Gönderen Konu: 1.8 Avensis vvti motor soğukken geç çalışıyor  (Okunma sayısı 232 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Avensis
  • Model Yılı: '01
  • Kilometre: 376
  • Kan Grubu: ---
1.8 Avensis vvti motor soğukken geç çalışıyor
« : Kasım 20, 2020, 11:57:55 »
Merhabalar
Arkadaşlar 2001 1.8 Avensis aracımın benzin enjektör temizliğini yaptırdım. Temizlikten sonra aracımda motor soğukken geç çalışma sorunu başladı. 7-8 sn. gıvlıyır marş dönüyor ama ateşleme yapmıyor elektiriksel bir sorun yok benzin gelmiyor.Ustaya götürdüm enjektör kütüğünü tekrar sök tak yaptırdım arıza devam etti. Elektirikçi kontağı açınca benzin pompasını direk çalıştıracak role bağladı yine geç çalışıyıor. Bu araçlarda benzin basınç valfi var mı ? Yeri nerdedir enjektör kütüğünde basınç valfi varmı.

Toyota Club Türkiye

1.8 Avensis vvti motor soğukken geç çalışıyor
« : Kasım 20, 2020, 11:57:55 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corona
  • Model Yılı: '93
  • Kilometre: 350000
  • Kan Grubu: A+
  • 249 kere teşekkür etti
  • 1301 kere teşekkür edildi
Ynt: 1.8 Avensis vvti motor soğukken geç çalışıyor
« Yanıtla #1 : Kasım 20, 2020, 14:31:42 »
Merhabalar
Arkadaşlar 2001 1.8 Avensis aracımın benzin enjektör temizliğini yaptırdım. Temizlikten sonra aracımda motor soğukken geç çalışma sorunu başladı. 7-8 sn. gıvlıyır marş dönüyor ama ateşleme yapmıyor elektiriksel bir sorun yok benzin gelmiyor.Ustaya götürdüm enjektör kütüğünü tekrar sök tak yaptırdım arıza devam etti. Elektirikçi kontağı açınca benzin pompasını direk çalıştıracak role bağladı yine geç çalışıyıor. Bu araçlarda benzin basınç valfi var mı ? Yeri nerdedir enjektör kütüğünde basınç valfi varmı.
Benzin enjektörlerini ne şekilde temizlettiniz?
Muhtemelen ayarını bozmuşlardır,araçta çalışma anında tekleme veya siyah duman atma oluyormu?
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #2 : Kasım 20, 2020, 20:41:09 »
Enjektörleri önce temizleyici suda beklettiler. Sonra makineye bağlayıp değerleri kontrol ettiler.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corona
  • Model Yılı: '93
  • Kilometre: 350000
  • Kan Grubu: A+
  • 249 kere teşekkür etti
  • 1301 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Kasım 20, 2020, 22:09:56 »
Enjektörleri önce temizleyici suda beklettiler. Sonra makineye bağlayıp değerleri kontrol ettiler.
Muhtemelen yanlış bir işlem yapılmış,veya tekrar yerine takılırken dip lastikleri oringleri orjinal kullanılmamış olabilir,eğer durum öyleyse oradan hava alır ateşleme etkilenebilir,nerede ikamet ettiğinizi yazarsanız ona göre servis/usta yönlendirmesi yapılır.
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #4 : Kasım 21, 2020, 11:35:36 »
Osmaniye merkezde oturuyorum
Benimde fikrim takılırken bir hata oldu ama nerde onu çözemedim .

Etiketler: