Gönderen Konu: Cam Filmi Konusu  (Okunma sayısı 186279 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 1500
  • Model Yılı: '20
  • 27 kere teşekkür edildi
Ynt: Cam Filmi Konusu
« Yanıtla #760 : Kasım 06, 2017, 11:45:07 »
Söktüm. Arka rezidans bozuldu. Yeni cam serviste 1600 tl.

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #760 : Kasım 06, 2017, 11:45:07 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 130000
  • Model Yılı: '14
  • 506 kere teşekkür etti
  • 898 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #761 : Kasım 06, 2017, 11:59:50 »
Bu iş yakında kasko şirketlerine patlar gibime geliyor.
Arka rezistans için bir çok insan mecburen servisten yeni cam talep edecek ve kasko devreye girecek.
Poliçelerde arka camla ilgili yeni klozlar eklenirse hiç şaşırmayın  :olmamış: :olmamış:
Gözünü açtın doğdun dediler,gözünü kapattın öldü dediler,bu ikisi arasındaki göz açıp kapamaya ise ömür dediler.(Hz.Mevlana)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #762 : Kasım 06, 2017, 12:38:14 »
Kaskodan yaptırsam kaza gözükmesi lazımmış. Yani camın kırılması. Halk sigorta kasko firmam. Siogrta Yetkili servise orjinal mi taktırıyor belli değil...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 57000
  • Model Yılı: '04
  • 205 kere teşekkür etti
  • 374 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #763 : Kasım 06, 2017, 13:04:01 »
Servislerden kaskodan Cam değişikliğine muadil cam firmalarına yönlendiriyor diye yorumlar okuyoruz bilginize..
1)ToyotaCorolla 1996gliAC 181000- 225000km (2013- 2016  )satıldı
2)ToyotaCorolla 2004SOL 57.500km(2015-   )
İnsan, kınadığı yaşamadıkça ölmezmiş. (Hadis-işerif)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #764 : Kasım 06, 2017, 13:30:23 »
Servislerden kaskodan Cam değişikliğine muadil cam firmalarına yönlendiriyor diye yorumlar okuyoruz bilginize..
Cepten değiştireceğim de işçilik nasıl olur acaba...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • Araç: Başka Marka
  • Model Yılı: -
  • 2852 kere teşekkür etti
  • 3225 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #765 : Kasım 06, 2017, 13:54:30 »
Güzel tespit Özcan, maalesef...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Seni unutmayacağız Burak TOLGA
    • www.IMAN ILE TOYOTA'NIN KIMDE OLDUGU BELLI OLMAZ.com.tr
  • Kilometre: 29000
  • Model Yılı: '12
  • 529 kere teşekkür etti
  • 505 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #766 : Kasım 06, 2017, 15:25:51 »
Kaskodan yaptırsam kaza gözükmesi lazımmış. Yani camın kırılması. Halk sigorta kasko firmam. Siogrta Yetkili servise orjinal mi taktırıyor belli değil...
Yetkili servis orijinal olmayan parça kullanmaz Zafer bey. Hemen hemen bütün kasko klonları birbirinin aynı olduğu için size iki seçenek sunulur. Birincisi yetkili serviste cam değiştirirseniz klozda belirtilen yüzdelik oran kadar ödeme yaparsınız (%10-20 gibi) geriye kalanını sigorta şirketiniz karşılar.
İkincisi yetkili serviste camınızı değiştirdiniz ve hiç ödeme yapmadınız. Bu durumda aynı sigorta dönemi içinde bir daha cam değiştirme ihtiyacı duyarsanız bu defa da camın tamamının ödemesini yaparsınız.
Üçüncü olarak muadil cam taktırırsınız ve bunun karşılığında hiç ödeme yapmazsınız. Yine aynı sigorta dönemi içinde cam değiştirmeniz halinde yine belli bir oranda tutarı siz karşılarsınız geriye kalanını sigorta firmanız karşılar.

Film sökme konusunda sizlere tavsiyem arka cama dokunmamanız yönünde olacak. Tüv'deki personele yada uygulama yapan görevli memura beyefendi bir üslupla durumu izah ederseniz sizi idare ederler. Arka camdaki filmi sökerken rezistanların zarar görme ihtimalini hep yüksek tutun. Isıtıcı çizgilerin tamiri olsa da cam gibidir kırıldı mı eski haline getirmek zor olabilir.

Cepten değiştireceğim de işçilik nasıl olur acaba...
İşçilikte kolay kolay bir sorun olmaz.

Yalan doğrudan, karanlık aydınlıktan kaçar
Güneş yalnızdır ama, etrafına ışık saçar
Üzülme, doğruların kaderidir bu yalnızlık
KARGALAR SÜRÜYLE,KARTALLAR YALNIZ UÇAR

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • Model Yılı: -
  • 2852 kere teşekkür etti
  • 3225 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #767 : Kasım 06, 2017, 16:41:43 »
Rezistansı lehim vb ısıl uygulamalar ile tamir etmeye çalışmak camı tamamen kullanım dışı bırakabilir.

Yurtdışından gelenler için durum ne acaba?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 529 kere teşekkür etti
« Yanıtla #768 : Kasım 06, 2017, 17:02:23 »
Yurtdışından gelenlerin bu konu dışında kalması gerekir diye düşünüyorum. Tatile gittiğim Yunanistan'da arabamdaki cam filminin sorun olmayacağı düşüncesindeyim. Yanlış mı düşünüyorum?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 48850
  • Model Yılı: '16
  • 192 kere teşekkür etti
  • 1142 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #769 : Kasım 06, 2017, 21:18:14 »
ön cam arasında yağmur sensörünü çalıştıran bir sıvı olduğunu ve orijinal olmayan cam da bu sıvının olamayacağı gibi bir yazı okudum başka bir sitede,bu nedenle kimsenin camı kırılmasın, kırılırsa mutlaka orijinal olanı taktırmalı,her gün cam kırılmıyor  ya ,kasko da yıl da bir cam ödemesi yapsın ,indirimi bozmadan..
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: C-HR
  • Kilometre: 42000
  • 284 kere teşekkür etti
  • 309 kere teşekkür edildi

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 529 kere teşekkür etti
« Yanıtla #771 : Kasım 07, 2017, 00:22:57 »
Bakan açıklama yapmış,

http://m.hurriyet.com.tr/cam-filminin-dereceleri-yok-yasak-hepsini-kapsiyor-tek-istisna-40636113

Hala terör eylemleri bahane ediliyor :wacko: Bu arada 43R ibareli karartma camlarda sıkıntı yokmuş. Yani aracınız karartılmış renkli cam var ama 43R onayı yoksa ceza yeme ihtimali yine var. Doblo'nun karartılmış ve öndeki açık renkli camlarda da 43R yazıyor. 43R'nin neyi kapsadığını incelemek lazım.
Birazcık baktım ama yeterli bilgi bulamadım. Hemen hemen bütün sitelerde bakanın yaptığı açıklama var ve film olmayan cam için 43R kodlu cam filmi diye açıklamada bulunuyorlar

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 125000
  • Model Yılı: '13
  • 220 kere teşekkür etti
  • 174 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #772 : Kasım 07, 2017, 08:09:42 »
Hala terör eylemleri bahane ediliyor :wacko: Bu arada 43R ibareli karartma camlarda sıkıntı yokmuş. Yani aracınız karartılmış renkli cam var ama 43R onayı yoksa ceza yeme ihtimali yine var. Doblo'nun karartılmış ve öndeki açık renkli camlarda da 43R yazıyor. 43R'nin neyi kapsadığını incelemek lazım.
Birazcık baktım ama yeterli bilgi bulamadım. Hemen hemen bütün sitelerde bakanın yaptığı açıklama var ve film olmayan cam için 43R kodlu cam filmi diye açıklamada bulunuyorlar

R43 cam yapımını düzenleyen ukuslararası bir belge. R43 veya 43R tüm oto camlarında bulunmaktadır. Renkli camda E harfinin üzerinde V harfinin olması lazım.
R43 düzenlemesini internetten indirmiştim. Aşağıda paylaştım. 40'lı sayfalarda camlarda bulunması gereken işaretker mevcut.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 7000
  • 264 kere teşekkür etti
  • 468 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #773 : Kasım 07, 2017, 08:21:21 »
ön cam arasında yağmur sensörünü çalıştıran bir sıvı olduğunu ve orijinal olmayan cam da bu sıvının olamayacağı gibi bir yazı okudum başka bir sitede,bu nedenle kimsenin camı kırılmasın, kırılırsa mutlaka orijinal olanı taktırmalı,her gün cam kırılmıyor  ya ,kasko da yıl da bir cam ödemesi yapsın ,indirimi bozmadan..

Benim aracımda yağmur sensörü mevcut bir önceki sahibindeyken üzerine buz kütlesi düşmüş(araç Ardahanda olunca) ve camı değiştirmiş ama orjinal Honda camı değil üzerindeki ama yağmur sensörü şuan sıkıntısız çalışıyor.

Bakan açıklama yapmış,

http://m.hurriyet.com.tr/cam-filminin-dereceleri-yok-yasak-hepsini-kapsiyor-tek-istisna-40636113

Sabah haberlere bakınca gördüm bende bütün moral motivasyonum yerle yeksan oldu. Böyle bir olayı da terörle bağlaştırmaları çok saçma geldi. Acaip bir tezatlık var ortada fabrika çıkışlı araçlarda renkli cam olabilir diyor bu araçlarda terör eylemi yapılamıyor mu yada maksat terör eyleminin önüne geçmek ise bu ülkede terör yeni mi türedi yeni mi sıkıntı oldu bu durum. Bu yasağın tamamen para odaklı olduğunu hala düşünmekteyim ve olan orta gelirli sınıf vatandaşa olacak. Şahsen bugün muayeneye giderken söktüreceğim cam filmini muayeneden geçtikten sonra yine çektiririm. Benim cam filmi çekmemdeki amaç öncelikle mahremiyetim sonra tabi ki görsellik.
Gör bak neler geçiyor hayatın içinden...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Yaris
  • Kilometre: 140000
  • Model Yılı: '15
  • 65 kere teşekkür etti
  • 127 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #774 : Kasım 08, 2017, 00:08:15 »
Evde temizlikte kullandığımız bir buhar makinesi var, onunla bu cam filimlerini kolay çıkartabilir miyim acaba ?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 30000
  • 26 kere teşekkür etti
  • 15 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #775 : Kasım 08, 2017, 00:57:31 »
arkadaşımın dükkanında cam filmi söküyoruz arka cam filmini sökmek için rezistansı çalıştırıyoruz. filmi ısıtıyoruz saf aseton bulduk onunla ıslatıyoruz sonra söküm. ama bazı filmler gerçekten çok zor bugün bir passatın rezistansı elimizde kaldı sanırım ve film hava almış ve yıllarca öyle kullanılmıştı çürümüş pul pul dağılıyordu ona ne yaptıysak olmadı sonuç hüsran kaldı camda bir kısmı   :( ama geri kalan tüm araçlarda sorunsuz bir şekilde söküm yaptık kendinizde yapabilirsiniz arkadaşlar ama sabır ve el becerisi gerektiriyor yan camları sökmek film kaliteliyse 15 dk sürmüyor.
2015 COROLLA ADVENCE
2005 YARİS SOL A/T

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 529 kere teşekkür etti
« Yanıtla #776 : Kasım 08, 2017, 08:41:42 »
Fotoğrafta BMC Procity halk otobüsü var. Orijinal cam ama çok çok koyu renge sahip. 3 numara filme eş değer. 43R onayı varsa kimse birşey yapamaz

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Auris
  • Kilometre: 56000
  • Model Yılı: '11
  • 2 kere teşekkür etti
  • 13 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #777 : Kasım 08, 2017, 20:54:26 »
Aralıkta muayene var. Cam filmlerini mecburiyetten söktüm yapışkanları temizlemek biraz zahmetli oldu.
Bir tek arka cam kaldı, cam filmlerini çeken arkadaşa bıraktım o işi adam rezistans bozulabilir
sorumluluk kabul etmiyoruz dedi.  Başında duracağım sökerken bir şey olursa da  bir köşeye çekip
arka camı taşla indireceğiz ve kaskoya başvuracağız son çare.  Bu sistem insanı yoldan çıkarır 20
senedir vukuatsız araba kullanıyorum Zorunlu Trafik Sigortası 480tl ödedim taban ücret varmış.  Kaskoyu
mini onarımlar dışında  şimdiye kadar kullanmadım. Vicdanım el vermiyor ama sistem bizi kendine uyduruyor.
Deli sormuş deliye aşk nedir diye? deli gülmüş deliye ben niye delirdim diye!  ***TOYOTA  Auris 1,33 Comfort  ( 2011 ) ***

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: C-HR
  • Kilometre: 42000
  • 284 kere teşekkür etti
  • 309 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #778 : Kasım 09, 2017, 11:18:53 »
 !!! Sökenler için biraz kötü haber olacak ama böyle bir durum var. Arkalar kalsın falan diyebilirler MTV olayında olduğu gibi  :blink:

http://www.hurriyet.com.tr/cam-filminde-flas-gelisme-cumhurbaskani-devreye-girdi-40639121

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • metinnitem1
  • Araç: Auris
  • Kilometre: 31000
  • 51 kere teşekkür etti
  • 14 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #779 : Kasım 09, 2017, 11:31:18 »
Ödenen cezalar, filmlerin sökülmesi ve camlardan doğan zararları kim karşılayacak?