Gönderen Konu: Cam Filmi Konusu  (Okunma sayısı 126466 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Model Yılı: -
  • Kan Grubu: B+
  • 504 kere teşekkür etti
  • 205 kere teşekkür edildi
Ynt: Cam Filmi Konusu
« Yanıtla #580 : Nisan 01, 2017, 13:12:30 »
onler 2 numara arka camlar 3 numara ve sofor cami da 2 numara film yapildiysa arabanin ici zindan gibi karanlik olmustur
Cam filmi 2,3 yıl sonra bazı yerleri balon balon olursa sökülüp yenilenebiliyor mu? Sökmek kolay mı ?
" Less English, more bike."

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #580 : Nisan 01, 2017, 13:12:30 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Model Yılı: '09
  • Kilometre: 150000
  • Kan Grubu: 0+
  • 125 kere teşekkür etti
  • 106 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #581 : Nisan 01, 2017, 17:16:59 »
onler 2 numara arka camlar 3 numara ve sofor cami da 2 numara film yapildiysa arabanin ici zindan gibi karanlik olmustur
Şoför camı dediğimiz en ön camsa onda film yok benim. Şoför camından kasıt şoför koltuğunun olduğu kapı camından bahsediyorum ben yanlış anladıysam hata orda olmuştur yoksa aydınlık bence aracın içi  :) Ön camda filme karşıyım hoşuma gitmiyor  :)
Corolla 1.4 D4D Elegant 2009 Siyah 127.000 km-158.000km
Auris 1.4 D4D Comfort Extra 2012 Beyaz 96.000 km
Hiçbir şeyi ben yaptım deme. Ele geçirdiğin tüm kaleler, kazandığın tüm başarılar Allah’ın bir lütfudur.(Kanuni Sultan Süleyman)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Model Yılı: '07
  • Kilometre: 63000
  • Kan Grubu: ---
  • 185 kere teşekkür etti
  • 131 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #582 : Nisan 01, 2017, 21:22:23 »
Ben on cam llumar air80 ve kalan butun camlari atr 35 (2 no) yaptirdim. Memnunum. Disardan icersi gorunuyor ve icersi de karanlik olmuyor.
E 12 corolla2007
Xp9 yaris2. 2007

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Model Yılı: '11
  • Kilometre: 70000
  • Kan Grubu: A+
  • 8 kere teşekkür etti
  • 69 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #583 : Nisan 01, 2017, 23:22:46 »
Arkadaslar arabama cam filmi yaptirmistim fakat ozellikle on iki cami begenmedigimden bi sure sonra on iki cami sokturup tekrar yaptirdim fakat gunesli havalarda yukardan asagiya dogru cizikler oldugunu gordum.acaba bu filmlemi alakali yoksa cammi cizilmis.cok kotu gorunuyor diger camlarida begenmedim zaten komple sokmeyi dusunuyorum.eger cam cizik ise bu cizikleri yok etmenin bir formulu var mi
yine toyota inadına corolla

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Model Yılı: '13
  • Kilometre: 51000
  • Kan Grubu: 0-
  • 259 kere teşekkür etti
  • 824 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #584 : Nisan 02, 2017, 07:34:21 »
Cam filmi 2,3 yıl sonra bazı yerleri balon balon olursa sökülüp yenilenebiliyor mu? Sökmek kolay mı ?
salih hocam kaliteli ve marka filmi cektirdiginiz zaman baloncuk yapma ihtimali cok az. ben ziebartta cektirmistim on camda bir kac tane baloncuk  kalmisti daha sonra yaptirdigim yere sikayetimi bildirdigimde ozel bi sivi kullanarak cama zarar vermeden sokup tekrar yaptilar kullandiklari cam filminin mikron olarak kalinligi piyasadaki cam filmlerinden kalin oldugu icin sokme sirasinda herhangi bi sorun teskil etmedi ayni folyo soker gibi soktuler.
daha onceki arabama sanayide cam filmi cektirmistim 1 yil sonra gunes nedeniyle cam filmleri siyahtan kahve rengine dondu. baska bi yerde sokup yenisi yaptirmak istedigimde sokmek tam bir iskence olmustu. cunku eski cekilen film tabiri caiz ise dandik kalitesiz bir film oldugundan mikron olarak kalinligi inceydi sokerken ufak ufak parcalara ayrildi ve sokulen bazi yerlerde yapiskan izi kalmisti. jiletle ve tinerle baya bi ugrastirmisti daha sonra da o tarz yerlerde hic film cektirmedim kimseye de tavsiye etmiyorum. kaliteli cam filmleri gozude yormuyor buda en onemli artilarindan biri.

Mesaj Birleştirildi: Nisan 02, 2017, 07:40:28
Arkadaslar arabama cam filmi yaptirmistim fakat ozellikle on iki cami begenmedigimden bi sure sonra on iki cami sokturup tekrar yaptirdim fakat gunesli havalarda yukardan asagiya dogru cizikler oldugunu gordum.acaba bu filmlemi alakali yoksa cammi cizilmis.cok kotu gorunuyor diger camlarida begenmedim zaten komple sokmeyi dusunuyorum.eger cam cizik ise bu cizikleri yok etmenin bir formulu var mi

aracinizin camlari cizik falan degil sizin araca uygulanan cam filmi kalitesiz ve cizilmez ozelligi olmadigi icin o cizikler olusmus. filmini araca uygulama esnasinda yukardan assagi dogru ve sagli sollu plastik tarakla cama tarama yapilirken olusan cizikler onlar.  size tavsiyem en kisa zamanda o filmleri degistirin ilerleyen zamanlarda o cam filmlerinin rengi de koyudan acikliga dogru degisiyor ve gozleri cok yoruyor gozlere zararli.
Gulumsemesini Bilmeyen Tukkan Acmasin
Kars Atasozu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 504 kere teşekkür etti
« Yanıtla #585 : Nisan 02, 2017, 08:11:02 »
salih hocam kaliteli ve marka filmi cektirdiginiz zaman baloncuk yapma ihtimali cok az. ben ziebartta cektirmistim on camda bir kac tane baloncuk  kalmisti daha sonra yaptirdigim yere sikayetimi bildirdigimde ozel bi sivi kullanarak cama zarar vermeden sokup tekrar yaptilar kullandiklari cam filminin mikron olarak kalinligi piyasadaki cam filmlerinden kalin oldugu icin sokme sirasinda herhangi bi sorun teskil etmedi ayni folyo soker gibi soktuler.
daha onceki arabama sanayide cam filmi cektirmistim 1 yil sonra gunes nedeniyle cam filmleri siyahtan kahve rengine dondu. baska bi yerde sokup yenisi yaptirmak istedigimde sokmek tam bir iskence olmustu. cunku eski cekilen film tabiri caiz ise dandik kalitesiz bir film oldugundan mikron olarak kalinligi inceydi sokerken ufak ufak parcalara ayrildi ve sokulen bazi yerlerde yapiskan izi kalmisti. jiletle ve tinerle baya bi ugrastirmisti daha sonra da o tarz yerlerde hic film cektirmedim kimseye de tavsiye etmiyorum. kaliteli cam filmleri gozude yormuyor buda en onemli artilarindan biri.

aracinizin camlari cizik falan degil sizin araca uygulanan cam filmi kalitesiz ve cizilmez ozelligi olmadigi icin o cizikler olusmus. filmini araca uygulama esnasinda yukardan assagi dogru ve sagli sollu plastik tarakla cama tarama yapilirken olusan cizikler onlar.  size tavsiyem en kisa zamanda o filmleri degistirin ilerleyen zamanlarda o cam filmlerinin rengi de koyudan acikliga dogru degisiyor ve gozleri cok yoruyor gozlere zararli.
Eyüp hocam, çok teşekkür ederim cevap için. Ben cam filmini aracı bayiden teslim almadan çektirmiştim.3 yıl garantili dediler ama arka camde 3,4 yerde ince ice baloncuk var. Çizgi seklinde. Ön iki kapıda yok ama arka iki kapıda nokta nokta yerler var. Elimle üstünden bastırıp ovalıyorum ama geçmiyor. Sanırım o nokta nokta yerler zamanla kabarma yapacak gibi. Yaptırdığım için pişman oldum biraz. Eğer kısa zamanda bozulursa söktürürüm ve bir daha yaptırmam. Onun için sormuştum sökülebiliyor mu diye ?

Mesaj Birleştirildi: Nisan 02, 2017, 08:12:33

Bir de sökmesi zor ise o da tam bir işkence olur. Onları sökmeye çalışırken plastik aksamı çizme , yaralama, bereleme ihtimalleri artar sanırım.

Mesaj Birleştirildi: Nisan 02, 2017, 10:54:12

Eyüp hocam, bu normal mi? Arka camın üst kısmı böyle. Bugün kontrol edeyim derken elimi atmıştım ve üst kısmın yapışmadığını farkettim. Nasıl bir işçilik yapıyorlarsa artık.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 185 kere teşekkür etti
« Yanıtla #586 : Nisan 02, 2017, 11:28:43 »
İslatip yapistirmayi deneyin . belki yapisir. Ben llumardan yaptirmistim. Nerefeyse 1 yol gecti. Araba her zaman gunes altinda. Bende de kabarciklar vardi. Aynen duruyor. Buyume ve kuculme yok.
E 12 corolla2007
Xp9 yaris2. 2007

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 51000
  • Kan Grubu: 0-
  • 259 kere teşekkür etti
  • 824 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #587 : Nisan 03, 2017, 07:36:13 »
salih baloncuklari igne tarzi bi seyle ufaktan delip daha sonra elinle bastirarak havasini almayi dene araban yeni oldugu icin yapisacagini dusunuyorum. ama 3 yil garanti vermislerse bence hic elleme servise gotur o kadar cok baloncuk olmamasi lazim heleki resimde gosterdigin arka cam hic olmamis orayi hic taramamis yapilan iscilik cok kotu olmus.
normalde bi kac tane cok ufak sekilde baloncuk olabilir onuda dedigim gibi igne tarzi bir seyle delip icindeki havasini ustune bastirarak aliyorlar ama senin gosterdigin arka cam hic olmamis.

Mesaj Birleştirildi: Nisan 03, 2017, 07:37:52
birde arkadaslar her zaman aklinizda bulunsun arabaya film cekmek boya koruma pasta cila seramik kaplama vs. gibi arac bakim uygulamalarini yetkili servislerde yaptirmamak lazim tam bir para tuzagi.
Gulumsemesini Bilmeyen Tukkan Acmasin
Kars Atasozu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 504 kere teşekkür etti
« Yanıtla #588 : Nisan 03, 2017, 09:20:11 »
salih baloncuklari igne tarzi bi seyle ufaktan delip daha sonra elinle bastirarak havasini almayi dene araban yeni oldugu icin yapisacagini dusunuyorum. ama 3 yil garanti vermislerse bence hic elleme servise gotur o kadar cok baloncuk olmamasi lazim heleki resimde gosterdigin arka cam hic olmamis orayi hic taramamis yapilan iscilik cok kotu olmus.
normalde bi kac tane cok ufak sekilde baloncuk olabilir onuda dedigim gibi igne tarzi bir seyle delip icindeki havasini ustune bastirarak aliyorlar ama senin gosterdigin arka cam hic olmamis.

Mesaj Birleştirildi: Nisan 03, 2017, 07:37:52
birde arkadaslar her zaman aklinizda bulunsun arabaya film cekmek boya koruma pasta cila seramik kaplama vs. gibi arac bakim uygulamalarini yetkili servislerde yaptirmamak lazim tam bir para tuzagi.
1000 bakımında göstercem. Şu anda 630 kmdeyim. Ya bin km dolunca ya da bir ay dolunca gidicem zaten mecburen. Teşekkür ederim.İnşallah bu defa adam gibi yaparlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 2 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #589 : Nisan 23, 2017, 08:54:59 »
Arkadaslar Eskisehirde lumar cam filmi takan yer bulamadim.bilgisi olan var mi? ya da iyi işçiliği iyi olan bir yer tavsiye edebilecek arkadaş varsa sevinirim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Model Yılı: '15
  • Kilometre: 250
  • Kan Grubu: AB+
  • 49 kere teşekkür etti
  • 278 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #590 : Nisan 23, 2017, 10:10:06 »

7 yıl garantili cam filmi takıyorlar.Markasını bilmiyorum ama işçilikleri iyidir.
Esmod Modifiye Merkezi- 0222 222 0 322 - 0537 726 93 41

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kilometre: 142000
  • 278 kere teşekkür etti
  • 308 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #591 : Nisan 23, 2017, 16:27:14 »
 Ben dün AFM'de yaptırdım, Llumar ATC 20, 350 lira.
2009 KIA Sorento 2.5 CRDI X-Force

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 2 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #592 : Nisan 24, 2017, 19:40:43 »
Teşekkür ederim,Ozdem Özdemir yarın iletişime geçeceğim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Auris
  • Kilometre: 70000
  • 2 kere teşekkür etti
  • 7 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #593 : Mayıs 05, 2017, 10:50:57 »
cümleten merhaba,
kartal-pendik civarında önerebileceğiniz adres var mıdır? birde benim ön yan camlar baya çizik durumda film kaplanınca çok göze batar mı yada o çizikleri gidermek için bir yol var mıdır?
2007 AURİS 1.6 MANUEL 92.000
2013 AURİS 1.4 MANUEL 70000+

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Yaris
  • Model Yılı: '15
  • 38 kere teşekkür etti
  • 80 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #594 : Mayıs 05, 2017, 13:43:12 »
Yeni yönetmelikle ön camlara film kesinlikle yasak diye biliyorum. Yanlar ve arka oluyor sadece.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 185 kere teşekkür etti
« Yanıtla #595 : Mayıs 05, 2017, 18:05:47 »
Benim on camda llumar air 80 var. Yani renksiz( neredeyse) .renksiz film olmasi  engel teskil eder mi acaba?
E 12 corolla2007
Xp9 yaris2. 2007

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 150000
  • Kan Grubu: 0+
  • 125 kere teşekkür etti
  • 106 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #596 : Mayıs 05, 2017, 23:15:03 »
Benim on camda llumar air 80 var. Yani renksiz( neredeyse) .renksiz film olmasi  engel teskil eder mi acaba?
Yönetmelikte "Araç ön emniyet camına hiçbir şekilde cam filmi uygulaması yapılamaz." diyor. Yani neredeyse renksiz olmasını geçin tamamen renksiz bile olsa film olması yönetmeliğe aykırı. Yönetmelik de yeni çıktığı için bunun muhakkak uygulaması yapılacaktır ve uygulamada memurlar fark ederse ceza yazabilirler. 189 TL şu an cezası.

Resmî gazetede yayımlanan 26.Ekim.2016 tarihli ve 29869 sayı nolu yönetmeliğin Ek XV maddesini paylaşıyorum bu konudaki detay maddeleri içeriyor. En doğru kaynaktan bilgiyi edinmiş oluruz hep beraber. 
Corolla 1.4 D4D Elegant 2009 Siyah 127.000 km-158.000km
Auris 1.4 D4D Comfort Extra 2012 Beyaz 96.000 km
Hiçbir şeyi ben yaptım deme. Ele geçirdiğin tüm kaleler, kazandığın tüm başarılar Allah’ın bir lütfudur.(Kanuni Sultan Süleyman)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Model Yılı: '05
  • Kilometre: 95000
  • Kan Grubu: AB+
  • 39 kere teşekkür etti
  • 7 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #597 : Mayıs 16, 2017, 16:08:16 »
Selam arkadaşlar. Önceki aracıma piyasa malı diye tabir edilen cam filmlerinden yaptırmıştım. Sürekli hava yapıp kabarması ve kalitesiz oluşu çok canımı sıkmıştı. Şimdi corolla için film yaptırmak istiyorum. Aslında kendimde yedek parçacı olup piyasanın içinde olmama rağmen iyi bir cam filmi yapacak yer bilmiyorum. Ziebarttan fiyat aldım ve 600lira artı kdv dedi. Telefonu nasıl kapatacağımı bilemedim. Kaliteli bir film yaptıran varsa öneri bekliyorum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Model Yılı: '06
  • Kilometre: 110000
  • 2 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #598 : Mayıs 16, 2017, 19:16:42 »
Hatirladigimi yazayim yardimci olmak icin. Ankarada llumar film 299 tl yada 349 tl idi sanirim. Forumda görmüştüm.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Model Yılı: '17
  • Kilometre: 1
  • 8 kere teşekkür etti
  • 31 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #599 : Mayıs 17, 2017, 09:22:32 »
daha dün ön iki cama 3M 2numara cektirdim 100 tl tavsiye ederim önceki aracımda 3M di ama bulabilirsen  lumar çektir
corolla advance 1,6 multidrive s inci beyaz

Etiketler: