Gönderen Konu: 2005 RAV4 Torpidonun Güneşten Erimesi  (Okunma sayısı 466 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Rav 4
  • Model Yılı: '05
  • Kilometre: 160000
  • Kan Grubu: ---
  • 2 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
2005 RAV4 Torpidonun Güneşten Erimesi
« : Aralık 05, 2020, 21:49:35 »
herkese merhaba;
yeni almış olduğum 2005 model RAV4 160K km'de olmasına rağmen torpidonun üstündeki madde her ne ise zamanla erimiş ve sakız benzeri bir hal almış aynı zamanda elinize bulaştığında çıkarması zor olan değişik bir hal almış vaziyetteydi. internette yaptığım araştırmalarda torpidonun sökülüp temizliğinin yapılıp boyanmasını gördüm ancak bu yaşta bir araçta plastik sertleşmelerinin konsolun sökülmesinde kırılacak parçalar ve artacak trim seslerini göze alamadım. kendi garajımda aspirin denen genel temizleyici ve bulaşık süngeri ile küçük bir alanda deneme yaptım ve başarılı olduğunu gördüm. uygulamaya devam etiiğimde sakız gibi olan malzemenin çıktığını torpidonun plastik yüzeyine indiğimi gördüm. kısacası torpidoyu bulaşık süngeri ve aspirin ile komple sildim ve temiz ıslak bez ile duruladım. yapışkan malzeme torpido üzerinden tamamen çıktı kuruduktan sonra plastik yüzey beyazımsı bir hal aldı. WD40 pas sökücü ile yine küçük bir alanda deneme yaptım ve başarılı olduğunu görünce tüm yüzeye uygulayıp kuru bezle sildim ve sonuç mükemmel :tamam: belki bu işlem yaklaşık 2 saat kadar sürdü  :alkis: işlem sonunda wd40 ın plastik yüzeydeki etkisini göründe tüm trim parçalarını da sünger vasıtasıyla uygulayıp kuru bezle sildim. toz toplarmı  :wacko: ilerleyen zamanlarda göreceğiz. son halinin resimlerinide ekleyeceğim

Mesaj Birleştirildi: Aralık 06, 2020, 14:59:24
Son hali
RAV4 2.0 OV EXTRA 2005 BENZİN

Toyota Club Türkiye

2005 RAV4 Torpidonun Güneşten Erimesi
« : Aralık 05, 2020, 21:49:35 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • P R İ N S VSI2- Japan Keihin Corporation
  • Kilometre: 197000
  • Kan Grubu: 0+
  • 558 kere teşekkür etti
  • 502 kere teşekkür edildi
Ynt: 2005 RAV4 Torpidonun Güneşten Erimesi
« Yanıtla #1 : Aralık 09, 2020, 12:06:21 »
Güzel çalışma.. wd 40 çözücü ve yağlayıcı bir ürün böyle bir temizlik ve parlatma  işine yaradığını görünce deneyesim geldi.. ;)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 160000
  • Kan Grubu: ---
  • 2 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
Ynt: 2005 RAV4 Torpidonun Güneşten Erimesi
« Yanıtla #2 : Aralık 10, 2020, 15:36:43 »
Hocam wd40 çözmedi. Aspirin denen temizleyici çözdü. Sonrasında torpido beyazlayınca wd40 ile sildim ayna gibi oldu ve toz da toplamıyor.
RAV4 2.0 OV EXTRA 2005 BENZİN

Etiketler: