Gönderen Konu: Fırçasız Araç Yıkama.  (Okunma sayısı 6358 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Yaris
  • Kan Grubu: A+
Ynt: Fırçasız Araç Yıkama.
« Yanıtla #20 : Aralık 02, 2010, 13:19:55 »
Yapılan yorumlara bakılırsa fırçasız yıkama yaptırmak aracın boyasına fırçadan daha çok zarar verebileceğini gösteriyor.Bu durumda yapılması gereken kaliteli bir oto şampuanı alarak evin önünde yıkama işlemini kendimiz gerçekleştirmek olucak gibi :)

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #20 : Aralık 02, 2010, 13:19:55 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kilometre: 284000
  • Model Yılı: '03
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #21 : Aralık 02, 2010, 13:27:57 »
Yapılan yorumlara bakılırsa fırçasız yıkama yaptırmak aracın boyasına fırçadan daha çok zarar verebileceğini gösteriyor.Bu durumda yapılması gereken kaliteli bir oto şampuanı alarak evin önünde yıkama işlemini kendimiz gerçekleştirmek olucak gibi :)

+81 :D
2003 Corolla 1.6 Hb SoL  81 BB 888

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #22 : Aralık 02, 2010, 23:33:52 »
Bende sonax ta yıkatıyorum normal yıkama 15 lira çok ta güzel yıkıyorlar :)
Aynen öyle. 15 TL'ye son derece titiz bir biçimde, araca zarar vermediğine emin olduğum malzemelerle yıkıyor, kuruluyorlar. Sonax parfümlerini de pedallara asıyorlar ki dikiz aynasında sallanan her şeye gıcık olan biri olarak en çok hoşuma giden özelliklerinden biri bu. Yine Sonax'ta boya koruma, su itme ve anti statik torpido uygulaması yaptırmıştım. Kendi ürünlerine zarar vermeyeceklerini bilmek de rahatlatıyor doğrusu. Yakıt alırken, ya da araç çok kirliyse ve Sonax'a uzaksam sadece su tutturuyorum. Zaten pırıl pırıl oluyor, sanırım boya korumanın etkisi...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • pahalı zevklerim var, benzin gibi
  • Kan Grubu: A-
  • 10 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #23 : Aralık 02, 2010, 23:37:36 »
ankarada hangi sonax bu ya 15tlye araç yıkayan :D
ae101 4a-fe+ junyan angel eye+ 8000k xenon+ usdm oem stop+ racing stripes+ 16" astra H jant+ 195/45r16 continental sport contact2 ve michelin pilot sport+ sonax cam filmi+ ışıklı kapı eşiği+ ayak aydınlatması+ beyaz gösterge aydınlatması+ oem anatomik spoyler+ bagaj led aydınlatma+ e34 paspas+ alpine CDE-9873RB teyp+ alpine mrv-f450 amfi+ alpine MRP-M500 mono amfi+ jbl komponent+ fli

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 100
  • Model Yılı: '14
« Yanıtla #24 : Aralık 02, 2010, 23:39:38 »
ankarayı bilmem ama, canakkalele sonaxta 15 lira =)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #25 : Aralık 02, 2010, 23:41:29 »
ben yanlış hatırlıyorum o zaman 25 lira diye.. formel 21 mi o rakamdı acaba?? ama formel 21 35tl olması lazım :blink:
ae101 4a-fe+ junyan angel eye+ 8000k xenon+ usdm oem stop+ racing stripes+ 16" astra H jant+ 195/45r16 continental sport contact2 ve michelin pilot sport+ sonax cam filmi+ ışıklı kapı eşiği+ ayak aydınlatması+ beyaz gösterge aydınlatması+ oem anatomik spoyler+ bagaj led aydınlatma+ e34 paspas+ alpine CDE-9873RB teyp+ alpine mrv-f450 amfi+ alpine MRP-M500 mono amfi+ jbl komponent+ fli

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 100
  • Model Yılı: '14
« Yanıtla #26 : Aralık 02, 2010, 23:44:38 »
Valla formel ne oldugunu bılmıyorum :) ama bugun iç dıs yıkattım 15 lıra aldılar :wacko:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #27 : Aralık 03, 2010, 00:04:50 »
hızlı cila yaptıkları yıkamaya formel 21 yıkama diyorlar da..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #28 : Aralık 03, 2010, 00:17:52 »
Formel'ini falan bilmiyorum. O kadar anladığım konular da değil zaten. Ama aracın her yerini özel şampuanlarıyla, süngerle yıkıyor ve kuruluyorlar. İçine de çok özen gösteriyorlar. Muhabbet de fena gelmediğinden boş zamanıma denk getiriyorum, neredeyse 1 saat uğraşıyorlar. Ve 15 TL alıyorlar, ki ben başka yere kolay kolay vermem artık. Son derece memnunum. İşi severek yaptıklarını hissettiriyorlar. Biraz yerinin ters olması dışında sorun yok.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #29 : Aralık 03, 2010, 00:35:56 »
ben yanlış hatırlıyorum o zaman 25 lira diye.. formel 21 mi o rakamdı acaba?? ama formel 21 35tl olması lazım :blink:
Bana takıl hayatını yaşa türkay dikmen sonaxa beklerim seni :D formel yıkama da 25 lira değil :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #30 : Aralık 03, 2010, 09:11:34 »
Bana takıl hayatını yaşa türkay dikmen sonaxa beklerim seni :D formel yıkama da 25 lira değil :D
haydaa..izmirdeki sonaxlar yıkamaya 20, formel yıkamaya 30 alıyor..alsancak ve karşıyaka sonax benim uğrak mekan olduğu için 10 liraya yıkıyorlardı..ama karşıyaka sonax evime 50km, alsancak sonax evime 20-25 km olunca çok da uğrak mekanım olmuyordu :) bi özelden yazsana kaç alıyorlar formel ve normal yıkamaya

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Resim gençliğimden (42 yaşımdayken)
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: B+
  • 15 kere teşekkür etti
  • 84 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #31 : Aralık 03, 2010, 12:13:56 »
25-30tlye 3 kere cilarım arabayı yahu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: AB+
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #32 : Aralık 03, 2010, 17:42:41 »
en güzel yıkama evin önünde  kendin yıkaması yavas yavas ama itina ile  acele etmeden yıkıyoruz bari temiz tıkayalım yıkamacılar gibi başdan sagma yapmayalım

imkan olsa en güzeli o metin kardeşim, lakin istanbulda böyle bir imkan bulamadım ben, yoksa motorumu mersinde kendim yıkardım ki yıkama sonunda nikelajları parladığında yaptığım işin tadına varırdım...
Honda Jazz / 2012