Gönderen Konu: otomatik cam kaldırma modülü ve montajı  (Okunma sayısı 40400 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 24 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
Ynt: otomatik cam kaldırma modülü ve montajı
« Yanıtla #60 : Ocak 07, 2014, 20:07:12 »
Arkadaşlar sahibinden üzerinden smartwind adında akıllı cam kapama modülü satılıyordu. Kumandadan kilitleme tuşuna iki kez basılınca açık olan camları kapatıyordu. Kumandadan açma tuşuna 2 kez basınca camların açılmasını sağlıyordu. 3. kez bastığınızda camlar açılırken durduruyordu. Ayrıca cam açma kapama esnasındaki temaslarda camların hareketini kesiyordu. Ayrıca camların ister 4ünü aynı anda ister 2şer 2şer ister tek tek kapanmasını da siz belirleyebiliyordunuz. Ürünü almak için satıcı ile yazın iletişime geçmiştim. Bu modülün neredeyse tüm araçlarla uyumlu olduğunu sadece Toyota da cam açma kapama işleminin diğer araçlardan farklı olarak işlediğini yazmıştı. Şöyle ki; cam kapama işlemi için sinyal öne beyine gidiyor beyinden camlara iletildiği için farklı çalışıyordu ve bu devreyi henüz yapamadıklarını söylemişti. Diğer araçlarda komut beyine gönderilmeden direkt camlara verildiği için sorun olmuyormuş. Satıcı Toyota için de çalışmalarının olduğunu ve Ekim-Kasım ayı gibi piyasaya bu ürünü süreceklerini söylemişti. Fakat şu an bakıyorum eski mesajlar dışında hiç modülle ilgili bir gelişme yok. İlan kaldırılmış. Web sayfaları da kapanmış. Bilgisi olan var mı?

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #60 : Ocak 07, 2014, 20:07:12 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Yarışmacı Arkadaşlara Başarılar Dilerim :)
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 32000
  • 1 kere teşekkür etti
  • 25 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #61 : Ocak 17, 2014, 13:46:15 »
Toyota corrolla ve auris in cam çalışma mantığı sistemi aynımıdır ?  Yani şuan 2011 corollaya uygulanan cam kaldırma modülü auris e uygulanabilirmi ? Yada auris e böyle bir uygulama yapan varmı ?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Verso
  • Kan Grubu: B+
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #62 : Ocak 19, 2014, 19:20:01 »
farklılıklar olabiliyor

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 60000
  • Model Yılı: '13
« Yanıtla #63 : Kasım 04, 2019, 11:16:29 »
Cam kaldırma modülü takan arkadaşlar lütfen modülün sisteme veya beyine bir zararı olup olmadığını yazabilirler mi teşekkür ediyorum

Mesaj Birleştirildi: Kasım 04, 2019, 11:17:32
Herhangi bir kablo bağlantısı yapılmadan sadece soketlerle takılan cam kaldırma modülünın adresini verirseniz çok memnun olurum teşekkür ediyorum