Gönderen Konu: Enjektör temizleyici  (Okunma sayısı 19182 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • 2 kere teşekkür edildi
Ynt: Enjektör temizleyici
« Yanıtla #20 : Mart 20, 2013, 19:15:40 »
S.a bendede aynı sorun vardı senin yakit katkisi denemenin sonucunu beklerken baska bir konuda tavsiye edilen maf sensörü ve bogaz kelebegi temizligi yapinca duzeldi. Tavsie ederim

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #20 : Mart 20, 2013, 19:15:40 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 2900
  • Model Yılı: '13
  • 7 kere teşekkür etti
  • 16 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #21 : Mayıs 08, 2013, 15:48:28 »
bu gün bende yarımın üzerindeki depoya würth ün ürününü kattım ve devamlı benzinle gitmeye başladım bakalım bir fark olacakmı , gerçi sadece ilk çalıştırmada benzinle çalıştığından araç fark olurmu olmazmı bakalım en azından temizlenmiş olur biraz belki biraz olsun ..
2000 toyo 1.3 efi 86 h.p BRC sıralı sistem satıldı

2013 seat ıbıza style yeni aracım

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: AB+
  • Model Yılı: -
  • 36 kere teşekkür etti
  • 67 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #22 : Aralık 18, 2014, 10:48:11 »
Merhaba arkadaşlar.

Yeni konu açmamak için buraya yazayım dedim.

Şimdiye kadar hiç enjektör temizliği yapmadım. Enjektörlerle ilgili herhangi bir sorun yaşamadım şimdiye kadar. Benzin performansında da herhangi bir problem yok sanırım. İlk aldığım zamanlar 0-100 km/h 10 saniye idi. Yakın zamanda denemedim ama yaklaşık bir yıl önce lpg taktırmadan hemen öncesinde denediğimde yine ortalama 10 saniye olarak ölçmüştüm kronometreyle. Çok düşük devirlerde 1. ve 2. viteste hafif silkeleme yapıyor pedala bas çek yaparken benzinde. Bir temizliyim diyorum artık ne dersiniz? Ürün bu mudur? http://shop.wurth.com.tr/benzin-enjektor-temizleyici-300ml

Kullanımı da bu konuda ve başka konularda yazılmış. Tam depoya ekleyip depoyu bitirene kadar kullanıcam doğru mu?
'93 W124 M111

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Kilometre: 26000
  • Model Yılı: '22
  • 1214 kere teşekkür etti
  • 2229 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #23 : Aralık 18, 2014, 10:51:19 »
Merhaba arkadaşlar.

Yeni konu açmamak için buraya yazayım dedim.

Şimdiye kadar hiç enjektör temizliği yapmadım. Enjektörlerle ilgili herhangi bir sorun yaşamadım şimdiye kadar. Benzin performansında da herhangi bir problem yok sanırım. İlk aldığım zamanlar 0-100 km/h 10 saniye idi. Yakın zamanda denemedim ama yaklaşık bir yıl önce lpg taktırmadan hemen öncesinde denediğimde yine ortalama 10 saniye olarak ölçmüştüm kronometreyle. Çok düşük devirlerde 1. ve 2. viteste hafif silkeleme yapıyor pedala bas çek yaparken benzinde. Bir temizliyim diyorum artık ne dersiniz? Ürün bu mudur? http://shop.wurth.com.tr/benzin-enjektor-temizleyici-300ml

Kullanımı da bu konuda ve başka konularda yazılmış. Tam depoya ekleyip depoyu bitirene kadar kullanıcam doğru mu?

Kullanmanız iyi olur. Würth'ün linkte verdiğiniz ürünü iyidir. Şöyle yapabilirsiniz; depo boş iken benzinciye gidin yakıt almadan önce temizleyiciyi dökün daha sonra depoyu fulleyin karışım iyi olsun.
Emniyet kemeri sizi sevdiklerinize bağlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 36 kere teşekkür etti
« Yanıtla #24 : Aralık 18, 2014, 11:03:12 »
Teşekkürler. Bir de şöyle bir ürün var. http://shop.wurth.com.tr/motor-ici-temizleme-400ml Daha önce de bir usta bana motor iç temizliğinin faydalarından bahsetmişti. Bu temizliği de daha önce hiç yapmadım. Enjektör temizliği üstüne bunu da yapmak faydalı olur mu? Yoksa enjektör temizleyicisi zaten bir miktar bu işi yapıyor gerek yok mu dersiniz?
'93 W124 M111

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Kilometre: 26000
  • Model Yılı: '22
  • 1214 kere teşekkür etti
  • 2229 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #25 : Aralık 18, 2014, 11:07:15 »
Teşekkürler. Bir de şöyle bir ürün var. http://shop.wurth.com.tr/motor-ici-temizleme-400ml Daha önce de bir usta bana motor iç temizliğinin faydalarından bahsetmişti. Bu temizliği de daha önce hiç yapmadım. Enjektör temizliği üstüne bunu da yapmak faydalı olur mu? Yoksa enjektör temizleyicisi zaten bir miktar bu işi yapıyor gerek yok mu dersiniz?

Bu farklı bir ürün hiç kullanmadım daha önce ne derece faydası olur tartışılır.
Emniyet kemeri sizi sevdiklerinize bağlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Benzin+Lpg
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 20100
  • Model Yılı: '12
  • 51 kere teşekkür etti
  • 49 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #26 : Aralık 18, 2014, 11:09:22 »
İkisinin aynı anda kullanılması konusunda sıkıntı çıkar mı bilemiyorum? Yada fayda sağlar mı? Motor Katkısını yeni değiştirilmiş motor yağı ile birliktemi kullanmak gerekir?
Bu sorulara cevap lazım bence.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Arnavut Keyifli
    • Elite Bilgisayar
  • Kilometre: 121000
  • Model Yılı: '17
  • 270 kere teşekkür etti
  • 269 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #27 : Aralık 18, 2014, 11:13:13 »
Yanılmıyorsam bu ürünü yağ değiştirirken kullanıyorsunuz. Eski yağı boşalttınız,alttan karter tapa contası da açık olacak, bu sıvıyı üstten koyuyorsunuz ve aracı  10sn gibi kısa bir süre çalıştırıyorsunuz,katkı dağılıyor ve motorun içinde kalan yağ vs temizleyip aşağıdan boşalıyor. daha sonra tapa contasını takıp motor yağını koyuyorsunuz.. Ben buna yakın bir ürün duymuştum daha önce, yine de bu ürünü kullanmadan önce bilgi almak gerekir..
I'll make you an offer you can't refuse..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 36 kere teşekkür etti
« Yanıtla #28 : Aralık 18, 2014, 12:22:21 »
Evet yağ değişimi sırasında kullanılıyor. Uygulayan arkadaşlar varsa bilgi alalım. Ne derece faydalı?
'93 W124 M111

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Scientia Dux Vitae Certissimus
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 38000
  • Model Yılı: '21
  • 2106 kere teşekkür etti
  • 3134 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #29 : Ocak 28, 2015, 23:26:20 »
Evet yağ değişimi sırasında kullanılıyor. Uygulayan arkadaşlar varsa bilgi alalım. Ne derece faydalı?

1 ay sonra görüyorum. Motor yağları ve tavsiyeleri konusuna yazmıştım fakat arada kaynamış Olmalı.
Bir önceki bakımımda yaptırmıştım ve çok memnun kalmıştım. Çıkan yağın rengi kapkaraydı, sonra durulama için 1 lt kadar ucuz yağ kullanıldı. Onun da süzülmesi beklenildikten sonra süper 3000 formula Fe 5w-30 yağ koyulmuştu. Yağ çok geç kararmaya başlamıştı7-8 bin km sonra bile koyu sarıydı sadece. Sürekli olmasa da Aralıklı yapılması iyi olur diye düşünüyorum.
Dacia Duster 1.3 TCE EDC Comfort 2021 model (2023-...) 38bin km- ...
Dacia Sandero Stepway 0.9 TCE Easy-R 2017 model (2021-2023) 32bin km-56bin km
Toyota Corolla 1.6 Multidrive S 2019 model (2019-2021) 0 km-23bin km.
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-2019) 96bin km-171bin km Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 107000
  • Model Yılı: '16
  • 1 kere teşekkür etti
  • 31 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #30 : Aralık 12, 2019, 15:00:11 »
Enjektör sesi temizleyici kullanılmadığından olur mu?
2016 makyajlı Corolla 1.33 life 2017 çıkışlı..
C.C.li =)
Prins Technomax 09/11/2019