Gönderen Konu: AE101´ine Osram Night Breaker H4 Ampul Takan var mı?  (Okunma sayısı 17711 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: A+
  • Model Yılı: -
  • 2854 kere teşekkür etti
  • 3227 kere teşekkür edildi
Ynt: AE101´ine Osram Night Breaker H4 Ampul Takan var mı?
« Yanıtla #60 : Mayıs 22, 2019, 19:35:27 »
Ümit Bey 100W yönünden uyarıyı yapmış, bu gerçekten aracın elektrik tesisatı ve far bölgesinin ısısı için çok önemli.

Bu tarz yüksek performanslı ampuller ilk çıktığında, Corolla'da Osram Silver Star kullanmıştım. Uygulama öncesi farların içini alkol ile temizlemiştim. Sonrasında far ayarı da yapmıştım (M tekniği ile). Aydınlatmada oldukça olumlu etkisi olmuştu.
Bu tarz ampullerin gaz basınçları yüksek olduğundan, montaj sırasında çok dikkatli olmak, mümkünse koruyucu gözlük kullanmak doğru olur.

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #60 : Mayıs 22, 2019, 19:35:27 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 145000
  • Model Yılı: '94
  • 42 kere teşekkür etti
  • 15 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #61 : Mayıs 26, 2019, 00:33:08 »
@Mustafa Emrah Demirağ (45677) tecrübelerin sonrasında buraya yazarsan bizlere ve diğer arkadaşlara da ışık tutmuş olur zira bende aracın ışık seviyesinden şikayetçiyim.

Ümit abi az evvel farları söküp almış olduğum philips x-treme vision ampüllermi taktım. İki farımda farba marka iç kısımlarını açmadım fakat far yuvasından baktığım kadarıyla kararma veya temizlik gerektirecek bir duruma gerek yoktu. Bende önce farları kelepçeleriyle sabitledim (ampül camına değmemeye özen gösterdim) sonrasında lastiklerini montajladım. İlk denememde göze almasıyla bile önceki ampüllere göre farkı belli oldu. Sokak lambası olmayan köy yolundan merkeze doğru giderken özellikle kısalardaki görüş çok hoşuma gitti. Önceden uzunları yakıp gittiğimde bile karşı tarafın gözüne almazdı sellektör yapan olmazdı. Şimdi ise uzunlarda trafik tabelaları göze yansıyacak şekilde güzel bir aydınlatma sunuyor. 3700 k renk ışığı sunuyor beyaz renk isteyenleri üzer ama önceki sarılara göre daha beyaz. Zaten beyaz halojenler 6000k de beyaz veriyor philipsin öyle bir ürünü var ama yağmur siste sorun olabilir. Osram nigth serisi bu ampüllerin rakibi ama ömür konusunda philips 400 h gibi bir süre sunuyor osramda bunun yarısı bir süre söz konusu. Philipsin racing serisi YouTube da izlediğime göre aldığım ürüne nazaran biraz daha parlak fakat ömür konusunda 200 h gibi bir süre sunuyor. Artıları eksileri düşününce bu ampüller bana çok uygun geldi ve ilk izlenimimde olumlu yönde. Aracımdan çıkan ampüller ise standart osram ampülü. Yağmur ve sisli bir yolculuğum olduğunda da tecrübelerimi yazacağım ama öncekilere göre daha etkili olacağından şüphem yok. Umarım faydalı olmuştur yazdıklarım iyi günler.

Mesaj Birleştirildi: Mayıs 26, 2019, 00:35:47
Ümit Bey 100W yönünden uyarıyı yapmış, bu gerçekten aracın elektrik tesisatı ve far bölgesinin ısısı için çok önemli.

Bu tarz yüksek performanslı ampuller ilk çıktığında, Corolla'da Osram Silver Star kullanmıştım. Uygulama öncesi farların içini alkol ile temizlemiştim. Sonrasında far ayarı da yapmıştım (M tekniği ile). Aydınlatmada oldukça olumlu etkisi olmuştu.
Bu tarz ampullerin gaz basınçları yüksek olduğundan, montaj sırasında çok dikkatli olmak, mümkünse koruyucu gözlük kullanmak doğru olur.

Sol farın soketindeki 3 ucundan birisinin plastik kısmı biraz erimişti açıp baktığımda fakat farın çalışmasında sorun yoktu. Acaba önceki sahibi 100W ampül mü kullanmış yoksa başka bir sebebi olabilir mi? Ya da ileride sorun teşkil eder mi?
Volkswagen Polo (2015-2016)  0-15.000 Opel Astra (2016-2020) 0-50500 Toyota Corolla (1994) 145.000-... Peugeot Rifter (2020) 0-... Honda Civic (2022) 0-…

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #62 : Mayıs 26, 2019, 00:52:08 »
Kardeşim yeni farların hayırlı olsun önün hep aydınlık yolun açık olsun birde foto atarsan daha güzel olur,sol far fişinin erimesi farklı sebeblerden olabilir orjinal harici büyük watt ampül kullanımı suvı teması veya zamanın getirdiği eskime eğer erime çok fazlaysa ya değiştir yada güzel bir şekilde izole et kendinden eriyen bant ile üzerini kaplayıp izola bant ile sar veya kökten çözüm fişi değiştir,elektrik gevşekliği sevmez şahse yaptırır ya fişi kabloyu eritir yada ampülü yakar sıkı oturduğundan emin ol.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 145000
  • Model Yılı: '94
  • 42 kere teşekkür etti
  • 15 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #63 : Mayıs 26, 2019, 03:05:52 »
Kardeşim yeni farların hayırlı olsun önün hep aydınlık yolun açık olsun birde foto atarsan daha güzel olur,sol far fişinin erimesi farklı sebeblerden olabilir orjinal harici büyük watt ampül kullanımı suvı teması veya zamanın getirdiği eskime eğer erime çok fazlaysa ya değiştir yada güzel bir şekilde izole et kendinden eriyen bant ile üzerini kaplayıp izola bant ile sar veya kökten çözüm fişi değiştir,elektrik gevşekliği sevmez şahse yaptırır ya fişi kabloyu eritir yada ampülü yakar sıkı oturduğundan emin ol.

İyi dileklerin için çok teşekkür ederim Ümit abi en kısa zamanda fotoğraf yükleyeceğim. Bulunduğum yerde iyi bir elektrik ustası yok Trabzon’a yolum düşünce göstermeyi düşünüyorum bir ara. Eğer kısmet olursa park ampüllerimde çinden geliyor. Onlarıda takınca fotoğraf atarım. Aynı zamanda geri vites lambasıda söyledim benim için geri vites lambası aydınlatmasıda önemli çünkü zifiri karanlıkta köyde bahçede dar yerlerde manevram için iyi bir aydınlatma gerekiyor.
Volkswagen Polo (2015-2016)  0-15.000 Opel Astra (2016-2020) 0-50500 Toyota Corolla (1994) 145.000-... Peugeot Rifter (2020) 0-... Honda Civic (2022) 0-…

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kilometre: 420000
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #64 : Mayıs 26, 2019, 16:48:15 »
İyi dileklerin için çok teşekkür ederim Ümit abi en kısa zamanda fotoğraf yükleyeceğim. Bulunduğum yerde iyi bir elektrik ustası yok Trabzon’a yolum düşünce göstermeyi düşünüyorum bir ara. Eğer kısmet olursa park ampüllerimde çinden geliyor. Onlarıda takınca fotoğraf atarım. Aynı zamanda geri vites lambasıda söyledim benim için geri vites lambası aydınlatmasıda önemli çünkü zifiri karanlıkta köyde bahçede dar yerlerde manevram için iyi bir aydınlatma gerekiyor.
bizim araçların geri vites aydınlatması biraz zayıf güçlendirmek için ek lamba ekleyebilirsin tampon altına şerit LED çekebilirsin elektriğini geri vites lambasından alırsın beraber yanarlar.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Tıpkı Eski Filmler Gibisin Zamanına Göre İyiydin
  • Kilometre: 309280
  • 500 kere teşekkür etti
  • 705 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #65 : Mayıs 26, 2019, 20:41:10 »
Hayırlı olsun.