Gönderen Konu: PRINS Sönmez Usta ile Tüm Sıralı Otogaz Sistemleri (Soru-Cevap Köşesi)  (Okunma sayısı 163345 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • iyi mükemmelin düşmanıdır...
    • yıldız otogaz
  • Araç: Rav 4
  • Kan Grubu: A+
  • 2 kere teşekkür etti
  • 50 kere teşekkür edildi
lpg ecusu takılınca aracın kendi ecusu devre dışı mı kalıyor yoksa entegre çalışıyor mu?

lpg ecüsü ve araç ecüsü de aynı anda çalışmaktadır sadece benzin ucu'sunün enjektör portlarına bypas yapılmaktadır .yani araç lpg 'de çalışırken benzin ecüsünün  yakıt ile ilgili referans aldığı sensörleri aynı zamanda lpg ecüsü de kullanmaktadır .

lpg sistemi başlı başına entegre bir sistem dersem yanlış olmaz ,fakat araca ait tüm yakıt verileri lpg ye geçtikten sonra lpg ecüsü tarafından kontrol edilmekte benzin ecüsünün dozajlama yapan kısmı uyutulmaktadır diyebiliriz  :)
YILDIZ OTOGAZ

PRİNS -KİTMTM-TARTARİNİ-ROMANO-LANDİ-AKL-KME-GASİTALY VE ALDESA OTOGAZ SİSTEMLERİ   İZMİT/ KOCAELİ BÖLGE BAYİ 
www.yildizotogaz.com.tr    GSM: 530 419 21 19

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Toyota Corolla 1.6 elegant A/T
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A-
  • Kilometre: 35000
  • Model Yılı: '12
  • 33 kere teşekkür etti
  • 30 kere teşekkür edildi
merhaba 2005 model hb corolla a/t aracımda atiker sıralı sistem lpg var aldığımda üzerinde geldi benim sorunum aracın yakıt olarak normal değerlerde yakıyor fakat yol bilgisayarı doğru göstermiyor şehir içnde 14,5 gösteriyor ortalama ,benzinde doğru gösteriyor onda sorun yok. bizim sorum atiker lpg den kaynaklanıyor sanırım, nasıl düzeltebiliriz.
Today Tomorrow  E15 :)
0w20 Petronas

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
    • yıldız otogaz
  • 2 kere teşekkür etti
merhaba 2005 model hb corolla a/t aracımda atiker sıralı sistem lpg var aldığımda üzerinde geldi benim sorunum aracın yakıt olarak normal değerlerde yakıyor fakat yol bilgisayarı doğru göstermiyor şehir içnde 14,5 gösteriyor ortalama ,benzinde doğru gösteriyor onda sorun yok. bizim sorum atiker lpg den kaynaklanıyor sanırım, nasıl düzeltebiliriz.

yol bilgisayarınız benzin verilerini verirsadece. lpg ye geçince malesef yine benzin verilerini vermeye devam eder .lpg sistemi ile yol bilgisayarı birbirinden bağımsız çalışır .fakat şöyle hesaplayabilirsiniz : lpg sürüş halindeyken örneğin 6.3 görünüyorsa siz onun üzerine 1.2 koyarak hesap yapabilirsiniz .yani gerçek değer 7.5 olarak ortalama lpg deki yakıtınızdır .bunun henüz bir çözümü malesef yok :(
YILDIZ OTOGAZ

PRİNS -KİTMTM-TARTARİNİ-ROMANO-LANDİ-AKL-KME-GASİTALY VE ALDESA OTOGAZ SİSTEMLERİ   İZMİT/ KOCAELİ BÖLGE BAYİ 

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
    • yıldız otogaz
  • 2 kere teşekkür etti
nerde Mehmet Özenç beyin başlığı, nerde bu...

Merhaba Oğuzhan bey , ''nerde bu...'' derken ne demek istediniz ? Forum adabına aykırı bir hatamız yada eksikliğimiz var ise lütfen bizimle paylaşın .

Emin olun uyarılarınızı dikkate alıp üstümüze düşen özeni gösteririz.Her zaman eleştiriye açığım fakat üslubunuz biraz rahatsız edici.Keşke bir eksiğim yada yanlışım varsa pm den ulaşıp dile getirseydiniz .
YILDIZ OTOGAZ

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 38800
  • Model Yılı: '10
  • 34 kere teşekkür etti
  • 64 kere teşekkür edildi
Sayın, Sönmez YILDIZ lpg dönüşümü ile verdiğiniz açıklayacı bilgiler için teşekkür ederim.Çok faydası oldu.Forumda maalesef bu şekilde yazılar da oluyor.Siz bilgilerinize her zaman ihtiyacımız var.Ankara'dan bayi önerisi alabilir miyim?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 33 kere teşekkür etti
yol bilgisayarınız benzin verilerini verirsadece. lpg ye geçince malesef yine benzin verilerini vermeye devam eder .lpg sistemi ile yol bilgisayarı birbirinden bağımsız çalışır .fakat şöyle hesaplayabilirsiniz : lpg sürüş halindeyken örneğin 6.3 görünüyorsa siz onun üzerine 1.2 koyarak hesap yapabilirsiniz .yani gerçek değer 7.5 olarak ortalama lpg deki yakıtınızdır .bunun henüz bir çözümü malesef yok :(

yalnız benim araç benzinde normal  lpgd çok yüksek gösteriyor. şehir içi lpg de 14,7 lt göstermekte
benzin ile kullanırsam 9,1 civarında gösteriyor .
0w20 Petronas

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • just do it
  • Araç: Camry
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 225000
  • Model Yılı: '06
  • 351 kere teşekkür etti
  • 565 kere teşekkür edildi
nerde Mehmet Özenç beyin başlığı, nerde bu...
  Mehmet ustanın başlığı ve konusu burada   http://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=22408.0

Ancak  başlıkta burda sizin deyimizle (devlet) te burda  cümlenin sonuna gülümseme koysanız belki mesajı agresif anlamayız.
İnsanların ılıman tavri korkusundan değil efendiliğindedir....
Akıl ile sabrı birleştir ve zekan ile konuş...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
    • yıldız otogaz
  • 2 kere teşekkür etti
Sayın, Sönmez YILDIZ lpg dönüşümü ile verdiğiniz açıklayacı bilgiler için teşekkür ederim.Çok faydası oldu.Forumda maalesef bu şekilde yazılar da oluyor.Siz bilgilerinize her zaman ihtiyacımız var.Ankara'dan bayi önerisi alabilir miyim?

desteğiniz ve methiyeleriniz için teşekkür ederim .ben elimden geldiğince dilim döndüğünce sizlere yardımcı olmak için hep burda olucam .ankara' size şiddetle tavsiye edebileceğim iki usta var .ikisinede kefilim emin olun işlerini layıkıyla yaparlar .

kayra otogaz tufan usta ve özzirve otogaz memduh usta  bu iki servislede ivedi olarak görüşürseniz size mutlaka yardımcı olacaklardır . aklınıza takılan ne varsa lütfen her zaman ulaşın .sizler gibi bilgiye ve emeğe saygısı olan herkesle bırakın bilgiyi ekmeğimide paylaşırım .

selamlar

YILDIZ OTOGAZ

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
    • yıldız otogaz
  • 2 kere teşekkür etti
yalnız benim araç benzinde normal  lpgd çok yüksek gösteriyor. şehir içi lpg de 14,7 lt göstermekte
benzin ile kullanırsam 9,1 civarında gösteriyor .

bakın buna bende şaşırdım şimdi  :) farklılık göstermesi normal ama garip olan tersi yönde anlık değişim sergilemesi .peki yakıtta abartı denecek bir sarfiyat mevcut mu ?
YILDIZ OTOGAZ

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 34 kere teşekkür etti
VSI-LPG Sistemi sadece Prinste mi?var.Buhar enjeksiyonlu olması yani?Öyle mi anlayalım.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 34 kere teşekkür etti
Bir de Teleflex-GFI LPG Dönüşüm Sistemleri hakkında bilginiz var mı?acaba sistemler farklı mı?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
    • yıldız otogaz
  • 2 kere teşekkür etti
VSI-LPG Sistemi sadece Prinste mi?var.Buhar enjeksiyonlu olması yani?Öyle mi anlayalım.

tüm sistemler buhaz fazda çalışır efendim fakat kompenant ve işleyiş stratejileri birbirinden farklıdır .teleflex yine prins gibi hollanda menşeili bir üründür .teleflex montajı yada bayiliği yapmadığım için size çok fazla teknik veri sunamicam . ama iyi ve güvenilir bir sistemdir .ustası ve bayisi malesef yok denecek kadar azdır .

taktiri size bırakıyorum .

YILDIZ OTOGAZ

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
    • yıldız otogaz
  • 2 kere teşekkür etti
  Mehmet ustanın başlığı ve konusu burada   http://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=22408.0

Ancak  başlıkta burda sizin deyimizle (devlet) te burda  cümlenin sonuna gülümseme koysanız belki mesajı agresif anlamayız.
İnsanların ılıman tavri korkusundan değil efendiliğindedir....

mehmet bey ,tekrar tekrar teşekkür ederim .son cümleniz herşeyi özetlemiş  :alkis:
YILDIZ OTOGAZ

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kilometre: 135000
  • Model Yılı: -
  • 44 kere teşekkür etti
  • 145 kere teşekkür edildi
merhaba Sönmez bey. yeni aldığım 2007 corolla comfort yeni kasa olan aracımın LPG kiti romano tankı atiker. atikeri de sonradan öğrendim (pek sevmiyorum atikeri).  normalde kullandığım araçlarda LPG dolarken depo dolmasına son 2-3 lt kala yavaşlıyor sonrada tık diye duruyor. aracımda 60 lt lik tank var. 49 lt aldı hal durmamıştı ben durdurdum çünkü son 6-7 lt yi yavaş aldı. bir problem var diye düşünüyorum. dolum yapan arkadaşta şamandırasında bir problem olabilir dedi. sizin yorumunuz ne olur. garantisi devam ediyor ama gitmeye de üşeniyorum
2007 Toyota Corolla 1.6 Comfort

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 34 kere teşekkür etti
Prins yakıt tankı olarak ne kullanıyor acaba?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
    • yıldız otogaz
  • 2 kere teşekkür etti
Prins yakıt tankı olarak ne kullanıyor acaba?

evas kullanıyor efendim

YILDIZ OTOGAZ

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 34 kere teşekkür etti
Tüm bayiler aynı tankı mı kullanıyor?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
    • yıldız otogaz
  • 2 kere teşekkür etti
merhaba Sönmez bey. yeni aldığım 2007 corolla comfort yeni kasa olan aracımın LPG kiti romano tankı atiker. atikeri de sonradan öğrendim (pek sevmiyorum atikeri).  normalde kullandığım araçlarda LPG dolarken depo dolmasına son 2-3 lt kala yavaşlıyor sonrada tık diye duruyor. aracımda 60 lt lik tank var. 49 lt aldı hal durmamıştı ben durdurdum çünkü son 6-7 lt yi yavaş aldı. bir problem var diye düşünüyorum. dolum yapan arkadaşta şamandırasında bir problem olabilir dedi. sizin yorumunuz ne olur. garantisi devam ediyor ama gitmeye de üşeniyorum

merhaba yusuf bey öncelikle şunu belirtmek isterimki aracınlpg kitinin romano olması konusunda çok şanslısınız :) ithal ve güvenilir şamandıralar belirtmiş olduğunuz kadar dolumaizin verirler.yaninormal bir durum bu .ayrıca şu varki türkiyede dolum istasyonlarının belli bir basınç değeri yok (varda yok  :).pompadan pompaya değişkenlik gösteriyor  kimisi 10  bar kimisi 12 kimisi 15  bar ile dolum uyguluyor.özetle şunu bilmenizi isterim şamandırada yada sistemde herhangi bir sorun yok .ayrıca 8 yıldır romano bayiliği yapan biri olarak söylüyorum .

tank atiker yada başka bir tank olması önemli değil önemli olan doğru çap ve ebatlarda doğru şamadıra kullanılması ,tankı sorun yapmayın kafanızada takmayın .

keyifli ve tasarruflu sürüşler  :)
YILDIZ OTOGAZ

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
    • yıldız otogaz
  • 2 kere teşekkür etti
Tüm bayiler aynı tankı mı kullanıyor?

tabiki hayır bu durum bayi insiyatifine bırakılmış ,kullanılacak depo markası için belirlenen aksam listesi dışında tank kullanılamaz tabi .prins te sadece depo değişkenlik gösterebilir onun dışında tüm aksam aynıdır .tabi bu durum  bayi ve tmmo sızdırmazlık şubesi tarafınca özen gösterilirse .montaj yaptıracağınız bayiye bunları sormak en doğal hakkınız mutlaka sorun .

zaten işini layıkıyla yapan servisler ve ustalar bundan taviz vermezler .
YILDIZ OTOGAZ

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 33 kere teşekkür etti
bakın buna bende şaşırdım şimdi  :) farklılık göstermesi normal ama garip olan tersi yönde anlık değişim sergilemesi .peki yakıtta abartı denecek bir sarfiyat mevcut mu ?
yakıt gerçekten çok çok iyi hiç bir sorun yok .
0w20 Petronas