Gönderen Konu: Ehliyeti kimliğe işleme  (Okunma sayısı 601 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Tıpkı Eski Filmler Gibisin Zamanına Göre İyiydin
  • Araç: Corolla
  • Model Yılı: '93
  • Kilometre: 309280
  • Kan Grubu: A+
  • 497 kere teşekkür etti
  • 703 kere teşekkür edildi

Toyota Club Türkiye

Ehliyeti kimliğe işleme
« : Eylül 20, 2020, 19:44:21 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • Model Yılı: '17
  • Kilometre: 22090
  • Kan Grubu: 0+
  • 83 kere teşekkür etti
  • 753 kere teşekkür edildi
Ynt: Ehliyeti kimliğe işleme
« Yanıtla #1 : Eylül 20, 2020, 21:02:21 »
Daha hala eski kimlikle,eski ehliyetle dolaşanlar var,yeni başvuru yapanlar için faydalı olur,şimdi nüfus,kaymakamlık vs gidenlerden hes kodu isteniyor,dolayısıyla aşırı talep olacağını düşünmüyorum.
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corona
  • Kilometre: 350000
  • 239 kere teşekkür etti
  • 1256 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Eylül 20, 2020, 22:22:37 »
Ecevit'in başlattığı MERNİS projesi meyvesini vermeye başladı,geliştirenleri tebrik ederim yapılan her yararlı iş vatandaşın faydasınadır Avrupa yıllardır ehliyet kimlik pasaport tek kart'ta yüklü şekilde kullanıyordu artık bizde de olacak,
Böyle olacağını tahmin ettiğim için ve bu yılın sonuna kadar zaman tanıdıkları için bende nüfus cüzdanı ve ehliyeti değiştirmeyenlerdenim :)
Artık en kısa zamanda randevu alıp çocukların,eşimin ve benim evrakları yenilerim. :alkis:
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Yaris
  • Model Yılı: '15
  • Kan Grubu: ---
  • 42 kere teşekkür etti
  • 88 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Eylül 21, 2020, 14:53:43 »
Aman ne güzel ne güzel , yüzbinlerce insanı daha evrak kuyruklarına- devlet dairelerine tıkıştırın , corona bulaşmamış kalmışsa onlar da eksik kalmasınlar !

Çevrimiçi (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Model Yılı: '20
  • Kilometre: 1900
  • 4 kere teşekkür etti
  • 15 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Eylül 21, 2020, 15:02:14 »
Benim merak ettiğim kimliği yeni tip, ehliyeti eski tip olanlarda bundan yararlanabilecek mi? Yada önce yeni ehliyet çıkarıp, sonra mı yükleme yapılacak.
2020 Corolla 1.6 Dream MDS Kar Beyaz

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • 83 kere teşekkür etti
« Yanıtla #5 : Eylül 21, 2020, 16:04:10 »
İfade edilen ;'yeni tip ehliyetteki bilgilerin kimliğe işlenmesi ücretsiz ' olacaktır ,bu demek ki önce ücretli yeni tip ehliyet ve ücretli yeni tip kimlik alınacak ve ücretsiz olarak çipli bilgiler yüklenecek.
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Scientia Dux Vitae Certissimus
  • Model Yılı: '19
  • Kilometre: 2500
  • 1888 kere teşekkür etti
  • 2772 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Eylül 21, 2020, 16:06:17 »
Aman ne güzel ne güzel , yüzbinlerce insanı daha evrak kuyruklarına- devlet dairelerine tıkıştırın , corona bulaşmamış kalmışsa onlar da eksik kalmasınlar !

31 Aralık 2022'ye kadar vakit var. :)
Toyota Corolla 1.6 Multidrive S 2019 model (2019-...) 0 km-...
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-2019) 96bin km-171bin km
Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Tıpkı Eski Filmler Gibisin Zamanına Göre İyiydin
  • Kilometre: 309280
  • 497 kere teşekkür etti
  • 703 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Eylül 21, 2020, 16:36:10 »
Benim merak ettiğim kimliği yeni tip, ehliyeti eski tip olanlarda bundan yararlanabilecek mi? Yada önce yeni ehliyet çıkarıp, sonra mı yükleme yapılacak.
Radyoda duyduğum kadarıyla,  kimlik alırken ehliyet bilgileri vatandaş istiyorsa yüklenecek ve sürücü belgesinde belirtilen tarih dolduğu zaman sistem tarafından kimlik içinden otomatik silinecek.

Mesaj Birleştirildi: Eylül 21, 2020, 16:39:54
31 Aralık 2022'ye kadar vakit var. :)
Aynı fikirdeyim Mutlu hocam, kimliği 2016 yılında pilot bölge seçilen yerden almıştım.Sürücü belgem eski acelem yok  :)

Çevrimiçi (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • Araç: Başka Marka
  • Model Yılı: -
  • 2610 kere teşekkür etti
  • 2962 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Eylül 21, 2020, 17:42:45 »
D1 için durum ne olacak? (bu konuda bir düzenleme gerekli)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Onaylı Firma
    • Sadece Toyota
  • Model Yılı: '20
  • Kilometre: 1000
  • 998 kere teşekkür etti
  • 2126 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Eylül 21, 2020, 19:15:34 »
Ecevit'in başlattığı MERNİS projesi meyvesini vermeye başladı,geliştirenleri tebrik ederim yapılan her yararlı iş vatandaşın faydasınadır Avrupa yıllardır ehliyet kimlik pasaport tek kart'ta yüklü şekilde kullanıyordu artık bizde de olacak,
Böyle olacağını tahmin ettiğim için ve bu yılın sonuna kadar zaman tanıdıkları için bende nüfus cüzdanı ve ehliyeti değiştirmeyenlerdenim :)
Artık en kısa zamanda randevu alıp çocukların,eşimin ve benim evrakları yenilerim. :alkis:

Tebrikler Ümit bey, Tükiye'de Mernis projesini hatırlayan az kişiden birisiniz muhtemelen, "Devrim" olarak nitelendirilen bazı işlerin temeli aslında 90'lı yıllara dayanıyor ;)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 239 kere teşekkür etti
« Yanıtla #10 : Eylül 21, 2020, 19:17:13 »
Tayfun hocam randevusuz kimseyi kabul etmiyorlar, nüfus idaresine gerek yok vatandaş çarşıda pazarda zaten maskesiz ve sosyal mesafeyi aldırmadan dolaşıyorlar.
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 239 kere teşekkür etti
« Yanıtla #11 : Ekim 09, 2020, 00:10:23 »
Son gelişme olarak aktarayım,ehiliyeti kimliğe işletme işi sorunsuz yapılıyor ama trafik kontrolünde kimlikte gözükmüyor şuan için ehliyet kartını yanınızda taşımanız gerekiyor, ayriyeten kimliğin veya ehliyetin geçerlilik süresi dolduğu zaman sistem otomatik olarak kimlikten ehliyet bilgisini siliyormuş,yani en iyi yöntem yine eskisi gibi cüzdanda ikisini bir taşımak.
TOYOTA CORONA 3S FE

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Yaris
  • Model Yılı: '15
  • 42 kere teşekkür etti
  • 88 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #12 : Ekim 09, 2020, 13:47:33 »
Tayfun hocam randevusuz kimseyi kabul etmiyorlar, nüfus idaresine gerek yok vatandaş çarşıda pazarda zaten maskesiz ve sosyal mesafeyi aldırmadan dolaşıyorlar.
Böyle saçma salgın yönetimi olmaz , devletin görevi vatandaşı mümkün olduğunca kalabalık ve kapalı yerlerden uzak tutmaktır. .ok var sanki , bekle seneye yap bunu , ne acelesi var ? Acaip sinirleniyorum bu ülkede !!

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Model Yılı: '12
  • 25 kere teşekkür etti
  • 102 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #13 : Ekim 09, 2020, 14:13:25 »
İnsanlar umursamıyorsa devlet ne yapsın.Güzel bir uygulama başlatmışlar, zamanı da var ben kimsenin koşa koşa biran önce yüklettireyim diye nüfus müdürlüklerine gideceğini sanmıyorum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • 83 kere teşekkür etti
« Yanıtla #14 : Ekim 09, 2020, 15:25:09 »
Son gelişme olarak aktarayım,ehiliyeti kimliğe işletme işi sorunsuz yapılıyor ama trafik kontrolünde kimlikte gözükmüyor şuan için ehliyet kartını yanınızda taşımanız gerekiyor, ayriyeten kimliğin veya ehliyetin geçerlilik süresi dolduğu zaman sistem otomatik olarak kimlikten ehliyet bilgisini siliyormuş,yani en iyi yöntem yine eskisi gibi cüzdanda ikisini bir taşımak.

75 yıldır tc vatandaşı olarak ben her ikisini de yanımda taşırım,dağın başında yapılacak kontrolde kimlik üzerinde okunur okunmaz veya bunun aslı nerede diye sorarlar,bazen yeni tip ehliyeti kimlik diye veriyorsun kabul görmüyor,birisi çıkar sorar hemşerim bu kimlik ehliyet nerede? bir de ceza yazarlar ehliyeti yanında taşımıyor diye..diğer taraftan dün tv de vardı vatandaş yüzüne kolonya sürmüş 0.27 promil çıkmış,kan muayenesi de 90 dakikadan sonra yapılınca ehliyet 6 ay yok şu kadar tl ceza ve puan silme..yıllar önce bir hekim aile dostumuz bahsetmişti dikkate alıyordum ama şimdi sürekli içinde alkol olan dezenfektanları kullanıyoruz,ne yapalım da ceza yemeyelim.
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 239 kere teşekkür etti
« Yanıtla #15 : Ekim 09, 2020, 21:40:29 »
İnsanlar umursamıyorsa devlet ne yapsın.Güzel bir uygulama başlatmışlar, zamanı da var ben kimsenin koşa koşa biran önce yüklettireyim diye nüfus müdürlüklerine gideceğini sanmıyorum.
Malesef Hüseyin bey,
Bende hâlâ eski kimlik kartı ve ehliyet kullanıyorum geçenlerde bu sistem başlayınca yenilemek için randevu alayım dedim bulunduğum ilçe nüfus müdürlüğü tüm randevu sistemi dolu gözüküyor, koskoca ilde sadece iki ilçe randevusu boştu ikiside bana çok uzak olduğu ve daha zaman olduğu için erteledim.
TOYOTA CORONA 3S FE

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Model Yılı: '12
  • 25 kere teşekkür etti
  • 102 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #16 : Ekim 10, 2020, 01:25:25 »
Malesef Hüseyin bey,
Bende hâlâ eski kimlik kartı ve ehliyet kullanıyorum geçenlerde bu sistem başlayınca yenilemek için randevu alayım dedim bulunduğum ilçe nüfus müdürlüğü tüm randevu sistemi dolu gözüküyor, koskoca ilde sadece iki ilçe randevusu boştu ikiside bana çok uzak olduğu ve daha zaman olduğu için erteledim.
"TCKK'ya Sürücü Belgesi Ekleme" kısmından mı randevu talebinde bulundunuz Ümit Bey?

Mesaj Birleştirildi: Ekim 10, 2020, 01:42:38
Ümit Bey şikayet var sitesine bir göz attım da bana sistemin sıkıntısından dolayı randevu alınamadığı izlenimi verdi. Kimlik belgesine sürücü belgesini yükleme işlemi başlamadan evvelde randevu alınamadığınıda dair bir sürü şikayet var. Normalde nüfus müdürlükleri zaten yoğun olurdu demek ki randevulu sisteme geçtiklerinde ya sistemi oturtamadılar ya da pandemiden dolayı  kısıtlı sayıda randevu veriyorlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 239 kere teşekkür etti
« Yanıtla #17 : Ekim 10, 2020, 11:09:22 »
"TCKK'ya Sürücü Belgesi Ekleme" kısmından mı randevu talebinde bulundunuz Ümit Bey?

Mesaj Birleştirildi: Ekim 10, 2020, 01:42:38
Ümit Bey şikayet var sitesine bir göz attım da bana sistemin sıkıntısından dolayı randevu alınamadığı izlenimi verdi. Kimlik belgesine sürücü belgesini yükleme işlemi başlamadan evvelde randevu alınamadığınıda dair bir sürü şikayet var. Normalde nüfus müdürlükleri zaten yoğun olurdu demek ki randevulu sisteme geçtiklerinde ya sistemi oturtamadılar ya da pandemiden dolayı  kısıtlı sayıda randevu veriyorlar.
Nüfus müdürlüğü sisteminden randevu almaya çalıştım ama malesef gün seçtirmiyor sadece aynı gün için baktırıyordu,konu ile alakalı olarak ilçe nüfus müdürlüğü telefonu'nu aradım oradaki memur başka günlerde tekrar denememi önerdi bende daha zaman olduğu için üzerine düşmedim memurun söylediği zaten sadece kimliğe işliyoruz ama trafik kontrolünde kimlikte gözükmüyor dedi,kendi ehliyetlerini kontrol ettiklerinde sonuç öyle çıkmış.
TOYOTA CORONA 3S FE

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • 83 kere teşekkür etti
« Yanıtla #18 : Ekim 10, 2020, 13:03:36 »
Anlatılanlara göre yoğunluk daha da artmış,2 yıl kadar önce yenileme işlemleri için ne İzmir merkezde ne de ilçelerinden randevu alamadım,Ankara seyahatimiz olacaktı,ramazan ayına denk getirdim ve ancak Sincan ilçeden randevu alabildim ve yenileme işlemini yaptırabildik.Şimdi ehliyet bilgilerini yükleme işlemleri ile yoğunluğun ve Tayfun Kavasoğlu beyin bahsettiği pandemi tehlikesinin de olduğunu düşünerek bir süre ertelemenin hem sağlık hem de sistemin çalışır hale gelmesi için yeterli olacağını düşünüyorum.
Tokay Ceritoğlu

Etiketler: