Gönderen Konu: Ankarada Bulabileceğim Iyi Toyota Ustası  (Okunma sayısı 73735 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Yaris
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 144000
  • Model Yılı: '13
  • 170 kere teşekkür etti
  • 118 kere teşekkür edildi
Ynt: Ankarada Bulabileceğim Iyi Toyota Ustası
« Yanıtla #100 : Eylül 19, 2019, 09:51:22 »
Şaşmaz da  Dörtnal Toyota. Sadık Usta,  güler yüzlüdür. Birde Ogün usta var aynı yerde. İkisi Ortak ancak Ogün Usta biraz sert mizaçlıdır.  her ikisinin de teşhisleri tam yerindedir, Fiyatları uygundur. Ödemeleri kredi kartıyla yaparsınız. Dün yanındaydım. Bir süredir aracımda oksijen sensörü arızası olduğunu düşünmekteydim. Daha önce bilgisayarda sensör arızası vermişti. Parçayı tedarik edip Sadık Ustanın yanına gittim ve araç cihaza bağlandığında sensör arızasının olmadığı ancak vites geçişini algılayan basınç sensör kablosunun kopuk olduğu ortaya çıkınca gerekli bakımlarla birlikte işim çabucak halloldu. Dörtnal Toyota'nın tüm çalışanları güleryüzlüdür. Bende tavsiye üzerine gittim ve yanılmadığımı anladım.
Cep telefonları;
Trafikte sosyal medya takibi veya  Kırmızı ışıkta beklerken mesajlaşma için DEĞİLDİR.
Sağa veya Sola dönerken önce sinyal sonra dikiz aynaları LÜTFEN

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #100 : Eylül 19, 2019, 09:51:22 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 116000
  • Model Yılı: '12
  • 18 kere teşekkür etti
  • 9 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #101 : Haziran 05, 2020, 23:18:06 »
Burda yazılanlara istinaden Ayberk Japon Hamit ustaya 6 ileri manuel şanzıman yağ değişimi için gittim yağı kendim aldım kendisine sorarak mobil 75w90. Viteslerde zorlanma oldu ve forumda durumu paylaşınca yanlış yağı koyduğumu anladım. Kendisini aradığımda yıllardır bu yağı kullandığını sorun olmadığını bahsetti. Anlaşılan o ki Hamit ustanın bildiklerine bir eksiklik var. Yaşadığım olayı paylaştım karar sizin. Şimdi servisten yeni yağ alıp ücretsiz değişim isteyeceğim. 50₺ işçilik almıştı bakalım ne diyecek? Buradan paylaşacağım son durumu. Herkese iyi forumlar.

Mesaj Birleştirildi: Haziran 06, 2020, 09:40:12
Burda yazılanlara istinaden Ayberk Japon Hamit ustaya 6 ileri manuel şanzıman yağ değişimi için gittim yağı kendim aldım kendisine sorarak mobil 75w90. Viteslerde zorlanma oldu ve forumda durumu paylaşınca yanlış yağı koyduğumu anladım. Kendisini aradığımda yıllardır bu yağı kullandığını sorun olmadığını bahsetti. Anlaşılan o ki Hamit ustanın bildiklerine bir eksiklik var. Yaşadığım olayı paylaştım karar sizin. Şimdi servisten yeni yağ alıp ücretsiz değişim isteyeceğim. 50₺ işçilik almıştı bakalım ne diyecek? Buradan paylaşacağım son durumu. Herkese iyi forumlar.
Tekrar konuşup isteğimi ilettiğimde hafta içi gelirsem ücretsiz değişim yapabileceğini söyledi. Gitmeği düşünüyordum ama sonradan fark ettim ki aracı lifte kaldırırken sağ marşpiyeli de yamultmuş Hamit Ustanın çırağı. Zaten değişimi de çırağına yaptırdığı için tekrar gitmeyi düşünmüyorum.

