey mazotun köpürmesi,dizelin çalışırken yaptığı sesi Anlayamazsınız. :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 776 kere teşekkür etti
« Yanıtla #55 : Mayıs 14, 2014, 11:13:09 »
torpido alt kapağı sol tırnak güç bela yerine oturuyordu bazen oturmuyordu bile, seyir halinde torpido açılıyordu zırıltı mı desen takırtımı desen her bir şey var vardı değişti kurtuldum :)

Mesaj Birleştirildi: Mayıs 14, 2014, 11:14:10
Ünal bizim yedek parçada, danışmanlığa terfi ettiği için konuya hakim, iyi de biridir.Ordakilerin hepsi beni tanıyor abi zaten başları sıkıştığında geliyorlar o ayrı :)
aynen dediğin gibi söyledi işimiz düşünce oraya gideriz dedi hafif bir tebessümle  :D :D :D :D :D :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • Kilometre: 94000
  • Model Yılı: '12
  • 5 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #56 : Ocak 22, 2019, 09:52:39 »
Merhabalar. Bu konu ile ilgili ben de bir sorun yaşadım. Konu baya uzun zamandır pasif kalmış ama belki yardımcı olabilecek birisi çıkar. 2012 Auris' imde sol bardaklık kapanmıyor. Servise henüz gitmedim, malum 50 liralık işe 250 lira diyorlar. Bu işin en sorunsuz çözümü nedir. Yaşayan tecrübe eden var mıdır yakın zamanda? Önceki yıllarda yaşananları okudum. Belki yeni birşey vardır diye sormak istedim.
İmza:
2012 Toyota Auris 1.4 D-4D Comfort Extra

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
    • Japanese Man-Youtube Channel
  • Kilometre: 5000
  • Model Yılı: '19
  • 224 kere teşekkür etti
  • 128 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #57 : Ocak 22, 2019, 10:56:54 »
Merhabalar. Bu konu ile ilgili ben de bir sorun yaşadım. Konu baya uzun zamandır pasif kalmış ama belki yardımcı olabilecek birisi çıkar. 2012 Auris' imde sol bardaklık kapanmıyor. Servise henüz gitmedim, malum 50 liralık işe 250 lira diyorlar. Bu işin en sorunsuz çözümü nedir. Yaşayan tecrübe eden var mıdır yakın zamanda? Önceki yıllarda yaşananları okudum. Belki yeni birşey vardır diye sormak istedim.
Malesef bu bardaklıklar bizim yıllardaki Auris’lerin kronik bir sorunu. Ben bir kez yaptırmıştım. Ancak yine sorun tekrar etti.Şu an biraz açık şekilde kullanıyorum. Açıkcası yaptırmayacağım çünkü yine tekrar edecek biliyorum :D Aslında sorun şu , bardaklığın dışarı çıkmasını sağlayan içinde ufak bir yay var. Onun plastiği sürekli kırılıyor. Çünkü içerde olduğu zaman içinde sürekli baskı yapıyor dışarı doğru. Aslında çok güzel bir tasarım , benim çok hoşuma gidiyor ama Toyota da zaten şikayetlerden ötürü 2013 sonrası modellerde bizim bardaklığı kaldırdı modellerinde. Ben tornavida yardımıyla biraz zorlayıp dışarı çıkarttım , ufak bir şekilde dışarda duruyor ama gözümü rahatsız etmiyor. Bardak koyabiliyorum yine istediğim şekilde. Siz de benim gibi yapabilirsiniz. Çünkü tekrar tekrar bozuluyor , dediğim gibi malesef bu sorun kronik. Hepimizde oluyor
Corolla 2019 ve üstü modeller icin her sey-> Facebook Corolla2019+ Grubunda!
2019 Corolla Vision 1.6 Valvematic
2014 Corolla Advance 1.4 D4D
2011 Auris 1.33 Dual VVT-I

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • Kilometre: 94000
  • Model Yılı: '12
  • 5 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #58 : Ocak 22, 2019, 11:03:33 »
Malesef bu bardaklıklar bizim yıllardaki Auris’lerin kronik bir sorunu. Ben bir kez yaptırmıştım. Ancak yine sorun tekrar etti.Şu an biraz açık şekilde kullanıyorum. Açıkcası yaptırmayacağım çünkü yine tekrar edecek biliyorum :D Aslında sorun şu , bardaklığın dışarı çıkmasını sağlayan içinde ufak bir yay var. Onun plastiği sürekli kırılıyor. Çünkü içerde olduğu zaman içinde sürekli baskı yapıyor dışarı doğru. Aslında çok güzel bir tasarım , benim çok hoşuma gidiyor ama Toyota da zaten şikayetlerden ötürü 2013 sonrası modellerde bizim bardaklığı kaldırdı modellerinde. Ben tornavida yardımıyla biraz zorlayıp dışarı çıkarttım , ufak bir şekilde dışarda duruyor ama gözümü rahatsız etmiyor. Bardak koyabiliyorum yine istediğim şekilde. Siz de benim gibi yapabilirsiniz. Çünkü tekrar tekrar bozuluyor , dediğim gibi malesef bu sorun kronik. Hepimizde oluyor

Çok teşekkür ederim cevap için, benim de okduğum bazı yerlerde, açık kalmaması için çift taraflı bantla kapatıp komple o kısmı iptal edenler de var.Ben de çirkin görüntü oluşmaması ve sürekli açık kalıp orda ele kola takılmaması için yapıştırıp iptal etme seçeneğinin en mantıklısı olduğunu düşünmeye başladım yazdıklarınızı okuyunca. :tamam: Çok severek ve zevkle bindiğin araçta bu şekilde küçük problem yaşayınca insan kötü oluyor, sebebini bilmediğin ince ince devamlı rahatsız eden karın ağrısı gibi rahatsız ediyor insanı  :( Neyse yapacak birşey yok. Allah daha büyük sorunlardan sıkıntılardan muhafaza etsin. Tekrar ilginize teşekkürler  :saygi:
İmza:
2012 Toyota Auris 1.4 D-4D Comfort Extra