Gönderen Konu: 2019 Aralık öncesi Corolla Dream Multimedyada Android Auto neden çalışmıyor?  (Okunma sayısı 7147 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 92 kere teşekkür etti
  • 7 kere teşekkür edildi
2019 aracımın multimedyasına yazılım yükledikten sonra iki durum dikkatimi çekti.
1- Direksiyonda arama tuşuna basınca ön kadrana eski arama isimleri gelmiyor, multimedyaya geliyor.
2- Telefonda bluetooth ile multimedyaya bağlıyken gelen aramalarda eskiden tlf'nun zil sesi araç içinde duyulurken,  şimdi dırılıtttt şeklinde arama sesi geliyor.

Bu iki sorunu yaşayan var mı? Çözebilen var mı?
Teşekkürler.

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 3 kere teşekkür etti
  • 25 kere teşekkür edildi
2019 aracımın multimedyasına yazılım yükledikten sonra iki durum dikkatimi çekti.
1- Direksiyonda arama tuşuna basınca ön kadrana eski arama isimleri gelmiyor, multimedyaya geliyor.
2- Telefonda bluetooth ile multimedyaya bağlıyken gelen aramalarda eskiden tlf'nun zil sesi araç içinde duyulurken,  şimdi dırılıtttt şeklinde arama sesi geliyor.

Teşekkürler.

1- Evet kadranda çıkmıyor, sadece multimedya üzerinde görüntüleniyor arama tuşu fonksiyonaları.
2- Bu dikkatimi çekmedi. Tekrar deneyip sizinle paylaşırım.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • 6 kere teşekkür etti
  • 5 kere teşekkür edildi

Teşekkürler.

1. Sorunu duzeltmenin yolunu buldum, telefon kablodan degil de bluetooth uzerinden bagliyken setup tusuna basip telefon ayarlarina giriyorsunuz, oradan da bildirim ekran ayarlarina giriyorsunuz... o menude asagida stw ile baslayan bir satir olacak, onun altindaki secenegi “metre” yaparsaniz oluyor.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • 2 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
teşekkürler, az önce denedim ve artık arama tuşuna basınca hız göstergesinin ortasında bilgiler çıkıyor. bu özelliği çok kullandığımı ve işimi kolaylaştırdığımı fark ettim.  :alkis:

saygılar,

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 92 kere teşekkür etti
  • 7 kere teşekkür edildi
1. Sorunu duzeltmenin yolunu buldum, telefon kablodan degil de bluetooth uzerinden bagliyken setup tusuna basip telefon ayarlarina giriyorsunuz, oradan da bildirim ekran ayarlarina giriyorsunuz... o menude asagida stw ile baslayan bir satir olacak, onun altindaki secenegi “metre” yaparsaniz oluyor.

Çok çok teşekkürler. Yarın bir bakacağım. İlginize teşekkürler.

Mesaj Birleştirildi: Eylül 15, 2020, 16:07:32

Çok teşekkür ederim, 1.sorunu çözmüş oldum sayenizde.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Primum non nocere
  • Araç: Corolla
  • Model Yılı: '20
  • Kilometre: 155
  • Kan Grubu: 0+
  • 3 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
Merhaba 2020 model ( 2 Eylül de teslim aldim) 1.6 flame xpack mds aracim var gps aktif sekilde.kullaniyorum trafikte gecikme yok  ancak kablo disinda baglanmayi yapamadim telefonda Android auto bildigimi cikiyor ancak baglanmiyor. Ayari yontemi varmidir ?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Model Yılı: '19
  • Kan Grubu: ---
  • 91 kere teşekkür edildi
Merhaba 2020 model ( 2 Eylül de teslim aldim) 1.6 flame xpack mds aracim var gps aktif sekilde.kullaniyorum trafikte gecikme yok  ancak kablo disinda baglanmayi yapamadim telefonda Android auto bildigimi cikiyor ancak baglanmiyor. Ayari yontemi varmidir ?

harita sadece kablo (usb) ile çalışır, telefon ve müzik özelliklerini bluetooth ile kullanabilirsiniz
2019 Corolla Hybrid Passion X-Pack e-CVT

Efsaneler ölmez şekil değiştirir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Primum non nocere
  • Model Yılı: '20
  • Kilometre: 155
  • Kan Grubu: 0+
  • 3 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
Teşekkürler evet bugün fark ettiğim bir durum da kablosuz bağlanınca eger android autoyu kapat demezsek müzik vs çalmıyor

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 3 kere teşekkür etti
  • 25 kere teşekkür edildi

Araçlarımız kablosuz android auto / apple carplay desteklemiyor maalesef.

Etiketler: