Gönderen Konu: MMT R'de takılı kaldı  (Okunma sayısı 3662 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • 3 kere teşekkür etti
MMT R'de takılı kaldı
« : Şubat 13, 2017, 08:50:46 »
Merhaba
Yardımınıza ihtiyacım var. Bu sabah arabama binip çalıştırdığımda vitesin N'de kalıp yanıp söndüğünü gördüm. Kırmızı simge de yanıyordu tabi. Uğraştım stop ettim çalıştırdım birkaç kez. Sonra düzgün çalışır gibi oldu. N sabit yanıyordu ve sorun yok gibiydi. R' ye aldım ama bu sefer R yanıp sönmeye başladı ve öyle kaldı.
Şu an vites boşta olmasına rağmen kontağı açınca araba R'de gözüküyor ve R yanıp sönüyor. Yapmam gereken bir şey var mı yoksa arabayı tamirciye mi çektiricez ? :/

Teşekkürler

Toyota Club Türkiye

MMT R'de takılı kaldı
« : Şubat 13, 2017, 08:50:46 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: C-HR
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 55000
  • Model Yılı: '17
  • 154 kere teşekkür etti
  • 397 kere teşekkür edildi
2017 C-HR Hybrid Diamond

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 18000
  • Model Yılı: '12
  • 1 kere teşekkür etti
Ynt: MMT R'de takılı kaldı
« Yanıtla #2 : Şubat 13, 2017, 09:28:05 »
km kaçta?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 181000
  • Model Yılı: '08
  • 2 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Şubat 13, 2017, 10:29:32 »
Merhaba
Yardımınıza ihtiyacım var. Bu sabah arabama binip çalıştırdığımda vitesin N'de kalıp yanıp söndüğünü gördüm. Kırmızı simge de yanıyordu tabi. Uğraştım stop ettim çalıştırdım birkaç kez. Sonra düzgün çalışır gibi oldu. N sabit yanıyordu ve sorun yok gibiydi. R' ye aldım ama bu sefer R yanıp sönmeye başladı ve öyle kaldı.
Şu an vites boşta olmasına rağmen kontağı açınca araba R'de gözüküyor ve R yanıp sönüyor. Yapmam gereken bir şey var mı yoksa arabayı tamirciye mi çektiricez ? :/

Teşekkürler

Hocam 3 4 gün önce aynı olay başıma geldi aracın motorunu özel serviste yaptırmıştım daha sonra çalıştırdık N de çalıştı geri vitese geçince takılı kaldı. Mecburen servise çektik aracı bugün bakacaklar artık arızası neymiş ne kadar ödeyeceğiz bugün belli olur.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Şubat 13, 2017, 17:40:00 »
çok büyük bi sorun değil vitesi değiştiren bir motor var bu motoru herkes gözünde büyütüyor fakat bişey yok içerisine kömür tozu doluyor çıkartıp bi güzel temizlemek gerekiyor kömürler bitmişse onuda değiştirin. Bu işlem sonrası genelde kalibrasyon gerekiyor deniyor fakat sanırım corolla kendi kalibrasyonunu kendisi yapıyor.

eğer ankaradaysanız https://www.youtube.com/watch?v=XS3Sh6R8UTM bu abi gerçekten çok iyi bilyor işi.

Eğer arabayı şuan yürütemiyorsanız özel mesaj atın telefonda bi yöntem söyleyeceğim en azından arabanızı olduğu yerden kaldırabilirsiniz.
akoseoglu90@gmail.com bu adresten telefon numaranızıda iletip ulaşabilirsiniz yardımcı oluyum çok çektim bu konudan.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 3 kere teşekkür etti
Ynt: MMT R\\\'de takılı kaldı
« Yanıtla #5 : Şubat 13, 2017, 18:07:58 »
km kaçta?

km 116000 90000den beri bende 2.5 yıldır

Mesaj Birleştirildi: Şubat 13, 2017, 18:24:03
Hocam 3 4 gün önce aynı olay başıma geldi aracın motorunu özel serviste yaptırmıştım daha sonra çalıştırdık N de çalıştı geri vitese geçince takılı kaldı. Mecburen servise çektik aracı bugün bakacaklar artık arızası neymiş ne kadar ödeyeceğiz bugün belli olur.

bilgi verirseniz memnun olurum.

Mesaj Birleştirildi: Şubat 13, 2017, 18:38:03
çok büyük bi sorun değil vitesi değiştiren bir motor var bu motoru herkes gözünde büyütüyor fakat bişey yok içerisine kömür tozu doluyor çıkartıp bi güzel temizlemek gerekiyor kömürler bitmişse onuda değiştirin. Bu işlem sonrası genelde kalibrasyon gerekiyor deniyor fakat sanırım corolla kendi kalibrasyonunu kendisi yapıyor.

eğer ankaradaysanız https://www.youtube.com/watch?v=XS3Sh6R8UTM bu abi gerçekten çok iyi bilyor işi.

Eğer arabayı şuan yürütemiyorsanız özel mesaj atın telefonda bi yöntem söyleyeceğim en azından arabanızı olduğu yerden kaldırabilirsiniz.
akoseoglu90@gmail.com bu adresten telefon numaranızıda iletip ulaşabilirsiniz yardımcı oluyum çok çektim bu konudan.

teşekkür ederim, araba yürüdü, şöyle ki
işten eve gelince değişen bir şey yoktu. vites N'de ama ekran R yanıp sönüyor. haliyle marş bile basmıyordu. biraz uğraştım kapadım açtım kontağı vs. düzeldi ve arabayı çalıştırdım E ye geçti vites. şu an düzelmiş gibi. eve gelmeden bir ustaya gittim durumu anlattım direk baskı balata 1300 tl masrafı var dedi. burdan edindiğim bilgiler ışığında kömürü bitmiştir, debriyaj tozu birikmiştir, sorun belki basittir desem de adam yok dedi.
baskı balata testi yaptığım zaman baskı balata bitmemiş gibi (test ne kadar doğru bilmiyorum ama aracı el freni çekik kaldırmaya çalışıp aracın direnç göstermesi ve arkasının yatması)
şimdi ne yapsam bostancı sanayiye yakınım, baskı balata değiştirmeden kömürüne toz birikmiş mi birikmemiş mi buna mı baktırsam sizce?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • EN İYİ PERFORMANS UZUN ÖMÜRLÜ OLANDIR.
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 40000
  • Model Yılı: '14
  • 239 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Şubat 13, 2017, 19:02:57 »
kartal sanayi çelik oto erdoğan.işin uzmanı gidin gereğini yapar...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 109350
  • Model Yılı: '10
  • 22 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Şubat 14, 2017, 12:00:47 »
Benzer bir durum benim başıma geldi 2010 MMT dizel var bende ve vites boşta takılı kalıyordu hareket etmiyordu. detaya fazla girmeyim önce kalibrasyon yaptır kalibrasyon yapılırken sistem kendini kaç defa kurmuş bakılsın eğer 100 veya fazla sayıda sistem kendini kurduysa büyük ihtimalle baskı balatanız bitmiştir. Tekin Bozbey abimiz bana çok yardımcı oldu bu konuda  :saygi:
SAKIN UNUTMAYIN ! SEÇMİŞ OLDUKLARINIZIN BEDELİNİ SADECE SİZ ÖDERSİNİZ SİZE AKIL VERENLER DEĞİL !...