Gönderen Konu: 2020 Model 1.6 Flame X-Pack MDS Siparişi Hk.  (Okunma sayısı 870 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • 5 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
2020 Model 1.6 Flame X-Pack MDS Siparişi Hk.
« : Eylül 15, 2020, 16:45:44 »
Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba. Aydın Toyota bayisinden Corolla 1.6 Flame X-Pack MDS siparişi verdik. Şu anda beklemekteyiz. Bu ay için geleceğini söylemişlerdi. Fakat söylerken de kesin bir dille olacağından bahsetmemişlerdi. Gelemeyebileceğini de bildirmişlerdi. Nitekim gelmedi de. Önümüzdeki ekim ayı içerisinde gelmesini bekliyoruz şu anda. Sözleşme fiyatı olarak 200 bin liranın biraz üstünde bir sözleşme gerçekleştirdik. Fakat Toyota tarafından bir güncelleme olursa fiyatlarda güncellenen fiyat üstünden alışverişin gerçekleşeceğini dile getirdiler.

Şartlar yukarıda anlattığım gibi. Şu anda aracı almaya yatkınlığımız %50 seviyelerinde. Çünkü etraftan çok fazla Toyota araçların şanzımanlarında sorun çıkıyor diye geri bildirim aldık. Bu bizim içimize biraz kuşku düşürdü. Ben de bunun için kapsamlı bir araştırmaya koyuldum ve Toyota Club Türkiye'ye üye olup bu konuyu açtım. 2020 model Toyota Corolla araçlarda şanzıman ile ilgili sıkıntı yaşayan ya da böyle bir olaya şahitlik eden var mı? Bu araç için bu kadar parayı verip başımızın ağrımasını istemiyoruz açıkcası. Ne yapacağımız konusunda tam karar almak için sizlerin bilgi ve deneyimlerine başvurmak istiyorum.

Ek olarak aşağıda diğer konuları incelerken bayiden hediye almak adı altında mesaj gördüm. Bayiden bize böyle bir hediye gelmedi. Bu hediyeleri nasıl alabiliriz eğer aracı alacak olursak? Çünkü bize sadece belli bir ücret karşılğında bagaj havuzu, seramik kaplama yaptırabilirsiniz diye tebliğ edildi.

Şimdiden çok teşekkür ederim bilgilendirmeleriniz için
Saygılarımla

Toyota Club Türkiye

2020 Model 1.6 Flame X-Pack MDS Siparişi Hk.
« : Eylül 15, 2020, 16:45:44 »

Çevrimiçi (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 93 kere teşekkür etti
  • 7 kere teşekkür edildi
Ynt: 2020 Model 1.6 Flame X-Pack MDS Siparişi Hk.
« Yanıtla #1 : Eylül 15, 2020, 16:54:23 »
Bir yıldır dream otomatik kullanıyorum. Bu güne kadar şanzımanda bir sorun olmadı. Aracım 20000 km 'de. Ayrıca da şanzıman ile ilgili hiç bir şikayet okumadım da duymadım da. Başla sitelerde corolla ile ilgili yorum, şikayet ve haber çok okudum. Şanzıman ile ilgili hiç okuduğumu hatırlamıyorum. Şanzıman konusunda sıkıntı çıkarma olasılığı en az olan araç diyebilirim. Ayrıca forumda da bu konuda pek bir şikayet yok gibi. Hayırlı olsun.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 5 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Eylül 15, 2020, 16:58:27 »
Hüseyin Bey geri dönüşünüz için teşekkür ederim. Açıkcası araştırınca yeni modellerde değil de daha çok eski modellerde şanzıman ile ilgili aksaklıklar olduğunu gözlemledim. Fakat bunlar da göz ardı edilebilecek kadar az sayıda. Sonuçta geniş bir üretim var Toyota tarafında ve bazı araçlarda gerek üretim hatası gerekse kullanıcı kaynaklı hata olmak üzere böyle sorunlar gözlemlenebilir diye düşünüyorum. Ama yine de etraftan bilen ya da bilmeyen çevremiz arızalı, hatalı olduğunu iletince bize bir kuşku oldu diyebilirim.

Çevrimiçi (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 93 kere teşekkür etti
  • 7 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Eylül 15, 2020, 18:06:51 »
Necmettin Bey, haklısınız. Eski multi mod denilen otomatik vitesten kimse memnun değildi. Sarsıntılı vites geçişleri vardı. Ama şu an kullanılan multidrives vites çok çok az sorunlu diyebilirim. Tabi bu benim gözlemlediğim kişisel bir durum. Tabi bu tür durumlar biraz da şans işi. Selamlar

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Scientia Dux Vitae Certissimus
  • Araç: Corolla
  • Model Yılı: '19
  • Kilometre: 2500
  • Kan Grubu: ---
  • 1860 kere teşekkür etti
  • 2734 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Eylül 15, 2020, 18:55:03 »
Corolla'nın MultiDrive S şanzımanı en sorunsuz ve en konforlu şanzımanlardan. 2010'dan beri kullanıyor bu şanzımanı Toyota.
Sıkıntılı olan daha önceki kasalarda dizellerde kullanılan tek kavrama yarı otomatik şanzımandır. Ki aslında o da sorunlu denemez, otomatikleştirilmiş manuel şanzıman ve tamiri çift kavrama yarı otomatiklere göre çok daha basit.
Toyota Corolla 1.6 Multidrive S 2019 model (2019-...) 0 km-...
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-2019) 96bin km-171bin km
Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 5 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Eylül 15, 2020, 19:30:23 »
Necmettin Bey, haklısınız. Eski multi mod denilen otomatik vitesten kimse memnun değildi. Sarsıntılı vites geçişleri vardı. Ama şu an kullanılan multidrives vites çok çok az sorunlu diyebilirim. Tabi bu benim gözlemlediğim kişisel bir durum. Tabi bu tür durumlar biraz da şans işi. Selamlar

Hüseyin Bey söylediğiniz gibi şans işi biraz bu iş. Çok sorunlu bir araç bile sorunsuz gelebiliyor bazen. Çok sorunsuz araç da sorunlu çıkabiliyor. Ama bir arıza çıkacağını şu an için düşünmüyorum. Bilgilendirmeleriniz için tekrar teşekkür ederim.

Mesaj Birleştirildi: Eylül 15, 2020, 19:31:49
Corolla'nın MultiDrive S şanzımanı en sorunsuz ve en konforlu şanzımanlardan. 2010'dan beri kullanıyor bu şanzımanı Toyota.
Sıkıntılı olan daha önceki kasalarda dizellerde kullanılan tek kavrama yarı otomatik şanzımandır. Ki aslında o da sorunlu denemez, otomatikleştirilmiş manuel şanzıman ve tamiri çift kavrama yarı otomatiklere göre çok daha basit.

Geri dönüşünüz için teşekkür ederim. Benim de araştırmalarım arızalı olmadığı yönünde. 2010 yılından bu yana aracınız size ne gibi masraflar çıkardı? En farklı olan masrafınız ne oldu acaba?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
« Yanıtla #6 : Eylül 15, 2020, 19:35:12 »

Geri dönüşünüz için teşekkür ederim. Benim de araştırmalarım arızalı olmadığı yönünde. 2010 yılından bu yana aracınız size ne gibi masraflar çıkardı? En farklı olan masrafınız ne oldu acaba?

2010'dan beri kullanıyor bu şanzımanı Toyota. Ben 1 yıldır kullanıyorum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 5 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Eylül 15, 2020, 19:36:52 »
2010'dan beri kullanıyor bu şanzımanı Toyota. Ben 1 yıldır kullanıyorum.

Çok pardon yanlış anladım. 1 yılda büyük bir masrafınız olmamıştır diye tahmin ediyorum.  Keyifli sürüşler dilerim, selamlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
« Yanıtla #8 : Eylül 15, 2020, 21:03:53 »
Çok pardon yanlış anladım. 1 yılda büyük bir masrafınız olmamıştır diye tahmin ediyorum.  Keyifli sürüşler dilerim, selamlar.

Estağfurullah. En büyük masrafı LPG taktırmak oldu.  :rofl:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corona
  • Model Yılı: '93
  • Kilometre: 350000
  • Kan Grubu: A+
  • 221 kere teşekkür etti
  • 1199 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Eylül 15, 2020, 21:17:55 »
Merhabalar,
Hüseyin bey Toyota şanzımanları ve diğer ekipmanları normal araçların aksine çok dayanıklıdır,bunu Afganistan ve Ortadoğu'da kullanılan araçlardan anlayabilirsiniz tamamına yakını japon araçlarıdır ve çoğunluk toyatadır,ülkemizde kronik arızalı gibi yorumlar MMT şanzıman nedeniyle oluşmuştur aslında sadece üretici hatası değil aynı zamanda bu yeni teknoloji yi kullanmayı bilmemekten kaynaklı birazda,her ekipmanın bir kullanım şekli ve bakım periyodu olduğundan bi haber olan vatandaş manuel şanzımana uyguladığı zorbalığı mmt,cvt ve tork konvektörlü şanzımanlarada uygulamakta tamamen kulaktan dolma bilgilerle araç kullanmaktan kaynaklanmakta bütün sorunlar,aynı zamanda sanayide her araca servislik yapan çok bilmiş ustalarda araçların canına okumaktalar hâl böyle olunca sorunlar kaçınılmaz olmaktadır,
Son olarak siparişini verdiğiniz araç şuan için sunduğu donanımlar ve sağlamlığı ile piyasanın fiyat/performans aracı konumunda yer almaktadır,aracınız şimdiden hayırlı olsun.
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • Model Yılı: '17
  • Kilometre: 22090
  • Kan Grubu: 0+
  • 76 kere teşekkür etti
  • 736 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Eylül 15, 2020, 21:42:53 »
Öncelikle aracınız hayırlı olsun,eğer toyota şanzumanı da sorunlu ise dünyanın sonu gelmiş gibidir,yok böyle bir şey ,müsterih olun,aracınızı keyifle kullanın,dsg ile tanışmış olsaydınız sorunun ve maliyetinin ne olduğunu görünce işte o zaman bir hayli telaşe kapılabilirdiniz.
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 221 kere teşekkür etti
« Yanıtla #11 : Eylül 16, 2020, 05:09:22 »
Öncelikle aracınız hayırlı olsun,eğer toyota şanzumanı da sorunlu ise dünyanın sonu gelmiş gibidir,yok böyle bir şey ,müsterih olun,aracınızı keyifle kullanın,dsg ile tanışmış olsaydınız sorunun ve maliyetinin ne olduğunu görünce işte o zaman bir hayli telaşe kapılabilirdiniz.
Tokay abi Wv severler bunu okursa sitem ederler aman duymasınlar. :)
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Model Yılı: '12
  • Kilometre: 93000
  • 454 kere teşekkür etti
  • 250 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #12 : Eylül 16, 2020, 12:24:50 »
Hüseyin Bey geri dönüşünüz için teşekkür ederim. Açıkcası araştırınca yeni modellerde değil de daha çok eski modellerde şanzıman ile ilgili aksaklıklar olduğunu gözlemledim. Fakat bunlar da göz ardı edilebilecek kadar az sayıda. Sonuçta geniş bir üretim var Toyota tarafında ve bazı araçlarda gerek üretim hatası gerekse kullanıcı kaynaklı hata olmak üzere böyle sorunlar gözlemlenebilir diye düşünüyorum. Ama yine de etraftan bilen ya da bilmeyen çevremiz arızalı, hatalı olduğunu iletince bize bir kuşku oldu diyebilirim.

2004 den beri 3 toyota sahibi olduk hiç birinde şanzıman sorunu yaşamadık,sadece bahsettikleri gibi mutimode lar da vardı şikayet ki oda şu anda yok zaten.keyfini çıkarın :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 91 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #13 : Eylül 16, 2020, 16:12:09 »
1993 yılından beri bir sürü model aralıksız toyota kullandım sadece 2004 mmt araçta küçük bir sorun yaşadım ki oda yazılımsal düzeldi, sonuç olarak toyota araçların şanzımanı en arızasız ve en güvenilir parçasıdır
2019 Corolla Hybrid Passion X-Pack e-CVT

Efsaneler ölmez şekil değiştirir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 5 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #14 : Eylül 17, 2020, 12:24:48 »
Değerli üyeler yorumlarımız ve geri dönüşleriniz için çok teşekkür ederim. Aldığım geri dönüşlerden artık içimizde bir kuşku kalmadı. Heyecanla aracımızın gelmesini bekliyoruz. İyi dilekleriniz için de çok teşekkür ederim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Model Yılı: '20
  • Kilometre: 3000
  • Kan Grubu: B+
  • 140 kere teşekkür etti
  • 66 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #15 : Eylül 17, 2020, 13:23:16 »
Necmettin Bey, araciniz hayirli olsun. Gule gule kullanin. Snazuman konusunda hic bir tereddutunuz olmasin. Hatta aracla alakali hic bir tereddutunuz olmasin, uzun yillar sorunsuzca kullanabileceginizi dusunuyorum.
SAFETY FIRST

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Model Yılı: '10
  • Kilometre: 79600
  • Kan Grubu: 0+
  • 6 kere teşekkür etti
  • 10 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #16 : Eylül 17, 2020, 14:14:52 »
Başımdan geçen üzüntülü olayları sizlerle de paylaşmak istiyorum.

