Gönderen Konu: Arabama motorsiklet vurup kaçtı  (Okunma sayısı 202 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 59 DP 590
  • Araç: Corolla
  • Model Yılı: '02
  • Kilometre: 230000
  • Kan Grubu: ---
  • 155 kere teşekkür etti
  • 202 kere teşekkür edildi
Arabama motorsiklet vurup kaçtı
« : Haziran 28, 2020, 23:11:22 »
Merhabalar. Dün akşam başıma küçük ama can sıkıcı bir kaza meydana geldi. Sıkışık trafikte düşük hızlarda ilerlerken önümdeki aracın durması benim durmam ama arkadan gelen motorsikletin arka tamponuma vurması sonucu. Sağ stop lambam kırıldı ve arka tamponuma motorsikletin boyası geçti. Biz olayın ne olduğunu anlayana kadar motorsiklet arabaların arasından kaçtı gitti tabi. Etrafta güvenlik kamerası vs olmaması nedeniyle maalesef hiçbir şey yapamadık ve aracın masrafı bize kaldı. Tampon çok problem değilde arka stopun kırılması canımı epey sıktı. Neyse sağlık olsun. Tampona bulaşan kırmızı motorsiklet boyasını ne yaptıysam çıkaramadım. Cila vs denedim yapıştı kaldı arkaya kırmızı boya. Boyaya zarar vermeden nasıl çıkarmalıyım acaba? Teşekkürler.

Toyota Corolla 1.4 Terra Sedan 2002 4ZZ-FE
Canon eos 1100d-18-55dcIII-50mm 1.8II-Canon powershot a800-Canon Gadget Bag 300EG.

Toyota Club Türkiye

Arabama motorsiklet vurup kaçtı
« : Haziran 28, 2020, 23:11:22 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Model Yılı: '13
  • Kilometre: 97000
  • Kan Grubu: 0+
  • 130 kere teşekkür etti
  • 79 kere teşekkür edildi
Ynt: Arabama motorsiklet vurup kaçtı
« Yanıtla #1 : Haziran 28, 2020, 23:24:20 »
Bununla geçmiş olsun. Motorcular yollarda bize dikkat edin diyorlar ama çoğunlukta trafiği tehlikeye düşüren de onlar oluyor. Tamponda ki kırmızı boya pasta ile çıkar gibi duruyor ama altta ki çizik biraz derin gibi rütuşla halledilir sanırım. Stop lambasını değişmeyecekseniz çatlak yerinden su alma ihtimaline karşı üstüne şeffaf film çekebilirsiniz.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Auris
  • Model Yılı: '15
  • Kilometre: 19000
  • Kan Grubu: A+
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Haziran 28, 2020, 23:26:19 »
Geçmiş olsun. Tampondaki boya icin sihirli sungeri deneyebilirsiniz. Sungeri islatip uygulama yapiyorsunuz. Fakat dikkatli olun bastirmadan silin tampon boyasini da cikarmasin.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 59 DP 590
  • Model Yılı: '02
  • Kilometre: 230000
  • 155 kere teşekkür etti
  • 202 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Haziran 29, 2020, 00:28:39 »
Bununla geçmiş olsun. Motorcular yollarda bize dikkat edin diyorlar ama çoğunlukta trafiği tehlikeye düşüren de onlar oluyor. Tamponda ki kırmızı boya pasta ile çıkar gibi duruyor ama altta ki çizik biraz derin gibi rütuşla halledilir sanırım. Stop lambasını değişmeyecekseniz çatlak yerinden su alma ihtimaline karşı üstüne şeffaf film çekebilirsiniz.

Arabam tamamen orjinal değişensiz. Arka stop lambama kadar orjinaldi alırsam yine orjinalini alırım ve orjinalinin fiyatı 500 liranın üstünde. Askerden yeni geldim maddi imkanım hemen yaptırabilcek düzeyde değil maalesef, koli bandıyla kapatık çatlağı. Su almaz muhtemelen. Pasta cila attım ama çıkaramadım kırmızı boyayı. Motorcuya gelince muhtemelen 18 yaşında bile değildi ve ehliyeti yoktu diye tahmin ediyorum. Arkasında yine o yaşlarda bi kız vardı aralardan sıyrılıp geçmeye çalışırken bizim arka stopu götürdüler.  Arabanın içinde babam vardı başka bi arabanın vurduğunu sanıp arabadan indi ve ı sırada motorcu bastı gitti. Arkasından bir miktar kovalasamda motorsiklet olmasının verdiği avantajla aralardan kaçtı gitti.

Geçmiş olsun. Tampondaki boya icin sihirli sungeri deneyebilirsiniz. Sungeri islatip uygulama yapiyorsunuz. Fakat dikkatli olun bastirmadan silin tampon boyasini da cikarmasin.

Teşekkürler. Bu sihirli süngerden kastınız nedir acaba? birde gas yağı falan duydum ama ne derece etkilidir bu ürünler?
Toyota Corolla 1.4 Terra Sedan 2002 4ZZ-FE
Canon eos 1100d-18-55dcIII-50mm 1.8II-Canon powershot a800-Canon Gadget Bag 300EG.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Model Yılı: '12
  • 24 kere teşekkür etti
  • 98 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Haziran 29, 2020, 00:49:34 »
Geçmiş olsun. Orijinal çıkma stop lambası bulabilirseniz hem diğer stopla ton farkı olmaz hem de daha ucuza halledebilirsiniz.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Model Yılı: '07
  • Kilometre: 63000
  • 227 kere teşekkür etti
  • 153 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Haziran 29, 2020, 01:25:12 »
Gecmis olsun. Tampondaki boya icin tiner kullanabilirsiniz. Stobun da cikmasini alin bir sey farketmez. Orjinali ben 2 sene once 650 tl den almistim.
E 12 corolla2007
Xp9 yaris2. 2007

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Auris
  • Model Yılı: '15
  • Kilometre: 19000
  • Kan Grubu: A+
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Haziran 29, 2020, 08:09:10 »
Link yapistiriyorum hocam ornegine bakabilirsi
https://www.farmasi.com.tr/mr-wipes-sihirli-sunger/6684
Mavi renkli bir arac arka tamponumda ayni sizin aractaki gibi boya birakmisti bununla cok rahat cikarmistim.

Etiketler: