Gönderen Konu: Park Sensörü Tavsiyesi  (Okunma sayısı 844 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 7 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
Park Sensörü Tavsiyesi
« : Kasım 26, 2020, 00:08:52 »
Merhabalar Corolla 2019 Flame X-Pack MDS aracım var. Araçlarda bildiğiniz gibi park sensörü yok kamera bazı durumlarda yeterli olmuyor sensör taktırmak istiyorum. Tercihim yetkili servis ancak ön-arka için ekransız 1400 lira gibi bir fiyat verdiler ve orjinal sensör olduğunu söylediler. Çok inandırıcı gelmedi ama yine de kullanan var mı ön sensörler iyi çalışıyor mu yoksa sadece arka mı taktırayım fikrinizi almak istedim.

Toyota Club Türkiye

Park Sensörü Tavsiyesi
« : Kasım 26, 2020, 00:08:52 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Model Yılı: '20
  • Kilometre: 1900
  • Kan Grubu: A+
  • 5 kere teşekkür etti
  • 19 kere teşekkür edildi
Ynt: Park Sensörü Tavsiyesi
« Yanıtla #1 : Kasım 26, 2020, 08:12:15 »
Servisin orijinal dediğine bakmayın, cenmax marka takıyorlar. Toyota ile anlaşmalı. Taktıkları ekran ve ön park sensörü devre dışı bırakma tuşu tam fiyasko. O tuşu ve ekranı görmeden sakın taktırmayın, pişman olabilirsiniz. Sanayide yapılsa daha iyi bir tuş koyarlar o derece.
2020 Corolla 1.6 Dream MDS Kar Beyaz

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Scientia Dux Vitae Certissimus
  • Model Yılı: '19
  • Kilometre: 2500
  • Kan Grubu: ---
  • 1946 kere teşekkür etti
  • 2867 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Kasım 26, 2020, 13:35:18 »
Cenmax, Steelmate, Valeo gibi kaliteli bir marka taktırın taktıracaksanız. Ucuz versiyonlara göre tepki süresi çok daha iyi. Geri giderken ani bir hamlede geç tepki verip çarpmıştım önceki aracımda. Servisin taktığıyla, bu kaliteli markalarda böyle sıkıntılar olmaz.

Ön arka park sensörü setlerinde gelen tuşlar öyle genelde. Orjinal buton ile güzel bir görünüm kazanılır.
Toyota Corolla 1.6 Multidrive S 2019 model (2019-...) 0 km-...
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-2019) 96bin km-171bin km
Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 7 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Kasım 26, 2020, 21:46:15 »
Servisin orijinal dediğine bakmayın, cenmax marka takıyorlar. Toyota ile anlaşmalı. Taktıkları ekran ve ön park sensörü devre dışı bırakma tuşu tam fiyasko. O tuşu ve ekranı görmeden sakın taktırmayın, pişman olabilirsiniz. Sanayide yapılsa daha iyi bir tuş koyarlar o derece.

Eyvallah hocam. Peki fiyata ne diyorsunuz değer mi? Yoksa dışarıda mı taktırayım. Ben aracın tamponu falan delineceği için işin ehline bırakmak daha doğru olur diye servisi tercih ederim diye düşünmüştüm ama eğer fiyat çok fazlaysa alternatif de değerlendirebilirim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corona
  • Model Yılı: '93
  • Kilometre: 350000
  • Kan Grubu: A+
  • 255 kere teşekkür etti
  • 1328 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Kasım 26, 2020, 22:15:22 »
Eyvallah hocam. Peki fiyata ne diyorsunuz değer mi? Yoksa dışarıda mı taktırayım. Ben aracın tamponu falan delineceği için işin ehline bırakmak daha doğru olur diye servisi tercih ederim diye düşünmüştüm ama eğer fiyat çok fazlaysa alternatif de değerlendirebilirim.
Dışarıda müdahale edilince garantiyle ilgili sorun olmazsa sanayide işin ehli ustalar bulunur ve çok daha kaliteli sistem takılabilir,tampon delmek dediğiniz işlem işin en basit kısmı ona takılmayın matkapa takılan panç dedikleri malzeme ile saniyelik işlem onu bir çırak bile yapabilir.
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 8 kere teşekkür etti
  • 6 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Aralık 11, 2020, 23:04:19 »
Ya sanki dışarda takılırsa ve elektrik ile ilgili bir problem olursa zaten sen %100 haksızsında, daha da haksız duruma düşersin gibime geliyor :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 2020 Corolla Hybrid Dream
  • 35 kere teşekkür etti
  • 13 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Ocak 02, 2021, 23:19:57 »
Servisin işçiliği gerçekten güzel. Bugün o lanet cenmax düğmesini değiştirirken gördüm

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 8 kere teşekkür etti
  • 6 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Ocak 09, 2021, 00:56:25 »
ön park sensörünü kapatma tuşu hayal kırıklığı cidden, toyotanın kendi sitesinde yer alan orijinal dediği aksesurarı taktırtıp bu saçma sapan düğme gerçekten komedi olmuş.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 35 kere teşekkür etti
« Yanıtla #8 : Ocak 09, 2021, 09:55:01 »
ön park sensörünü kapatma tuşu hayal kırıklığı cidden, toyotanın kendi sitesinde yer alan orijinal dediği aksesurarı taktırtıp bu saçma sapan düğme gerçekten komedi olmuş.

Maalesef tuş çok kötü. Ama değiştiriliyor. Zor değil

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 7 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Ocak 10, 2021, 16:39:33 »
Hocam butonu nerden temin ettiniz? Montaj sonrası bu işlemi servis mi yaptı yoksa dışarıda mı yaptırdınız bilgi verebilir misiniz?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 35 kere teşekkür etti
« Yanıtla #10 : Ocak 11, 2021, 12:39:08 »
Aliexpress’ten aldım. Eski tuş röle tetik. Yenisi on/off. Eskisini yerinden çıkarıp içeride bırakabilirsiniz önemli değil. Yenisini takarken sensör kutusuna giren kırmızı kabloyu kesip hat alıyoruz sadede. O kadar. Servise söyledim. Yapmadılar. Kendim yaptım

Etiketler: