Gönderen Konu: 2011 corolla D4D gelen ses!  (Okunma sayısı 9845 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • Model Yılı: '11
  • 4 kere teşekkür etti
  • 164 kere teşekkür edildi
Ynt: 2011 corolla D4D gelen ses!
« Yanıtla #20 : Mart 22, 2011, 11:17:31 »
benim aracım şu an 7000km de 2011 d-4d corolla.bende bahsedilen seslerin hiç biri yok sadece sıcak havada gösterge panelinde menü düğmesinden gelen bir ses oluyor onuda menü düğmesine dokunuyorum o sesde gidiyor başka bir ses duymuyorum ,yoksa gerçektenmi duymuyorum?:(:)

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #20 : Mart 22, 2011, 11:17:31 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: A-
« Yanıtla #21 : Mart 22, 2011, 14:38:11 »
arkadaşlar bendede 2011 comfort extra d-4d var ve bahsi geçen sesi hiç duymadım... olsa kesin duyardım çünkü dinlerim devamlı aracımı.... mesela yakıt deposundan gelen sesi ilkinde duymuştum ama böyle bir ses hiç duymadım...
2011 TOYOTA COROLLA D-4D COMFORT EXTRA KAR BEYAZI

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Auris
  • Kilometre: 102000
  • Model Yılı: '14
  • 85 kere teşekkür etti
  • 109 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #22 : Mart 22, 2011, 14:46:29 »
2011 comfort extra 4d4 sahibiyim.araç şuan 2100 km de. bahsettiginiz sesden bende yok.sadece boşta gaz verdikten sonra kedi ugultusu  gibi bi ses geliyor oda turbonun sesiymiş.Öle bi ses olsa kesin duyardım.bu arada çalıştırmadan göstergede vsc OK yazıyor  vsc devrede bide şu aklıma geldi geri geri gidincede ses geliyomu

Bir keresinde aracı ilk çalıştırdıktan sonra geri geri de biraz hızlanmayı denemiştim ve evet geri geri giderken de hız belli bir seviyeye ulaşınca aynı ses geliyor.

Sesi duyamayan arkadaşlar, evet biraz dikkatli dinlemek gerekiyor ama duyulamayacak bir ses de değil, daha önce tarif ettiğim gibi sanki bir hareketli parçanın yerine oturma sesi gibi tık tık tık diye geliyor. Duyamıyorsanız muhtemelen sizin aracınızdan gelmiyordur, sesin gelmemesi problem değil, gelmesi de problem değil gibi. Ses zaten rahatsız edici değil ama tam tatmin edici bir açıklaması yapılabilse şu nedenden dolayı geliyor diye daha rahatlayacağız.
2014 Auris TS Advance Skypack CVT
2011 Corolla Comfort Extra D4D Manuel (SATILDI)
2009 Yaris Terra 1.3 VVTI Manuel (SATILDI)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: A+
« Yanıtla #23 : Mart 22, 2011, 20:34:49 »
2011 comfort extra 4d4 sahibiyim.araç şuan 2100 km de. bahsettiginiz sesden bende yok.sadece boşta gaz verdikten sonra kedi ugultusu  gibi bi ses geliyor oda turbonun sesiymiş.Öle bi ses olsa kesin duyardım.bu arada çalıştırmadan göstergede vsc OK yazıyor  vsc devrede bide şu aklıma geldi geri geri gidincede ses geliyomu
geri geri giderken geliyormu hiç denemedim, denemekte hıç aklıma gelmedi. ama bircok kişide olması ve yukarıda bir arkadaşın 10bin km ye kadar bu sesle gelmesi ve herhangi bir sorun halen oluşturmamış oluşu bir sorun olmadığı kanısı oluşturdu bende.yine de bu ses için servisten açıklama alan arkadaşlar bızımle de paylaşırlarsa bızlerı de bılgılendırmış olurlar.
Çıkarım senle her yola, TOYOTA...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
« Yanıtla #24 : Nisan 12, 2011, 18:53:10 »
selam arkadaşlar.2011 corolla d-4d comfort ext. araca sahibim. Bahsedilen ses olayı ilk başta benimde dikkatimi çekmişti.Bu ses aracta bulunan abs ve vsc sisteminden kaynaklanıyor sebebi de araç uzun süre bekledikden sonra dediğiniz hızda 10 km ve yukarı hızlara cıkarken bu sesin gelme sebebi araç uzun süre bekledikten sonra ilk harekette  abs ve VSC sisteminin sistemi çeklemesidir.Yani lastiklerin belli bir tur döndükten sonra  abs ve VSC ye bağlı olan sensörlerin ve sistemin çeklemesi yapılır ve bu süre icerisinde sistem tam devreye girerken bu sesi duyarsınız ve duymanız gayet doğal olup duymayanlarında abs,vsc kontrol sisteminin araçlarında olmamasından dolayıdır.Bu bilgi servi formeninden alınmış bilgidir.
2011 Corolla D-4D Comfort Extra Gümüş Gri.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 38800
  • Model Yılı: '10
  • 34 kere teşekkür etti
  • 64 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #25 : Nisan 12, 2011, 19:55:07 »
Benim Aracım Auris 1.6 Elegant vsc var ama bahsedilen sesi hiç duymadım belki de corallaya özgüdür...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 2009 avensis 1.6 valvematic elegant m/t
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 150
  • Model Yılı: '09
  • 5 kere teşekkür etti
  • 47 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #26 : Nisan 13, 2011, 03:39:37 »
bahsettiğiniz ses bendede mevcut ve 2 senedir var sorun falan yok herkes rahat nefes alsın :)
AvensiStyle

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 23000
  • Model Yılı: '12
  • 60 kere teşekkür etti
  • 56 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #27 : Nisan 13, 2011, 09:36:33 »
Merhaba arkadaşlar,Bendede 2011 corolla 1.4 d 4-d confort extra var şuan 1200km.de,Bu bahsedilen sesi bende duyuyorum bende int. biraz araştırma yaptım hatta eski  kasa bir corolla kullanım kulavuzunu yine tct forumdan indirip okumuştum orada abs'nin  tanımını yaparken şöyle yazıyordu." Aracı ilk hareket ettirdiğimizde hız 10h/km ulaşınca ABS sistemi devreye girer ve bu esnada bir ses duyulabilir bu bir arıza sesi değildir sadece ABS kendini kontrol etme sesidir."  Yazıyordu merek eden kitapcığı indirip okuyabilir abs bölümünü.Benim kitapcık buara kayboldu bakamadım lakin sanırıım bizim kitapcıklarda bu konu yazmıyordu.Eski kasaların kullanım klavuzunda yazıyordu.Yani bu VSC değil ABS sesi bilgilerinize sunarım dünde serviste 1000km. bakımını yaptırdığım ustaya sordum oda abs dedi.Kazasız sürüşler dileğiyle...
2011   1.4d-4d   Corolla   52bin km.
2004   1.3          Yaris      60bin km.
2006    1.6         Corolla   35bin km.
2012    1.6         Corolla   ......

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Onaylı Firma
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 12000
  • Model Yılı: '15
  • 1041 kere teşekkür etti
  • 900 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #28 : Nisan 13, 2011, 09:53:35 »
Bende 2010 comfort extra var aynı sesmi bilmiyorum ama motor sıcak soğuk farketmez marşa bastıktan sonraki ilk kalkışta vitesi 1 den 2 ye atarken tık tık tık diye bir ses geliyor ama dediğim gibi marşa bastıktan sonraki ilk kalkışta sonrasında hiç ses gelmiyor . Bu ses 2009 1.4 d-4d corollamdada aynı şekilde vardı .

Kimisi ses gelmiyor demiş ses zaten öyle çok rahatsız edecek şekilde dil bu sesi ancak aracında herhangi bir parçanın tıkırtı yapmasına sinir olabilecek kişiler duyar .

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
« Yanıtla #29 : Nisan 21, 2011, 09:04:30 »
arkadaşlar bende de 2011 corolla dizel elegant var. şu an 3000 km deyim. aynı ses bende de mevcut. araç ilk çalıştırdığımda alttan tık tık diye sanki bi şey sarıyomuş gibi ses geliyo. 1000 bakımına gittiğimde bi sorun olmadığını söylediler ama ben tatmin olmamıştım. bu sabah ta eşim işe gelirken geçen gün dedi o sesi yolda giderken de yaptı dedi. kafama takıldı. bende burayı okuyunca rahatladım. yoksa çok canım sıkılmıştı. bilgileriniz için teşekkür ederim.
Her söylediğin doğru olmalı fakat her doğruyu her yerde söylemek doğru değildir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Mantıklı düşünsene?Aklın fikrin nerde?Yavaş.!
  • Kan Grubu: B+
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #30 : Nisan 21, 2011, 09:57:33 »
O ses tamamen abs'nin sesi. Ses geliyor ise problem yok :D Gelmiyor ise problem var buda ayrı bir Toyota mübağalası işte :D
Hastanelerin de mağazalar gibi vitrinleri olsaydı, kazalar bu denli çok olmazdı...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 23000
  • 60 kere teşekkür etti
  • 56 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #31 : Nisan 21, 2011, 23:06:00 »
Az önce kitapçığa baktım ABS bölümünde yazıyor ses nedeni abs nin devreye girmesi,duymayan arkadaşlar  duyrulur çok yüksek bi ses değil; arabayı çok yavaş kaldırıp tam 10km. hıza ulaştığınızda çok az tınk diye gelen bi ses :)
2011   1.4d-4d   Corolla   52bin km.
2004   1.3          Yaris      60bin km.
2006    1.6         Corolla   35bin km.
2012    1.6         Corolla   ......

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #32 : Temmuz 22, 2011, 23:21:41 »
Merhaba.

Makyajlı kasa 2010 D4D Elegant Corollam var. VSC'li. Bu konuyu bir sene önce açmış ve araştırmıştım. Dediğiniz gibi bu ses ABS ve VSC sistemlerinin ilk hareketten sonra kendilerini test edip, devreye sokmalarının sesi. Açıklama servis tarafından yapılmıştır.
İç rahatlığı ile kullanın.

Saygılarımla....
Toyota Corolla D 4D Elegant

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: ---
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #33 : Temmuz 23, 2011, 09:20:44 »
Öncelike bendede 2010 c.extra d4d var. Ben su ana kadar hıc ole bı ses duymadım. Bir diğer husus.Bu arabayı alanlar arabasını muhakkak ama muhakkak 5 yıl garantı kapsamına aldırmaları...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #34 : Temmuz 31, 2011, 13:45:49 »
 Bende de 2011 corolla dizel elegant var. Bu ses bende de geliyor. Serviste tanıdığım arkadaşlar var. Onları arayıp sordum. Bazı arkadaşlarında söylediği gibi abs ile alakalı olduğunu, abs nin kendisini çek ettiğini söyledi. Yani bir sorun yok.
Her söylediğin doğru olmalı fakat her doğruyu her yerde söylemek doğru değildir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 68000
« Yanıtla #35 : Kasım 14, 2018, 12:43:04 »
Arkadaslar auiris 2012 elegant tam otomatik  ayni ses bendede var sadece çalıştırıp ilk harekette oluyor , stop edip çalıştırıp hareket edince tekerin galiba 6-7. Turunda tak tık tık tık diye ses yapıyor sonraki dur kalklarda yapmıyor , stop edip boşta yuruyuncede yok , tamirci arkadaşımla vsc  of iptali dahil ,   Ön takım balataları akslar  Motor takozu  şanzıman takozu heryerine baktık ,dışardan da dinledik ses yürürken motordan gelmiyor sanki direksiyonun altından gibi . Yorumlarda abs demişsiniz mantıklı ama birkaç auirisciye sordum bizzat öyle bir ses gelmediğini söylediler bazı araçlarda  devreye giriyor bazılarına girmiyor mu