Gönderen Konu: 2007 RAV4 - Aynı anda Fren-ABS-VSC ve 4x4 Sistemi arızası  (Okunma sayısı 152 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • 1 kere teşekkür edildi
Merhaba,
Araç 2007 model RAV4. 2 gün önce yaklaşık 40-45 km hızla seyir halinde iken derin bir çukurdan kaçmak için ani bir şekilde direksiyonu sağ-sol yaparak çukurdan kurtuldum. Göstergede ünlem işareti, el freni lambası ve ABS ışığı yandı. Göstergede ki ekranda sırasıyla Fren sistemini, ABS sistemini, VSC sistemini ve 4x4 Sistemi Kontrol ettir diye yazı yazmaya başladı. Aracı sağa çektim stop edip yaklaşık 1 dk sonra tekrar çalıştırdım ve aynı ışıklar tekrar yandı.

Bugün araç ustaya gösterildi ve sol arka tekerlekteki elektronik bir parçadan kaynaklandığını ve değişmesi gerektiği söylenmiş. Parça değiştirildi arıza ışıkları söndü ama araç daha 10 km yapamadan aynı ışıklar tekrar yandı.

Daha önceden başına gelen veyahut bir yakınının başına gelen bilen tecrübeli abilerimden ablalarımdan yorumlarınızı rica ediyorum.

Teşekkürler İyi Forumlar..

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • 1 kere teşekkür edildi
Ynt: 2007 RAV4 - Aynı anda Fren-ABS-VSC ve 4x4 Sistemi arızası
« Yanıtla #1 : Ağustos 05, 2020, 10:27:47 »
Anladığım kadarıyla kimsenin başına gelmemiş.
Sorun ABS sensöründeymiş. 162 liraya internetten sol arka ABS sensörü aldım. Değiştirildi sorun düzeldi.

İyi forumlar

Etiketler: