Gönderen Konu: YENİ COROLLA ARKA CAM REZİSTANS BUĞU ÇÖZME PROBLEMİ  (Okunma sayısı 5014 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • 657...
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 15000
  • Model Yılı: '14
2014 YILINDA SIFIR OLARAK ALDIĞIM TOYOTA COROLLA ARACIM VAR. YAKINLARDA ARACIMIN ARKA CAMININ ÇATLAMASINDAN DOLAYI KASKODAN TOYOTA KOCAELİ  KAYA PLAZA DA DEĞİŞMİŞTİR.CAM DEĞİŞTİKTEN BİR KAÇ GÜN SONRA ARACIMIN ARKA CAMININ ÜST TARAFININ BUĞUSUNUN AÇILMADIĞINI FARK ETTİM SERVİSE GİTTİM . SERVİSİN CAMIN ÜST KISMINDA ANTEN BULUNDUĞUNUN BU YÜZDEN ÜST KISIM BUĞUNUN AÇILMAMASININ NORMAL OLDUĞUNU BELİTTİLER. FAKAT ESKİ CAMDA CAMIN ÜST KISMI 10-20 SANİYE GECİKMELİ OLSA DA KOMPLE AÇILIYORDU.BUNU SERVİSE BELİRTTİM ÖNEMSEMEDİLER. BU SIKINTIYI TOYOTA TÜRKİYE YE SUNDUM GERİ DÖNMEDİLER TOYOTA FABRİKASINA SUNDUM GERİ DÖNMEDİLER ŞİKAYET VAR SİTESİNE YAZDIM OLUMLU VEYA OLUMSUZ HİÇBİR SONUÇ ÇIKMADI.BENDE TÜKETİCİ HAKEM HEYETİNE VERDİM ,BEKLEMEDEYİM .YİNE DE TOYOTA YA BAĞLI HİÇBİR KURUMDAN BİR CEVAP VEYA KARDEŞİM SENİN SIKINTIN NEDİR DİYE SORAN OLMADI MAALESEF.DAHA SONRA SIKINTIMI BU MECRADA GETİRMEYİ DÜŞÜNDÜM RESİMLERİ DE YAYINLAYACAM .YORUMLARINIZI BEKLİYORUM ,İNŞALLAH BURADA SESİMİ DUYAN OLUR.ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM.RESİM YÜKLEYEMEDİM SİTEDEN KAYNAKLI GALİBA.BEN KISACA ANLATIYIM ARKA CAM ÜST KISMIN YAKLAŞIK 20CM LİK KISMI CAM DA BUĞU VARKEN REZİSTANS ÇALIŞTIRILDIĞINDA AÇILMIYOR.
:)

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 125000
  • Model Yılı: '13
  • 220 kere teşekkür etti
  • 174 kere teşekkür edildi
Ynt: YENİ COROLLA ARKA CAM REZİSTANS BUĞU ÇÖZME PROBLEMİ
« Yanıtla #1 : Nisan 27, 2018, 19:39:48 »
20cm değil de 10cm lik kısımda radyo anteni var. Rezistans gibi görünen üst iki çizgi radyo antenidir ve buğu çözmez. Çok soğuklarda buğunun veya camda ki buzlanmanın o bölgelerde çözülmediğini görebilirsiniz.

Aracınızda hata olduğunu veya rezistansın çalışmadığını düşünüyorsanız. Servisten başka aracın rezistansı çalıştığında sizde çalışmadığını beyan ettiğiniz tellerde ısınma olup olmadığını kontrol edin.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • adapazarı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 12000
  • Model Yılı: '19
  • 66 kere teşekkür etti
  • 85 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Nisan 27, 2018, 20:38:43 »
Bence herşey normal buğulanma fazla ise hava sıcaklığı düşük ise yukari bölgede rezistans olmadığı için yukarisinin buharını geç çözüyor.radyo ya ait bölgeyi gözümüzle de görebilirsiniz.bende ilk aldığımda sok olmuştum üst taraf kopuk diye meğersem anten miş
Çıkarım seninle her yola 🚕🚗

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 657...
« Yanıtla #3 : Nisan 27, 2018, 21:04:49 »
DEĞİŞİMİN YAPILDIĞI CAM DA ÜST KISIM AZ Bİ GECİKMEYLE DE OLSA TAM ANLAMIYLA AÇIYORDU .KONU O OLMASADA  DİYELİM Kİ ANTEN VAR ÖNCEKİ CAMDA YOKMUYDU??? BENİM EN AZ 6 ÇİZGİ HİÇ AÇMIYOR.  KOMŞUMUN  2014 MODEL VE ARKADAŞIMIN 2017 MODEL COROLLASI VAR ONLARA SORDUM ÜST TARAF BİRAZ GEÇ OLMAKLA BİRLİKTE KOMPLE AÇILDIĞINI BELİRTTİLER.

Mesaj Birleştirildi: Nisan 27, 2018, 21:14:00

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Scientia Dux Vitae Certissimus
  • Kilometre: 38000
  • Model Yılı: '21
  • 2106 kere teşekkür etti
  • 3134 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Nisan 27, 2018, 21:45:03 »
Tamamen büyük harf ile yazmak bağırmak anlamına geldiğinden forum kuralları gereğince hem başlıkta hem de mesaj içeriğinde tamamen büyük harf kullanmak yasaktır.
Dacia Duster 1.3 TCE EDC Comfort 2021 model (2023-...) 38bin km- ...
Dacia Sandero Stepway 0.9 TCE Easy-R 2017 model (2021-2023) 32bin km-56bin km
Toyota Corolla 1.6 Multidrive S 2019 model (2019-2021) 0 km-23bin km.
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-2019) 96bin km-171bin km Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 84000
  • Model Yılı: '07
  • 402 kere teşekkür etti
  • 288 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Nisan 28, 2018, 00:12:10 »
2014 YILINDA SIFIR OLARAK ALDIĞIM TOYOTA COROLLA ARACIM VAR. YAKINLARDA ARACIMIN ARKA CAMININ ÇATLAMASINDAN DOLAYI KASKODAN TOYOTA KOCAELİ  KAYA PLAZA DA DEĞİŞMİŞTİR.CAM DEĞİŞTİKTEN BİR KAÇ GÜN SONRA ARACIMIN ARKA CAMININ ÜST TARAFININ BUĞUSUNUN AÇILMADIĞINI FARK ETTİM SERVİSE GİTTİM . SERVİSİN CAMIN ÜST KISMINDA ANTEN BULUNDUĞUNUN BU YÜZDEN ÜST KISIM BUĞUNUN AÇILMAMASININ NORMAL OLDUĞUNU BELİTTİLER. FAKAT ESKİ CAMDA CAMIN ÜST KISMI 10-20 SANİYE GECİKMELİ OLSA DA KOMPLE AÇILIYORDU.BUNU SERVİSE BELİRTTİM ÖNEMSEMEDİLER. BU SIKINTIYI TOYOTA TÜRKİYE YE SUNDUM GERİ DÖNMEDİLER TOYOTA FABRİKASINA SUNDUM GERİ DÖNMEDİLER ŞİKAYET VAR SİTESİNE YAZDIM OLUMLU VEYA OLUMSUZ HİÇBİR SONUÇ ÇIKMADI.BENDE TÜKETİCİ HAKEM HEYETİNE VERDİM ,BEKLEMEDEYİM .YİNE DE TOYOTA YA BAĞLI HİÇBİR KURUMDAN BİR CEVAP VEYA KARDEŞİM SENİN SIKINTIN NEDİR DİYE SORAN OLMADI MAALESEF.DAHA SONRA SIKINTIMI BU MECRADA GETİRMEYİ DÜŞÜNDÜM RESİMLERİ DE YAYINLAYACAM .YORUMLARINIZI BEKLİYORUM ,İNŞALLAH BURADA SESİMİ DUYAN OLUR.ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM.RESİM YÜKLEYEMEDİM SİTEDEN KAYNAKLI GALİBA.BEN KISACA ANLATIYIM ARKA CAM ÜST KISMIN YAKLAŞIK 20CM LİK KISMI CAM DA BUĞU VARKEN REZİSTANS ÇALIŞTIRILDIĞINDA AÇILMIYOR.

cam değişikliği için kasko elemanına  her hangi bir sey dendi mi? yani cam çatladı değiştireceğim mi dediniz...
E 12 corolla2007
Xp9 yaris2 2007

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 657...
« Yanıtla #6 : Nisan 28, 2018, 00:22:58 »
BURADA KONU YAZININ BÜYÜK YADA KÜÇÜK HARFLE YAZILMASI DEĞİL KONU HAKKINDA YORUM YAPAN YAPSIN .BENİM ÖYLE BİR AMACIM YOKTU . BURASI KURUMSAL BİR YAPI DEĞİL NASIL YAZACAĞIMA KENDİM KARAR VERİRİM .KURUMLARI RENCİDE EDİCİ BİR ŞEY YAZMADIM . BÜYÜK HARFE GELİNCE VARSA ÖYLE BİR KURAL ŞİKAYET EDİN O ZAMAN ENGELLESİNLER.  !!!

Mesaj Birleştirildi: Nisan 28, 2018, 00:25:33
CAM ÇATLADI KASKOMDAN  DEĞİŞTİRECEĞİM DEDİM KONUYLA ALAKASINI ANLAMADIM

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 84000
  • 402 kere teşekkür etti
  • 288 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Nisan 28, 2018, 00:32:47 »
BURADA KONU YAZININ BÜYÜK YADA KÜÇÜK HARFLE YAZILMASI DEĞİL KONU HAKKINDA YORUM YAPAN YAPSIN .BENİM ÖYLE BİR AMACIM YOKTU . BURASI KURUMSAL BİR YAPI DEĞİL NASIL YAZACAĞIMA KENDİM KARAR VERİRİM .KURUMLARI RENCİDE EDİCİ BİR ŞEY YAZMADIM . BÜYÜK HARFE GELİNCE VARSA ÖYLE BİR KURAL ŞİKAYET EDİN O ZAMAN ENGELLESİNLER.  !!!

konuyla alakası yok. camımız herhangi bir sebepten çatlasa değiştirebilir miyiz acaba diye sorduk. 600 tl lik arka stop kırıldı ve 100 tane soru sordular.Onun için sordum.
E 12 corolla2007
Xp9 yaris2 2007

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 125000
  • Model Yılı: '13
  • 220 kere teşekkür etti
  • 174 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Nisan 28, 2018, 10:20:56 »

Sizi uyaran bu forumun Moderatörü. Forumlarda genel kuraldır. Büyük harfle yazdığınızda karşı tarafa bağırdığınız anlamı çıkar. Kimse sizin nasıl yazacağınıza karışmaz ancak üslubunuza karışır.

Sorununuza çözüm aramak için foruma üye olmuşsunuz. Arkadaşlarda usulünce size cevap veriyor. Kurallara uymayacaksanız sizi forumda kimse zorla tutmaz. Ancak forum kurallarını açar okursanız orada yazılı kurallara uymanız gerekir.

Konu ile ilgili olarak başka corollalara da bakıp sizin araçta sorun olduğuna kanaat getirdiyseniz tüketici hakem heyetine ayıplı mal satımı ile ilgili şikayette bulunabilirsiniz. Takılan camın rezistans bağlantılarından sorun olduğunu buğu çözmediğini bilirkişi ile tespit ettirip cam değişimi isteyebilirsiniz.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Teknoloji Müdürü
  • *
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 158000
  • 422 kere teşekkür etti
  • 958 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Nisan 28, 2018, 10:35:51 »
Kilitliyorum, çözüm aramaya değil şikayet etmeye gelmişsiniz. 2014'ten beri iki mesajınız var, ikisi de şikayet. Şikayet platformlarını kullanın, bu forumun amacı bu değil.
İnsanlar 10'a ayrılır
Binary saymayı bilenler ve bilmeyenler