Gönderen Konu: Rolantide titreme  (Okunma sayısı 247 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • 2 kere teşekkür edildi
Rolantide titreme
« : Eylül 15, 2020, 15:40:38 »
Hocalarım şimdi aracım 1.33 life araç isinana kadar yani 800 ile 100 0 devir arası sorun yok isindiktan sonra sadece rolantide yani araç boşta duruyorken devir 550 lere düşünce bı titreme oluyor kaput bile titriyor ... Hafif gaz verdiğim andada problem yok kalkış gidis herşey mukemml ama sade durunca devir 550 lere inince titreme ... Bunu daha önce yaşayan varmı ...

Toyota Club Türkiye

Rolantide titreme
« : Eylül 15, 2020, 15:40:38 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • Araç: Başka Marka
  • Model Yılı: -
  • Kan Grubu: A+
  • 2604 kere teşekkür etti
  • 2950 kere teşekkür edildi
Ynt: Rolantide titreme
« Yanıtla #1 : Eylül 15, 2020, 17:25:49 »
Sorunuzu tek başlık altından sorup, buradan devam edebilirsiniz.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corona
  • Model Yılı: '93
  • Kilometre: 350000
  • 221 kere teşekkür etti
  • 1199 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Eylül 15, 2020, 19:56:18 »
Hocalarım şimdi aracım 1.33 life araç isinana kadar yani 800 ile 100 0 devir arası sorun yok isindiktan sonra sadece rolantide yani araç boşta duruyorken devir 550 lere düşünce bı titreme oluyor kaput bile titriyor ... Hafif gaz verdiğim andada problem yok kalkış gidis herşey mukemml ama sade durunca devir 550 lere inince titreme ... Bunu daha önce yaşayan varmı ...
Araçta sıkıntı yok doğal hali öyle,yazılım olarak yakıt tasarrufu için ayarlı olduğu için rolantiyi en düşük devire çekiyor.
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Model Yılı: '13
  • Kilometre: 18500
  • Kan Grubu: 0+
  • 1 kere teşekkür etti
  • 21 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Eylül 15, 2020, 23:06:56 »
boğaz kelebeği kirliliğinden kaynaklı olarak rölantide titreme yapıyor olabilir mi?  Boğaz kelebeği temizlense fayda eder mi? 

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 221 kere teşekkür etti
« Yanıtla #4 : Eylül 16, 2020, 05:03:08 »
boğaz kelebeği kirliliğinden kaynaklı olarak rölantide titreme yapıyor olabilir mi?  Boğaz kelebeği temizlense fayda eder mi?
Sadece bakım yapmış olursunuz bişey değişmez bir kaç gün veya bir kaç saat devir yüksek çalışır akabinde eskiye döner,aynı durum yolda giderken boşa attığınızda oluşmaz çünkü araç yolda olduğunu biliyor hava akışmetre geçen hava debisini ölçüyor ECU ya komut gönderiyor devri yüksek tut kesinlikle düşük devire çekme diyor çünkü yolda devir düşerse stop eder ve sürüş tehlikeye düşer o yüzden yakıt tasarrufu ve emisyonu düşürmek için dururken rolanti halinde deviri en düşüğe çekiyor bilmem anlatabildim mi,
Bu konudan çok şikayet ediyorsanız ya parkları açık tutun yada kalorifer fanını birinci kademede devamlı açık bırakın devir çok düşmez.
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Eylül 22, 2020, 14:50:14 »
Devrin çok düşük olmasından şikayetim yok bu motor titremesi benim canımı cok sıkıyor... Kaput bile titriyor... Boğaz kelebeği diyen var acaba boğaz kelebeği tizletmek zararlimi

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 221 kere teşekkür etti
« Yanıtla #6 : Eylül 22, 2020, 16:18:28 »
Devrin çok düşük olmasından şikayetim yok bu motor titremesi benim canımı cok sıkıyor... Kaput bile titriyor... Boğaz kelebeği diyen var acaba boğaz kelebeği tizletmek zararlimi
Motor titremesi devir düşüklüğünden kaynaklanıyor,eğer rutin bakımlar zamanında orjinal ekipmanlar ile yapıldıysa ve LPG ayarı düzgün yapıldıysa bir sıkıntı olmaz.
Boğaz kelebeği temizlemenin bir zararı olmaz.
TOYOTA CORONA 3S FE

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Eylül 23, 2020, 18:08:44 »
Ümit hocam son bir sorum bide artık öndeki bı araç taş mı attı anlamadım kaputta bir iki taş izi oldu nokta gibi küçük ... Corollada seffaf kaput filmi zarar verirmi inci beyazı ... Ne yapabilirim bu boya nasıl orjinali korunur.. bide corollanin orjinal flitreleri hanigi siteden alabilirim bilgim yokta

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 221 kere teşekkür etti
« Yanıtla #8 : Eylül 23, 2020, 20:16:17 »
Ümit hocam son bir sorum bide artık öndeki bı araç taş mı attı anlamadım kaputta bir iki taş izi oldu nokta gibi küçük ... Corollada seffaf kaput filmi zarar verirmi inci beyazı ... Ne yapabilirim bu boya nasıl orjinali korunur.. bide corollanin orjinal flitreleri hanigi siteden alabilirim bilgim yokta
O küçük taş izlerine bir oto boyacısına gidip çok küçük dokunuşlarla rütuş yapın sulu boya fırçasının ucunu değdirin yeterli onun için boyacı para istemez (tabi insanlığı ölmemişse)
Ardından motor kaputuna yarım şeffaf film çektirin koruma sağlar bir zararı olmaz,aynı film kapılara ve eşiklerede çekiliyor,hatta ön cama da çektirebilirsiniz güneşi kırar önden gelecek taş darbelerinde camın dağılmasını engeller.
TOYOTA CORONA 3S FE

Etiketler: lütfen yardım edin