Gönderen Konu: Corolla dıesel aracımın bana öğrettikleri.  (Okunma sayısı 22559 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 16000
  • Model Yılı: '11
  • 97 kere teşekkür etti
  • 36 kere teşekkür edildi
Ynt: Corolla dıesel aracımın bana öğrettikleri.
« Yanıtla #40 : Aralık 09, 2010, 14:00:40 »
bulent bey aynen katılıyorum sıze toyota gorsellıge malesef onem vermıyor vw ic aydınlatması bıle cok farklı gece her dugmede ısık yanıyor dugmeler kolayca gorunuyor bende avensıs var ayna ayar dugmesınde bıle ısık yanmıyor otomatık camların ısıgını gormek ıcın bıle zıfırı karanlık olması lazım soyledıklerınıze aynen katılıyorum..

Bzimkilerde yine iyi cam açma kapama düğmelerinde minikte olsa ışık var Arkadaşım geçen hafta 2011 sıfır corolla aldı şöför  camının açma dügmesinde ışıklı AUTO yazısı var gri kalan cam düğmerinde ışıktan eser yok geceleri kap kara :( bu konudada vw den çok ders alması gerekiyor bizim toyota mühendislerinin :)

paran varsa alman arabasına yoksa japon arabasına binceksin:)

niye japon arabaları çok mu ucuz 
c sınıfı bir japon 40-50 bin tl 
c sınıf bir alman da 40-60 bin tl öyle dağlar kadar bir fark yok arada ki :)
((2017  COROLL@...ADVANCE MDS    * 2018-         ))
(( 2011 COROLL@...ELEGANT  A/T    * 2015-2017 ))
(( 2006 COROLL@...SOL                        * 2009-2015))
(( 2000 COROLL@...TERRA SPECIAL  * 2006-2009))

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • avensis 2.0 + Astra 1.4 T
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: A+
  • Model Yılı: -
  • 15 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #41 : Aralık 11, 2010, 18:43:24 »
kardes aurıs'e 43000 tl hayatta verılmez ..o fıyata bır dunya alternatıfınız var..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: B-
  • Kilometre: 80000
  • 110 kere teşekkür etti
  • 314 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #42 : Aralık 11, 2010, 18:58:40 »
kardes aurıs'e 43000 tl hayatta verılmez ..o fıyata bır dunya alternatıfınız var..

Biz boşuna verdik o zaman :)
Paran varsa Japon, yoksa alman. :nija:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Kan Grubu: 0-
« Yanıtla #43 : Aralık 17, 2010, 13:11:13 »
bu toyota keşke daha önce çıksaydı geceleri kaçırmak ne kolay olurdu :)   çoookk sessiz çok:) seviyorum seni toyota

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Resim gençliğimden (42 yaşımdayken)
  • Araç: Başka Marka
  • 15 kere teşekkür etti
  • 84 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #44 : Aralık 17, 2010, 13:18:46 »
Dizelin kahrı çekilmmeeezz

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
« Yanıtla #45 : Aralık 17, 2010, 13:23:40 »
kemal bu dediğin 5 sene önceydi artık cok farklı şu anda dizel araç yok showroom larda ...bide şöyle birşey var toyota pejo gibi 1.4 cıkarıp gitmeyen arabalar yapmadı d4d aslan gıbı heryerde cok ıyı zaten ıyı olmasa bu aracın 1.6 1.9 cıkardı ama suan hiç gerek yok gibi duruyor ...bu benim fikrim yanlış anlama :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • onun ruhu japon...
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 29000
  • Model Yılı: '16
  • 128 kere teşekkür etti
  • 184 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #46 : Ocak 09, 2011, 18:06:05 »
ama ben de 6. vites istiyorum...
Herşeye rağmen; gülmek güzeldir...

(Gizli Üye)

• Ziyaretçi
« Yanıtla #47 : Ocak 12, 2011, 08:40:50 »
ben 2011 model corolla 4d confort extra aldım aracımdan memnunum ancak ben ranpada kalkamıyorum arac sanki gaz yemiyo gibi geliyor.Daha önce 2004 lpg li focus'um vardı bçyle bir sorunla hiç karşılaşmamıştım.Anlamadığım bir şekilde araç gaz yemiyor.Debrrijaj çok üsten kavrıyor sanırım bu nedenle aracın gazını bir türlü ayarlıyamıyorum.acaba bu kronik bir sorunmu yoksa zamanla araca alıştıkça bu sorun geçer mi....

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 102000
  • Model Yılı: '14
  • 85 kere teşekkür etti
  • 109 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #48 : Ocak 12, 2011, 09:06:45 »
ben 2011 model corolla 4d confort extra aldım aracımdan memnunum ancak ben ranpada kalkamıyorum arac sanki gaz yemiyo gibi geliyor.Daha önce 2004 lpg li focus'um vardı bçyle bir sorunla hiç karşılaşmamıştım.Anlamadığım bir şekilde araç gaz yemiyor.Debrrijaj çok üsten kavrıyor sanırım bu nedenle aracın gazını bir türlü ayarlıyamıyorum.acaba bu kronik bir sorunmu yoksa zamanla araca alıştıkça bu sorun geçer mi....

Dizel araçlarda dik rampalarda ilk kalkışta karşılaşılan bir problem. Özellikle corolla gibi ağır bir kasayı 1.4'lük bir motor dik rampada harekete geçirirken zorlanıyor. El freninden destek alarak devri 1500-2000'lere çıkartın, öyle kalkın, kavramaya geçtiği anda zaten devir 1100-1200 seviyesine inecek. Ben böyle yapıyorum.
2014 Auris TS Advance Skypack CVT
2011 Corolla Comfort Extra D4D Manuel (SATILDI)
2009 Yaris Terra 1.3 VVTI Manuel (SATILDI)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • sevdiklerinize zaman ayırın. Zamanınız azalıyor...
« Yanıtla #49 : Ocak 14, 2011, 19:06:12 »
Hakan bey Size katılıyorum... gerçekten 1.4 ve 90 beygirle  bu güç nasıl ortaya çıkıyor anlamış değilim. 1,6 ve 110 beygir kullandık ama bu performansı hiç hissdemedim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: 0+
  • Model Yılı: '02
« Yanıtla #50 : Ocak 15, 2011, 01:26:38 »
gerçekten 1.4 ve 90 beygirle  bu güç nasıl ortaya çıkıyor anlamış değilim. 1,6 ve 110 beygir kullandık ama bu performansı hiç hissdemedim.
1.4 90 hp'yle 3bin devirde koltuğa yapışmak, 1.6 110 hp 3bin devirde düşük güçle yürümek ayrı şeylerdir. Karıştırmayalım :foto:
SIU Corolla T-Sport

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • "Başkalarının kusurunu örtmekte gece gibi ol"
  • 10 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #51 : Ocak 15, 2011, 16:34:35 »

Dizel araçlarda deviri 2000 civarına getirip kavrama yaptırın. O zaman bu problemle karşılaşmayacaksınız.
“Ne söyleyeyim?” diye düşünmek, “Niçin söyledim?” diye düşünmekten hayırlıdır.
Sadi Şirazi

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 100
  • Model Yılı: '14
« Yanıtla #52 : Ocak 15, 2011, 16:36:56 »
Dizel araçlarda deviri 2000 civarına getirip kavrama yaptırın. O zaman bu problemle karşılaşmayacaksınız.

+1

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • sɹǝʇ nq ʞǝʇ ɹiq. ɐp ɐpunloʎ ʎǝsɹǝɥ iʞuɐs
  • Kan Grubu: AB+
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #53 : Ocak 15, 2011, 21:22:35 »
Dizelin kahrı çekilmmeeezz
Benzinle cebindeki para çekilir...:))

1.4 D-4D Comfort Plus  ---> en son karar kıldığımız model bu. araçta otomatik vites hariç toyotadaki tüm donanımlar mevcut. ben otomatik istiyordum ama forumda toyotanın otomatik vitesi hakkında yazılanları okuyunca soğumamak elde değil. manual ile daha keyifli bir sürüş oşacağını düşünmekteyim. corolla'Nın 1,4 dizel manual vites aracını geçen haftalarda test etmiştim ve mükemmel bir sürüş keyfi vardı. auris ile corolla aynı platformdan çıktığına göre sanırım auriste de aynı olacaktır sürüş zevki. auris için test sürüşü yapabileceğim istanbul içinde bildiğiniz bir toyota showroom mevcut mudur? auris dizell manual için 43000 fiyat nasıl sizce. alternatif modeller ne olabilir? saygılarımla,
Kesinlikle almam Auris hemde sıfır. Git 1.6 dizel golf al ikinci el al bence. Paranın karşılığını alırsın her yönüyle. Sorunsuzluk , performans, konfor hepsi golfte var.
Corolla Comford d-4d
nazar etme ne olur, kredi çek seninde olur.
http://tinyurl.com/24m2rfs

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
« Yanıtla #54 : Ocak 16, 2011, 06:53:08 »
ben sıfır arac almaya karşıyım ama uzun yıllar kullanacaksam 15-20 yıl o zaman belki düşünürüm ikinci bir arac alacak olsam o paraya mazda 3 alırdım daha çok konfor daha çok donanım ve daha çok sorunsuzluk.
1996 XEİ 1.6 105 bg 16 v / klimalı / km: 60.262 / sony usb mp3 teyp x-plod hoparlörler 190 w / anahtardan kumandalı inwells marka alarm / BRC MY 07 Sıralı LPG sistemi / değişen yok / servis bakımlı /

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
« Yanıtla #55 : Ocak 16, 2011, 13:17:08 »
corolla comfort ekstra dizeli 45500 aldım(+ ekstralar) ve 6.01.2011 tarihinden buyana kullanıyorum.özellikleri yakın jetta dizel yeni kasanın fiyatı 53000 TL.tabiki WV daha kaliteli ama aradaki fiyat farkına bakılırsa hayatta toyotadan şaşmam.
ayrıca fluence fiyatlarına bir bakın.özellikleri bir birine yakın corolla nın fiyatı çok az farkla yukarıda.kalite derseniz fluence ile corolla karşılaştırılamaz bile....

sonuç olarak toyota hem fiyatı hem kalite ile iyi bir araç.
Corolla Comfort Ekstra(Dizel)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: ---
« Yanıtla #56 : Ocak 16, 2011, 13:33:28 »
corolla comfort ekstra dizeli 45500 aldım(+ ekstralar) ve 6.01.2011 tarihinden buyana kullanıyorum.özellikleri yakın jetta dizel yeni kasanın fiyatı 53000 TL.tabiki WV daha kaliteli ama aradaki fiyat farkına bakılırsa hayatta toyotadan şaşmam.
ayrıca fluence fiyatlarına bir bakın.özellikleri bir birine yakın corolla nın fiyatı çok az farkla yukarıda.kalite derseniz fluence ile corolla karşılaştırılamaz bile....

sonuç olarak toyota hem fiyatı hem kalite ile iyi bir araç.

Kalite olarak iç plastik aksam haricinde vw nin corolladan üstün bir tarafı yoktur.Sorunsuzluk bakınmından ezer geçer corolla.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: B-
  • Kilometre: 80000
  • 110 kere teşekkür etti
  • 314 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #57 : Ocak 16, 2011, 13:45:13 »
Kalite olarak iç plastik aksam haricinde vw nin corolladan üstün bir tarafı yoktur.Sorunsuzluk bakınmından ezer geçer corolla.

+1
Paran varsa Japon, yoksa alman. :nija:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: A-
« Yanıtla #58 : Ocak 16, 2011, 14:38:14 »

sonuç olarak toyota hem fiyatı hem

kalite ile iyi bir araç.
kesinlikle katılıyorum...
2011 TOYOTA COROLLA D-4D COMFORT EXTRA KAR BEYAZI

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
« Yanıtla #59 : Ocak 31, 2011, 22:45:23 »
şimdi 90 hp dizel 110 hp benzinliden daha mı performanslı?
2007 corolla 1,6 sol sedan granit gri