Mesaj Birleştirildi: Haziran 06, 2020, 17:56:44

Mesaj Birleştirildi: Haziran 06, 2020, 09:40:12
Tekrar konuşup isteğimi ilettiğimde hafta içi gelirsem ücretsiz değişim yapabileceğini söyledi. Gitmeği düşünüyordum ama sonradan fark ettim ki aracı lifte kaldırırken sağ marşpiyeli de yamultmuş Hamit Ustanın çırağı. Zaten değişimi de çırağına yaptırdığı için tekrar gitmeyi düşünmüyorum.
Sürecin en sonunda gittim servisten orijinal yağ aldım ve başka ustada değişim yaptım tekrar, sorun kalmadı vites geçişlerinde. Hamit Usta, hatta Alj Toyota yetkili servisindeki ustanın da uygun dediği Mobil SHC 75w90 tam sentetik şanzıman yağı 6 vites manuel şanzımana uygun değil. Kesinlikle orijinal yağdan vaz geçmeyin.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 49060
  • Model Yılı: '16
  • 195 kere teşekkür etti
  • 1147 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #102 : Haziran 06, 2020, 18:02:24 »
Her iki ustayı da anlamak mümkün değil ! hele hele alj deki usta nasıl olur da lv 75w haricinde yağı tavsiye eder?
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 18 kere teşekkür etti
  • 9 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #103 : Haziran 06, 2020, 18:30:48 »
Her iki ustayı da anlamak mümkün değil ! hele hele alj deki usta nasıl olur da lv 75w haricinde yağı tavsiye eder?
Sabah orjinal yağ almaya gittiğimde durumu aynen anlattım ve mobil 75w90 yağın uygun olduğunu üstüne basa basa söyledi. Siz boşuna yağ alıyorsunuz orjinalini alsanız da sorun devam eder başka bir sorun vardır dedi. Durum aynen bu.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Seni unutmayacağız Burak TOLGA
    • www.IMAN ILE TOYOTA'NIN KIMDE OLDUGU BELLI OLMAZ.com.tr
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 29000
  • 529 kere teşekkür etti
  • 505 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #104 : Temmuz 13, 2020, 07:38:43 »
Sabah orjinal yağ almaya gittiğimde durumu aynen anlattım ve mobil 75w90 yağın uygun olduğunu üstüne basa basa söyledi. Siz boşuna yağ alıyorsunuz orjinalini alsanız da sorun devam eder başka bir sorun vardır dedi. Durum aynen bu. 
Herkese selamlar olsun...
 Bir durumu farklı yorumlayıp farklı sonuçlar edebilecek birçok insan çıkabiliyor maalesef. Sizde bunu yaşamışsınız.
Antalya’da aracın yağını değiştirdiğim yerde antifriz’i de kontrol etmelerini istedim. Eleman antifrizin özelliğini yitirdiğini sadece kırmızı bir Sudan ibaret olduğunu söyledi. Ankara’ya gittiğimde Dörtnal Toyota’da Sadık usta ve diğer dostları ziyarete gittiğimde aklıma antifriz geldi değiştirelim istedim. Ölçüm yapıldığında değer -35’ten -25’e düşmüş. Antalya’da su bile kullansam yeterliyken -25 çok iyi değer 👍
Yalan doğrudan, karanlık aydınlıktan kaçar
Güneş yalnızdır ama, etrafına ışık saçar
Üzülme, doğruların kaderidir bu yalnızlık
KARGALAR SÜRÜYLE,KARTALLAR YALNIZ UÇAR

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Teknoloji Müdürü
  • *
  • Kilometre: 158000
  • Model Yılı: '07
  • 422 kere teşekkür etti
  • 958 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #105 : Temmuz 13, 2020, 18:57:35 »
Mobil 75-90 baya iyi bir yağ. Alfa Romeo'da orjinal oalcak 75-85 yerine kullanıyorum ve baya memnunum. Şanzıman 6 ileri Getrag üretimi M32. 75W civarı kullanan şanzımanlarda kullanılabilir, yanlış bir yağ tavsiye etmemiş usta size.
İnsanlar 10'a ayrılır
Binary saymayı bilenler ve bilmeyenler   

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 18 kere teşekkür etti
  • 9 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #106 : Temmuz 13, 2020, 22:38:10 »
Mobil 75-90 baya iyi bir yağ. Alfa Romeo'da orjinal oalcak 75-85 yerine kullanıyorum ve baya memnunum. Şanzıman 6 ileri Getrag üretimi M32. 75W civarı kullanan şanzımanlarda kullanılabilir, yanlış bir yağ tavsiye etmemiş usta size.
Hocam kesinlikle yanlış yağ!!! Çünkü tecrübe ile sabit ki 75w90 yağ 6ileri şanzımanı kullanılmaz bir hale soktu. Taki orjinal Lv75w kullanana kadar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Teknoloji Müdürü
  • *
  • Kilometre: 158000
  • Model Yılı: '07
  • 422 kere teşekkür etti
  • 958 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #107 : Temmuz 14, 2020, 11:13:33 »
Orjinal her zaman tavsiye edilir zaten burada, ama Toyota'nın düz vites yağları baya tartışılıyor yabancı forumlarda. Mesela:

https://www.bobistheoilguy.com/forums/threads/toyota-transfer-gear-oil-75w-voa.269462/#post-4389571

Toyota'dan başka nerdeyse hiçbir üreticide bulunmuyor ve sorumluluk almamak için de hiçbir üretici tavsiye etmiyor. Ancak yıllarca kullanan üyeler de mevcut bu forumlarda.
İnsanlar 10'a ayrılır
Binary saymayı bilenler ve bilmeyenler   

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
« Yanıtla #108 : Ocak 24, 2021, 22:43:23 »
Başka  söze gerek yok hocam ağzınıza sağlık

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • Araç: Corolla
  • Kilometre: 109440
  • Model Yılı: '16
« Yanıtla #109 : Şubat 04, 2021, 08:41:06 »
Şaşmazda Toyota için gidilecek birkaç yer var . Aşağıda sıralayım

Ayberk Japon Hamit Usta  : Yıllardır giderim hiç başım ağrımadı emeğinden fazlasını istemez . Toyota dan başka araca bakmaz ben Toyotacıyım der

Dörtnal Toyota Sadık Usta  : Sadık ustanın birebir kendi ile muhatap oldum iyi güler yüzlü usta , Müşteri memnuniyeti odaklı bir insan kardeşim gidiyor memnun

Tyt Toyota Turgay Usta   : Kişilik olarak iyi biri bir iki kez gittim

Ataman Toyota  : Sahibi Para canlı aynı zamanda hurda işi de yapıyor . Arabadan da anlamaz ustalar üzerinden iş götürüyor

Yüceller Toyota  : Bir kez gittim genelde gidenler memnun gibi dursa da ayak üstü beni çarpmışlardı (konuyu da anlatayım vebali kalmasın  )