Aracımı 2009 Eylül ayında Çekmeköy Gökkuşağı Plaza'dan 36750 Tl'ye almıştım.Firma ben aldıktan hemen sonra kapanınca yine Çekmeköy'de yeni açılan ALJ ile görüşmeye başladım.Aradan geçen 11 yıl boyunca yaşadığım olumsuzlukları yazmak istedim olur da bu markayı tercih etmek isteyen olursa diye...

Öncelikle aracım 80000 km'de ve 1.6 manuel benzinli comfort modeli.

1)İlk 2 yıl aracımı çok kullanmadığım için(şirket aracım vardı,hala var)evin önünde yer işgal etti.

2)2 yaşından itibaren eşim kullanıyor ve her yıl (60000 km bakımı dahil) ALJ'de 10000 km'de bir yıllık bakımlarını yaptırmak zorunda kaldım ve benim 1 günlük zamanımı harcadı.

3)Bunca yıl ödediğim benzin,vergi,muayene,kasko ve trafik sigortalarını yazmıyorum bile.

4)Ben yılda bir kez sadece bakım için servise götürdüğüm için 364 günüm diğer marka ve modellerin kronik arızalarını duymakla geçti ve onlarla haşır neşir oldum.

5)Kendi aracımdan daha çok bilgilendiğim markalar var(mesela hangi arızada ne yapmalı nerelere başvurmalı gibi)

6)Çok sıkıcı bir durum sanayi sitesine uğrayamamak,gidip neresini nerede daha uyguna yaptırırım'ı araştıramamak.

7)Kendisiyle seviyeli ve düzeyli bir birlikteliğimiz var,bazen ondan ayrılsam mı diye düşünüyorum.Bana yaşattığı bunca eziyetlere rağmen acaba kendisine yol vermeli miyim kararsızım.

8)En son kasa çıktığında incelemeye gittim ve yine beni şaşırtmadı.Çok zevksiz ve çok masraf çıkartacak bir model olmuş...

Tabi ki asla almayacağım...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
« Yanıtla #17 : Eylül 17, 2020, 16:23:13 »

Aracımı 2009 Eylül ayında Çekmeköy Gökkuşağı Plaza'dan 36750 Tl'ye almıştım.Firma ben aldıktan hemen sonra kapanınca yine Çekmeköy'de yeni açılan ALJ ile görüşmeye başladım.Aradan geçen 11 yıl boyunca yaşadığım olumsuzlukları yazmak istedim olur da bu markayı tercih etmek isteyen olursa diye...

1)İlk 2 yıl aracımı çok kullanmadığım için(şirket aracım vardı,hala var)evin önünde yer işgal etti.

2)2 yaşından itibaren eşim kullanıyor ve her yıl (60000 km bakımı dahil) ALJ'de 10000 km'de bir yıllık bakımlarını yaptırmak zorunda kaldım ve benim 1 günlük zamanımı harcadı.

3)Bunca yıl ödediğim benzin,vergi,muayene,kasko ve trafik sigortalarını yazmıyorum bile.

4)Ben yılda bir kez sadece bakım için servise götürdüğüm için 364 günüm diğer marka ve modellerin kronik arızalarını duymakla geçti ve onlarla haşır neşir oldum.

5)Kendi aracımdan daha çok bilgilendiğim markalar var(mesela hangi arızada ne yapmalı nerelere başvurmalı gibi)

6)Çok sıkıcı bir durum sanayi sitesine uğrayamamak,gidip neresini nerede daha uyguna yaptırırım'ı araştıramamak.

7)Kendisiyle seviyeli ve düzeyli bir birlikteliğimiz var,bazen ondan ayrılsam mı diye düşünüyorum.Bana yaşattığı bunca eziyetlere rağmen acaba kendisine yol vermeli miyim kararsızım.

8)En son kasa çıktığında incelemeye gittim ve yine beni şaşırtmadı.Çok zevksiz ve çok masraf çıkartacak bir model olmuş...

:rofl: Allah başka dert vermesin  :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 221 kere teşekkür etti
« Yanıtla #18 : Eylül 17, 2020, 17:48:20 »

Araba arıza vermeyince insan sıkılıyor beya :rofl:
Arada bir sanayiye gitmeli şöyle bir benzin kokusu almalı eli yüzü yağ olmalı demi ama :rofl: :rofl: :rofl:
TOYOTA CORONA 3S FE

Çevrimiçi (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 93 kere teşekkür etti
  • 7 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #19 : Eylül 17, 2020, 18:39:20 »

Güzeldi.

Etiketler: toyota corolla 2020 x-pack