Gönderen Konu: auris 2012 klima soğutmuyor..  (Okunma sayısı 182 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 6 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
auris 2012 klima soğutmuyor..
« : Mayıs 23, 2020, 04:09:39 »
herkese merhaba,umarım iyisinizdir.

2012 auris dizel araç mevcut,bu yıl kliması istediğim randımanda çalışmadığı için gazını değiştirtmeye götürdüm şuan daha iyi fakat yinede tam performanslı çalışmıyor.üst taraflardan soğuk hava verirken bugün ayak bölgesinde sıcak hava vermeye basladı neden bilmiyorum..

klima radyatörünü ve klima radyatör sıvısını değiştirmek istiyorum o zaman istediğim performansa gelir mi ? iş makinesinde bu işlemleri yapınca istediğim performansı elde ediyorum.

tampon sökmek gerekir mi? tampon sökümünün dezavantajı var mıdır? ve fiyat bilgisi alabilir miyim

Toyota Club Türkiye

auris 2012 klima soğutmuyor..
« : Mayıs 23, 2020, 04:09:39 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 4 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
Ynt: auris 2012 klima soğutmuyor..
« Yanıtla #1 : Mayıs 23, 2020, 04:16:00 »
Klima otomatik mi acaba. Büyük ihtimalle kazan denilen parça size sorun yaratıyor. Daha önce klima ile bir tecrübe yaşamıştım. Sıcak ve soğuk kazanda hazır bekliyor. Dereceye göre ısı ayarı yapıyor kazan üzerindeki yönlendirici. Ona bir baktırın derim. Kolay gelsin.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 6 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Mayıs 23, 2020, 04:18:05 »
kazan dediğiniz parça hangisidir? 8 yıllık araç olduğu icin ben radyatörden süphelendim.

evet dijital klima mevcut. comfort extra paket.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 4 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Mayıs 23, 2020, 04:24:13 »
Kazan denilen parça ön göğüste panelin arka tarafına düşüyor. Torpidoyu sökerek o bölgede çalışan motorlu bir dişli var ısı değişimi yapınca hareket ediyormu ona bakabilirsiniz. Anlamıyorsanız elekttilçinin görmesi şart. Çünkü sıcak suyu mu klima gazını kullanmaya karar veren parça o.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 6 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Mayıs 23, 2020, 04:25:15 »
klima tuslarına basarak arıza kodunu kontrol edecegim. buraya yazarım

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Auris
  • Model Yılı: '12
  • Kilometre: 39650
  • Kan Grubu: A+
  • 96 kere teşekkür etti
  • 69 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Mayıs 23, 2020, 10:30:17 »
Merhaba. aracınız digital klimalı sanırım. klima içerisine bir şeyler düşmüş ve sonrasında havalandırma kapakları tam açılıp kapanamıyor bence. Çünkü daha önce bir arkadaşım corolla aracında aynı dediğiniz gibi oldu sorun sistem içine ön cam cam kısmı havalandırmasından kaçan bozuk para olduğu tespit edildi. ama oraya sıkışan parça kapakların ayaklarını kırıyor. bayağı ince işçilik gerektiriyor. 

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 6 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Mayıs 23, 2020, 14:42:01 »
Merhaba. aracınız digital klimalı sanırım. klima içerisine bir şeyler düşmüş ve sonrasında havalandırma kapakları tam açılıp kapanamıyor bence. Çünkü daha önce bir arkadaşım corolla aracında aynı dediğiniz gibi oldu sorun sistem içine ön cam cam kısmı havalandırmasından kaçan bozuk para olduğu tespit edildi. ama oraya sıkışan parça kapakların ayaklarını kırıyor. bayağı ince işçilik gerektiriyor.

evet dijital klima mevcut.bilgilendirme teşekkür ederim.

öncelikli sıkıntım soğutma olmaması sanırım şu işlemleri izleyeceğim.

1-) arıza kodunu öğrenip burada bilgili arkadaslara danışmak

2-) tampon söküp,kimyasal ile radyatör dış temizliği + suyu değişiyorsa iç suyunu değiştirme.

3-) klape arıza yapıyormuş sanırım burada işçiliğine güvenebileceğim kimse yok,servisten fiyat alırım uymazsa izmire götürürüm orada bulunur.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Model Yılı: '11
  • Kilometre: 200000
  • 9 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Mayıs 23, 2020, 17:31:07 »
Şöyle söyleyim torpido yu söküp orda kazan var kazanın hemen solunda beyaz parçaları göreceksiniz onlar yönlendirme oluyor kilimayı acın ve oraya bakarak sıra sıra yönlendirme yapın ordaki parça hareket edecek ister isez özelden numaranızı atın arayıp anlata bilirim aynı araç bende de var daha yeni yaptırdım

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 6 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Mayıs 23, 2020, 17:41:43 »
Şöyle söyleyim torpido yu söküp orda kazan var kazanın hemen solunda beyaz parçaları göreceksiniz onlar yönlendirme oluyor kilimayı acın ve oraya bakarak sıra sıra yönlendirme yapın ordaki parça hareket edecek ister isez özelden numaranızı atın arayıp anlata bilirim aynı araç bende de var daha yeni yaptırdım

tesekkür ederim özelden iletişime geçtim.

bu sorunun çözümünün maliyeti nedir? sorun tekrarlıyor mu?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Model Yılı: '12
  • Kilometre: 64000
  • 2 kere teşekkür etti
  • 5 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Mayıs 24, 2020, 00:36:52 »
Kışın ısıtma problemi yaşayan birisi olarak şunu söyleyebilirim. gittiğim ustalar torpidonun sökülmesini tavsiye etmediler. satış esnasında ya da sonradan söküldüğü için torpido bölümünde sorunlar yaşatabilirmiş. ben kalorifer borularını makina yoluyla temizletmiştim. İstediğim verimi alamasam da sıcak üflemeye başlamıştı. Size de bunu tavsiye edebilirim. Şubat ayında 150 lira gibi bir para ödemiştim.

Etiketler: