Gönderen Konu: 1.6vision donanım için 17" jant uygun mu? Toyota'nın sitesindeki uyarı neden var  (Okunma sayısı 400 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Corolla
  • Model Yılı: '19
  • Kilometre: 10500
  • Kan Grubu: A-
  • 7 kere teşekkür etti
       Merhabalar Vision donanım aracım için 17 jant almak istiyorum ancak Toyota'nın sitesinde 17" jantlar için, 
"Süspansiyon ayarlarından dolayı fabrika montajlı 15" ve 16" jantlara sahip araçlara uygun değildir." uyarısı var.
Bunun hakkında bilgisi olan var mı?

İlk zamanlar bu uyarı yoktu diye hatırlıyorum. Bana biraz teknik bir farklılık yok pazarlama ilgili nedenlerden dolayı bu uyarı konulmuş gibi geliyor.
Siz ne düşünüyorsunuz?

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 59 DP 590
  • Model Yılı: '02
  • Kilometre: 230000
  • Kan Grubu: ---
  • 156 kere teşekkür etti
  • 209 kere teşekkür edildi
Aracıma fabrikasyon ölçüler dışında bir jant taktığımda 5 kişi bindiğimiz zaman kasislerden geçerken lastik çamurluğa sürtüyordu. Belki onun gibi bir şey olabilir. Çıkartmak zorunda kalmıştım.
Toyota Corolla 1.4 Terra Sedan 2002 4ZZ-FE
Canon eos 1100d-18-55dcIII-50mm 1.8II-Canon powershot a800-Canon Gadget Bag 300EG.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Gayrimeşgul
    • INSTAGRAM
  • Model Yılı: '13
  • Kilometre: 99000
  • Kan Grubu: B+
  • 667 kere teşekkür etti
  • 2079 kere teşekkür edildi
Peki üst donanıma neden 17 takıyorlar? Tüm donanımlar arasında süspansiyon ya da yay farkı mı var? Sanmam. Toyota bu çünkü :)

Takıp kullanabilirsiniz.
intagram.com/tosicorolla16
youtube.com/kaankara

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Model Yılı: '19
  • Kilometre: 32000
  • Kan Grubu: A-
  • 2 kere teşekkür etti
  • 6 kere teşekkür edildi
Sol ön kapı içindeki baskı etikette uygun ölçüler ve basınç değerleri yazar. Oradan bakabilirsiniz.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Model Yılı: '20
  • Kilometre: 588
  • Kan Grubu: 0-
  • 23 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
Ben bir problem olacağını düşünmüyorum. https://www.auto123.com/en/new-cars/technical-specs/toyota/corolla/2020/base/xse-cvt/ sitesinde inceleme yaptığınızda süspansiyon sisteminde düşük model ile yüksek model arasında hiç bir fark olmadığını da görebilirsiniz.

Bu arada Vision 17 inc jant takan var.

bknz : https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-tek-auto-dan-2019-corolla-1.6-vision-mds-lpg-17-jant-hatasiz-873684704/detay

Etiketler: e210 vision jant 17"