Gönderen Konu: Xenon Taktıracak Arkadaşların Dikkatine  (Okunma sayısı 90204 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Seni unutmayacağız Burak TOLGA
    • www.IMAN ILE TOYOTA'NIN KIMDE OLDUGU BELLI OLMAZ.com.tr
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 29000
  • Model Yılı: '12
  • 529 kere teşekkür etti
  • 505 kere teşekkür edildi
Ynt: Xenon Taktıracak Arkadaşların Dikkatine
« Yanıtla #20 : Şubat 17, 2011, 01:58:05 »
   Öncelikle böyle bir konu açtığın için seni tebrik ederim Kaya.Yinede anlayamadığım anlam veremediğim şu ayrıntı var.2004 A4'te xenon vardı ama ne far yıkama nede far sileceği vardı.Far yükseklik ayarıda manueldi.Ama şimdi 2010 A4'te ise hem xenon,hem far yıkama hemde otomatik far yükseklik ayarı var.Acaba Audi 2004'te ki modeline bu özellikleri koymamışmıydı?
Yalan doğrudan, karanlık aydınlıktan kaçar
Güneş yalnızdır ama, etrafına ışık saçar
Üzülme, doğruların kaderidir bu yalnızlık
KARGALAR SÜRÜYLE,KARTALLAR YALNIZ UÇAR

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #20 : Şubat 17, 2011, 01:58:05 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • pahalı zevklerim var, benzin gibi
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A-
  • 10 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #21 : Şubat 17, 2011, 10:24:12 »
yok türkay'cığım. onlar biraz çakma olanlar. asıl xenon merceklerinde h ile değil, d ile başlayan ampul serileri kullanılıyor.
orjinal fabrika çıkışı bi xenon olmayanlar d2s kullanmıyor ama ? ya da yoksa yok mu öyle bir şey onlar da mı çakma :D
ae101 4a-fe+ junyan angel eye+ 8000k xenon+ usdm oem stop+ racing stripes+ 16" astra H jant+ 195/45r16 continental sport contact2 ve michelin pilot sport+ sonax cam filmi+ ışıklı kapı eşiği+ ayak aydınlatması+ beyaz gösterge aydınlatması+ oem anatomik spoyler+ bagaj led aydınlatma+ e34 paspas+ alpine CDE-9873RB teyp+ alpine mrv-f450 amfi+ alpine MRP-M500 mono amfi+ jbl komponent+ fli

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Avensis
« Yanıtla #22 : Aralık 30, 2011, 11:46:26 »
Xenon hakkında çok fazla insan çok şey soruyor, bir konu altında merakları giderecek bilgiler vereyim.

Xenon orjinal olursa mükemmeldir.
Asıl Xenon projektörlü(mercekli) olandır. Yalnız bu konuya dikkatinizi çekmek istiyorum. Xenon projektörü(merceği) farklıdır. Yani sonradan alacağınız projektörlü(mercekli) far xenon projektörü(merceği) değildir.

Orjinal Xenon farlı araçlarda basınçlı far yıkama, otomatik yükseklik ayarı gibi donanımlar zorunludur ve araçlar buna göre üretilir.

- Merceksiz xenon göz alır! Göz alma sebebiyle kulaklarınız çınlar.
- Merceksiz xenon ışığı düzgün yansıtamaz. Yağmurda düzgün göstermez. Sis'te perde oluşturarak görüşünüzü mahveder!
- Far reflektörü Xenon'un ısısına dayanamaz. Bozulur, solar. Önceki aracımda merceksiz xenon takarken farları da yenilemiştim. 1 sene sonra ayna pul pul gitmişti. (Orjinal yeni far idi!)
- Basınçlı far yıkama sistemi yok ise far camı kirlendiğinde ışığı net dağıtamaz.

Normal mercekli far ile xenon merceğine sahip far arasında fark vardır. Işık dağılımını buna göre yaparlar.

Kısaca; yeni arabalarda xenon alırken ki uçuk fiyat bu yüzdendir. Sadece ampule değil, basınçlı far yıkama, otomatik yükseklik ayarı ve projektörlere de para vermiş oluyorsunuz.

Servislerde sonradan takılan Xenon kitleri sadece ampul ve ballasttan oluşur. Kısaca; orjinal değildir. Garantiden çıkartır çıkartmaz orası başka bir konu.
Söz konusu takılacak tüm xenon kitleri soketlidir ve hiçbir kablo kesilmez. Teorik olarak garantiden çıkartmaz.
Serviste taktırmanız, reflektör(ayna)'nın kararması konusunda garanti de veremez.

Dolayısıyla merceksiz xenon taktırmayı kesinlikle tavsiye etmiyorum. Kulaklarınızın çınlaması açısından...

İlla ki taktıracaksanız, mercek yükseklik ayarınızı periyodik olarak kontrol ettirin. Hani birde düğme olur ya far ayarı için. üzerinde 1-4 rakamlar vardır. Araçtaki kişi sayısı arttıkça o düğmeyi çevirin ki, aracın arkası basıldıkça farlarınız daha çok göz alacaktır.

Peki; düzgün bir iş yapmak isterseniz?

Projektörlü yan sanayii far satın alabilirsiniz. Aldığınız farın projektörü halojen projektörü olduğundan, o projektör yuvasına uyan; orjinal xenonlu bir araçtan çıkma projektör takabilirsiniz.
Gerçek xenon projektörlü merceğe girecek ampul tipi D2S'tir. gene sıfır veya çıkma ampul ve ballast alabilirsiniz.

Yada; farınızın reflektörünü kesmek sureti ile xenon merceği monte edilebiliyor. Detaylı uygulama anlatımları ve resimleri'ni Mesut abi'min konusunda veya www.geceucusu.com adresinde bulabilirsiniz.

Siz önünüzü daha iyi görmek istiyor olabilirsiniz. Fakat siz daha iyi göreceksiniz diye karşıdan gelenin gözünü almayın!

verdiğin bilgiler için teşekkürler. 2008 avensis aldım. ancak sol far kafasına göre yanıyor. bu durumda dışarıdan aldım ampul yetersizdir öyle mi? servis ampul için 690 tl beyin va ampul için 1840 tl para istiyor.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 69000
  • Model Yılı: '11
  • 6 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #23 : Haziran 23, 2012, 22:54:58 »
peki xenon far tuv muayenesinden geçmiyor diyorlar doğru mudur?Doğruysa ne yapmamız gerekir.2011 avensis var farları xenon ama orjinal mi değil mi bilmiyorum.
mehmet hocam

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Eski Toprak Toyotacı
  • Kan Grubu: 0+
  • 62 kere teşekkür etti
  • 14 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #24 : Haziran 23, 2012, 22:58:56 »
peki xenon far tuv muayenesinden geçmiyor diyorlar doğru mudur?Doğruysa ne yapmamız gerekir.2011 avensis var farları xenon ama orjinal mi değil mi bilmiyorum.

Eskiden far ayarsız xenonlar geçmiyordu şimdi merceksiz far yıkamasız xenonları geçirmiyorlar muayeneden.

İstasyondan istasyona değişiyor mu bilmiyorum ama genel durum böyle.
...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: AB+
  • 74 kere teşekkür etti
  • 772 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #25 : Haziran 23, 2012, 23:03:34 »
Orjinal değil 2011 lerde .2,0 benzinli ve dizellerdinde standard bi xenon farlar.Sizin aracınızdada manuel  far yükseklik ayarı var herhalde.0-1-2--3-4-5 diye.işte o ayarın otomatik olanı olacak xenon lu araçlar geciyor.
2011 d4d Corolla

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 6 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #26 : Haziran 24, 2012, 09:19:09 »
Orjinal değil 2011 lerde .2,0 benzinli ve dizellerdinde standard bir xenon farlar.Sizin aracınızdada manuel  far yükseklik ayarı var herhalde.0-1-2--3-4-5 diye.işte o ayarın otomatik olanı olacak xenon lu araçlar geciyor.

far yükseklik ayarı manuel,mercek var,far yıkamada var bu halde geçer sanırım..
mehmet hocam

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 74 kere teşekkür etti
« Yanıtla #27 : Haziran 24, 2012, 18:52:58 »
far yükseklik ayarı manuel,mercek var,far yıkamada var bu halde geçer sanırım..
geçmez işte mercek olması bişey ifade etmiyor.siz yanlış anlamışsınız far yükseklik ayarı manuel olan değil otomatik olanlar geçiyor.
2011 d4d Corolla

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 6 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #28 : Haziran 24, 2012, 19:49:17 »
geçmez işte mercek olması birşey ifade etmiyor.siz yanlış anlamışsınız far yükseklik ayarı manuel olan değil otomatik olanlar geçiyor.
peki bu farları söktürmem mi lazım muayeneden önce.
mehmet hocam

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Toyota Corolla 1.6 elegant A/T
  • Kilometre: 35000
  • 33 kere teşekkür etti
  • 30 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #29 : Haziran 24, 2012, 19:49:35 »
ben 2005 hb corollama philips 4300 k taktım bulana kadar göbeğim çatladı tabi ama süper gösteriyor.

4300 k kendin görürsün
6000 k üstnde ellere güzel gözükürsün  :D
Today Tomorrow  E15 :)
0w20 Petronas

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Toyota Corolla 1.6 elegant A/T
  • Kilometre: 35000
  • 33 kere teşekkür etti
  • 30 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #30 : Haziran 24, 2012, 19:51:17 »
araç muayene de çalışan biri olarak orjinalin dışında yani otomatik far yükseklik ayarı olmayanlar geçmiyor. Söküp öyle gelebilirsiniz.
Today Tomorrow  E15 :)
0w20 Petronas

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 74 kere teşekkür etti
« Yanıtla #31 : Haziran 24, 2012, 20:06:34 »
4300 k cyclone lerde fena değil.birzamanlar servislerde takılıyordu.halada suan cenmaxın 250 tl lik ürününü 500 takıyorlar.muayeneye kadar allah büyük ozamana kadar değiştirirler belki.değişmezse bu işekilde muayeneden agır kusurlu olarak geçer.
İstanbulda cenmaxı aradık.corolla flyaudio teyp istiyoruz dedik.adamalr plaza harcinde vermıyoruz dediler.
2011 d4d Corolla

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 529 kere teşekkür etti
« Yanıtla #32 : Haziran 25, 2012, 07:38:05 »
ben 2005 hb corollama philips 4300 k taktım bulana kadar göbeğim çatladı tabi ama süper gösteriyor.
4300 k kendin görürsün 6000 k üstnde ellere güzel gözükürsün  :D
   Ben her zaman 4300'lük xenon taraftarıyım.En azından Xenon taktığına değsin ;)

4300 k cyclone lerde fena değil.birzamanlar servislerde takılıyordu.halada suan cenmaxın 250 tl lik ürününü 500 takıyorlar.muayeneye kadar allah büyük ozamana kadar değiştirirler belki.değişmezse bu işekilde muayeneden agır kusurlu olarak geçer.İstanbulda cenmaxı aradık.corolla flyaudio teyp istiyoruz dedik.adamalr plaza harcinde vermıyoruz dediler.
   Kardeşim teyp ihtiyacın mı var? Çözüm bende.Bir haftadır Çin'li kardeşlerimiz ile görüşme halindeyim.Bazı Toyota modelleri için 3G,Wi-Fi özellikli Dvd player getireceğim.Az beklerseniz uygun fiyatlı olarak sizlere yardımcı olacağım...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 74 kere teşekkür etti
« Yanıtla #33 : Haziran 26, 2012, 20:33:09 »
özcan abi arkadaş 2012 corollasına düşünüyor.bende abi benım versoya .versoya double lar oluyor.eyvallah abi acelemde de yok beklerim gelirse bişeyler haber verirsin.
2011 d4d Corolla

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 529 kere teşekkür etti
« Yanıtla #34 : Haziran 26, 2012, 21:04:44 »
özcan abi arkadaş 2012 corollasına düşünüyor.bende abi benım versoya .versoya double lar oluyor.eyvallah abi acelemde de yok beklerim gelirse birşeyler haber verirsin.
   Üreticilerle görüşmelerim son gaz devam ediyor.2 din dvd ile birlikte yuksek kaliteli 4.300 ağırlıklı Xenon ithalatı yapacağım insallah.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 74 kere teşekkür etti
« Yanıtla #35 : Haziran 26, 2012, 21:09:17 »
inşallah ..
2011 d4d Corolla

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: 0+
  • Model Yılı: -
  • 2 kere teşekkür etti
« Yanıtla #36 : Eylül 11, 2013, 19:29:52 »
   Ben her zaman 4300'lük xenon taraftarıyım.En azından Xenon taktığına değsin ;)
   Kardeşim teyp ihtiyacın mı var? Çözüm bende.Bir haftadır Çin'li kardeşlerimiz ile görüşme halindeyim.Bazı Toyota modelleri için 3G,Wi-Fi özellikli Dvd player getireceğim.Az beklerseniz uygun fiyatlı olarak sizlere yardımcı olacağım...
konuyu hortlatayım dedim.
arkadaşlar benim araç ta d4s kullanılıyor. orjinal. ancak ampul gitmek üzere. başka tür ampulleri de yakmıyor sönüyor. d2s denedik sönüyor. serviste pahalı. bu ampulu daha ucuza nasıl bulabiliriz.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 2005 corolla hb sol A/T SR
  • Kilometre: 173000
  • Model Yılı: '05
  • 39 kere teşekkür etti
  • 25 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #37 : Eylül 11, 2013, 23:59:19 »

verdiğin bilgiler için teşekkürler. 2008 avensis aldım. ancak sol far kafasına göre yanıyor. bu durumda dışarıdan aldım ampul yetersizdir öyle mi? servis ampul için 690 tl beyin va ampul için 1840 tl para istiyor.

yok abicim eger kafasına gore yanıp sonuyorsa ballats dedikleri yani xenon beyni yanmıştır büyük ihtimalle onu değiştirdiğinde hiçbir sorun kalmayacaktır bence
Makina Mühendisi

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 2005 corolla hb sol A/T SR
  • Kilometre: 173000
  • Model Yılı: '05
  • 39 kere teşekkür etti
  • 25 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #38 : Eylül 12, 2013, 00:03:12 »
   Üreticilerle görüşmelerim son gaz devam ediyor.2 din dvd ile birlikte yuksek kaliteli 4.300 ağırlıklı Xenon ithalatı yapacağım insallah.
corolla hb içinde bizi cd doldurmaktan yada aux çıkışı almaktan kurtarabilecek bir radyo bulursan abicim bende talibim şahsen bu aux işini yaptırcak güzel biyer bulamadım :/
Makina Mühendisi

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 529 kere teşekkür etti
« Yanıtla #39 : Eylül 12, 2013, 00:56:22 »
corolla hb içinde bizi cd doldurmaktan yada aux çıkışı almaktan kurtarabilecek bir radyo bulursan abicim bende talibim şahsen bu aux işini yaptırcak güzel biyer bulamadım :/
Burak bu iş maalesef yattı :( SAnayi bakanlığı satış amaçlı ithalatlarda çok ağır isteklerde bulunuyor.Tüketiciyi korumak adına yapılan bu yerinde istek nedeniyle projeyi rafa kaldırdım :(