Gönderen Konu: bugün petlas marka lastik taktırdım  (Okunma sayısı 25461 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 84000
  • Model Yılı: '11
  • 1 kere teşekkür etti
  • 71 kere teşekkür edildi
Ynt: bugün petlas marka lastik taktırdım
« Yanıtla #40 : Kasım 01, 2010, 09:39:56 »
Celal abi motor ve model de lastik değişir eğer aracın 1.4 vvt-i'sa lastiğinin küçük olması doğaldır genel de böyle olur büyük motorlu araçlarda lastikllerde büyüyor. toyotadan hariç zannedersem ford'da gözüme çarpmıştı biri 1,3 biri 1,6 full aynı model ancak 1,3'ün lastikleri daha küçüktü toyota'da öyle olsa gerek..
2004 Ford Mondeo 2.0i Ghia X, G. Gri OV.
2011 Toyota Yaris 1,4 D4D Manuel...

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #40 : Kasım 01, 2010, 09:39:56 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 288000
  • Model Yılı: '06
  • 19 kere teşekkür etti
  • 905 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #41 : Kasım 01, 2010, 09:52:50 »
petlas hiç kullanmadım birkaç kişiden iyi oldugunu duydum.yanlış bilmiyorsam thy ları da uçaklarda petlas lastik kullnıyor.reklamları dahi vardı.bana herkesin ısrarla tavsiye ettigi lastikler kumho lastikler hiç taktırmadım taktıranlardan çok fazla memnuniyet duydum.şimdiki lastiklerim mıchelın
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR ; TOPRAK, EĞER UĞRUNA ÖLEN VARSA VATANDIR

1996 GLİ  - COROLLA " EFSANE "

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #42 : Kasım 01, 2010, 10:28:25 »
Arkadaşlar konu lastik olmuşken bende bir şeyler söylemek istiyorum daha doğrusu bilgi almam lazım.
2011 model 1.33 corolla var . Bunun lastik basınçları normalde ön arka 32-32 olması lazım. Daha doğrusu 160 km. hızdan aşağı gideceksen 32-32. 160 km. hızdan daha yukarda gideceksen 36-36 diye yazıyor torpido'da.
Benim aracım düz otobanda yolunda 110'u geçip 120'lere dayandığında ve bu hızın üst katlarında seyir ettiğin de aracın arkası savruluyor fıldıre fıldır oynuyor hiç zewk ve güven vermiyor. Üzerinde orjinal lastikler var yokohama 205-55-16. Eğer bu sorun lastiktense ne yapmak lazım ??
 Örneğin önü 32 arkayı da 36 vursam sorun açar mı ya da düzelr mi siz ne diyorsunuz bu konu hakkında ne yapmam gerek çok rahatsız edici bi durum aracn önü güzel bi tek arkasa gidip gidip geliyor ufak ivmeler üzerinde bi sağa sola. Lütfen yardımm...!

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 288000
  • Model Yılı: '06
  • 19 kere teşekkür etti
  • 905 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #43 : Kasım 01, 2010, 10:35:46 »
kardeş lastige fazla hava basmak lastigin yere basan kısmını daha azaltmaktır fazla hava hiçbir zaman iyi olmaz.en güzel normal degerler gözetilmelidir.bence lastiklerinden kaynaklı bir sıkıntı olabilir.servis personeli ile test sürüşü yaptırmanı tavsiye ederim
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR ; TOPRAK, EĞER UĞRUNA ÖLEN VARSA VATANDIR

1996 GLİ  - COROLLA " EFSANE "

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #44 : Kasım 01, 2010, 10:50:36 »
haklısın yücel abi normalde sağlıklı olmadığını biliyorum lastik çabuk aşınıyor ama verilerde onu görünce kafama takıldı.
Doğrusun en kısa zamanda bi personelle test sürüşüne çıkmam lazım benim. olmuyor böyle kuzenim de 2006 eski kasa varda. sanki yol buz, bizde pateniz. yağ gibi kayıyordu 180 km. hızla bile. ama bu aracım 120'de bırakıyor kendini ve beni çok üzüyor.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 257500
  • Model Yılı: '01
  • 395 kere teşekkür etti
  • 373 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #45 : Kasım 01, 2010, 18:51:51 »
ya bi alemsin ercü vallahi gidip arabaya bakmış lastiği 175 mi 185 mi diye bende merak ettim şimdi gördüklerime bakacağım benim torpidoda gözüme bişey çarpmadı ama bi detaylı bakayım sabah sabah güldüm :)

küçük geldi baktım 175 çıktı merak iyi ya :D
Toyota Corolla 2001 1.6vvt-i sol special 110+ bilmem kaç tane hp  BENZİNLİYDİ  Artık Prins Technomaxlı :rofl:

Simota Short Air İntake, 1.8 vvt-i İntake Manifold, 1.8 vvt-i Throttle Body, 1.8 vvt-i fuel injectors 51 mm straight pipe & sport muffler, Raizin Voltage Stabilizer, Greddy Oil Cacht Tank, Eibach pro kit 35 mm springs
Swimming coach :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 145000
  • Model Yılı: '03
  • 9 kere teşekkür etti
« Yanıtla #46 : Kasım 02, 2010, 10:28:46 »
bende kardeşimin 2001 1.6 sol'u var  ona baktım 185 demek ki 1.4 ile 1.6 arasında fark var bunuda bu arada öğrenmiş olduk. 1.4 terralarda 175 1.6 terra ve sol'larda 185 lastik var.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: B-
  • Kilometre: 80000
  • 110 kere teşekkür etti
  • 314 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #47 : Aralık 13, 2010, 14:46:10 »
Kullanan arkadaşlar bilgi verebilir mi acaba? Bende bugün Petlas SNOWMASTER W651 TL için 120 TL fiyat aldım. İnsanlar biraz çekimser davranıyor, siz ne dersiniz?
Paran varsa Japon, yoksa alman. :nija:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #48 : Aralık 13, 2010, 18:49:45 »
Kullanan arkadaşlar bilgi verebilir mi acaba? Bende bugün Petlas SNOWMASTER W651 TL için 120 TL fiyat aldım. İnsanlar biraz çekimser davranıyor, siz ne dersiniz?

valla benim önlerde iki tane petlas snowtmaster var ama dün köye gittim hiç beklemediğim bi rampanın ortasında bıraktı beni... daracık yolda 1,5-2 km yolu geri geri gitmek zorunda kaldım...
arabanın arkada 3 kişi vardı birazda bagaj vardı... arkada yük olunca rampada aracın önü havaya kalkıyor doğal olarak lastikler tutunamıyor yere... lastiktenmi yoksa yüktenmi oldu bilmiyorum...bidaha kar yağsın bakacaz artık :)
Ev Alma... Toyota Al...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Durum: Sakin
  • Araç: Verso
  • Kan Grubu: A-
  • 22 kere teşekkür etti
  • 22 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #49 : Aralık 13, 2010, 18:56:45 »
valla benim önlerde iki tane petlas snowtmaster var ama dün köye gittim hiç beklemediğim bi rampanın ortasında bıraktı beni... daracık yolda 1,5-2 km yolu geri geri gitmek zorunda kaldım...
arabanın arkada 3 kişi vardı birazda bagaj vardı... arkada yük olunca rampada aracın önü havaya kalkıyor doğal olarak lastikler tutunamıyor yere... lastiktenmi yoksa yüktenmi oldu bilmiyorum...bidaha kar yağsın bakacaz artık :)
Bazen, bu durumlarda geri geri çıkmak işe yarıyor ama yolu iyi gözlemlemek gerekiyor.
397-393-389-385-381 yok dolacak gibi değil.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 110 kere teşekkür etti
« Yanıtla #50 : Aralık 14, 2010, 07:39:14 »
Dün taktırdım petlasları bende. İlk başlarda bende sadece 2 tane önlere taktırayım diyordum, internette yorumları görünce 4 lastiğide değiştirdim. Biraz test ettim, karlı yolda filan ilerledim, yokuşlarda durdum kalktım geri git ileri git derken gayet memnun kaldım. Tabi lastik bu zaman gösterecek nasıl olduğunu ve hayret ettiğim bi noktada benim aracın üzerinde orjinal dunlop vardı yolun sesi aracın içine biraz fazla geliyordu bu lastiklerle ses kesildi. Halbuki tam tersi olması gerekiyordu bende şaşırdım :S

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Aslolan hayattır,hayatta BEŞİKTAŞ
« Yanıtla #51 : Aralık 14, 2010, 11:10:27 »
serkan abi hayırlı olsun.inşallah ilerki km lerde de memnun kalırsınız.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • oğlum, ben ve kızım :)
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
« Yanıtla #52 : Aralık 14, 2010, 11:20:43 »
her ikinizede hayırlı olsun arkadaşlar ( Serkan ve Mehmet Akif ) kazasız belasız . sizin deneyimleriniz ileride bize fayda sağlayacaktır.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #53 : Aralık 14, 2010, 12:22:28 »
kar lastiklerim petlas... memnunum... 4 adet yeni mevsimlik lastik aldım... lassa impetus revo... nasıldır... sakin bir kullnıcıyımdır... kaç km yol yaparım sizce.. tecrübesi olan varmı

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 110 kere teşekkür etti
« Yanıtla #54 : Aralık 14, 2010, 13:28:40 »
serkan abi hayırlı olsun.inşallah ilerki km lerde de memnun kalırsınız.

Saolasın kardeşim, ileriki zamanlaRda notunu veririm size ;)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #55 : Aralık 14, 2010, 14:37:30 »
Arkadaşlar bişe soracam... Sizce good year mı iyidir bridgestone mu ?? Bu sorunun cevabını gerçekten çok merak ediyorum acil bilgilendirin beni :) :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Shiro (beyaz) ve ben
  • Araç: Corona
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #56 : Aralık 14, 2010, 14:46:06 »
kar lastiklerim petlas... memnunum... 4 adet yeni mevsimlik lastik aldım... lassa impetus revo... nasıldır... sakin bir kullnıcıyımdır... kaç km yol yaparım sizce.. tecrübesi olan varmı
İmpetus iyi bir lastik bildiğim kadarıyla Bridgestone Turanza benzeri (!) bir lastik. Optimum sertlikte, iyi tutan bi lastik.

Petlas'ın kar lastiklerinin internette tutarlı bir biçimde övüldüğünü görebilirsiniz. Yaz ve 4 mevsim lastikleri için ise tutarsız yorumlar var. Kimi "gayet iyi" diyor kimi "arabama yaklaştırmam" diyor mesela. Daha çok kullanan ve yorum yapan olmasını diliyoruz tabi, sonuçta yerli markamız. Mesela sport modelleri var: velox; hiç mi kullanan yok acaba? Belki de o lastiği gerektiren arabaya binenler "petlas takacak tipler" değiller.. Belki marka imajı ve hedef kitle konusunu gözden geçirmeleri lazım. Bilemiyoruz,bunlar henüz meçhul. Ama lastik tasarımının Türk mühendislerinin yeteneği dahilinde bir iş olduğunu bilelim. Atla deve değil yani, gayet güzel yaparız. Kalite kontrol hattına ve sürecine azıcık dikkat edelim yeter.
Yoksa birkaç şirin aksesuar için, ya da uymak için sürüye,...  Binmeli mi konserve kutusuna araba diye,
Veremem üç kuruş daha diyerek yedek parçaya,...  Boyun mu eğmeli her nissan ya da honda'ya..
İstemem eksik olsun..!  
    Corona de Bergerac

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 2900
  • Model Yılı: '13
  • 7 kere teşekkür etti
  • 16 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #57 : Ağustos 22, 2011, 15:26:08 »
bende aldım ama bır daha alsam petlas almam nedenı ne gelınce kısaca anlatayım ıyı ve kotu yanlarını ...
ıyı yanları :
yumuşak bır lastık turkıye sartlarında cukurlarda falan yanak kesmesı yabancı lastıklere gore daha zor ve etlı lastık aynı zamanda ...
kotu yanları
lastık sesını aracın ıcıne cok verıyor ,en ufak kalkısta ve frene bıraz sert basıldıgında çok ses cıkarıyor yumusak olmasından sanırım ki; benım ıcın en kotu yanı ve eksi tarafı ........ fren mesafesı ıyı değil frene basınca tutuşu kötü biraz fazla basınca kayıyor .....
saygılarımla ....
2000 toyo 1.3 efi 86 h.p BRC sıralı sistem satıldı

2013 seat ıbıza style yeni aracım

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 2900
  • Model Yılı: '13
  • 7 kere teşekkür etti
  • 16 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #58 : Ağustos 22, 2011, 15:43:23 »
Arkadaşlar bişe soracam... Sizce good year mı iyidir bridgestone mu ?? Bu sorunun cevabını gerçekten çok merak ediyorum acil bilgilendirin beni :) :)
bence tabiiki Bridgestone..biraz serttir ama yol tutuşu ve ömrü uzundur ben eski aracımda 130.000 km kullandım .
2000 toyo 1.3 efi 86 h.p BRC sıralı sistem satıldı

2013 seat ıbıza style yeni aracım

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 140000
  • Model Yılı: '10
  • 4 kere teşekkür etti
  • 7 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #59 : Ağustos 22, 2011, 16:48:43 »
Hayırlı olsun hocam umarı memnun kalırsınjız dayanıklık ve konfor olarak çok güzel bir lastik fakat biz mevsimlik 195/60/R15 ebatta hiç memnun kalmadık yol tutuşu açısından özellikle sıcak asfaltta lastik soğukken çok kayma oluyordu...