İstanbul'dan Ankara'ya bir ziyarete geldim. Araç ta direksiyon ikaz ışığı yanıp sönmüştü ve sebeple götürdüm. Forum daki ve google daki bir çok yorumlara bakarak, Ayberk Japon Hamit Usta'ya götürdüm aracımı. İyi ki de götürmüşüm.. Direksiyon ışığının yanıp sönmesini bilgisayar ile kontrol ettiklerinde herhangi bir arıza kaydı atmamış. Direksiyonda sertleşme vs.de olmamıştı zaten, ama güvenlik gereği götürmek istemiştim. Araç 2016 model 113.000 km.de , üzerinde orjinal aküsü vardı. Aküsünü değiştirdik, Hamit usta bi aracı dinledi, ya kayış / bilyelerinde ya da devirdaim de (birşey daha dedi ama aklımda değil :)  ) bir sorun var sanki dedi. (İşte Ustalık burada anlaşılıyor zaten) Nitekim kontrol ettiklerinde devirdaim bayağı kötü bi hale gelmiş, onu da değiştirdik.
Ayrıca ben, Aracın akslarında sorun var sanki, daha sonra geldiğimde buna da bakarsınız değiştiririz dedim. Tamam bakarız dedi, ben hepsini birden değiştiririz herhalde diye sorunca da, yok neden boşuna bir sürü masraf yapasın. Hepsine bakarız, hangisi sorunlu ise onu değiştiririz. Olur biter dedi.  :tamam:
Dükkanda bulunan Hamit Usta, Ali Usta, Oğuzhan ve Bayram hepsi de güleryüzlü, sıcakkanlı. İşi bildikleri ve işini severek yaptıkları her hallerinden belli.
Çay,sohbet, muhabbet eşliğinde aracın işi bitti ve geri döndüm. Hamit usta ve ekibi, benden tam puan aldılar.  :tamam::alkis:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #110 : Şubat 04, 2021, 11:53:13 »
İstanbul'dan Ankara'ya bir ziyarete geldim. Araç ta direksiyon ikaz ışığı yanıp sönmüştü ve sebeple götürdüm. Forum daki ve google daki bir çok yorumlara bakarak, Ayberk Japon Hamit Usta'ya götürdüm aracımı. İyi ki de götürmüşüm.. Direksiyon ışığının yanıp sönmesini bilgisayar ile kontrol ettiklerinde herhangi bir arıza kaydı atmamış. Direksiyonda sertleşme vs.de olmamıştı zaten, ama güvenlik gereği götürmek istemiştim. Araç 2016 model 113.000 km.de , üzerinde orjinal aküsü vardı. Aküsünü değiştirdik, Hamit usta bi aracı dinledi, ya kayış / bilyelerinde ya da devirdaim de (birşey daha dedi ama aklımda değil :)  ) bir sorun var sanki dedi. (İşte Ustalık burada anlaşılıyor zaten) Nitekim kontrol ettiklerinde devirdaim bayağı kötü bi hale gelmiş, onu da değiştirdik.
Ayrıca ben, Aracın akslarında sorun var sanki, daha sonra geldiğimde buna da bakarsınız değiştiririz dedim. Tamam bakarız dedi, ben hepsini birden değiştiririz herhalde diye sorunca da, yok neden boşuna bir sürü masraf yapasın. Hepsine bakarız, hangisi sorunlu ise onu değiştiririz. Olur biter dedi.  :tamam:
Dükkanda bulunan Hamit Usta, Ali Usta, Oğuzhan ve Bayram hepsi de güleryüzlü, sıcakkanlı. İşi bildikleri ve işini severek yaptıkları her hallerinden belli.
Çay,sohbet, muhabbet eşliğinde aracın işi bitti ve geri döndüm. Hamit usta ve ekibi, benden tam puan aldılar.  :tamam::alkis:
Öncelikle geçmiş olsun,
2016 model aracın heleki Toyota nın devirdaim'i nasıl bozulmuş?
Antifiriz kullanılmamışmı?
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 173000
  • Model Yılı: '04
« Yanıtla #111 : Mart 24, 2021, 02:06:01 »
selamlar,ben de yeni aldığım 2004 model toyota corolla sol 1.6 LPG aracımı forumdaki tavsiyeler üzerine yeni dörtnal servisine götürdüm.Yetkinliklerini gösterebilecekleri bir işlem yaptırmadım.Ama,fiyat politikaları müthiş :D.Mesela,4 lt'lik mobil 2000 10W/40 yağ için 200 tl yazdılar (internet fiyatı ort.130 tl)şanzıman yağı da atf 320 yazan siyah renk ambalajlı kutular kullandılar.4*100 tl (sonradan bu yağın toyotanın type T-IV spectlerini karşılamadığını öğrendim.Amaç uygunsuz ve ucuz yağ koyup daha fazla dolandırmak.Bunu karşılar,castrol ATF multivehicle yağın fiyatı 95 tl/1 lt)aynı dokunuşları bujiler için 100tl/takım (aynı takımın internet fiyatı 75 tl) ve filtrelerde de yaptılar.Zaten işçilik olarak 200 tl yazdılar.Bu iş hem nalına hem de mıhına oldu :D Bu araçların kronik arızası klima tuşlarının basmamasının tamiri için de 15 dakika içinde tuş panelini söküp temas etmeyen tuşların altına bir parça bant takıp yerine taktılar.Buna da 150 tl işçilik yazdılar.Kısacası,yeni dörtnal tarafından dolandırıldım.Hala gitmeyi düşünen forum üyeleri varsa, en azından sarf malzemelerini dışarıdan alıp öyle gitmelerini tavsiye ederim.Aksi taktirde benim gibi soyulabilirler.Saygılarımla,

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: ---
  • Model Yılı: -
  • 51 kere teşekkür etti
  • 149 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #112 : Mart 24, 2021, 11:48:54 »
Bazı malzemeler yetkili serviste daha ucuz olabiliyor. Far yıkama kapağı ihtiyacım oldu servis pahalıdır diye çıkma parça satanlardan fiyat aldım 150 Tl fiyat istediler, internette orijinal olmayan kapaklara 40-60 arası istiyorlar. Birde servisi arayayım dedim araç rengine boyanmış haldeki fiyatı 67 küsür+kdv. Şanzıman yağı için çok istemişler bence. Benim aracın orijinal şanzıman yağı yetkili servis fiyatı birkaç ay önce sorduğumda 125 Tl idi. Sizin aracın yağı biraz daha uygun olmalı.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #113 : Mart 30, 2021, 10:25:48 »
merhabalar,yeni dörtnal'da klima tuşları basmadığı için 150 tl gibi makul üstü bir işçilik fiyatı ile tamir ettirmiştim/ettirdiğimi sanmıştım.Fakat,sorun devam ediyor.Bu sorunu çözebilecek Ankara da bir elektronikçi arıyorum.Bu sıkıntıyı yaşamış ve kesin olarak çözüme kavuşturmuş üyelerin yardımlarını rica ediyorum.Saygılarımla,

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 141000
  • Model Yılı: '03
  • 100 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #114 : Mart 30, 2021, 11:50:37 »
selamlar,ben de yeni aldığım 2004 model toyota corolla sol 1.6 LPG aracımı forumdaki tavsiyeler üzerine yeni dörtnal servisine götürdüm.Yetkinliklerini gösterebilecekleri bir işlem yaptırmadım.Ama,fiyat politikaları müthiş:).Mesela,4 lt'lik mobil 2000 10W/40 yağ için 200 tl yazdılar (internet fiyatı ort.130 tl)şanzıman yağı da atf 320 yazan siyah renk ambalajlı kutular kullandılar.4*100 tl (toyotanın type T-IV spectlerini karşıladığını zannetmiyorum.Bunu karşılar,castrol ATF multivehicle yağın fiyatı 95 tl/1 lt)aynı dokunuşları bujiler için 100tl/takım (aynı takımın internet fiyatı 75 tl) ve filtrelerde de yaptılar.Zaten işçilik olarak 200 tl yazdılar.Bu iş hem nalına hem de mıhına oldu :)Bu araçların kronik arızası klima tuşlarının basmamasının tamiri için de 15 dakika içinde tuş panelini söküp temas etmeyen tuşların altına bir parça bant takıp yerine taktılar.Buna da 150 tl işçilik yazdılar.Bence en hafif tabiri ile yapılan fırsatçılıktır.Gidecek forum üyelerinin fiyatları araştırıp öyle gitmelerini tavsiye ederim.Aksi taktirde benim gibi sürprizle karşılaşabilirler.Saygılarımla,
fiyatları oldukça yüksek yazmışlar,. Tuş takımını ben kendim söküp yapıyorum zor değil. ayrıca şanzıman yapınız uyumlu değil gibi duruyor. Bence bunu araştırın ve biran önce değiştirin.
sonuna kadar toyota...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #115 : Mart 30, 2021, 21:32:47 »
merhaba,evet haklısınız galiba,mobil atf 3309 ve castrol atf multivehicle yağlar toyotanın normlarını karşılıyor ve ikisinin piyasa fiyatları da yaklaşık 90 tl/lt civarında atf 320 yağı toyota normlarını (Toyota Type T, T-II, T-III, T-IV)karşılamıyor.Mobil atf 320 yağın fiyatı da 55 tl/lt (yeni dörtnal,üzerinde markası olmayıp,sadece atf 320 yazan merdiven altı yağın litresini 100 tl/lt olarak yazdı.Allah bilir içinde ne vardı.)yeni dörtnal hem uyumsuz yağ kullanıyor hem de bu yağı iki katı fiyatla fatura ediyor.İnsaf artık.İlk fırsatta doğru şanzıman yağı ile değiştireceğim.Yeni dörtnal'a güvenip gidenlerin de Allah yardımcısı olsun.Saygılarımla,

