Gönderen Konu: Ae 101 motor arıza ışığı  (Okunma sayısı 1041 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A-
  • 46 kere teşekkür etti
  • 15 kere teşekkür edildi
Ae 101 motor arıza ışığı
« : Haziran 04, 2020, 21:41:15 »
1998 gli special aracımın motor arıza ışığı yandı.Kodları okuttum.
1.si 52 max timing retardation
2.si 25 Open or short circuit in brake actuator solenoid circuit (SMC 1 circuit)
Arıza kodlarını veriyor. 52 nolu kod rolanti düzenleyici onu biliyorum araba biraz sarsak çalışıyor.25 nolu kodu çözemedim.Bilgisi olan arkadaşlar yardım edebilirlerse sevinirim.
2006 corolla sol A/T LPG

Toyota Club Türkiye

Ae 101 motor arıza ışığı
« : Haziran 04, 2020, 21:41:15 »

Çevrimiçi (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Sheer Driving Pleasure
  • Araç: Avensis
  • Model Yılı: '07
  • Kilometre: 135000
  • Kan Grubu: A+
  • 2226 kere teşekkür etti
  • 3275 kere teşekkür edildi
Ynt: Ae 101 motor arıza ışığı
« Yanıtla #1 : Haziran 04, 2020, 22:36:11 »
Kod listesini nereden buldunuz?

Benim listemde;
25 hava/yakit karisim orani sorunu
52 vuruntu sensoru arizasi
Avensis 1.8 A/T 2007 LPG (Tomasetto)
AP900 Cruise control
www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=50407.new#new

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 46 kere teşekkür etti
« Yanıtla #2 : Haziran 05, 2020, 01:20:03 »
Ahmet Bey sizin paylaşımdan yararlandım.Cevap için de çok teşekkür ederim.
2006 corolla sol A/T LPG

Çevrimiçi (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Sheer Driving Pleasure
« Yanıtla #3 : Haziran 05, 2020, 04:21:44 »
Ahmet Bey sizin paylaşımdan yararlandım.Cevap için de çok teşekkür ederim.

Modellere göre degisiyor,
Ayrica 52 icin dediginiz ABS lambasinin yanip sonmesi sonuci cikan ariza kaydi
AP900 Cruise control

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Model Yılı: '06
  • Kilometre: 130000
  • Kan Grubu: 0+
  • 19 kere teşekkür etti
  • 876 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Haziran 05, 2020, 08:43:23 »
Aracınız Lpg li ise ayarları baya bozuk sanırım . Aracınızın akü kutup başlatrını çıkarıp  15 dakika bekleyin akabinde  100 - 200 km bnezinde kullanın. Araç yüksek ihtimal düzene girecektir .Akabinde lpg ayarı yaptırmaya götürün 
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR ; TOPRAK, EĞER UĞRUNA ÖLEN VARSA VATANDIR

2006 COROLLA TERRA SEDAN

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 46 kere teşekkür etti
« Yanıtla #5 : Haziran 05, 2020, 19:32:52 »
Yücel Bey bi delilik edip gençliğimde alamadığım gli special arabayı aldım.Binilecek hale getirmek için biraz masraf yaptım.Dediğiniz gibi vuruntu sensörü değişti ışık söndü.Lpg ayarı yapılmadı.Benzinde rolantisi 1000 lpg de 1100 devirde.
2006 corolla sol A/T LPG

Çevrimiçi (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Sheer Driving Pleasure
« Yanıtla #6 : Haziran 05, 2020, 20:30:34 »
Araci evime getirin musait zamanda bakalim, isterseniz tabii
AP900 Cruise control

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 46 kere teşekkür etti
« Yanıtla #7 : Haziran 05, 2020, 22:09:05 »
Ahmet Bey çok isterim hem sizinle de tanışmış oluruz.
2006 corolla sol A/T LPG

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
« Yanıtla #8 : Eylül 16, 2020, 20:28:07 »
Biraz hortlatmış gibi olacağım ama bendede 98 xei special var aynı şekilde motor arıza lambası yanıyor. Benim kide 52 numaralı hata kodunu veriyor. Sanayiye gittiğimde distüribörden dalıp başka bı taraftan çıkacaklarına eminim burası Kayseri 😀 parçayı buldum internetten 150₺ gibi bir fiyatı var çıkma. Buraya link bıraksam bir bakar mısınız doğru parça mi. Teşekkürler.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corona
  • Model Yılı: '93
  • Kilometre: 350000
  • 220 kere teşekkür etti
  • 1198 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Eylül 16, 2020, 21:20:58 »
Biraz hortlatmış gibi olacağım ama bendede 98 xei special var aynı şekilde motor arıza lambası yanıyor. Benim kide 52 numaralı hata kodunu veriyor. Sanayiye gittiğimde distüribörden dalıp başka bı taraftan çıkacaklarına eminim burası Kayseri 😀 parçayı buldum internetten 150₺ gibi bir fiyatı var çıkma. Buraya link bıraksam bir bakar mısınız doğru parça mi. Teşekkürler.
Arıza lambası yanıyorken motorda herhangi bir düzensizlik varmı?
Eğer motor hiçbir şekilde sorun çıkarmadan çalışıyorsa sensörün kablosunu kontrol edin,benimde başıma geldi aynı şekilde motor ışığı yanıyordu ama araç sorunsuz çalışmaya devam ediyordu arızadan kısa süre önce benzin enjektörlerinin yakıt kaçırmasın dan ötürü söktürmüştüm usta geri toplarken sensörün kablosunu kırmış fişini yenileyip takınca düzeldi.
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #10 : Eylül 16, 2020, 21:53:52 »
Şöyle anlatayim. Aracı aldığımdan beridir yanıyor arıza lambası takribi bir 3 aydır. Bundan önce düz xei vardı yine 98 satmak zorunda kaldım sonra tadı damağımda kaldı tabiri caizse xei special aldım yine 98. Bu araç diğer aracım kadar atık değil sadece hissettiğim fark bu. Araç benzinde iken biraz kademeli olarak gaz yiyor gibi. Bu dışardan fark edilmiyor ama gaz pedalından bunu hissediyorum. Birde normal LPG'de iken rolantide belli belirsiz tam tabir edemedigim "lık lık lık" sesini çağrıştıran bir ses var nadir bir şekilde duyuyorum. Çalışmasında herhangi bir aksama tekleme ses felan yok bunun dışında.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 220 kere teşekkür etti
« Yanıtla #11 : Eylül 16, 2020, 23:08:05 »
Şöyle anlatayim. Aracı aldığımdan beridir yanıyor arıza lambası takribi bir 3 aydır. Bundan önce düz xei vardı yine 98 satmak zorunda kaldım sonra tadı damağımda kaldı tabiri caizse xei special aldım yine 98. Bu araç diğer aracım kadar atık değil sadece hissettiğim fark bu. Araç benzinde iken biraz kademeli olarak gaz yiyor gibi. Bu dışardan fark edilmiyor ama gaz pedalından bunu hissediyorum. Birde normal LPG'de iken rolantide belli belirsiz tam tabir edemedigim "lık lık lık" sesini çağrıştıran bir ses var nadir bir şekilde duyuyorum. Çalışmasında herhangi bir aksama tekleme ses felan yok bunun dışında.
Benim araçtaki durumun aynısı var, kesinlikle sensör kablosunu kontrol edin,aynı zamanda Distribütör üzerindeki 4lü sokete bakın zaman içerisinde tesisat eskidiği için iletişim kopukluğu yaşanıyor daha 5 gün önce araç birden bire stop etti marş vuruyor ama çalışmıyor indim baktım Distribütör üzerindeki sokette kablo kopmuş bağladık çalıştı ama arıza lambası yanık şekilde sanayiye yetiştim lehim yapıdı ve arıza lambası söndü sizdekide basit bir kablo kopukluğu veya oksitleme olabilir.
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #12 : Eylül 17, 2020, 08:41:06 »
Valla çok sağolun ilginiz alakanız için. Aracı life kaldirdigimizda ulaşılması kolaymidir bu parcaya ? Ustanın biri yok bu arabalarda dedi dün inanirmisiniz 😀

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 220 kere teşekkür etti
« Yanıtla #13 : Eylül 17, 2020, 09:46:39 »
Valla çok sağolun ilginiz alakanız için. Aracı life kaldirdigimizda ulaşılması kolaymidir bu parcaya ? Ustanın biri yok bu arabalarda dedi dün inanirmisiniz 😀
Benim araç Toyota corona 93 model enjeksiyonlu araçlarda bulunması gereken bir parça çünkü motor üzerindeki titreşimleri (6 , 8 KHZ ) Agılayarak ECU'ya yakıtı kıs veya aç şeklinde veri gönderir motorun stabil çalışmasına yakıt verimliliği ne katkıda bulunur aynı zamanda rolantiyi düzenleyen yardımcı elemanlardandır,
Yeri sizin araçta varsa motor bloğu üzerinde olması lazım aracı kanala çekince alttan bakın motorun arkasında emme manifoldunun altında blok gövdesinde olur görürsünüz.

Mesaj Birleştirildi: Eylül 17, 2020, 09:49:30
Her ustayım diyenede aracınızı emanet etmeyin gerçek Toyota ustaları ile Muhattab olun yoksa boş yere dünya iş çıkarırlar.
TOYOTA CORONA 3S FE

Etiketler: