Gönderen Konu: e120 corolla ses sistemi hk. Yardım  (Okunma sayısı 169 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 59 DP 590
  • Araç: Corolla
  • Model Yılı: '02
  • Kilometre: 230000
  • Kan Grubu: ---
  • 156 kere teşekkür etti
  • 207 kere teşekkür edildi
e120 corolla ses sistemi hk. Yardım
« : Temmuz 19, 2020, 16:32:03 »
Merhabalar. Aracımda orjinal 4 adet hoparlör var. Yaptığım araştırmalar orjinal hoparlorlerin iyi olduğunu söylüyor, ama ben yüksek sesli bi müzik açtığım zaman seste bozulma yaşıyorum. Yani seste dalgalanma oluyor, robotik bir sese dönüşüyor, bass vurdukça hiçbir şey anlaşılmıyor falan. Hoparlörler patlak değil. Sizce teyp'i orjinal teyp ile değiştirsem seste düzelme olur mu? veya üzerindeki 4 hoparlörü değiştirsem nasıl olur? Sadece hoparlörleri değiştirip hiçbir sonuç alamayanlarda olmuş anladığım kadarıyla. Çok yüksek ses istemiyorum ama dinlediğim müzikten zevk almak istiyorum. Ses bozulmasın  bass vururken net ses alsam yeterli benim için. Ortalığı düğün salonuna çevirmeye niyetim yok açıkçası. Mesela bi vw'nin orjinal ses sistemi gibi olsa yeterli benim için. Nereden başlamalıyım bunun için?
Toyota Corolla 1.4 Terra Sedan 2002 4ZZ-FE
Canon eos 1100d-18-55dcIII-50mm 1.8II-Canon powershot a800-Canon Gadget Bag 300EG.

Toyota Club Türkiye

e120 corolla ses sistemi hk. Yardım
« : Temmuz 19, 2020, 16:32:03 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Model Yılı: '06
  • Kilometre: 150000
  • Kan Grubu: A+
  • 6 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
Ynt: e120 corolla ses sistemi hk. Yardım
« Yanıtla #1 : Ekim 17, 2020, 21:53:45 »
Biraz geç oldu belki ama şunu söyleyebilirim hoparlörler çok çok üst sınıf değilse üzerindeki orijinal hoparlörlerden Çok da fazla fark etmiyor ama amfiyle kullanırsan İşte o zaman taktığın yeni hoparlörün farkını anlıyorsun Tabii kaliteli bir hoparlör taktiysan Ben şahsen bagajda ya da koltuk altında amfi sevmediğim için zaten benim araç Hatchback O yüzden bagaj küçük geliyor Bir de amfi takıp iyice dar olmasını istemem Açıkçası bu yüzden Vibe markasının Mini amfisi var onu aldım ve torpido gözüne yerleştirdim kabloyu da oradan teybe çektim Yani özetle hoparlör değiştireceksen amfi ile desteklesen iyi olur
Herkese Adalet...

Etiketler: