Gönderen Konu: Android oto bağlayamiyorum  (Okunma sayısı 208 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 5 kere teşekkür etti
Android oto bağlayamiyorum
« : Ekim 18, 2020, 14:20:47 »
Merhaba corolla vision aracımda bayinin takmış olduğu necvox multimedya var.ancak android oto özelliği kullanamıyorum bir kere denk geldi usb kablo ile bağladım ve telefonumdan easy connect uygulaması ile bağlandim ancak mobil ağ paylaşımı ile hiç bağlanamadım yardımcı olur musunuz

Toyota Club Türkiye

Android oto bağlayamiyorum
« : Ekim 18, 2020, 14:20:47 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Model Yılı: '20
  • Kan Grubu: ---
  • 26 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
Ynt: Android oto bağlayamiyorum
« Yanıtla #1 : Ekim 18, 2020, 14:51:27 »

Mesaj Birleştirildi: Ekim 18, 2020, 14:52:40
Merhaba corolla vision aracımda bayinin takmış olduğu necvox multimedya var.ancak android oto özelliği kullanamıyorum bir kere denk geldi usb kablo ile bağladım ve telefonumdan easy connect uygulaması ile bağlandim ancak mobil ağ paylaşımı ile hiç bağlanamadım yardımcı olur musunuz

bendeki orjinal multimedya ekranında ayarlarda bağlantı türü olarak carplay ve android auto gibi seçenekler vardı sanırım , eğer sizde de öyle bir menü varsa oradan android auto seçip deneyin , androidi bilemiyorum fakat iphoneda kabloyu takınca direkt ekran geliyor multimedyada sizde de öyle olması lazım bence

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 5 kere teşekkür etti
« Yanıtla #2 : Ekim 18, 2020, 14:56:11 »
Ayarlara da baktım böyle bir seçenek yok sizdeki vision paketlere takılan necvox mu ?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: ---
  • 26 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Ekim 18, 2020, 16:50:53 »
Ayarlara da baktım böyle bir seçenek yok sizdeki vision paketlere takılan necvox mu ?

Hayır bende dream paket var toyotanın kendi multimedyası var fabrikadan üzerinde gelen, necvoxlarda da o tarz bir ayar olabilir diye düşünmüştüm ama bilen arkadaşlar cevap verir o zaman

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: 0+
  • 13 kere teşekkür etti
  • 129 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Ekim 18, 2020, 17:30:42 »
3 gün önce vision aracımı satıp sıfır Dream aldım. Visionda sizin multimedyanin aynısı vardı. Dediğiniz gibi easy connect diye bir uygulamayla kablolu şekilde telefon ekranını yansitabiliyorsunuz. Yalnız sorunuzda birşey dikkatimi çekti. Android auto kullanamıyorum demişsiniz önce. Sonra mobil ağ paylaşımı ile hiç baglanamadim demişsiniz. Android auto farkli birşey, telefonun internetini cihazda kullanmak farklı birşey. Siz hangisini soruyorsunuz? Android auto uygulamasını soruyorsanız cihazda yok. Ben bulamadım yani. Easy connect var. Ama telefonun internetini cihaza bağlayıp kullanamıyorum diyorsanız o başka?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 5 kere teşekkür etti
« Yanıtla #5 : Ekim 18, 2020, 20:08:31 »
Yanıtınız için teşekkür ederim.telefonumu usb kablo ile necvox a bağladım telefonumdan easy connect uygulaması ile bağlantı yaptım. Ancak bunu tekrar denedim bir türlü olmadı . Ayrıca telefonumdan mobil erişim noktasını açarak telefon ekranını necvox a aktaramıyorum.
Bluetooth  ile bağlantı kuruluyor fakat telefon ekranı necvox a aktarmıyor.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 13 kere teşekkür etti
« Yanıtla #6 : Ekim 18, 2020, 20:38:48 »
Yanıtınız için teşekkür ederim.telefonumu usb kablo ile necvox a bağladım telefonumdan easy connect uygulaması ile bağlantı yaptım. Ancak bunu tekrar denedim bir türlü olmadı . Ayrıca telefonumdan mobil erişim noktasını açarak telefon ekranını necvox a aktaramıyorum.
Bluetooth  ile bağlantı kuruluyor fakat telefon ekranı necvox a aktarmıyor.
Öncelikle telefon ayarlarından "USB hata ayıklama modu" etkin yapmanız gerekiyor. Ben Easy connect ile ekran görüntüsünü kablolu olarak yansıttığını hatırlıyorum. Çok kullanışlı gelmemişti açıkçası. Kablosuz olarak olur mu bilmiyorum. Telefon ekranını yansıtıp ne yapmak istiyorsunuz ki? Telefonun internetini cihazla paylaştığınız anda zaten elinizin altında android bir tablet oluyor👍

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 5 kere teşekkür etti
« Yanıtla #7 : Ekim 18, 2020, 21:16:56 »
Aslında haklisiniz interneti paylaşınca zaten android tablet oluyor . Fakat asıl sorun kablo ile de artık telefon ekranını necvox a yansıtamıyor olmam dediginiz hata ayıklama modu işlemlerini yaptım hatta farklı bir usb kablosu bile aldım. Usb ye bagliyorum hiç bisey gelmiyor ekrana

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 13 kere teşekkür etti
« Yanıtla #8 : Ekim 18, 2020, 22:09:27 »
Aslında haklisiniz interneti paylaşınca zaten android tablet oluyor . Fakat asıl sorun kablo ile de artık telefon ekranını necvox a yansıtamıyor olmam dediginiz hata ayıklama modu işlemlerini yaptım hatta farklı bir usb kablosu bile aldım. Usb ye bagliyorum hiç bisey gelmiyor ekrana
Tek aklıma gelen multimedyayı fabrika ayarlarına döndürmek...

Etiketler: