Gönderen Konu: Whatsapp görüşmelerinde internet kesilmesi  (Okunma sayısı 254 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • Araç: Başka Marka
  • Model Yılı: -
  • Kan Grubu: A+
  • 2610 kere teşekkür etti
  • 2962 kere teşekkür edildi
Whatsapp görüşmelerinde internet kesilmesi
« : Eylül 19, 2020, 17:05:12 »
Selam;
Whatsapp üzerinden internet araması (sesli ya da görüntülü) gerçekleştirdiğimde herhangi bir sorun olmuyor. Ancak belirsiz aralıklar ile telefonun internet bağlantısı kesiliyor. Bu sırada Wifi ya da telefonun internetini kullansam da durum değişmiyor. Whatsapp'ta tüm izinler açık. Telefon stamina moda da girmemişken oluyor bu durum. Telefon Sony Xperia Z5
Nette araştırdığımda benzer bir soru daha gördüm ancak herhangi bir cevaba ulaşamadım.
Konu ile ilgili bilgisi ya da fikri olan var mı?

Toyota Club Türkiye

Whatsapp görüşmelerinde internet kesilmesi
« : Eylül 19, 2020, 17:05:12 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corona
  • Model Yılı: '93
  • Kilometre: 350000
  • 239 kere teşekkür etti
  • 1256 kere teşekkür edildi
Ynt: Whatsapp görüşmelerinde internet kesilmesi
« Yanıtla #1 : Eylül 19, 2020, 18:52:55 »
Selam;
Whatsapp üzerinden internet araması (sesli ya da görüntülü) gerçekleştirdiğimde herhangi bir sorun olmuyor. Ancak belirsiz aralıklar ile telefonun internet bağlantısı kesiliyor. Bu sırada Wifi ya da telefonun internetini kullansam da durum değişmiyor. Whatsapp'ta tüm izinler açık. Telefon stamina moda da girmemişken oluyor bu durum. Telefon Sony Xperia Z5
Nette araştırdığımda benzer bir soru daha gördüm ancak herhangi bir cevaba ulaşamadım.
Konu ile ilgili bilgisi ya da fikri olan var mı?
Merhabalar hakan bey,
Bu günlerde iletişim kesintisi olabilir çünkü güneşteki 11 yılda bir olan patlamalar solar minumum adlı olaylar başladı bende tesadüf uzay haberleri okurken denk gelmiştim.
https://www.haberler.com/nasa-11-yilda-1-gorulen-gunes-aktivitesinin-12120780-haberi/
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimiçi (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
« Yanıtla #2 : Eylül 20, 2020, 16:56:08 »
Merhabalar hakan bey,
Bu günlerde iletişim kesintisi olabilir çünkü güneşteki 11 yılda bir olan patlamalar solar minumum adlı olaylar başladı bende tesadüf uzay haberleri okurken denk gelmiştim.
https://www.haberler.com/nasa-11-yilda-1-gorulen-gunes-aktivitesinin-12120780-haberi/
Teşekkürler Ümit Bey, güneş döngüsünden burada bir konuda bahsetmiştik, muhtemelen bir önceki döngü zamanı. Whatsapp'taki durum ise ayarlar ile ilgili diye düşünüyorum, program ile sesli ya da görüntülü bağlantı kurduğumda, eşit olmayan aralıklarda telefonun interneti kesiliyor. Whatsapp'ta kota koruma gibi bir ayar da açık değil.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Model Yılı: '13
  • Kilometre: 103000
  • Kan Grubu: 0+
  • 144 kere teşekkür etti
  • 102 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Eylül 20, 2020, 19:01:18 »
Arka planda belirli süre kullanılmazsa arka plan verilerini kısıtla ve arka planda çalışan uygulamaları kapat seçenekleri var. Mobil veri veya wifi veri trafiğinden arka planda çalışan uygulamalara bakın orada whatsapp kısıtı girilmiş mi? Birde telefon ekran ayarlarında uyku moduna geçtiğinde arka plan verilerini kapat gibi seçenek var mı?

Bazen android'e, bazen de telefona özel güç seçenek ayarları oluyor onları kontrol etmekte fayda var.

Çevrimiçi (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
« Yanıtla #4 : Eylül 21, 2020, 17:35:14 »
Uygulamalar bölümüne tekrar girdim. Ön sekmelerde görünmemesine rağmen, bir sekmenin altında "uyku moduna alma" seçeneği vardı. Onu seçtim, şu anda kesilme yapmıyor gibi. Muhtemelen whatsapp görüşmesi sırasında telefona belli süre müdahale etmeyince uyku moduna alıyordu, bu durumda da interneti kesiyordu. Bir süre daha deneyip emin olmam gerek tabi.

Çevrimiçi (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
« Yanıtla #5 : Eylül 25, 2020, 18:04:21 »
Aynı durum yine oluşuyor, bahsettiğim ayar değişikliği durumu düzeltmedi.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Model Yılı: '13
  • Kilometre: 103000
  • Kan Grubu: 0+
  • 144 kere teşekkür etti
  • 102 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Eylül 25, 2020, 20:08:09 »
Telefonda yazılımsal bir sorun olabilir mi? Aynı yerde aynı şartlarda başka telefondan bağlantı denediniz mi?

Etiketler: