Gönderen Konu: Kaza sonrası evrakları nereye vereceğim ?  (Okunma sayısı 180 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Yaris
  • Model Yılı: '12
  • Kan Grubu: ---
  • 8 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
Kaza sonrası evrakları nereye vereceğim ?
« : Haziran 30, 2020, 13:18:42 »
Herkese merhaba, ufak bir sürtme olayı yaşadım sabah. Adam sağına bakmadan dönmeye çalıştı benim sol tampona geçirdi ve de sol çamurlukta hasar var. Tutanak tutup evrakların fotokopisini çektim. Bu evraklarla herhangi bir ustaya mı gideyim, servise mi gideyim yoksa sigortaya mı gideyim. İlk defa başıma geldi. Araçta kasko yok, sadece zorunlu trafik sigortası var. Karşı taraf hatalı zaten hatasını da kabul ediyor adam. Bu durumda benim tramer bilgimde tutar yazar mı ? İşlem nasıl yürüyor. Yardımcı olursanız sevinirim..

Toyota Club Türkiye

Kaza sonrası evrakları nereye vereceğim ?
« : Haziran 30, 2020, 13:18:42 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Model Yılı: '18
  • Kilometre: 10380
  • Kan Grubu: A+
  • 43 kere teşekkür etti
  • 80 kere teşekkür edildi
Ynt: Kaza sonrası evrakları nereye vereceğim ?
« Yanıtla #1 : Haziran 30, 2020, 13:43:19 »
Herkese merhaba, ufak bir sürtme olayı yaşadım sabah. Adam sağına bakmadan dönmeye çalıştı benim sol tampona geçirdi ve de sol çamurlukta hasar var. Tutanak tutup evrakların fotokopisini çektim. Bu evraklarla herhangi bir ustaya mı gideyim, servise mi gideyim yoksa sigortaya mı gideyim. İlk defa başıma geldi. Araçta kasko yok, sadece zorunlu trafik sigortası var. Karşı taraf hatalı zaten hatasını da kabul ediyor adam. Bu durumda benim tramer bilgimde tutar yazar mı ? İşlem nasıl yürüyor. Yardımcı olursanız sevinirim..
onarım sonrası tramer kayıtlarına geçer, bu yüzden tramerin fazla çıkmasını istemiyorsanız iyi bir ustaya gidin hallerderler, dosya talebinde onlar oluşturur ben öyle yaptım servisler en ufak kaporta hasarına bile düzeltip boyamak yerine değişim yapıyor

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 8 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Haziran 30, 2020, 14:09:06 »
hocam özel servisleri araştırdım sigortanın yorumlar cok kötü. millet çok kotu yorumlar yazmıs. bi de arabayı 10 gün felan bırakman lazım demişler. ben arabayı bırakamam. hiç servisle ugrasmayım mı ? şimdi hata karsı taraftada da olsa bana mı yazacaklar ? ön kaput tırnakları kırık sanırım. Birde çamurlugun boyasını almıs. pasta cila ile gecmez. özel servis işi beni çok mu yorar ??

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Model Yılı: '18
  • Kilometre: 10380
  • 43 kere teşekkür etti
  • 80 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Haziran 30, 2020, 15:50:48 »
hocam özel servisleri araştırdım sigortanın yorumlar cok kötü. millet çok kotu yorumlar yazmıs. bi de arabayı 10 gün felan bırakman lazım demişler. ben arabayı bırakamam. hiç servisle ugrasmayım mı ? şimdi hata karsı taraftada da olsa bana mı yazacaklar ? ön kaput tırnakları kırık sanırım. Birde çamurlugun boyasını almıs. pasta cila ile gecmez. özel servis işi beni çok mu yorar ??
sanayide iyi bir kaporta ustasıyla anlaşın aracınız sizde kalsın onarım yapılacağı zaman ve exper görürken götürürsünüz

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 8 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Haziran 30, 2020, 19:40:08 »
şimdi parayı ilk ben ödeyip mi alcam, yoksa usta mı alacak sigortadan..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Tıpkı Eski Filmler Gibisin Zamanına Göre İyiydin
  • Model Yılı: '93
  • Kilometre: 309280
  • 496 kere teşekkür etti
  • 701 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Haziran 30, 2020, 21:56:02 »
Geçmiş olsun. Aracı yaptıracağınız yere bırakırsınız eksper gelir rapor hazırlar ücret sizin hesaba yatar, sizde ustaya ödeme yaparsınız yetkili servislerde ücret daha fazla çıkabilir. Seçim sizin tabiki.

Etiketler: