Gönderen Konu: Vites kutusunun kenarı nasıl sökülür?  (Okunma sayısı 347 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: ---
  • Model Yılı: -
  • Kan Grubu: ---
  • 4 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
Vites kutusunun kenarı nasıl sökülür?
« : Temmuz 25, 2020, 15:46:45 »
Arkadaşlar esp tuşuna şekerli içeçek döküldü yapış yapış oldu içine kolonya su falan damlatınca açılır gibi oluyo geri yapışıyo tuş.çok kullanılan bi tuş değil ama aklıma takıldı parçaları sökmeye çalıştım vites kutusunun kenarındaki parça sökülmüyor. nasıl söküldüğünü bilen varmı acaba? 2018 otomatik corolla foto eklemeye  çalıştım beceremedim.

Mesaj Birleştirildi: Temmuz 25, 2020, 15:53:55
Söylemeyi unuttum bardaklık olan kısmı söktüm ama ön kısım sökerken vitesle yapışık olduğundan çıkmıyor?

Toyota Club Türkiye

Vites kutusunun kenarı nasıl sökülür?
« : Temmuz 25, 2020, 15:46:45 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corona
  • Model Yılı: '93
  • Kilometre: 350000
  • Kan Grubu: A+
  • 200 kere teşekkür etti
  • 1119 kere teşekkür edildi
Ynt: Vites kutusunun kenarı nasıl sökülür?
« Yanıtla #1 : Temmuz 25, 2020, 20:59:42 »
Arkadaşlar esp tuşuna şekerli içeçek döküldü yapış yapış oldu içine kolonya su falan damlatınca açılır gibi oluyo geri yapışıyo tuş.çok kullanılan bi tuş değil ama aklıma takıldı parçaları sökmeye çalıştım vites kutusunun kenarındaki parça sökülmüyor. nasıl söküldüğünü bilen varmı acaba? 2018 otomatik corolla foto eklemeye  çalıştım beceremedim.

Mesaj Birleştirildi: Temmuz 25, 2020, 15:53:55
Söylemeyi unuttum bardaklık olan kısmı söktüm ama ön kısım sökerken vitesle yapışık olduğundan çıkmıyor?
aracın ne olduğunu yazarsanız daha iyi yardımcı olunur.
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 4 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Temmuz 26, 2020, 00:14:00 »
konuyu 2013 2018 corolla sayfasına açtım
mesajdada 2018 otomatik corolla yazdım
daha farklı hangi modelini yazmam gerekiyor ?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Model Yılı: '13
  • Kilometre: 18500
  • Kan Grubu: 0+
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Temmuz 27, 2020, 20:11:58 »
ESP tuşu direksiyonun solunda değil mi? Vites kutusunun yanında sport tuşu ve park mesafe sensör tuşu var.  Eğer bu tuşlara bakacaksanız aşağıdaki video işinizi görür. çok kolay ben yeni yakın komple vites kutusunun etrafını söktüm :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 4 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Temmuz 29, 2020, 00:21:23 »
2018 corollanın içi böyle değil makyajsız corollanın sökme videosu var o basit ama makyajlı kasada  olmuyor. ayrıca esp tuşu 2017-2018 corollalara bakın vitesin ordadır anlaşılan kimse bilmiyor o şekil o tuşu kullanmayacam ozman.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 103000
  • 134 kere teşekkür etti
  • 84 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Temmuz 29, 2020, 10:32:54 »
Öncelikle geçmiş olsun. Konuya 3 mesaj yazmışsınız ikisi fırça mahiyetinde. Yardımcı olmak isteyen arkadaşlar birşeyler yazmış herkes 2018 corolla'nın içini bilmek zorunda değil. Bir foto çekip paylaşsanız daha kolay ve anlaşılır olurdu. Ha bana da diyeceksiniz ki yukarı yazdım eklemeyi başaramadım diye. Mesaj yazdığınız yerin hemen altında "ekler ve diğer seçeneklere" tıklayıp dosya seç deyip fotonun bulunduğu konumu gösterip ekle diyorsunuz. Ha oda olmadı internette foto ekleme programları var onlar üzerinden link paylaşabilirsiniz. Bu durumda nerede takıldığınızı anlatmak daha kolay olacaktır.

Vites kutusundan bahsetmişsiniz vites kutusundan kastınız vites kolu etrafında ki çerçeve mi? Vites kolu mu? Vites kolu P konumunda iken sökülen parçaya engel olabilir. Konsolda P konumunun orada bir düğme veya tornavida girecek bir delik olması lazım. ( ki 2018 modelde farklı olabilir. ) düğmeye basarak veya deliğe tornavida tarzı birşey ile baskı yaparak vitesi N konumuna getirebilirsiniz. Ancak bu işlem öncesi el freninin çekili olduğuna emin olun. Sonrasında muhtemelen geçme tırnaklı olan çerçeveyi kenarlarından esneterek çıkarmanız kolaylaşacaktır.

El freni, bardaklıklar ve sizde esp eskilerde sport tuşunun olduğu kısım üst mesajda paylaşılan videoda ki gibi sökülme ihtimali var. Sonuçta makyaj yaparken komple değişime gitmemişlerdir. Bir foto paylaşır ve nereyi sökerken nasıl sorunla karşılaştığınızı yazarsanız hem daha anlaşılır olur hemde yardımcı olacak arkadaşlar daha rahat yardımcı olabilirler.

Bu arada bende de 2018 corolla yok. İçini internette gördüm.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 4 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Temmuz 30, 2020, 17:47:50 »
arkadaş aracı bilmek zorunda değil ama ben 2018 otomatik corolla demişim aracın ne olduğunu yazsaydınız demiş. herkes arabayı bilmek zorunda değil bilmiyorsa yorum yapmaz. ki şöyle bi durum var zaten toyota forumuna yazdım genel bi araba grubu değilki en bilindik corolla modeli bu araç. teşekkürler konuyu kitleyin  foruma yazmam benim hatam kolay gelsin. foto içinde10 dk uğraştım anladığım halde ekleyemedim en az 10 mesaj yazan ekleyebiliomuş.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 103000
  • 134 kere teşekkür etti
  • 84 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Temmuz 30, 2020, 21:37:59 »
arkadaş aracı bilmek zorunda değil ama ben 2018 otomatik corolla demişim aracın ne olduğunu yazsaydınız demiş. herkes arabayı bilmek zorunda değil bilmiyorsa yorum yapmaz. ki şöyle bi durum var zaten toyota forumuna yazdım genel bi araba grubu değilki en bilindik corolla modeli bu araç. teşekkürler konuyu kitleyin  foruma yazmam benim hatam kolay gelsin. foto içinde10 dk uğraştım anladığım halde ekleyemedim en az 10 mesaj yazan ekleyebiliomuş.
Mesajınızı okuyan arkadaş mesajınızda o kısmı kaçırmış olabilir. Kayıt olurken araç bilgileri doldurulsaydı forum profilinizde araç model ve yılı görünecekti. Ayrıca illa on mesaj kasmanıza gerek yoktu foto yükleme sitelerinin linkini paylaşabilirdiniz.
Bilmeyen zaten yorum yapmamış. Size yardımcı olmak için bir arkadaş video atmış, bende olabilirliğini yazdım. Herkes eline tornavida alıp aracın konsolu, torpidosu nasıl sökülüyor diye aracı kurcalamıyor. Kesin bilen olsaydı zaten şu şekilde sökülüyor diye yazardı.

Etiketler: