Gönderen Konu: Lastik arıyorum!  (Okunma sayısı 7068 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: ---
Ynt: Lastik arıyorum!
« Yanıtla #20 : Nisan 30, 2011, 11:56:21 »
Ya benim bu aralar tek sorunum var o da istediğim lastiği bulamamak, modern görünümlü yol tutuşu iyi bir lastik arıyorum ama biri varsa diğeri olmuyor. Sıkıntı bastı artık!

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #20 : Nisan 30, 2011, 11:56:21 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #21 : Nisan 30, 2011, 12:11:08 »
Arabaya biraz geri çekilip bakıldığında teker kısmını sportif gösteren genelde janttır.Lastikleri temiz tuttuktan sonra lastiğin yandan görünüme çok etkisi olmuyor hatta yolda giderken hiç olmuyor. Siz beğendiğiniz bikaç desen gösterirseniz ona göre bir öneride bulunulur.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: AB+
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #22 : Nisan 30, 2011, 13:17:12 »
Ya benim bu aralar tek sorunum var o da istediğim lastiği bulamamak, modern görünümlü yol tutuşu iyi bir lastik arıyorum ama biri varsa diğeri olmuyor. Sıkıntı bastı artık!

Modern görünümlü ve yol tutuşu iyi:) hakikatten iyiymiş.
Demek bir bayan gözünden lastik mevzu bu şekilde görünüyor:)
Merak ettim bu isteğiniz için ne kadar bütçeniz ayırdınız?
Aracınızı ne kadar tanıyorsunuz ve ne kadar performans istiyorsunuz?

Honda Jazz / 2012

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 160000
  • Model Yılı: '14
  • 58 kere teşekkür etti
  • 72 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #23 : Nisan 30, 2011, 15:57:13 »
Aynen bende michlen hp aldım 800 tl  verdim 6 taksit yaptılar lastikler 2011- 11 hafta çıkışlı çok memnunum tavsiye ederim.Daha önceki yazışmalarımda ihtiyacım olduğunu yazmıştım sağolsun forumdaki arkadaşlar fikren yardımcı olmuşlardı...
Sevgili Toyota sever arkadaşlarım yukarıda belirttiğim gibi michelen hp lastiklerimi yeni aldım  :alkis: yanlız bu lastikler beni biraz kilolu gösterdi ::) kendim 110 okka çekiyorum lastiklerde kalın olunca görsel açıdan iyi olmuyor :P ben diyorum ki yokmu beni ince gösterecek bir lastik :asikadam: lastiğin çizgilerinide şöyle versace falan çiziktirse daha bir modern çizgileri olsa daha iyi olmamı ????
"Türk Birliği`nin bir gün hakikat olacağına inancım vardır. Ben görmesem bile, gözlerimi dünyaya onun rüyaları içinde kapayacağım. Türk Birliği`ne inanıyorum, onu görüyorum. Yarının tarihi, yeni fasıllarını Türk Birliği`yle açacaktır. Dünya sükununu bu fasıllar içinde bulacaktır.Türk'ün varlığı bu köhne aleme yeni ufuklar açacak, güneş ne demek, ufuk ne demek, o zaman görülecek."   M.KEMAL ATATÜRK

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 317000
  • Model Yılı: '94
  • 14 kere teşekkür etti
  • 32 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #24 : Nisan 30, 2011, 16:06:57 »
Fe... :-)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #25 : Nisan 30, 2011, 17:02:57 »
Aslında ben bi ara düşünmüştüm lastiğin yanaklarına böle çeşitli şekiller çizilip dönerken daha anlamlı olması sağlanır mı diye. Mesela bazı jantlar ilerlerken böle geri gidiyormuş gibi göz yanılması oluyor belli hızda lastik yanaklarda şekil çizse. :-[

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • çırak toyotacı
« Yanıtla #26 : Mayıs 01, 2011, 22:21:23 »
bende lastik alacağım ama bir türlü karar veremedim. (aracım 2008 corolla. ebatları ise 205/55/16)  michlen hp almak istiyorum aslında. ama fiyat bana biraz pahalı geliyor. esas merak ettiğim şu. fiyat 150 civarı olan lastikler var mesela; hankook, yokohama, sawa(goodyer'ın yan ürünüymüş), toyo gibi. bildiğim kadarıyla çoğu araç fabrikaları buna benzer markaları kullanyor. (örneğin sıfr bir wv jettada hankook marka lastik görmüştüm) biz kullansak ne olu. yani illaki lastik almak için 200 tl vermek zorundamıyız. bu lastikler hakkındakini görüşlerinizi ve aracıma en uygun olacak lastik konusundaki görüşleriniz bekliyorum arkadaşlar. herkese kolay gelsin.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Teknoloji Müdürü
  • *
  • Kilometre: 158000
  • Model Yılı: '07
  • 422 kere teşekkür etti
  • 958 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #27 : Mayıs 02, 2011, 09:32:36 »
Sorunuza basit bir cevap yok malesef, bu yüzden içinde yüzlerce konu barındıran bu bölüm mevcut forumda.

200TL vermek zorunda değilsiniz elbette, daha uygun fiyatlara da kaliteli ürünler bulmak mümkün. Bağımsız kuruluşlarca yapılan testleri takip etmeniz yeterli.
İnsanlar 10'a ayrılır
Binary saymayı bilenler ve bilmeyenler   

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • we'll wrench your heart out !
  • Kan Grubu: B+
  • 12 kere teşekkür etti
  • 82 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #28 : Mayıs 02, 2011, 09:41:39 »
bridgestone potenza adrenalin re001  , beklentinizi  karşılayabilir...
Bizde  kabul görmez cahilden  gelen afra tafra !

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • çırak toyotacı
« Yanıtla #29 : Mayıs 02, 2011, 15:10:30 »
michlen hp primacy lastiği herkes tavsiye ediyor aslında. ama yorumlara baktığım zaman michelin lastiğin güzel olmasına karşın kenarından baloon yaptığı veya pul pul dökülmeler olduğu yazılıyor. kararsızlığım bu yönde. aynı işi görecek bir lastiğe çok para vermek mantıkjlı değil takdir ederseniz. her lastikte 30 tl ucuz alınsa totalde 120 tl yapıyor. tereddütüm bu yönde. ucuz lastiklerde  150 civarı olunca aradki fark 200 tl oluyor. bilmöiyorum anlatabildimmi? aracıda yeni aldığım için(2008 corolla ) hangi lastik daha uygun olur bilemiyorum. bir lastikten beklentilerim ise en önemlisi yol tutuş ıslak ve kuru zeminde. malum kışı sert geçen bir ülkede yaşıyoruz. kış koşullarına uygun olmalı. ve en son konfor önemli. kriterlerimde bu. şimdiden tecrübelerini paylaşan arkadaşlara teşekkür ederim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Auris
« Yanıtla #30 : Mayıs 02, 2011, 15:17:04 »
Michelin lastikleri hakkında pul pul dökülüyor deniyor ancak yok öyle birşey. Pul pul dökülen lastikler 5 seneyi tamamlamış lastikler, ki bu her markada olur.
Primacy HP Michelin üst sınıf araçlarda konfora yönelik sunulan bir lastik olatakta geçer. Laguna'ların lastikler HP Primacy dir. Mercedes E serisi vs. Üst sınır bir lastik arıyorsanız. Michelin Primacy HP derim.
Konu sahibine önerim: Görüntüye değil, kaliteye ve sağlamlığa bakınız. Sportif dursa ne olur, durmasa ne olur hakkını veremedikten sonra. :)
Aracınızı tanımıyorsunuz, performans istemiyorsunuz. Sadece görüntü güzel olsun diyorsunuz. O halde ben olsam, giderdim  bir lastikçiye en güzel görününen lastiği alırdım, gelirdim. Araştırmanın anlamı yok!  :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • çırak toyotacı
« Yanıtla #31 : Mayıs 02, 2011, 16:54:04 »
teşekkürler arkadaşım. genelde herkes michelin diyor. sonuçta can taşıyoruz araçla. lastik çok önemli bu açıdan. bu arad iyiki konuyu ben açmamışım. yoksa fırçayı yiyen ben olacaktım:))))))

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Model Yılı: -
  • 1 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #32 : Mayıs 02, 2011, 19:36:46 »
Siz iyisi mi jantı değiştirin, güzel bir takım verirler araç rengiyle uyumlu.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Model Yılı: '14
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #33 : Mayıs 04, 2011, 14:26:20 »
Halehazırda lastiğinizi almadı iseniz linkteki alış verişi tamamlamanızı şiddetle tavsiye ederim.
http://www.hepsiburada.com/Liste/nokian-205-55-zr-16-94-w-xl-nokian-z-g2-lastik/ProductDetails.aspx?productId=otkmtt441492&categoryId=259720

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Avensis
  • Model Yılı: '11
  • 7 kere teşekkür etti
  • 46 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #34 : Mayıs 05, 2011, 21:56:08 »
Bridgestone Adrenalin 'i bir inceleyin derim.
Bir de Continental Premium Contact derim. Sportif görüntüden vazgeçerseniz Michelin.
2000 Avensis,2005 Avensis,
2007 Avensis,2011 Avensis
Bir kere Avensis,herzaman Avensis.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Avensis hastası..
  • Kan Grubu: AB+
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #35 : Mayıs 05, 2011, 22:10:25 »
Halehazırda lastiğinizi almadı iseniz linkteki alış verişi tamamlamanızı şiddetle tavsiye ederim.
http://www.hepsiburada.com/Liste/nokian-205-55-zr-16-94-w-xl-nokian-z-g2-lastik/ProductDetails.aspx?productId=otkmtt441492&categoryId=259720

Erhan bey nasıldır bu Nokian lastikler, siz kullandınız mı? sesi baya azalttığı söyleniyor Nokianların.. ben de şu an araştırma yapıyorum da değiştireceğim lastikleri.. benim avensiste Kumho Ecsta lastikler var, virajlarda hiç iyi değil özellikle ıslak zeminde.. bazı arkadaşlar Michelin diyor, bazı arkadaşlar Bridgestone diyor.. karar vermek zor.. nasıldır bu Nokian lastikler ?? selamlar :)
2012 Opel Astra 1.3 CDTİ var ama sıkı bir Avensis hastası..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • çırak toyotacı
« Yanıtla #36 : Mayıs 07, 2011, 15:02:02 »
işin açığı mesut bey bende sizin gibi karasız kaldım. kimi michelen diyor kimi lassa diyor. ama bazı kişilerde aman ha aman bu iki markaya sakın yanaşmayın diyor. nedir bu böyle anlamadım gitti. genel anlamda michelen primacy hp güzel yorumlar almış. ama milletin çok övdüğü özelliklerinin aslında çok kötü olduğunu söyleyenler var. mesela yanaklarının yumuşak olması sonucu virajlarda arabanın daha rahat hareket etmesini sağlar diyor fabrika ve bununla övünüyor mmichelen primacy hp için. kullananların çoğuda mutlu bu olaydan :)) işin açığı. ama bazısıda araba yanakların yumuşak olmasından dolayı stabilize yolda çok ses yapıyor (ki çoğu sessiz bi lastik diyor bunuda anlamadım işin açığı. kaymak asfaltta sessizmiş. sanki türkiyenin tüm yolları kaymak asfalt)veya kaldırıma yanaşşırken çok dikkat ediyorum ki yanakları zarar görmesin diyor kimide, bende kararsız kaldım. anladığım kadarıyla lastik sürücünün sürüş karakterine ve arabanın markasına göre değğişiyor... ne bileyim allah kerimdir bakalım. gideyimde bi michelen primacy hp alayım. zaten genel prensip şu" sonunu düşünen kahraman olamaz" :))))))))))))))

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Auris
« Yanıtla #37 : Mayıs 07, 2011, 16:31:09 »
En guzel kararı vermiş olursunuz.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • onun ruhu japon...
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 29000
  • Model Yılı: '16
  • 128 kere teşekkür etti
  • 184 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #38 : Mayıs 07, 2011, 16:41:09 »

görünüşüne göre lastik seçeni de ilk defa görüyorum...
Herşeye rağmen; gülmek güzeldir...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #39 : Mayıs 09, 2011, 19:08:48 »
Arkadaşlar selamlar,sonunda istediğim lastiği buldum,acayip tesadüf oldu,arkadaşım Phenoma diye bir lastik duymuş, Lassa'nın çıkardığı bir modelmiş. Aldım kullanıorum ve acayip de memnunum. Araştırın derim,epey işe yarar şeyler var.Ha bu arada Phenoma Challenge diye de bi yarışma başlatmışlar, 50 tane gayet güzel otomobil var, birinci oluyorsan seçtiğin otomobil senin oluyor. sayfasını da paylaşayım: http://www.phenoma.com.tr/  burada nasıl katılacağınıza dair her şey yazıyor, şurada da yazıyor: http://www.facebook.com/#!/LassaTurkiye