Gönderen Konu: 2019-2020 Yeni Kasa Corolla Akü Sorunu ve Akü Değişimi  (Okunma sayısı 2718 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Model Yılı: '19
  • Kilometre: 16000
  • Kan Grubu: ---
  • 108 kere teşekkür etti
  • 21 kere teşekkür edildi
Ynt: 2019-2020 Yeni Kasa Corolla Akü Sorunu ve Akü Değişimi
« Yanıtla #40 : Ocak 13, 2021, 09:18:19 »
Merhaba
Çoğu kullanıcının şikayet ettiği 45 amperlik akü konusunda daha önce belirttigim gibi akü araçta hiçbir şey açık kalmamasina ragmen yani kullanıcı hatasi olmadan akü bitmiş takviye yaptirmistim sonrasinda araci servise götürüp durumu anlatmistim serviste akü sarj edilip bana geri verilmişti servis akü eger bozuksa ancak aynisi yani yine ayni seri 45 amperle degisim olabileceğini soylemisti
Gecen gun aku yine cok zor mars almaya basladi artik aku takviye kablosuyla gezer olmustum yakinimda bulunan yetkili mutlu akü bayisine gittim durumu anlattim akuyu ölçtuler ruhsat fotokopisini alarak bana garanti kapsaminda ayni akuyu ucretsiz takabileceklerini 50 amper olani ise 100 lira fark ile takabileceklerini söylediler ben de bu 45 lik akuden biktigim ve mutlu aku bayinin de cok sikayet gelmeye basladi dedigi 45 lik olani degil 50 amperlik olani 100 lira fark ile taktirdim ve yeni akunun garantisi 0 dan basladi kaseli yeni tarihli garanti belgesi bana verildi bu konuyu da böylelikle kapatmis oldum

Akünün yuvasına 55 amperlik de sığıyordu. Keşke 55 amper olanını yatırsaydınız.

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #40 : Ocak 13, 2021, 09:18:19 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • Model Yılı: '17
  • Kilometre: 26250
  • Kan Grubu: 0+
  • 101 kere teşekkür etti
  • 775 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #41 : Ocak 13, 2021, 13:37:14 »
Eski sistem daha iyi idi,sadece silecek,far ,marş basma,varsa kalorifer ,en fazla radyo için akü lazım oluyordu,şimdilerde çok sayıda elektrik harcayan multimedya sistemler vesaire eklendi ama akü amperi düşürüldü,masraf kısmanın anlamı olabilir ama bu aküden olmamalı..
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Model Yılı: '19
  • Kilometre: 15500
  • Kan Grubu: ---
  • 12 kere teşekkür etti
  • 8 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #42 : Ocak 13, 2021, 16:23:27 »
Akünün yuvasına 55 amperlik de sığıyordu. Keşke 55 amper olanını yatırsaydınız.
55 lik mutlu akünün sigdigini biliyordum takanlar olduğunu da soyledim ama onun kodu yapisi farkli dedi usta ve bende servis yonlendirmesi degil de kendi cabamla rica minnet yaptirdigim icin diretmedim bana bu akü 2 yil dayansa yeter sonrasinda inşallah suv arac düşüncem var

Etiketler: