Gönderen Konu: Aktif slim subwoofer tavsiyesi  (Okunma sayısı 446 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • "Bilgi Paylaşıldıkça Artar"
  • Araç: Başka Marka
  • Model Yılı: '14
  • Kilometre: 60000
  • Kan Grubu: B+
  • 106 kere teşekkür etti
  • 306 kere teşekkür edildi
Aktif slim subwoofer tavsiyesi
« : Temmuz 21, 2020, 15:49:25 »
Arkadaşlar, Nissan Qashqai aracıma sonradan  no name  dokunmatik ekran takılmış. Tamam görünüş hoş, geri görüş, navigasyon, android  falan hepsi çok kullanışlı. Ama ses berbat. Artık multimedya ekranından mı kaynaklanır yoksa aracın kapılarında bulunan dört hoparlördenmidir bilemedim.  Hatta eski aracımdan söktüğüm  2 adet oval pioneer hoparlörü de önlere paralel takarak koltuk altlarına kabin ile yerleştirdim ama yinede  98 model corolla aracımdaki   Pioneer Deh-4050Ub teyp, önlerde 20 yıllık ts serisi 10 cm 50 wattlık iki pioneer hoparlör, arkalarda 2019 model 420 wattlık oval pioneer hoparlörden oluşan takımın yarı kalitesine ulaşamadım. Ne basta, ne tizde  nede doygunluk ve tokluk kalitesinde.

Durum bu iken, 44 yaşın verdiği dinginlikle çok fazla detaya girmeden, ön koltuğun altına aktif  slim  subwoofer nasıl olur ?  Şöyle bir baktım en uygun Navigoldun   Ng08 ve 09 modelleri var. 550-650 TL bandında.  Tavsiye edermisiniz, yukarıda anlattığım sistem bile aşağı yukarı benim bass beklentimi karşılıyordu, herhangi bir amfi ve sub olmadan.

Şimdi ise  ana makinanın dandikliğini aktif sub woofer ile absorte etmeye çalışacağım.
1998 Toyota Corolla 1.3 XL StationWagon 12V 2007-2020
2014 Nissan Qashqai 1.2 DıG-T   2020 -

Toyota Club Türkiye

Aktif slim subwoofer tavsiyesi
« : Temmuz 21, 2020, 15:49:25 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corona
  • Model Yılı: '93
  • Kilometre: 350000
  • Kan Grubu: A+
  • 200 kere teşekkür etti
  • 1120 kere teşekkür edildi
Ynt: Aktif slim subwoofer tavsiyesi
« Yanıtla #1 : Temmuz 21, 2020, 21:22:14 »
Osman bey ilk olarak eski 20 yıllık ses sisteminin kalitesini şuandaki sonradan entegre sistem ile yakalamanız mümkün değil o dokunmatik ekranlı sisteme ne takarsanız yakın ses kalitesi olmaz,ilk önce kaliteli bir marka ile o ekranlı sistemi değiştirmeniz gereklidir önemli olan teyb dir sonrasında hoparlör gelir sistem kombine olarak kaliteli olması lazım yoksa sadece kaliteli hoparlör takarak iyi ses almanız mümkün değil.
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 106 kere teşekkür etti
« Yanıtla #2 : Temmuz 22, 2020, 11:32:17 »
Osman bey ilk olarak eski 20 yıllık ses sisteminin kalitesini şuandaki sonradan entegre sistem ile yakalamanız mümkün değil o dokunmatik ekranlı sisteme ne takarsanız yakın ses kalitesi olmaz,ilk önce kaliteli bir marka ile o ekranlı sistemi değiştirmeniz gereklidir önemli olan teyb dir sonrasında hoparlör gelir sistem kombine olarak kaliteli olması lazım yoksa sadece kaliteli hoparlör takarak iyi ses almanız mümkün değil.

Yapma be Ümit usta.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 200 kere teşekkür etti
« Yanıtla #3 : Temmuz 22, 2020, 12:10:05 »
Yapma be Ümit usta.
Malesef günümüzdeki birkaç işlemi bir arada kombine olarak yapan multimedya sistemleri ses çıkışları çok kaliteli olmuyor tabi hepsi aynı demek yanlış olur kimisi sesi iyi verirken dokunmatik hassasiyeti kötü oluyor kimiside görüntü kalitesi kötü oluyor eskiden bir poiner teyp iki oval hoparlör taktığımızda bile bas vururken aracın kasasını titretmeye yeterdi çünkü onlar sadece müzik için üretilen sistemlerdi, zaten siz kaliteli olduğuna inandığınız iki hoparlör bağlamışsınız ama yinede düzelmedi diyorsunuz, mesala benim 93 model araçta orjinal fabrika çıkışı kaset çalar ve 4 kapıda yine orijinal kağıt hoparlör var geçenlerde yeni USB ve kart okuyuculu teyb taktırmak istedim arkadaş baktı piyasa malı olanlardan kesinlikle tavsiye etmem ya çok iyi bir teyb tak yada bununla devam et takacağım teyb bunun yarısı kadar ses vermez dedi kaliteli bir FM transmisyon ile deneme yaptık ses kalitesi mükemmel veriyor TLF görüşmesini bile çok güzel yaptırdı zaten bende radyo dinlemeyi sevdiğim için TRT türkü yetiyor bizim burada fix arabesk yayın yapan radyo istasyonu da var ikisi birden yolu bitiriyor :lol:
Fazla uzattım  :lol: kısacası sistemi tam olarak kombine kaliteli bir sistemle değiştirmek en mantıklısı olur.
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Scientia Dux Vitae Certissimus
  • Araç: Corolla
  • Model Yılı: '19
  • Kilometre: 2500
  • Kan Grubu: ---
  • 1826 kere teşekkür etti
  • 2687 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Temmuz 22, 2020, 13:13:21 »
Subigarage'ın videoları tavsiye ederim Osman abi. A8 deki premium müzik sistemini bile beğenmemişti, çöp demişti.
Bence kapı dış sacı içine bitüself ile baslarda tatmin edici sonuç alabilirsin. Daha ucuz hem. Denemekte fayda var.

Olmazsa da koltuk altına sığan tipler olabilir belki. İllaki faydası olacaktır. Bu konfor ve kulak işi rahata alışmakla alakalı. Daha önce daha iyisini deneyimlemedikçe tatmin edecektir.
Toyota Corolla 1.6 Multidrive S 2019 model (2019-...) 0 km-...
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-2019) 96bin km-171bin km
Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 106 kere teşekkür etti
« Yanıtla #5 : Temmuz 22, 2020, 13:57:17 »

Fazla uzattım  :lol: kısacası sistemi tam olarak kombine kaliteli bir sistemle değiştirmek en mantıklısı olur.

Valla baktım da, pioneerler 5000 TL den baslıyor  :o :o

Olmazsa da koltuk altına sığan tipler olabilir belki. İllaki faydası olacaktır. Bu konfor ve kulak işi rahata alışmakla alakalı. Daha önce daha iyisini deneyimlemedikçe tatmin edecektir.

Mutlu yukarıda da bahsettiğim üzere, normal müzik çalıyor mu çalıyor,  ama hani o ses Türkiye programındaki gibi, evde izlerken kendini jüri gibi düşünür, yarışmacıya bakmazsın, sadece parçayı dinlersin,  tam bir yerinde yarışmacının peslere çıkması lazım gelir çıkamaz  :argh:, yada estrumantellerde  tam bass ve davul sesi  gelecektir kulağın buna aşinadır ama gelmez ya  :argh:, işte öyle bir şey.   ::) :P Yani parçayı dinliyorum sıkıntı yok, tamam belki pioneerin meşhur tok sesini de alamayacağım ama, en azından gerektiği yerde hafif bası vurur değil mi bu silim subwoofer ?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
« Yanıtla #6 : Temmuz 22, 2020, 19:20:12 »
Valla baktım da, pioneerler 5000 TL den baslıyor  :o :o

Mutlu yukarıda da bahsettiğim üzere, normal müzik çalıyor mu çalıyor,  ama hani o ses Türkiye programındaki gibi, evde izlerken kendini jüri gibi düşünür, yarışmacıya bakmazsın, sadece parçayı dinlersin,  tam bir yerinde yarışmacının peslere çıkması lazım gelir çıkamaz  :argh:, yada estrumantellerde  tam bass ve davul sesi  gelecektir kulağın buna aşinadır ama gelmez ya  :argh:, işte öyle bir şey.   ::) :P Yani parçayı dinliyorum sıkıntı yok, tamam belki pioneerin meşhur tok sesini de alamayacağım ama, en azından gerektiği yerde hafif bası vurur değil mi bu silim subwoofer ?

Vurur abi en dandik 2+1 ses sisteminde bile bassları güzel vuruyor. Dediğim gibi bitüselfle sonuç alma ihtimalin var.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Teknoloji Müdürü
  • *
  • Model Yılı: '07
  • Kilometre: 140250
  • 404 kere teşekkür etti
  • 842 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Temmuz 22, 2020, 19:38:58 »
Ön koltuk altına sığdırabilirsen navigold da fark yaratır, subwooferlarda kutu da sürücüsü kadar önemlidir. Eğer küçük kutu ile başlamak istersen kendine olabildiğince yakın konumlandırman lazım. Kaşkay da avantajın var, HB tarzı olduğundan bagajdan iyi verim alırsın, ama iyi kutuyla.
İnsanlar 10'a ayrılır
Binary saymayı bilenler ve bilmeyenler   

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 58000
  • Kan Grubu: 0+
  • 18 kere teşekkür etti
  • 71 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Temmuz 22, 2020, 23:30:45 »
opsiyonel olarak verilen ses sistemleri hariç c segmenti araçlardaki ses sistemleri berbat ve hatta ötesi. Satığım versoda ilk değiştirdiğim şey ana üniteydi. Şu an 2. araç Nissan qq. Bunda da ilk değiştirdiğim o oldu. Ses bu kadar mı fark eder dedim kendi kendime. Ediyormuş. Test ettim onayladım. Hatta bende koltuk altı sub düşünüyordum vazgeçtim
1996 1997 xli 1997 xei 1.6 gri
2007 corolla hb sol boncuk&Auris coupe d4d elegant buz bey.
2010 corolla d4d elegant manuel gri 2011 verso d4d
2014 Dizel Tekna Qashqai

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 106 kere teşekkür etti
« Yanıtla #9 : Temmuz 23, 2020, 10:37:54 »
Ön koltuk altına sığdırabilirsen navigold da fark yaratır, subwooferlarda kutu da sürücüsü kadar önemlidir. Eğer küçük kutu ile başlamak istersen kendine olabildiğince yakın konumlandırman lazım. Kaşkay da avantajın var, HB tarzı olduğundan bagajdan iyi verim alırsın, ama iyi kutuyla.

Alper memlekete gidip geliyoruz, bagajı işgal edemem.  Ama şu koltuk altı işe bir el atayım bakalım. Birde bu slim bassların bile ölçüsü 25-35 yada 25-40cm gibi bir şey, koltuğun altında  o kadar genişlik yok gibime geliyor. Daha ölçmedim ama.

Mesaj Birleştirildi: Temmuz 23, 2020, 10:38:26
opsiyonel olarak verilen ses sistemleri hariç c segmenti araçlardaki ses sistemleri berbat ve hatta ötesi. Satığım versoda ilk değiştirdiğim şey ana üniteydi. Şu an 2. araç Nissan qq. Bunda da ilk değiştirdiğim o oldu. Ses bu kadar mı fark eder dedim kendi kendime. Ediyormuş. Test ettim onayladım. Hatta bende koltuk altı sub düşünüyordum vazgeçtim

Aykut hocam senin makine pioneer.  Tabiiki fark edecek.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
« Yanıtla #10 : Temmuz 23, 2020, 12:16:18 »
Subwoofer yerine amfi alsan farkeder mi ki acaba Osman abi?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 200 kere teşekkür etti
« Yanıtla #11 : Temmuz 23, 2020, 13:14:04 »
Amfi sadece sesi güçlendirir müzik kalitesine pek etkisi olmaz amfi bağlandığı zaman onu kaldıracak hoparlör sistemi de olması lazım yoksa ilk yüksek bas vurmada hoparlör ler patlar 3 yollu hatta şuanda 5 yollu kombine hoparlör sistemleri var onlardan artı bide bağaj kolonu lazım yoksa başlangıç seviyesi hoparlörler amfiye dayanmaz.

Mesaj Birleştirildi: Temmuz 23, 2020, 13:27:19
Abi Aslında bitane harici USB bellek ve kart okuyuculu kaliteli teyp ikide 600 lük kayık hoparlör senin işi fazlasıyla görür hele bide arkaya seyyar subwoofer güzel bir amfi gümbür gümbür bas vurur.
TOYOTA CORONA 3S FE

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 106 kere teşekkür etti
« Yanıtla #12 : Temmuz 23, 2020, 13:51:05 »
Tamam elimde Pioneer Ts-A6966s  3 Yollu Oval 420 W Hoparlör var 2 tane,  daha 6-7 aylık onlar duruyor , yine elimdeki   hazır Pioneer DEH-4050UB  teybi  biradere verdim, araba değişince. Ama vermesem ne olacak ki, nereye monte edeceksin, torpidoya koysan, direksiyondan şarkı değişmeyecek.

Nereye monte edilir ki.

Mesaj Birleştirildi: Temmuz 23, 2020, 13:55:57

Ümit beyin dediği gibi, amfi sadece sesi yükseltir, belki benim sonradan koyduğum oval pioneerleri daha doygun besler ama bass vermez Mutlu.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 58000
  • Kan Grubu: 0+
  • 18 kere teşekkür etti
  • 71 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #13 : Temmuz 23, 2020, 14:53:51 »
Osman bey in amfilerle ilgili söylediği kısmen doğru. Stereo amfi kullanacaksanız DSP li amfi alırsanız ses oldukça düzelir
1996 1997 xli 1997 xei 1.6 gri
2007 corolla hb sol boncuk&Auris coupe d4d elegant buz bey.
2010 corolla d4d elegant manuel gri 2011 verso d4d
2014 Dizel Tekna Qashqai

Etiketler: