Gönderen Konu: Necvox 9802 HD Cihaz Sorunsalı  (Okunma sayısı 3169 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • üşeniyorum, öyleyse yarın...
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 18000
  • Model Yılı: '12
  • 5 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
Necvox 9802 HD Cihaz Sorunsalı
« : Nisan 23, 2013, 12:22:29 »
Merhabalar,

2012 Toyota Corolla aracımda 9802 Necvox multimedia cihazı mevcut (Navigasyonlu Model Cihazda bazı problemler yaşıyorum. Konu ile ilgili forumda bazı araştırmalar yaptım fakat çok eski konular olduğu için yeni konu açmam konusunda sistem kulağımı çekti  :kötü:

Öncelikle radyo cızırtı sorunu yaşıyorum. Ki bu sanırım Necvox cihazda kronik bir durum. Yani İstanbul'da yaşayan birisi olarak 10-20 TL ye satılan radyoların bile artık cızırtı yapmadığını düşününce çok komik ve aşırı derecede can sıkan bir durum.

İkinci olarak da Audio CD oynatıp başka bir kaynağa geçersem (örneğin: Radyo) tekrar CD ye dönüş yaptığımda karşıma tek track olan bir cd var mış gibi gelip 4-5 saniyelik bir oynatım yapıyor (ne çaldığından hiç bir fikrim yok.) sonrasında cihaz kendini yeniden başlatıyor ve normal seyrinde çalmaya devam ediyor. Eğer bu işlemi beklemeyip ekranda bir yeri hemen tıklarsam hemen yeniden başlatıyor.

Ürün 2012 'nin 7'nci ayında araçla birlikte alınmış. Şimdi bu ürünü ithalatçısına mı göstermeliyim (ESSE GROUP) ya da servisle bu sorunu çözebilir miyim?

En azından şu radyo cızırtısı problemi hakkında küçük ipuçları olanlar var mı? Belki basitçe halletirebileceğimiz birşeydir (diye umuyor insan...)

Çok teşekkürler,
Bir derdim var, bin dermana değişmem asla, Beşiktaş'k!
[Corolla / Elegant 1.4 D-4D MMT / 2012]

Toyota Club Türkiye

Necvox 9802 HD Cihaz Sorunsalı
« : Nisan 23, 2013, 12:22:29 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • DeVLeRiN AşKı BüYüK OluR..!
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: B+
  • Model Yılı: '95
  • 167 kere teşekkür etti
  • 290 kere teşekkür edildi
Ynt: Necvox 9802 HD Cihaz Sorunsalı
« Yanıtla #1 : Nisan 23, 2013, 19:50:08 »
tamda necvox cihaz bakarken bu sorunlar biraz tuhaf oldu .. özellikle radyo.
2.0 Avensis Exe.E. Emekliye ayırdık ..
Şimdi LR Defender 110 2500cc lpg zamanı :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Roy Roy...
  • Kan Grubu: 0+
  • 9 kere teşekkür etti
  • 25 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Nisan 23, 2013, 20:16:42 »
bende 9690 hd bakıyordum benim araba için :D opel servisi takıyoruz hiçbir sıkıntı yaşamadık demişti. belki sizin teypte sıkıntı vardır. servisine götürün baksınlar...
...Wir Leben Autos...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 5 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Nisan 24, 2013, 15:31:19 »
Merhaba,

Öyle bir çırpıda kararınızı etkilemek istemem ama genellikle araçların orijinal ekipmanlarının dışında malzemeler kullanmayan birisiyim. Bu cihazda ikinci el olarak aldığım araçta takılı olduğu için tek çarem sorunumu düzeltmek.

Necvox, Navitech vb. firmalar bildiğiniz gibi çin menşeili standart üreticilerin cihazlarını kullanıyorlar. Tam olarak ne kadar entegre üretim yaptıklarını bilmiyorum günahlarını da almak istemem ama açıkcası kullandığım ve birazcık elektronik cihazlara olan tecrübemle tavsiye etmem. Tabi bu kadar özelliği barındıran ve oem olmayan cihaz bulabilmeniz de zor. Belki en azından başka markaları araştırabilirsiniz, ayrıca aldığını firmada yaşanılan sorunları derleyip sağlam bir teminat şeklinde garanti de isteyebilirsiniz.

Ayrıca, bahsettiğim sorunlarım ile alakalı başka fikirleri olan arkadaşlarım varsa beklemedeyim...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • DeVLeRiN AşKı BüYüK OluR..!
  • Kan Grubu: B+
  • Model Yılı: '95
  • 167 kere teşekkür etti
  • 290 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Nisan 24, 2013, 18:18:39 »
Metehan kullandığın ve mantalitesi aynı olan cihazlar yani aynı anda tv,radyo, navi, dvd oynatma, mp3 vb gibi kombin cihazlar mutlaka bi yerde bazı şeylerden ödün veriyorlar. Mesela kenwood veya pioneer gibi markaların cihazları bunlara göre çok sade. Detaylı olanlarıda çok pahalı. Bu yüzden bu cihazlardan çok fazla bişi beklemiyoruz elbet de hani bu kadar da mı kötü olur bişi modu da isyan ettiriyor.
2.0 Avensis Exe.E. Emekliye ayırdık ..
Şimdi LR Defender 110 2500cc lpg zamanı :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 5 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Nisan 24, 2013, 19:03:08 »
Metehan kullandığın ve mantalitesi aynı olan cihazlar yani aynı anda tv,radyo, navi, dvd oynatma, mp3 vb gibi kombin cihazlar mutlaka bir yerde bazı şeylerden ödün veriyorlar. Mesela kenwood veya pioneer gibi markaların cihazları bunlara göre çok sade. Detaylı olanlarıda çok pahalı. Bu yüzden bu cihazlardan çok fazla bişi beklemiyoruz elbet de hani bu kadar da mı kötü olur bişi modu da isyan ettiriyor.

Tabi siz de haklısınız ama o çok fazla birşey beklememe kapsamına radyoyu hiçbir şekilde ekleyemiyor mantığım  :wacko:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Today Tomorrow Toyota
  • Araç: Auris
  • 17 kere teşekkür etti
  • 8 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Nisan 25, 2013, 13:02:28 »
Bende bu aralar almayı düşünüyorum fakat sadece radyo (FM) modundamı bu sıkıntısı var pek radyo dinlemiyorumda ben

R1 3 5 
╚╬╬╬      2012 Auris 1.33 Comfort.
  2 4 6

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 5 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Nisan 25, 2013, 16:42:45 »
Bende bu aralar almayı düşünüyorum fakat sadece radyo (FM) modundamı bu sıkıntısı var pek radyo dinlemiyorumda ben

CD modülünde de bahsettiğim gibi küçük takılma söz konusu oluyor. Ama bu devamlılık arz etmediği için pek canımı sıkmıyor.

Radyo pek dinlemiyorum diye kendinizi pek şartlamayın bence, bana şundan birkaç zaman önce sorsalardı böyle derdim ama inanılmaz derecede can sıkan bir durum.

Fırsatınız varken marka bir cihaza yönlenmenizi tavsiye etsem, vicdani görevimi yerine getirmiş olurum :)