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 11000
  • Model Yılı: '20
  • 26 kere teşekkür etti
  • 23 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #116 : Mayıs 10, 2023, 20:03:38 »
Merhaba iyi akşamlar 2015 corollam için 100b bakımı ve şanzıman yağı değişikliği yaptıracağım.
Vahit usta ve Dörtnal arasında kaldım. Fiyat olarak Vahit usta bi tık daha uygun gibi. Konuya uzun zamandır cevap yazılmamış. Güncel olarak bu iki yer hakkında bilgisi olan veya diğer ustalardan tavsiyesi olan var mı acaba?
2020 1.6 Corolla Dream Multidrive S (2022-
2015 1.4 D-4D Corolla Touch M/M (2022- 
2016 1.6 D-4D Verso Advance (2016-2022)
2009 1.4 D-4D Corolla Class (2014-2016)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 416 kere teşekkür etti
« Yanıtla #117 : Mayıs 10, 2023, 22:29:15 »
Dörtnal toyotayı çok bahsediyorlar,2018 yılında Ogün usta ve diğer ekiple tanışma fırsatım olmuştu işleri baya yoğun ve Toyota ile ilgileniyorlardı,burada önemli olan aracınızın otomatik yada manuel olması eğer manuel şanzıman ise isteğiniz (Vahit usta yada dörtnal Toyota) ustada yaptırabilirsin,diğer önemli konu ise orjınal ekipman kullanmak olacaktır,kesinlikle yan sanayi ürünlere itibar etmeyin toyota özelinde boşuna zaman ve nakit kaybı olur.
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 11000
  • Model Yılı: '20
  • 26 kere teşekkür etti
  • 23 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #118 : Mayıs 10, 2023, 23:13:56 »
Dörtnal toyotayı çok bahsediyorlar,2018 yılında Ogün usta ve diğer ekiple tanışma fırsatım olmuştu işleri baya yoğun ve Toyota ile ilgileniyorlardı,burada önemli olan aracınızın otomatik yada manuel olması eğer manuel şanzıman ise isteğiniz (Vahit usta yada dörtnal Toyota) ustada yaptırabilirsin,diğer önemli konu ise orjınal ekipman kullanmak olacaktır,kesinlikle yan sanayi ürünlere itibar etmeyin toyota özelinde boşuna zaman ve nakit kaybı olur.
İki ustada filtrelerde marka olarak denso, yağ olarak mobil1 esp kullandığını söylemişti. Araç yarı otomatik asılda değiştirme niyetim yoktu çünkü önceki sahibi 80b de yetkili serviste değiştirmiş fakat servis orijinal lv75 yerine petrol ofisi yağ kullanmış. Elimde önceki versomdan kalma 1lt lv75 vardı 2lt daha alıp değiştirmek istedim.
2020 1.6 Corolla Dream Multidrive S (2022-
2015 1.4 D-4D Corolla Touch M/M (2022- 
2016 1.6 D-4D Verso Advance (2016-2022)
2009 1.4 D-4D Corolla Class (2014-2016)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 416 kere teşekkür etti
« Yanıtla #119 : Mayıs 11, 2023, 01:10:22 »
İki ustada filtrelerde marka olarak denso, yağ olarak mobil1 esp kullandığını söylemişti. Araç yarı otomatik asılda değiştirme niyetim yoktu çünkü önceki sahibi 80b de yetkili serviste değiştirmiş fakat servis orijinal lv75 yerine petrol ofisi yağ kullanmış. Elimde önceki versomdan kalma 1lt lv75 vardı 2lt daha alıp değiştirmek istedim.
Yarı otomatik manuel ile aynı şanzıman tek farkı robotize oluşu zaten robot kısmı şanzıman yağından bağımsız yani değişim tekniği manuel ile aynı basit işlem,yalnız servisin petrol ofisi kullanması şanzıman için yanlış hareket olmuş değiştirmeniz doğru olur,orjınal ekipman kullandıktan sonra referanslarına güvendiğiniz bir ustada değişim yapmanız yeterli olacaktır.
TOYOTA CORONA 3S FE