Gönderen Konu: auris bakım ve garantileri  (Okunma sayısı 3511 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: B+
  • Model Yılı: -
  • 2 kere teşekkür edildi
auris bakım ve garantileri
« : Şubat 25, 2012, 13:58:26 »
arkadaşlar 2012 model auris aracımı alalı 2 ay oldu fakat ön göğüsten gelen seslerden bıktım ve aynı zamanda camlar kalken ses yapmaktaydı.servise götürdüm çözdük dediler ama bişi çözülmemiş.Sonuç olarak Toyota ya sert bir mail attım ( isterseniz paylaşırım.) Ve iki gün sonra bni aradılar Arge Müdrü olduğunu söyleyen İbrahim Bey ile bayağı bi konuştuktuk.Haftaya aracı kendi incelemk için bursaya gelecek sonucları paylaşırım .Anltmak istedğim bakımları servste yaptırmak zorunda değilmişiz.İbrahim Bey söyledi.Dışarda daha ucuza yaptırabilirmişiz.Periyodik bakımları yaptrdığımıza dair fatura alırsak kesinlikle garanti dışı kalmaz diyor. Bursa ya geldiğinde kendisinden bu konu ile yazılı belge istycem ve servslere yüksek bedeller ödemekten kurtulcam.Gelişmeleri paylaşıcam ...
Gökhan üLkEr
Astra 1.4 140 Hp Turbo SS

Toyota Club Türkiye

auris bakım ve garantileri
« : Şubat 25, 2012, 13:58:26 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: 0+
  • 2 kere teşekkür edildi
Ynt: auris bakım ve garantileri
« Yanıtla #1 : Şubat 25, 2012, 15:02:16 »
arkadaşlar 2012 model auris aracımı alalı 2 ay oldu fakat ön göğüsten gelen seslerden bıktım ve aynı zamanda camlar kalken ses yapmaktaydı.servise götürdüm çözdük dediler ama birşi çözülmemiş.Sonuç olarak Toyota ya sert bir mail attım ( isterseniz paylaşırım.) Ve iki gün sonra bni aradılar Arge Müdrü olduğunu söyleyen İbrahim Bey ile bayağı bir konuştuktuk.Haftaya aracı kendi incelemk için bursaya gelecek sonucları paylaşırım .Anltmak istedğim bakımları servste yaptırmak zorunda değilmişiz.İbrahim Bey söyledi.Dışarda daha ucuza yaptırabilirmişiz.Periyodik bakımları yaptrdığımıza dair fatura alırsak kesinlikle garanti dışı kalmaz diyor. Bursa ya geldiğinde kendisinden bu konu ile yazılı belge istycem ve servslere yüksek bedeller ödemekten kurtulcam.Gelişmeleri paylaşıcam ...

gökhan bey 1 yıldır auris kullanıcıyım ben titiz biriyimdir ama beni bile yıldırdı sesler takmamaya başladım açıkçası çözümü olduğunu düşünmüyorum :S

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Şubat 25, 2012, 15:08:31 »
gökhan bey 1 yıldır auris kullanıcıyım ben titiz biriyimdir ama beni bile yıldırdı sesler takmamaya başladım açıkçası çözümü olduğunu düşünmüyorum :S

Levent Bey istersenin İbrahim Bey geldiğinde iki aracıda gösterelim .Tabi sözünde durpta gelirse?
Gökhan üLkEr

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 2010 1.6 Comfort Extra
  • Kan Grubu: A+
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Şubat 25, 2012, 15:17:58 »
Bence Aracınızla daha fazla oynatmayın serviste.. Sonuc Daha da kötü olabiliyor.

http://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=41372.0

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Şubat 25, 2012, 15:23:03 »

Levent Bey istersenin İbrahim Bey geldiğinde iki aracıda gösterelim .Tabi sözünde durpta gelirse?

olabilir ama bu ses ek parçalar olduğu için oluyor önlem alınması çok zor gibi yinede konuşalım tabiki..

Bence Aracınızla daha fazla oynatmayın serviste.. Sonuc Daha da kötü olabiliyor.

http://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=41372.0

haklısınız volkan bey daha öncede  verdiğniz örnek gibi olaylarla karşılaştım . dediğiniz son derece doğru kaş yapıyım derken göz çıkarmak

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 2010 1.6 Comfort Extra
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Şubat 25, 2012, 15:28:06 »
Maalesef. Çok Pişmanım Şu anda. keşke Ön gögüsteki gıcırtıya alıstırsaydım kendimi. simdi her yerden ses geliyor.  :argh:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Şubat 25, 2012, 15:34:28 »
Maalesef. Çok Pişmanım Şu anda. keşke Ön gögüsteki gıcırtıya alıstırsaydım kendimi. simdi her yerden ses geliyor.  :argh:

Volkan bey ben taktım bunlara tabiki elletmiycem arabama ama sadece ne derece kalitesiz bi plastik kullanıyolar ve  5 yılda bu sesi nasıl kesemiyolar onun cvbını alıcam zaten alıştık gürültüye ..
Gökhan üLkEr

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 2010 1.6 Comfort Extra
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Şubat 25, 2012, 15:41:23 »
Bende cok takmıstım. Aynı Soruyu bende sordum. bu kadar sikayet var ise neden hala cözüm bulunamıyor diye. Ustanın verdigi cevap  , Spor görüntü kazandırmak icin plastigi fazla kullanıyorlar artık diyor.  ve malzemeler birbirine gecmeli gibisinden bişeyler söyledi. yani tek parca degilmiş. bu yüzden yol şartları ve ısınma sogunma faktörleriyle parcaların yerinden oynayarak böyle sesler vermesi normal diyorlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Şubat 25, 2012, 16:34:49 »
Bende cok takmıstım. Aynı Soruyu bende sordum. bu kadar sikayet var ise neden hala cözüm bulunamıyor diye. Ustanın verdigi cevap  , Spor görüntü kazandırmak icin plastigi fazla kullanıyorlar artık diyor.  ve malzemeler birbirine gecmeli gibisinden birşeyler söyledi. yani tek parca degilmiş. bu yüzden yol şartları ve ısınma sogunma faktörleriyle parcaların yerinden oynayarak böyle sesler vermesi normal diyorlar.

banada toyota merkezden buna bnzer bir sürü şey sölediler.yok dokuz çeşit asfalt varmış bilmem ne gelsinler bakalım sonuç ne olcak ?
Gökhan üLkEr

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 2 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Şubat 27, 2012, 10:33:04 »
Merhaba Gökhan bey özellikle bakım konusundaki aldığınız bilgileri paylaşırsanız çok seviniriz. Eğer elinize yazılı bir belge geçerse onu'da tarayıp paylaşabilir iseniz çok makbule geçer TCT kardeşliği adına.
saygılarımla.
2013 Auris Active Skypack Multidreve S BRC-LPG
2010 Auris Comfort Extra AT. CC BRC-LPG (arkadaşıma sattım)

English Teacher

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: C-HR
  • Kilometre: 1000
  • Model Yılı: '24
  • 15 kere teşekkür etti
  • 25 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Şubat 27, 2012, 11:03:40 »
Bu bakım konusu fatura filan denmiş de, el kitabında kendinizin yapabileceği bakımlar diye işaretli yerler var, misal yağ değişimi, filtre değişimleri vs. E biz bunları kendimiz yapsak, gene kendimize mi fatura keseceğiz? :) Biraz garip geldi yani. Hadi sarf malzemenin faturasını getir deseler bu da bir şey ispatlamaz ki, mesela yakınınız yağı filtreyi alır başka araçta kullanmak üzere, vesaire. Ucu açık yani. Bunun bakım işinin sonucu seve seve serviste biter gibime geliyor

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #11 : Şubat 27, 2012, 11:05:34 »
Merhaba Gökhan bey özellikle bakım konusundaki aldığınız bilgileri paylaşırsanız çok seviniriz. Eğer elinize yazılı bir belge geçerse onu'da tarayıp paylaşabilir iseniz çok makbule geçer TCT kardeşliği adına.
saygılarımla.

gelsin alıcam o yazıyı arkadaşlar ve burdan paylaşıcam.
Gökhan üLkEr

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 1 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #12 : Şubat 27, 2012, 11:10:25 »
yani tek parca degilmiş. bu yüzden yol şartları ve ısınma sogunma faktörleriyle parcaların yerinden oynayarak böyle sesler vermesi normal diyorlar.
Kesinlikle katılıyorum.Bende yazın bu sesler yoktu kışın duymaya başladım.
2011 auris d4d comfort extra kar beyaz

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
    • www.aylinyilmaz.net
  • Kan Grubu: AB+
  • 24 kere teşekkür etti
  • 27 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #13 : Şubat 28, 2012, 17:19:26 »
Gökhan Bey,

Bu bahsettiğiniz arge sorumlusu ile birde ben görüşmek tanışmak isterim.
çok ciddiyim çok basit ama çok can sıkan bazı problemleri kendi aracımda göstermek istiyorum kendisine.(aşağıda bazılarını belirttim)
benim için lütfen geldiğinde ona benim onunla görüşmek istediğimi belirtirmisiniz.

bana buradan mesaj atın ben size bana ulaşabileceğiniz bilgileri özelden yollarım.

1.konu;
Benim aracımın ön iki camını kapadığımda tam kapama gerçekleştiği anda gıcırt diye bir ses geliyor, cam mekanizması kendini kapattığında deli gibi yukarı itiyor herhalde bir süre onun sesi diye düşünüyorum cam kapanıyor ama bir kuvvet içerden bir süre itiyor camları,mekanizmanın ön kısımda olanlarıda bayağı güçlü herhalde.bundan kurtulmak istiyorum

2.konu;
Ön takımlardan çok huzursuzum,o lakırtı ne o öyle arkadaş, düz yolda gitmek içinmi tasarlanmış o amtsörler. anlamadım gitti.lakır lakır canımı yedi benim.
servise şikayet ertim değiştirdiler ön tarafınkileri... bir süre çok iyi gitti fakat şuan aynı eskisi gibi bende buna yeni mal herzaman bir süre iyidir diyorum

3.konu;
şöför koltuğu sırt kısmında 1-2mm boşluk olsa gerek fren gaz yaparken ileri geri oynuyor, resmen gıcık oluyorum.
servisten çözüm istedim üretemedi, eminim ben uğraşsam - ki granti bitince deniyeceğim kesin 10 dakikada çözerim o boşluk meselesini.

4.konu;
yine camlarla ilgili,
Arkadaşlar camlarınızı az biraz açıp dolaşmayı denedinizmi hiç yada dolaşırken camın sallanmasını gördünüzmü yada sesini duydunuz mu ? kıl oluyorum yaa zangır zangır sallanıyor camlar ! bundan da kurtulmak istiyorum.nasıl adi araçlara biniyorum onlarda bu sorunun olmadığını görünce çıldıracak gibi oluyorum koskoca toyotada bu hata var !

şimdilik bukadar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #14 : Şubat 28, 2012, 17:40:00 »
Gökhan Bey,

çok ciddiyim çok basit ama çok can sıkan bazı problemleri kendi aracımda göstermek istiyorum kendisine.(aşağıda bazılarını belirttim)
benim için lütfen geldiğinde ona benim onunla görüşmek istediğimi belirtirmisiniz.

bana buradan mesaj atın ben size bana ulaşabileceğiniz bilgileri özelden yollarım.

1.konu;
Benim aracımın ön iki camını kapadığımda tam kapama gerçekleştiği anda gıcırt diye bir ses geliyor, cam mekanizması kendini kapattığında deli gibi yukarı itiyor herhalde bir süre onun sesi diye düşünüyorum cam kapanıyor ama bir kuvvet içerden bir süre itiyor camları,mekanizmanın ön kısımda olanlarıda bayağı güçlü herhalde.bundan kurtulmak istiyorum

2.konu;
Ön takımlardan çok huzursuzum,o lakırtı ne o öyle arkadaş, düz yolda gitmek içinmi tasarlanmış o amtsörler. anlamadım gitti.lakır lakır canımı yedi benim.
servise şikayet ertim değiştirdiler ön tarafınkileri... bir süre çok iyi gitti fakat şuan aynı eskisi gibi bende buna yeni mal herzaman bir süre iyidir diyorum

3.konu;
şöför koltuğu sırt kısmında 1-2mm boşluk olsa gerek fren gaz yaparken ileri geri oynuyor, resmen gıcık oluyorum.
servisten çözüm istedim üretemedi, eminim ben uğraşsam - ki granti bitince deniyeceğim kesin 10 dakikada çözerim o boşluk meselesini.

4.konu;
yine camlarla ilgili,
Arkadaşlar camlarınızı az biraz açıp dolaşmayı denedinizmi hiç yada dolaşırken camın sallanmasını gördünüzmü yada sesini duydunuz mu ? kıl oluyorum yaa zangır zangır sallanıyor camlar ! bundan da kurtulmak istiyorum.nasıl adi araçlara biniyorum onlarda bu sorunun olmadığını görünce çıldıracak gibi oluyorum koskoca toyotada bu hata var !

şimdilik bukadar.

aylin bey

özelden atın bilgileriniz eğer sözünde durp bursaya gelirse sizi arayıp kendisiyle görüştürürüm.Ama mutlaka beklerlim .Bana kullandığı bi ifade vardı araç kaliteli ama 1 araçta sorun çıkar gbisinden bakalım arakadaş bir araçmı kaç araç sunalım kendisine .Ve dün bir bayan aradı tekrar İbrahim Bey Bursa ziyaretinde mutlaka uğrucak dedi.Ayrıca bu ön göğüs sesleri için bi izalasyon malzemesi geliştirmişler.Bakalım gelsinde .Camlarda Bnimde ses var.Ama arkadaşlar o kadar uzman ki filmden kaynaklanıyo diyolar .Filmi kim yaptı Toyota Servisi.cevap yok ..Ben uğraşıcam Toyotayla bakalım nolcak?
Gökhan üLkEr

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
    • www.aylinyilmaz.net
  • 24 kere teşekkür etti
« Yanıtla #15 : Nisan 02, 2012, 10:34:31 »
Gökhan Bey,

Konuyla ilgili bir sonuç çıkmadı mı ?
Sizden gelecek sonucu beklemekteyiz.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 54 ES ?
  • 19 kere teşekkür etti
  • 11 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #16 : Nisan 02, 2012, 10:48:37 »
Gökhan Bey,

1.konu;

2.konu;

3.konu;

4.konu;
yine camlarla ilgili,

şimdilik bukadar.

Bütün sorunlar bendede var , şu anda 5bin km'de 10.000km'ye kadar sabredeceğim..Servise gidince hepsini ileticem..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #17 : Nisan 02, 2012, 11:05:13 »
Gökhan Bey,

Konuyla ilgili bir sonuç çıkmadı mı ?
Sizden gelecek sonucu beklemekteyiz.

Aylin Bey

İki hafta dedi , arkadaş oldu beş hafta bunların ne sözüne güven var nede başka bir şeylerine ..Bugun tekrar aradım toyota merkezi  zahmet olmassa o arakdaş beni arasın dedim ama zannetmiyorum artık.Bugun Bursa Çavdarlıya gidiyorum  saat 13.30 gibi dün kendini bilmez bi arkadaş aracıma park halinde sürtmüş.Allahtan kapı bantları vardıda sadece onlar zarar görmüş kaportada bişi yok.Ve ayrıca cam problemi çözmeye çalışacaklar cam açmak kapatmak eziyet oldu cayk cuyk sinirlerim bozuldu.Sizn tel bende var Aylin bey bakalım arkadaş ararsa ne bahane bulucak.
Gökhan üLkEr

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
    • www.aylinyilmaz.net
  • 24 kere teşekkür etti
« Yanıtla #18 : Nisan 02, 2012, 11:13:22 »
Benim camlarda da aynı ses vardı hatırlarsanız, benimkini servis çözdü
müşteri temsilcisinden rica edin kaporta ustasını çağırsın ve ona durumu araç başında izah edin kesin çözecektir diye düşünüyorum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Akaryakıt ve hayat pahalılığını kınıyorum...
  • Araç: Avensis
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #19 : Nisan 13, 2012, 21:54:21 »
Gökhan bey, gölcük-kocaeli'nde özel toyota servisi olan bir arkadaş ankara'da büyük bir şirket vasıtası ile yetkili servis belgesi aldığını söyledi, dediğine göre aracın periyodik bakımlarını yapabileceğini ve garanti ile ilgili bir sorun olmayacağını söyledi, yalnızca garanti kapsamındaki değişimleri yapamıyormuş, işlem sonunda fatura verdiği için en fazla yetkili servise giderseniz bir iki za zu dan sonra işlem yapmak zorundalar dedi. Ben de teredütte kaldım ne yapsam diye, acaba servise mi gitsem yoksa bu arkadaşa mı yaptırsam diye bakımı?
2011 Toyota Avensis Elegant Extra