Gönderen Konu: 1993 model Toyota Corona 2.0 GLİ teknik veri hataları  (Okunma sayısı 226 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corona
  • Model Yılı: '93
  • Kilometre: 315000
  • Kan Grubu: 0+
1993 model Toyota Corona 2.0 GLİ teknik veri hataları
« : Ağustos 16, 2020, 12:19:32 »
İyi günler herkese, Aracım Başlıktada belirttiğim gibi Toyota Corona Ruhsattaki bilgilerin yanlış olması üzerine Sakaryada Bulunana Toyota Sandııkçıdan Aracımın Motor Teknik raporunu rica ettim. Onlarda Önce Trafiğe Trafikte Arşlvlerde bulamadıklarından. İstanbul Toyota Türkiyeye Sevk ettiler. Şase Numarasından Aracımın 2000 Yılında trafiğe çıktığını öğrendim. Ve bana Mail yoluyla Aracın Teknik raporunu yolladılar. Burada beni şaşırtan bir çok Nokta oldu Bunları sizinle paylaşıcağım.

Bu bilgilere göre Piyasada gördüğümüz 136 hp araçlar 136 hp değilmi ? ben anlayamadım. Ve Model olarakta GL yazıyor. Ben hala anlamış değilim.

Toyota Club Türkiye

1993 model Toyota Corona 2.0 GLİ teknik veri hataları
« : Ağustos 16, 2020, 12:19:32 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corona
  • Model Yılı: '93
  • Kilometre: 350000
  • Kan Grubu: A+
  • 257 kere teşekkür etti
  • 1330 kere teşekkür edildi
Ynt: 1993 model Toyota Corona 2.0 GLİ teknik veri hataları
« Yanıtla #1 : Ağustos 16, 2020, 13:18:27 »
Aracınız 136 HP ama teknik veri olarak Avrupalı kardeşini baz almak zorunda oldukları için carina'nın teknik verileri gönderilmiş,çünkü emisyon ölçümü için Avrupa emisyon  verilerini tutmak zorunda kaldıklarından carinalara katalizör eklendi ve HP gücü 10 beygir törpülendi o yüzden,
Carina 126 HP
Corona 136 HP olarak geçer herşeyiyle aynı olduğu için Avrupa pazarında carina olarak bilindiğinden ötürü onun bilgileri geçerlidir,
Aracınız 136 HP dir ve dolu dolu yaşatır.

Mesaj Birleştirildi: Ağustos 16, 2020, 13:22:14
Görselde araç için özel olan bilgiler mevcut en azından üzerini çizmenizi tavsiye ederim.
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Etiketler: