Gönderen Konu: Altın-Döviz-Borsa (ekonomi) Platformu  (Okunma sayısı 36447 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Eski Toprak Toyotacı
  • Achtung! Adolf Hakkı ohne Toyota Yaris Twin-Turbo
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: B+
  • 17 kere teşekkür etti
  • 41 kere teşekkür edildi
Ynt: Altın-Döviz-Borsa (ekonomi) Platformu
« Yanıtla #20 : Şubat 24, 2011, 15:57:37 »
Bu düşüşleri fırsat olarak değerlendirip mal almak lazım Sinan Bey :) Borsacı tabiriyle malsız kalmayalım :D "Sen ne yapıyorsun" diyecek olursan, ben 2000'de iyi bir tokat yedim, ondan sonra da tövbe ettim borsaya :)
Folgsamkeit macht frei...

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #20 : Şubat 24, 2011, 15:57:37 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Auris 1.6 132HP M/M
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: 0+
  • 54 kere teşekkür etti
  • 76 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #21 : Şubat 24, 2011, 16:08:21 »
Hakkı bey ben hep tokat yiyorum akıllanmıyorum:) Şu an tribündeyim beşiktaş tezahüratları yapıyorum:D:D
Kalitenin fiyatı VARDIR..!!!

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • SAMURAY artık yok.Yeni gözde 2006 e12 sol granit g
  • Araç: Corolla
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #22 : Şubat 24, 2011, 17:03:38 »
oh oh kağıtcılar burdamı toplanıyo :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: A+
  • Model Yılı: -
  • 2854 kere teşekkür etti
  • 3227 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #23 : Şubat 24, 2011, 17:06:38 »
  Çok güzel bir konu. Borsa işlemlerine girenlere necizane tavsiyem; bazı temel kuralları asla unutmamakdır. Yoksa iş kumara döner. Bunlara uyulursa kaybetmek aslında zordur.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #24 : Şubat 24, 2011, 17:07:57 »
bunlar sırasıyla nelerdir ? :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Teknoloji Müdürü
  • *
  • Kilometre: 158000
  • Model Yılı: '07
  • 422 kere teşekkür etti
  • 958 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #25 : Şubat 24, 2011, 17:11:27 »
Hakkı bey ben hep tokat yiyorum akıllanmıyorum:) Şu an tribündeyim beşiktaş tezahüratları yapıyorum:D:D
Spor hisseleri çok sakat ya, iddia'dan pek farkı yok :)
İnsanlar 10'a ayrılır
Binary saymayı bilenler ve bilmeyenler   

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Eski Toprak Toyotacı
  • 17 kere teşekkür etti
« Yanıtla #26 : Şubat 24, 2011, 17:15:05 »
  Çok güzel bir konu. Borsa işlemlerine girenlere necizane tavsiyem; bazı temel kuralları asla unutmamakdır. Yoksa iş kumara döner. Bunlara uyulursa kaybetmek aslında zordur.

Hakan, başlığı eski bir konu ile birleştirdim. İlk sayfada senin faydalı açıklamaların mevcut.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 51000
  • Model Yılı: '08
  • 277 kere teşekkür etti
  • 65 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #27 : Şubat 24, 2011, 18:07:26 »
Bu düşüşleri fırsat olarak değerlendirip mal almak lazım Sinan Bey :) Borsacı tabiriyle malsız kalmayalım :D "Sen ne yapıyorsun" diyecek olursan, ben 2000'de iyi bir tokat yedim, ondan sonra da tövbe ettim borsaya :)

mallanabilmek için böyle durumlarda nakit olmasının verdiği hazzı bugün anlatamam :)

sinan anlaşılan seni bjk yakmış, son 1 haftada kağıt resmen sürekli taban yedi... uefa onun için her zaman beklenti oluşturacaktı fakat erken havlu attı, ligde de aynı durum olunca kağıta sağlam vurmaya başladılar...  şuan için bu kağıta beklenti gelmedikce yukarısı zor gibi...

spor kağıtlarında herşey skora bağlı,şuan için favori fener gibi, fb bu hafta kasımpaşa ile evinde oynuyor önümüzdeki haftaya 100,00 tl yapar gibime geliyor çünkü rakibi trabzon dişli kayseriyle mücadele edecek sonraki hafta ts-bjk derbisi var ve o hafta fener gençlerle oynayacak... gs yi boşver(benim takım) :)))

kumara dönderenler spekler oluyor artı firmaların teknik analizleriyle hareket etmeyip firma içinden sağlam tüyoları gizlice alıp kazanırsan haksız kazanca dönüşürkü; birilerinini kazanması için birilerininin kaybetmesi gerekiyor... yazık olan her zaman altdakine oluyor sonra kağıtt elde patlıyor ne yazık ki :)))

Spor hisseleri çok sakat ya, iddia'dan pek farkı yok :)

+1

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Auris 1.6 132HP M/M
  • 54 kere teşekkür etti
« Yanıtla #28 : Şubat 24, 2011, 20:07:40 »
Beklentiler alındı, gerçekler satıldı bjkde:) Yeni girdim beşiktaşa:) Rahatım.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 277 kere teşekkür etti
« Yanıtla #29 : Şubat 24, 2011, 20:19:57 »
Beklentiler alındı, gerçekler satıldı bjkde:) Yeni girdim beşiktaşa:) Rahatım.

bjk yi buralardan toplamak da varmış...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Eski Toprak Toyotacı
  • 17 kere teşekkür etti
« Yanıtla #30 : Şubat 25, 2011, 08:07:00 »
mallanabilmek için böyle durumlarda nakit olmasının verdiği hazzı bugün anlatamam :)
...

Mala inanma, malsız da kalma Muhammet Hocam :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
« Yanıtla #31 : Şubat 25, 2011, 08:22:14 »
  Sağol Hakkı, eline sağlık.
İzninizle kendimce bazı ilkeleri paylaşayım;

- Birikiminizin asla tamamı ile Borsa işlemi yapmayın. Onun belli bir yüzdesini (%20-25 gibi) Borsa'da değerlendirin ve bu miktarı aşmayın.
- Borsa'ya yatırdığınız meblağı en başta kaybedilmiş olarak görün.
- Borsa'ya yatırdığınız meblağ sizin asla ailevi, özel ve mutfak masraflarınızdaki düzeyi etkilememeli. Yaşam kaliteniz bu meblağa bağlı olmamalı.
- Asla Tavan ve Tabanı bulmaya çalışmayın, tatmin olmasını bilin.
- Kitlesel hareketlere göre hareket etmeyin, kendi yolunuzda gidin. Asla ani kararlar ile alım ve satım yapmayın.
- Kendinize belli şirketleri seçin (20-30 farklı şirket gibi) ve sadece bunları ancak detaylı şekilde takip edin.
- Asla tüyo diye tabir edilen söylentilere göre hareket etmeyin, tam tersine o kağıtlardan kaçın.
- Alımlarınızı parçalar halinde yapabilirsiniz tek bir seferde kağıt almak yerine. Bu düşüşlerde işe yarar.
- Almadığınız ya da satmadığınız kağıdın durumu için asla keşke demeyin ve kağıdın durumundan ziyade şirketin durumunu takip edin. Her an ve an tablolardan kağıdınızın durumunu takip etmeyin. Bu sizi hataya itebilir ve daha da kötüsü psikolojinizi bozabilir.

Daha fazla detay da paylaşırım ileride. :) Ama bu ilkelere kesinlikle uymanızı ve Borsa oyununda bunları asla unutmamanızı tavsiye ederim, sağlık ve rahatlık için. Bu kurallar ayrıca kazanmanında kapısını aralar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #32 : Şubat 25, 2011, 08:49:56 »

- Birikiminizin asla tamamı ile Borsa işlemi yapmayın. Onun belli bir yüzdesini (%20-25 gibi) Borsa'da değerlendirin ve bu miktarı aşmayın.
- Borsa'ya yatırdığınız meblağ sizin asla ailevi, özel ve mutfak masraflarınızdaki düzeyi etkilememeli. Yaşam kaliteniz bu meblağa bağlı olmamalı.
- Kitlesel hareketlere göre hareket etmeyin, kendi yolunuzda gidin. Asla ani kararlar ile alım ve satım yapmayın.
- Kendinize belli şirketleri seçin (20-30 farklı şirket gibi) ve sadece bunları ancak detaylı şekilde takip edin.
- Asla tüyo diye tabir edilen söylentilere göre hareket etmeyin, tam tersine o kağıtlardan kaçın.
- Alımlarınızı parçalar halinde yapabilirsiniz tek bir seferde kağıt almak yerine. Bu düşüşlerde işe yarar.
- Almadığınız ya da satmadığınız kağıdın durumu için asla keşke demeyin ve kağıdın durumundan ziyade şirketin durumunu takip edin. Her an ve an tablolardan kağıdınızın durumunu takip etmeyin. Bu sizi hataya itebilir ve daha da kötüsü psikolojinizi bozabilir.

Daha fazla detay da paylaşırım ileride. :) Ama bu ilkelere kesinlikle uymanızı ve Borsa oyununda bunları asla unutmamanızı tavsiye ederim, sağlık ve rahatlık için. Bu kurallar ayrıca kazanmanında kapısını aralar.

Hakan bey,çok teşekkürler engin biligilendirmeleriniz için :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
« Yanıtla #33 : Şubat 25, 2011, 08:51:32 »
  Ben teşekkür ederim, bunlar benim prensiplerim ve gerçektende tavsiye ederim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 277 kere teşekkür etti
« Yanıtla #34 : Şubat 25, 2011, 08:56:33 »

+1

bizler küccük yatırımcılarız,bundan dolayı zarar etme olasılıımız daha yüksektir ki İMKB borsasının aşağı yukarı %65 gibi bir oran yabancıların elinde, yabancı seni biplemeden kazanabilirmi... :)))

sanırım yakında bu alış satış yapanları kimse göremeyecek şekilde bir düzenleme yapılacak,buda demektir ki borsayı yakında dansöze çevirirler...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
« Yanıtla #35 : Şubat 25, 2011, 09:06:55 »
  :) Aynen katılıyorum. Zaten İMKB neden hala türkçe anlamış değilim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Auris 1.6 132HP M/M
  • 54 kere teşekkür etti
« Yanıtla #36 : Şubat 25, 2011, 11:50:09 »
Beşiktaş:) Hayatımda hiç bu kadar sevmemiştim:D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 277 kere teşekkür etti
« Yanıtla #37 : Şubat 25, 2011, 12:21:56 »
Beşiktaş:) Hayatımda hiç bu kadar sevmemiştim:D

dün 7,70 civarı sert tepkilerle toparlamaya başlamıştı, o hızla tavanı gördürdüler...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Auris 1.6 132HP M/M
  • 54 kere teşekkür etti
« Yanıtla #38 : Mart 21, 2011, 20:45:51 »
3.81 maliyetle Eregli bakalım nereye kadar..:):)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • GÜMÜŞ BALİNA
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: A-
  • Kilometre: 20000
  • 3 kere teşekkür etti
  • 7 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #39 : Mart 21, 2011, 22:49:59 »
Merhaba arkadaşlar. Yukarda Hakan bey gayet anlaşılır şekilde açıklamış. Birkaç not da ben ekleyeyim. Öncelikle borsa bir oyun- kumar veya akşam al, sabah sat mantığı ile para kazanılacak bir yer değil.Uzun vadede yatırım yapılacak bir yer. Hatta benim tabirimle KUMBARA.
Bugün 1 altın aldığınızda o altın bugün de 1 altın yarın da 10 - 100 sene sonra da. Ne artar ne eksilir. Ama alıp yastık altına koyduğunuz altın parası ile Borsada belirleyeceğiniz 15-20 hisseden (derinliği ve işlem hacmi olan 30 endeks olabilir 100 endeks kağıtları olabilir) birinden o altın parası kadar aldığınızda örneğin 5-6 yıl sonra zarar etme riskiniz olmasına rağmen 2-3 altın olma potansiyeli var. Öyleki her ay tüm ihtiyaçlarınızdan arta kalan ve yatırım amaçlı ( KUMBARAYA TACAĞINIZ PARA GİBİ DÜŞÜNÜN) küçük bir miktar ile kağıt alabilrisiniz. hatta şöyle düşünün O aldığınız kağıt parası ile bu ay arkadaşlarınız ile yemek yediniz ve yemeği siz ısmarladınız. Bu şekilde küçük meblağlar ile 4-5 yıl  küçük küçük kağıt alıp biriktirdiğinizde bi bakıyorsunuz size bir ihtiyacınızı karşılayacak sermaye oluyor. ( tabii ki burada kağıt ismi vermeyeceğim ancak bu işi takip edenler bilirler genellikle 30 endeks veya 100 endeks dışına çıkmadan ve en az 5 yıl gibi düşünün ki bu süre bile normal bir borsa için kısa vadedir. Ama maalesef  Bu işler türkiye de böyle düşünülmüyor. Akşam al sabah sat -  hemen kazan.Nerde o yoğurdun bolluğu. O zaten kumar mantığıdır bırsa mantığı değil.
Saygılarımla
Isparta Şarkikaraağaç METEM Elelktrik Öğretmeni